2019-09-17   14:52:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix Challenge 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantaiaamu

Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  01 heinäkuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  11:43   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 heinäkuu 2016         
 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 
ME: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 
SE: Jani Sievinen (1974) 25.99 1998-07-09 
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 26.64 2003-07-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Christoffer Fredrikson  1997    749          26.47   
  Cetus Espoo  26.20                 
Janne Markus Markkanen  1994    694          27.14   
  Swimming Jyväskylä  26.46                 
Jaakko Rautalin  1989    685          27.26   
  Uinti Tampere  25.68                 
Juho Grönblom  1998    652          27.72   
  Raision Urheilijat  27.00                 
Mikael Laakso  1997    648          27.78   
  Riihimäen Uimaseura  26.77                 
Petja Yritys  1993    633          27.99   
  TaTu Tampere  27.61                 
Jari Schwarte  1990    631          28.02  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  28.00                 
Roni Kallström  2001    627          28.08   
  Cetus Espoo  28.24                 
Valtteri Eloranta  1992    609          28.36   
  Cetus Espoo  27.41                 
10  Niklas Reunanen  1998    605          28.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura  27.18                 
11  Topias Vainio  1997    582          28.79   
  Cetus Espoo  27.67                 
12  Niki Karlsson  2000    579          28.84   
  Helsingfors Simsällskap  27.07                 
13  Juho Eerola  1995    570          28.99   
  TaTu Tampere  28.13                 
14  Emil Hanski  1999    561          29.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.17                 
15  Danila Dobrzhanskiy  1998    558          29.20   
  Swimming Jyväskylä  28.41                 
16  Roope Pakkanen  1997    547          29.39   
  Haminan Uimaseura  29.76                 
16  Sami Pakarinen  1992    547          29.39   
  Vanders  26.92                 
18  Teemu Lehtonen  2000    542          29.48   
  Uinti Tampere  29.23                 
19  Henri Hellström  1997    540          29.51   
  Raision Urheilijat  28.19                 
20  Antti Rantanen  1992    538          29.55   
  Kampuksen Plaani  28.34                 
21  Oskari Hynynen  2001    533          29.65   
  Salon Uimarit  29.58                 
22  Roope Eiserbeck  1999    532          29.66   
  Joensuun Uimaseura  29.68                 
23  Veeti Haikonen  2001    526          29.78   
  Helsingfors Simsällskap  29.23                 
24  Lauri Elomaa  2000    521          29.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.76                 
25  Topias Nygård  2000    514          30.00   
  Oulun Uinti 1906  30.33                 
26  Niklas Valkonen  1997    505          30.18   
  Riihimäen Uimaseura  29.47                 
27  Juho Laatikainen  1999    501          30.25   
  Swimming Club Vuokatti  30.08                 
28  Antti Leiponen  1998    500          30.27   
  Järvenpään Uintiklubi  29.40                 
29  Mohamed Ezzat  2001    489          30.50   
  Aurajoen Uinti  29.49                 
30  Lassi Ruohonen  1998    488          30.52   
  Helsingfors Simsällskap  30.18                 
31  Ibrahim Ezzat  2002    486          30.56   
  Aurajoen Uinti  30.74                 
32  Juho Herva  1998    475          30.79   
  Oulun Lohet  30.89                 
33  Jaakko Siipola  1999    471          30.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.45                 
34  Topi Lukkarinen  2000    465          31.01   
  Swimming Club Rovaniemi  32.39                 
35  Martti Tervanen  2000    465          31.03   
  Järvenpään Uintiklubi  30.81                 
36  Aapo Eerola  1999    463          31.06   
  TaTu Tampere  31.64                 
37  Lauri Jämsén  2000    458          31.17   
  Järvenpään Uintiklubi  31.22                 
38  Teemu Vihervaara  1998    457          31.21   
  Kouvolan Uimarit  30.50                 
39  Niko Somila  1999    442          31.54   
  Cetus Espoo  31.38                 
40  Kasper Vaittinen  2001    441          31.56   
  Cetus Espoo  31.38                 
41  Teemu Annala  2001    427          31.92   
  Cetus Espoo  32.24                 
42  Juho Röytiö  1998    425          31.96   
  Swimming Club Rovaniemi  30.17                 
43  Mikko Suova  1997    423          32.01   
  Uinti Tampere  31.41                 
44  Tuomas Herlevi  1999    423          32.02   
  Helsingfors Simsällskap  32.88                 
45  Hugo Enroth  2001    414          32.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.24                 
46  Claes Fjellström  2001    410          32.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.32                 
47  Kalle Mäkinen  2002    403          32.54   
  Vanders  32.23                 
48  Ruslan Panschin  2001    401          32.60   
  ORCA Helsinki  33.36                 
49  Miika Mäentaus  1998    399          32.64   
  Cetus Espoo  33.14                 
49  Santeri Herpola  2003    399          32.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.96                 
51  Onni Kuronen  2000    397          32.70   
  Nokian Pyry  32.74                 
52  Eddie Eriksson  1999    385          33.03   
  IF Åland  31.84                 
53  Oskar Voiko  2002    383          33.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.26                 
54  Jaakko Kokko  1999    371          33.43   
  TaTu Tampere  31.34                 
55  Atte Lindholm  2001    368          33.54   
  Swimming Jyväskylä  33.43                 
56  Veeti Laine  2000    357          33.86   
  Cetus Espoo  33.09                 
57  Aleksej Belfer  2000    357          33.88   
  ORCA Helsinki  32.92                 
58  Aleksi Hautaniemi  2000    354          33.97   
  Lappeenrannan Uimarit  32.15                 
Roope Pakkanen  1997                EXTRA 
  Haminan Uimaseura  29.76                 
Sami Pakarinen  1992                EXTRA 
  Vanders  26.92                 
Jere Honkamäki  1998              DSQ  Jalat ei panel start 
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.43                 
Riku Ylikärppä  1998              DSQ   
  Kemin Uimaseura  29.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 heinäkuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner