2019-11-20   10:29:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix Challenge 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantaiaamu

Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  01 heinäkuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:13   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 heinäkuu 2016         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät 
ME: Adam PEATY (1994) 57.92 2015-04-17 
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:02.94 2011-12-02 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Mattsson  1993    765  29.71        1:04.03  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Porin Uimaseura  1:01.32                 
                     
Lassi Ohtonen  1992    708  31.14        1:05.72   
  Cetus Espoo  1:03.04                 
                     
Miika Nuorinko  1996    695  30.35        1:06.13   
  Nummelan Kisaajat  1:05.01                 
                     
Mikael Karuveha  1999    686  31.38        1:06.41   
  TaTu Tampere  1:05.28                 
                     
Valtteri Kiiskinen  1998    682  30.77        1:06.53   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.33                 
                     
Werneri Koskinen  1998    677  31.02        1:06.69  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Uinti Tampere  1:05.25                 
                     
Bruce Clayhills  1997    670  31.25        1:06.92   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.03                 
                     
Mikael Laakso  1997    669  31.64        1:06.95   
  Riihimäen Uimaseura  1:06.63                 
                     
Miika Tolvanen  1996    636  32.08        1:08.09   
  Swimming Jyväskylä  1:06.66                 
                     
10  Jakob Nordman  1996    636  31.61        1:08.10  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.50                 
                     
11  Eerikki Laitala  2001    630  31.30        1:08.32  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  1:07.36                 
                     
12  Lauri Hatunen  1998    613  31.57        1:08.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.76                 
                     
13  Atte Kulmala  1998    609  31.64        1:09.11   
  Uinti Tampere  1:06.90                 
                     
14  Konsta Naumanen  1996    580  33.08        1:10.21   
  Joensuun Uimaseura  1:08.08                 
                     
15  Tuomas Jokinen  2001    577  33.49        1:10.33   
  Cetus Espoo  1:10.36                 
                     
16  Jyri Lähde  1996    568  32.14        1:10.73   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.33                 
                     
17  Olli Rautaporras  2000    556  32.51        1:11.20   
  Nokian Pyry  1:10.97                 
                     
18  Miika Pentti  1997    551  32.48        1:11.45   
  Swimming Jyväskylä  1:07.90                 
                     
19  Alari Pakarinen  1998    546  33.21        1:11.66   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.96                 
                     
20  Walentin Koskinen  2000    543  33.45        1:11.80   
  Uinti Tampere  1:11.61                 
                     
21  Eetu Alitalo  1999    539  33.09        1:11.94   
  Cetus Espoo  1:10.19                 
                     
22  Lauri Elomaa  2000    532  34.55        1:12.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.23                 
                     
23  Aleksi Kurronen  1997    529  32.45        1:12.42   
  Mikkelin Uimaseura  1:11.71                 
                     
24  Juha Hyvärinen  1998    527  33.60        1:12.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:10.46                 
                     
25  Atte Moilanen  2001    515  34.52        1:13.08   
  Oulun Uinti 1906  1:12.65                 
                     
26  Jonni Aho  1999    512  33.40        1:13.19   
  Cetus Espoo  1:10.69                 
                     
27  Roope Ruohtula  2000    512  34.70        1:13.22   
  Joensuun Uimaseura  1:11.62                 
                     
28  Atte Lindholm  2001    495  34.51        1:14.04   
  Swimming Jyväskylä  1:12.21                 
                     
28  Kirill Egorov  2000    495  34.94        1:14.04   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.31                 
                     
30  Lassi Grönroos  2000    491  34.01        1:14.21   
  Salon Uimarit  1:12.92                 
                     
31  Jesper Lietzen  2002    487  34.90        1:14.41   
  Aurajoen Uinti  1:12.84                 
                     
32  Onni Kuronen  2000    486  34.09        1:14.50   
  Nokian Pyry  1:15.12                 
                     
33  Ohto Pihlajamäki  2001    485  34.65        1:14.52   
  Kuopion Uimaseura  1:13.34                 
                     
34  Pyry Nurminen  2001    485  34.82        1:14.53   
  ORCA Helsinki  1:13.72                 
                     
35  Oskari Arvo  2002    484  35.29        1:14.61   
  Aurajoen Uinti  1:13.92                 
                     
36  Sasa Seppälä  1998    479  34.84        1:14.86   
  Haminan Uimaseura  1:12.95                 
                     
37  Pessi Länsirinne  2000    476  34.89        1:15.00   
  Uimaseura Aquila  1:13.47                 
                     
38  Lassi Ruohonen  1998    465  34.85        1:15.61   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.67                 
                     
39  Henri Kyynäräinen  1994    463  35.23        1:15.68   
  Aurajoen Uinti  1:14.73                 
                     
40  Artturi Kaarlenkaski  1997    463  34.67        1:15.72   
  Uinti Tampere  1:14.98                 
                     
41  Oskari Valkonen  1999    459  34.88        1:15.89   
  Swimming Jyväskylä  1:13.60                 
                     
42  Joel Vaitilo  1998    458  35.36        1:15.95   
  Cetus Espoo  1:14.31                 
                     
43  Lauri Krapf  2001    453  36.89        1:16.22   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.17                 
                     
44  Valtteri Taskinen  2002    453  35.97        1:16.26   
  Oulun Uinti 1906  1:14.84                 
                     
45  Tino Laine  1998    452  34.39        1:16.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.77                 
                     
46  Juho Anttila  2000    449  35.27        1:16.47   
  Oulun Uinti 1906  1:16.43                 
                     
47  Antti Hirvonen  2000    449  36.09        1:16.50   
  Kajaanin Uimaseura  1:17.01                 
                     
48  Ivar Malm  2001    445  35.70        1:16.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.30                 
                     
49  Hugo Enroth  2001    439  35.91        1:17.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.73                 
                     
50  Niilo Hokkanen  1997    435  35.02        1:17.29   
  Swimming Jyväskylä  1:16.79                 
                     
51  Ossi Kleimola  2001    433  35.03        1:17.41   
  Kouvolan Uimarit  1:17.03                 
                     
52  Henri Koski  2000    430  35.18        1:17.56   
  Gladius Kirkkonummi  1:17.13                 
                     
53  Jere Keskiaho  2001    373  37.40        1:21.32   
  Oulun Uinti 1906  1:17.91                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 heinäkuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner