2019-11-12   22:19:54
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix Challenge 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantaiaamu

Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  01 heinäkuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  10:46   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 heinäkuu 2016         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 
ME: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.06 2008-08-26 
Nuorten SE: Marlene Niemi (1992) 25.65 2009-06-27 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mimosa Jallow  1994    779          25.78   
  Kampuksen Plaani  25.40                 
Hanna-Maria Seppälä  1984    759          26.01   
  Cetus Espoo  25.32                 
Lotta Nevalainen  1994    726          26.40   
  Kampuksen Plaani  25.90                 
Laura Kurki  1994    713          26.56   
  Helsingfors Simsällskap  26.64                 
Jenna Laukkanen  1995    711          26.58   
  Swimming Club Vuokatti  26.40                 
Anna Mäkinen  1995    677          27.02   
  Uinti Tampere  26.38                 
Johanna Silventoinen  1997    659          27.26   
  Lappeenrannan Uimarit  26.56                 
Sini Silvennoinen  2002    656          27.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.94                 
Anna Kotonen  1997    651          27.38   
  Cetus Espoo  27.15                 
10  Erika Lappalainen  1996    645          27.46   
  Swimming Jyväskylä  26.62                 
11  Reetta Rantakokko  2001    643          27.48   
  Aurajoen Uinti  27.16                 
12  Ida Konkka  2000    639          27.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.52                 
13  Noora Sartela  1991    632          27.65   
  Swimming Jyväskylä  27.10                 
14  Sonja Pentti  1999    630          27.68   
  Swimming Jyväskylä  27.59                 
15  Sara Kazi  1999    628          27.70   
  Raision Urheilijat  27.49                 
16  Nea Rinne  1995    617          27.86   
  Cetus Espoo  28.27                 
17  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    610          27.97   
  TaTu Tampere  27.60                 
17  Laura Mäki  1997    610          27.97   
  Raision Urheilijat  28.05                 
19  Anna Vira  2002    609          27.99   
  Aurajoen Uinti  28.40                 
20  Vilma Oura  2001    608          28.01   
  Helsingfors Simsällskap  27.59                 
21  Aino Puomila  1992    605          28.05   
  TaTu Tampere  27.55                 
21  Sonja Portin  1998    605          28.05   
  Oulun Lohet  28.03                 
23  Sanna-Riikka Räihä  1998    599          28.15   
  Oulun Uinti 1906  27.97                 
24  Emilia Eloranta  1997    595          28.20   
  Cetus Espoo  27.61                 
25  Nea Norismaa  1995    592          28.26   
  Joensuun Uimaseura  26.68                 
26  Peppi Siirtola  2002    590          28.29   
  Cetus Espoo  27.59                 
27  Salla Elovirta  1997    588          28.32   
  Cetus Espoo  27.21                 
28  Nea Virta  1996    586          28.35   
  Uinti Tampere  27.74                 
29  Olivia Weuro  2002    584          28.38   
  IF Åland  28.26                 
30  Laura Oesch  1997    583          28.39   
  Helsingfors Simsällskap  27.78                 
31  Riina Strengell  1997    575          28.53   
  Cetus Espoo  28.44                 
32  Jenni Lampi  2000    573          28.57   
  Swimming Jyväskylä  27.65                 
33  Charlotta Edelman  2001    570          28.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.22                 
34  Hanna Kareinen  2000    569          28.63   
  Keravan Uimarit  28.60                 
35  Veera Rinne  1998    568          28.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.37                 
36  Noora Angelva  1999    568          28.65   
  Cetus Espoo  28.32                 
37  Tanja Ruohoniemi  1995    567          28.66   
  Cetus Espoo  28.30                 
38  Kiia Kärkkäinen  2003    564          28.72   
  Heinolan Isku  28.76                 
39  Sofia Lehtinen  2000    559          28.79   
  Cetus Espoo  28.85                 
40  Pinja Peippo  1999    559          28.80   
  Vanders  29.40                 
41  Iida-Maria Rantanen  1998    555          28.86   
  Uinti Tampere  28.53                 
42  Siiri Einiö  2003    555          28.87   
  Gladius Kirkkonummi  28.58                 
43  Erika Ketola  2000    554          28.88   
  Helsingfors Simsällskap  28.44                 
43  Ida Hulkko  1998    554          28.88   
  Mikkelin Uimaseura  28.71                 
45  Emmiina Rautiainen  2000    554          28.89   
  Uinti Tampere  28.85                 
45  Erin Suni  1999    554          28.89   
  Joensuun Uimaseura  28.34                 
47  Mila Manner  2001    553          28.90   
  Nokian Pyry  29.13                 
48  Marilla Parhiala  2000    552          28.92   
  Gladius Kirkkonummi  28.43                 
49  Jessica Kujanpää  2002    550          28.95   
  Aurajoen Uinti  30.29                 
50  Heini Hammar  1999    548          28.99   
  Uinti Tampere  28.49                 
51  Emilia Lahtinen  1996    547          29.01   
  Uinti Tampere  28.68                 
52  Vilma Iisalo  2001    546          29.03   
  Raision Urheilijat  28.78                 
53  Jenni Louhimo  2001    545          29.04   
  Oulun Uinti 1906  28.43                 
54  Aino Räike  1999    540          29.14   
  Salon Uimarit  29.29                 
54  Anna Röytiö  1998    540          29.14   
  Swimming Club Rovaniemi  28.42                 
54  Ina Pollari  2002    540          29.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.32                 
57  Anna-Sofia Brännkärr  2001    536          29.20   
  Kemin Työväen Uimarit  29.09                 
57  Janna Appelberg  2001    536          29.20   
  Tuusulan Uimaseura  29.42                 
57  Mari Kausiala  1997    536          29.20   
  TaTu Tampere  28.70                 
60  Julia Korva  1999    535          29.23   
  Octopus Lohja  29.97                 
61  Rosa Sahlström  1997    534          29.24   
  Swimming Club Vuokatti  30.03                 
62  Iida Sihvonen  1998    533          29.26   
  Mikkelin Uimaseura  29.32                 
63  Meri Lauronen  2002    530          29.31   
  Uimaseura Aquila  28.29                 
63  Vilma Venäläinen  1996    530          29.31   
  Vanders  28.98                 
65  Aino Jussila  2000    529          29.33   
  Uinti Tampere  28.96                 
65  Cia Wacklin  2001    529          29.33   
  Cetus Espoo  29.24                 
67  Jessica Lindholm  2001    529          29.34   
  IF Åland  29.40                 
68  Emma Haglund  2003    525          29.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.76                 
69  Nea Reunanen  2001    522          29.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.30                 
70  Maria Ripatti  1987    521          29.48   
  Järvenpään Uintiklubi  28.89                 
71  Erika Lahtinen  1998    521          29.49   
  Uinti Tampere  29.44                 
71  Vanessa Pönnighaus  1999    521          29.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.15                 
73  Armi Auvinen  2000    518          29.53   
  Uinti Tampere  28.86                 
73  Jenna Pulkkinen  2004    518          29.53   
  Kouvolan Uimarit  29.98                 
75  Annika Laihonen  1997    517          29.55   
  Nummelan Kisaajat  28.74                 
76  Sara Virtanen  2002    516          29.57   
  Swimming Jyväskylä  29.52                 
77  Lotta Aho  1999    515          29.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.69                 
78  Peppi Palokangas  2002    512          29.65   
  Swimming Jyväskylä  30.18                 
79  Jenni Niskanen  1999    512          29.66   
  Rovaniemen Uimaseura  29.60                 
79  Sylvia Kuusisto  2003    512          29.66   
  Aurajoen Uinti  29.47                 
81  Minka Halava  2001    510          29.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.32                 
82  Johanna Suova  1999    510          29.70   
  Uinti Tampere  29.60                 
83  Ylva Sjölund  1998    509          29.71   
  Cetus Espoo  28.95                 
84  Aleksandra Ockenström  1998    506          29.77   
  Salon Uimarit  29.56                 
85  Roosa Mykkänen  2000    504          29.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.62                 
86  Annina Toimela  2002    503          29.83   
  Helsingfors Simsällskap  31.14                 
87  Enni Määttä  1999    502          29.84   
  Uinti Tampere  29.56                 
88  Anniina Perkiö  1999    501          29.86   
  Vanders  29.09                 
89  Aino Mononen  2001    501          29.87   
  Joensuun Uimaseura  29.04                 
89  Pinja Raassina  2002    501          29.87   
  Joensuun Uimaseura  29.40                 
91  Katariina Kourula  2002    500          29.89   
  Kemin Uimaseura  29.27                 
91  Olivia Viitala  2000    500          29.89   
  Kokkolan Uimaseura  29.54                 
93  Lydia Rintanen  2002    499          29.91   
  Aurajoen Uinti  31.16                 
93  Tiina Soukka  1996    499          29.91   
  TaTu Tampere  30.14                 
95  Lotta Aho  2000    498          29.92   
  Aurajoen Uinti  29.63                 
96  Katarina Korpinen  1993    497          29.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  29.85                 
97  Karoliina Pulkkinen  1998    496          29.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.59                 
98  Hanni Pratsch  1999    493          30.02   
  Cetus Espoo  29.63                 
99  Vilma Kotola  2001    492          30.05   
  Uimaseura Aquila  30.58                 
100  Anna Rantanen  2001    491          30.07   
  Uinti Tampere  31.98                 
100  Nora Kosonen  2001    491          30.07   
  TaTu Tampere  30.48                 
102  Saara Vesa  1999    490          30.08   
  ORCA Helsinki  29.42                 
102  Siiri Konkka  2004    490          30.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.65                 
102  Venla Salminen  2002    490          30.08   
  Cetus Espoo  29.63                 
105  Anni Hirvo  2001    487          30.15   
  Tuusulan Uimaseura  29.09                 
105  Emilia Lyyra  2003    487          30.15   
  Vanders  31.20                 
107  Kia Karike  1999    487          30.16   
  Cetus Espoo  29.94                 
108  Petra Uusikumpu  2001    485          30.20   
  Vanders  30.75                 
109  Anni Rajaniemi  2000    484          30.21   
  Oulun Uinti 1906  30.16                 
110  Kaisa Pulkkinen  2000    484          30.22   
  Tornion Uimaseura  29.34                 
111  Sara Lehtolainen  1996    483          30.23   
  Gladius Kirkkonummi  28.87                 
112  Roosa-Maria Tempakka  2000    483          30.24   
  Simmis Grani  29.92                 
113  Jessika Patjas  1997    481          30.28   
  Kouvolan Uimarit  30.35                 
114  Viivi Merisalo  2002    480          30.30   
  Swimming Jyväskylä  29.99                 
115  Henna Hökkä  2003    477          30.35   
  Oulun Uinti 1906  29.76                 
115  Siiri Jämsä  2002    477          30.35   
  Mikkelin Uimaseura  30.38                 
117  Suvi Taskinen  1998    477          30.36   
  Vanders  29.59                 
118  Liv Baker  1998    476          30.39   
  Cetus Espoo  30.68                 
118  Martta Ruuska  2003    476          30.39   
  Swimming Jyväskylä  30.47                 
120  Sandra Kalenius  2003    475          30.40   
  Kouvolan Uimarit  31.52                 
121  Eevi Keronen  1997    474          30.43   
  Cetus Espoo  30.49                 
121  Nelli Uusitalo  1999    474          30.43   
  Jämsänkosken Jyry  29.78                 
123  Venla Niemelä  1999    473          30.44   
  Swimming Club Rovaniemi  30.85                 
124  Stella Donning  2002    472          30.47   
  IF Åland  29.96                 
125  Ronja Nätynki  2002    471          30.48   
  Swimming Club Rovaniemi  31.36                 
126  Jonna Siilin  1997    471          30.49   
  Joensuun Uimaseura  29.43                 
127  Alexandra Kapanen  2000    469          30.53   
  Cetus Espoo  30.63                 
127  Heidi Blankenstein  2001    469          30.53   
  Oulun Lohet  30.16                 
129  Melinda Moilanen  2000    467          30.58   
  Joensuun Uimaseura  30.56                 
130  Fiia Pyykkö  2001    465          30.61   
  Salon Uimarit  30.30                 
131  Jenni Kylkisalo  1999    465          30.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.19                 
132  Jessika Rissanen  2001    464          30.64   
  Järvenpään Uintiklubi  29.98                 
133  Agneta Kallas  2002    463          30.66   
  Vanders  31.84                 
134  Elina Jurvanen  2001    462          30.69   
  Mikkelin Uimaseura  30.64                 
135  Inna Pajuluoma  1999    461          30.70   
  Oulun Lohet  30.55                 
136  Jenna Rita  2000    460          30.74   
  Lappeenrannan Uimarit  30.55                 
137  Juuli Miettinen  2000    459          30.76   
  Vanders  30.03                 
138  Sanni Knuutila  1997    458          30.77   
  Lappeenrannan Uimarit  30.54                 
139  Henrika Rantanen  2002    457          30.79   
  Salon Uimarit  31.83                 
140  Ada Aartela  2002    456          30.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.43                 
140  Vilma Hottinen  2002    456          30.81   
  Vanders  30.56                 
142  Marianne Lehvilä  1999    455          30.85   
  Simmis Grani  30.98                 
143  Sanni Kalliomäki  2000    454          30.86   
  Raision Urheilijat  29.42                 
144  Sofia Långström  2003    454          30.87   
  Cetus Espoo  31.11                 
145  Amanda Rapinoja  2001    453          30.89   
  Cetus Espoo  31.16                 
146  Emilia Härkönen  2001    452          30.91   
  Kokkolan Uimaseura  31.78                 
147  Ada Alajääskö  1998    450          30.95   
  TaTu Tampere  29.97                 
147  Helene Helo  1999    450          30.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.83                 
149  Sini Tuominen  2000    448          30.99   
  Uinti Tampere  30.86                 
149  Vilma Norja  2002    448          30.99   
  Cetus Espoo  30.31                 
151  Veera Heikkinen  2001    446          31.04   
  Helsingfors Simsällskap  29.94                 
152  Mari Hekkala  2000    446          31.05   
  Oulun Uinti 1906  30.63                 
153  Elina Pulkkinen  1999    445          31.08   
  Oulun Uinti 1906  31.27                 
153  Jonna Laukkanen  1998    445          31.08   
  Swimming Club Vuokatti  31.16                 
153  Noora Kanerva  2000    445          31.08   
  Simmis Wanda  31.35                 
156  Noora Vallinen  1998    442          31.13   
  Nokian Pyry  31.44                 
157  Liina Salin  2002    440          31.18   
  Kokkolan Uimaseura  31.68                 
158  Katariina Niemi  2002    440          31.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.86                 
158  Wilma Lakanen  2003    440          31.19   
  Kokkolan Uimaseura  32.09                 
160  Fanny Ek  1999    439          31.21   
  IF Åland  30.64                 
161  Liia Louhikoski  2001    437          31.27   
  Vanders  31.31                 
162  Ella Ohra-Aho  2003    436          31.29   
  Alavuden Urheilijat  31.67                 
163  Emma Pajuluoma  2001    435          31.30   
  Oulun Lohet  31.70                 
164  Siiri Salokorpi  2000    434          31.33   
  Cetus Espoo  31.83                 
165  Elina Palojärvi  2002    433          31.35   
  Uinti Tampere  31.46                 
166  Maari Sinivuori  2001    432          31.37   
  Keravan Uimarit  31.52                 
167  Minna Kinnunen  2003    431          31.40   
  Joensuun Uimaseura  31.19                 
168  Verna Rostedt  2002    430          31.42   
  Cetus Espoo  30.34                 
169  Amanda Paukkunen  2002    429          31.46   
  Swimming Jyväskylä  32.04                 
170  Tara Korkiakoski  2003    428          31.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.57                 
171  Veera Lahtinen  2002    427          31.49   
  Kokkolan Uimaseura  31.37                 
172  Elena Mantila  2001    427          31.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.17                 
173  Anni Turkkila  2002    426          31.52   
  Jämsänkosken Ilves  30.88                 
173  Veera Saarelainen  2002    426          31.52   
  Mikkelin Uimaseura  31.65                 
175  Cecilia Raudaskoski  2002    425          31.54   
  Swimming Jyväskylä  31.72                 
176  Aada Sulasalmi  2002    425          31.55   
  Kemijärven Kaiku  30.58                 
177  Jenni Micaela Lehtonen  2000    423          31.59   
  Aurajoen Uinti  31.96                 
178  Kirsi Salmela  2000    423          31.60   
  Kuopion Uimaseura  30.44                 
178  Vilhelmiina Wegelius  2002    423          31.60   
  Joensuun Uimaseura  30.47                 
180  Annika Niemi  2000    422          31.62   
  Simmis Wanda  31.62                 
180  Jasmin Rosnell  2000    422          31.62   
  Aurajoen Uinti  29.95                 
182  Ida Lehtovaara  2003    422          31.63   
  Uimaseura Aquila  31.54                 
183  Alexandra Pihlajamäki  1998    421          31.65   
  Kokkolan Uimaseura  31.52                 
184  Sofia Martinkauppi  2003    421          31.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  30.87                 
185  Riina Karola  2000    420          31.68   
  Järvenpään Uintiklubi  31.44                 
186  Iida Koskiluoto  2002    419          31.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.06                 
187  Pilvi Kilpeläinen  2002    417          31.75   
  Helsingfors Simsällskap  31.95                 
188  Isa Vehkaoja  2002    416          31.78   
  Oulun Uinti 1906  32.01                 
189  Anni-Maria Laakso  2003    415          31.79   
  Jämsänkosken Ilves  32.18                 
190  Martta Nygård  2003    415          31.80   
  Oulun Uinti 1906  31.98                 
191  Anni Manninen  2001    415          31.81   
  Simmis Wanda  31.63                 
192  Milla Lackman  1997    412          31.89   
  Oulun Lohet  32.18                 
193  Maria Yli-Jama  1999    410          31.94   
  Salon Uimarit  32.15                 
194  Moonica Pirhonen  2001    409          31.95   
  Oulun Uinti 1906  30.77                 
195  Iiris Yli-Jama  2003    408          31.97   
  Salon Uimarit  31.85                 
196  Maija Liukkonen  2001    407          32.01   
  Mikkelin Uimaseura  31.93                 
197  Nicole Yisrael  2004    405          32.05   
  Vanders  31.53                 
198  Maija Nurmi  2003    404          32.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.92                 
199  Anni Willman  2001    401          32.17   
  Oulun Lohet  31.36                 
200  Milla-Marita Anttila  2000    399          32.23   
  Uimaseura Aquila  32.13                 
201  Viivi Hakamäki  2002    391          32.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.42                 
202  Oona Parviainen  2002    381          32.71   
  Joensuun Uimaseura  31.97                 
203  Ada Salokannel  2002    376          32.86   
  Salon Uimarit  30.68                 
Marianne Killström  1998              DNF   
  Salon Uimarit  31.50                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 heinäkuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner