2019-08-23   07:03:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix Challenge 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantaiaamu

Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  02 heinäkuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:05   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 heinäkuu 2016         
 
 
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:04.06 2012-08-03 
SE: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 
Nuorten SE: Melek Ayarci (1999) 2:17.32 2016-03-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Ruotsalainen  1996    654  32.53  1:08.09  1:45.65    2:23.77   
  Lappeenrannan Uimarit  2:15.42                 
                     
Emma Nieminen  1996    601  33.63  1:11.45  1:49.49    2:27.83   
  Uinti Tampere  2:26.27                 
                     
Ida Slöör  2001    597  34.79  1:13.06  1:51.15    2:28.22   
  Cetus Espoo  2:26.99                 
                     
Fanny Grönvall  2000    584  32.43  1:10.64  1:50.39    2:29.30   
  Uinti Tampere  2:26.31                 
                     
Jonna Jauhiainen  2000    574  35.04  1:12.33  1:51.43    2:30.17   
  Cetus Espoo  2:27.53                 
                     
Charlotta Edelman  2001    569  34.20  1:12.06  1:51.55    2:30.55  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.35                 
                     
Ronja Mehtonen  1999    565  33.97  1:11.23  1:51.04    2:30.91   
  Salon Uimarit  2:29.90                 
                     
Ilona Jakonen  1998    552  34.25  1:12.98  1:53.25    2:32.10   
  Swimming Jyväskylä  2:31.00                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003    552  35.20  1:14.45  1:53.93    2:32.12   
  Aurajoen Uinti  2:32.40                 
                     
10  Sofia Ylihannu  1997    548  35.01  1:13.87  1:54.07    2:32.44   
  Oulun Uinti 1906  2:33.57                 
                     
11  Nea Tiesmäki  2000    539  37.20  1:16.76  1:55.96    2:33.28   
  Cetus Espoo  2:32.10                 
                     
12  Noora Kukkonen  1999    538  34.78  1:13.47  1:53.22    2:33.38   
  TaTu Tampere  2:28.93                 
                     
13  Saana Luokkanen  1999    532  35.62  1:14.27  1:54.12    2:33.94   
  Kempeleen Pyrintö  2:35.10                 
                     
14  Liv Baker  1998    526  35.60  1:13.58  1:53.76    2:34.54   
  Cetus Espoo  2:30.61                 
                     
15  Petra Heikkinen  2002    522  35.98  1:15.30  1:55.33    2:35.00   
  Oulun Uinti 1906  2:38.02                 
                     
16  Marilla Parhiala  2000    513  35.70  1:15.57  1:56.25    2:35.83   
  Gladius Kirkkonummi  2:33.47                 
                     
17  Liina Salin  2002    508  36.64  1:16.65  1:57.30    2:36.39   
  Kokkolan Uimaseura  2:38.74                 
                     
18  Mila Manner  2001    500  35.91  1:15.61  1:56.54    2:37.24   
  Nokian Pyry  2:38.00                 
                     
19  Roosa Lehtola  2001    494  37.17  1:17.20  1:58.38    2:37.85   
  Tuusulan Uimaseura  2:36.97                 
                     
20  Helmi Heinonen  2002    484  37.05  1:17.15  1:59.05    2:38.93   
  Raision Urheilijat  2:33.04                 
                     
21  Amanda Rapinoja  2001    481  37.52  1:18.13  1:58.59    2:39.19   
  Cetus Espoo  2:38.68                 
                     
22  Siiri Jämsä  2002    479  37.40  1:17.33  1:59.29    2:39.47   
  Mikkelin Uimaseura  2:36.31                 
                     
23  Jenni Kukkonen  1999    478  37.11  1:17.60  1:59.14    2:39.54   
  Keravan Uimarit  2:37.64                 
                     
24  Martta Nygård  2003    476  37.69  1:17.88  1:58.86    2:39.77   
  Oulun Uinti 1906  2:40.90                 
                     
25  Siri Auvinen  2002    467  36.54  1:17.96  2:00.44    2:40.77   
  Cetus Espoo  2:41.94                 
                     
26  Jenni Louhimo  2001    467  37.73  1:18.50  2:00.12    2:40.86   
  Oulun Uinti 1906  2:43.82                 
                     
27  Sara Lehtolainen  1996    448  35.64  1:16.69  1:59.27    2:43.01   
  Gladius Kirkkonummi  2:40.66                 
                     
28  Nelli Ohvo  2001    448  37.04  1:18.32  2:01.05    2:43.03   
  Cetus Espoo  2:32.51                 
                     
29  Kerttu Nurmi  2003    446  37.27  1:17.50  2:00.48    2:43.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:44.42                 
                     
30  Vilma Norja  2002    440  38.87  1:21.04  2:03.74    2:44.00   
  Cetus Espoo  2:40.76                 
                     
31  Siiri Välimaa  2002    437  38.62  1:19.98  2:02.28    2:44.35   
  Tuusulan Uimaseura  2:40.11                 
                     
32  Saara Vesa  1999    435  38.25  1:20.52  2:02.94    2:44.71   
  ORCA Helsinki  2:44.65                 
                     
33  Wilma Lakanen  2003    414  39.01  1:22.50  2:06.11    2:47.42   
  Kokkolan Uimaseura  2:40.44                 
                     
34  Ruusa Eiserbeck  2001    401  38.03  1:21.05  2:05.09    2:49.16   
  Joensuun Uimaseura  2:42.50                 
                     
35  Fanny Ek  1999    394  40.41  1:24.70  2:09.22    2:50.20   
  IF Åland  2:40.01                 
                     
36  Ronja Myllykallio  2003    393  39.67  1:23.21  2:07.11    2:50.37   
  Nokian Pyry  2:43.75                 
                     
37  Senja Saarteinen  1999    375  38.64  1:21.34  2:05.83    2:53.06   
  TaTu Tampere  2:46.35                 
                     
Milla Henriksson  1999              DSQ   
  Oulun Lohet  2:44.97                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  02 heinäkuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner