2021-04-16   19:24:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nyborg ÅrgangsCup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:42   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Cassandra L. L. Hansen  2002      32.76  1:07.05  1:41.37    2:15.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:15.79                 
                     
Michelle Mortensen  2002      32.52  1:07.56  1:42.56    2:17.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:17.00                 
                     
Victoria Leth  2002      35.53  1:12.82  1:49.83    2:26.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:22.46                 
                     
Cecilie Christensen  2002      32.57  1:10.49  1:49.23    2:27.80   
  Esbjerg Svømmeklub  2:35.24                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Gro Grinda Rasmussen  2003      32.25  1:07.04  1:41.55    2:15.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:16.44                 
                     
Olivia Mammen  2003      32.35  1:08.50  1:45.53    2:23.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:42.62                 
                     
Mathilde Nielsen  2003      33.35  1:09.99  1:47.48    2:24.38   
  Holbæk Svømme Klub  2:26.52                 
                     
Jasmina K. Jacobsen  2003      36.10  1:17.90  2:00.68    2:41.91   
  Esbjerg Svømmeklub  2:47.16                 
                     
Ida-Marie Frydenlund  2003      35.27  1:16.52  2:00.02    2:43.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:46.44                 
                     
Lizette Nikolajsen  2003      37.27  1:19.70  2:03.20    2:43.86   
  Esbjerg Svømmeklub  2:52.22                 
                     
Mille Scheel  2003      39.13  1:23.30  2:08.88    2:53.89   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:53.89                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Liva Stjernholm  2004      33.02  1:09.53  1:46.65    2:23.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:25.81                 
                     
Wilma Anker  2004      33.34  1:10.13  1:47.35    2:23.16   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:24.68                 
                     
Roseline Løkkegaard  2004      33.76  1:10.61  1:48.01    2:24.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.89                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004      34.45  1:12.31  1:51.00    2:29.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:34.54                 
                     
Christina M. Glargaard  2004      33.21  1:10.71  1:48.06    2:31.93   
  Esbjerg Svømmeklub  2:33.81                 
                     
Josefine Krumbak  2004      34.51  1:12.84  1:52.90    2:32.51   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:31.81                 
                     
Helga Bak  2004      34.36  1:13.47  1:54.75    2:34.76   
  Nyborg Svømmeklub  2:41.51                 
                     
Lucca Rademakers  2004      35.82  1:16.74  1:59.36    2:39.35   
  TVS Tårnborg IF  2:54.71                 
                     
Kathrine Weide  2004      37.23  1:19.60  2:01.83    2:41.72   
  Esbjerg Svømmeklub  2:57.13                 
                     
10  Ida Bruhn  2004      37.75  1:20.09  2:03.94    2:44.18   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:45.25                 
                     
11  Kathrine Bang Rubak  2004      37.66  1:19.88  2:02.82    2:44.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:01.91                 
                     
12  Katrine Bech Poulsen  2004      37.12  1:20.27  2:04.16    2:46.77   
  Esbjerg Svømmeklub  2:54.28                 
                     
13  Natalie Da Silva Jensen  2004      37.61  1:21.57  2:05.43    2:47.98   
  Esbjerg Svømmeklub  2:52.31                 
                     
14  Anna Bjerrum Møller  2004      37.15  1:20.45  2:04.89    2:49.34   
  Esbjerg Svømmeklub  2:54.12                 
                     
15  Maria Mathiesen  2004      37.86  1:21.27  2:06.94    2:50.66   
  Esbjerg Svømmeklub  2:54.26                 
                     
16  Cathrine Østergaard Niels  2004      37.46  1:21.51  2:08.03    2:52.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:05.93                 
                     
17  Sofie Kaysen  2004      40.97  1:26.83  2:13.55    2:58.47   
  Nyborg Svømmeklub  3:10.75                 
                     
18  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004      38.89  1:25.54  2:13.89    2:58.51   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:02.32                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sophie Lærke Sandell  2005      38.68  1:20.95  2:04.53    2:46.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:53.23                 
                     
Amalie Østerlund  2005      36.13  1:18.52  2:03.12    2:46.92   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:44.87                 
                     
Selma V Studnitz Andersen  2005      37.56  1:21.29  2:06.19    2:47.95   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:48.03                 
                     
Liv Salhauge  2005      38.35  1:21.12  2:05.30    2:48.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:00.29                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      40.80  1:27.89  2:14.04    2:58.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:11.50                 
                     
Mathilde Stilund  2005      40.09  1:27.98  2:17.93    3:04.59   
  Frem Odense  3:09.83                 
                     
Andrea Holm Sørensen  2005      39.53  1:27.32  2:17.13    3:08.02   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:06.55                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner