2020-02-28   13:46:41
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix Challenge 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 30 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  02 heinäkuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:12   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 heinäkuu 2016         
 
 
Laji 30, 400m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 
ME: Katie LEDECKY (1997) 3:58.37 2014-08-23 
SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.48 2009-08-12 
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.75 2008-03-27 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Kotonen  1997    661  1:06.14  2:16.30  3:26.10    4:34.47   
  Cetus Espoo  4:31.52                 
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    634  1:07.97  2:20.14  3:30.25    4:38.33   
  Raision Urheilijat  4:24.80                 
                     
Heini Tähkä  1998    632  1:06.92  2:17.98  3:28.92    4:38.67   
  Helsingfors Simsällskap  4:43.05                 
                     
Tiia Puolakka  1998    631  1:08.46  2:20.80  3:30.90    4:38.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:31.59                 
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    623  1:06.53  2:17.53  3:29.15    4:40.00   
  Riihimäen Uimaseura  4:22.59                 
                     
Alissa Eloranta  1999    612  1:08.09  2:20.63  3:32.23    4:41.54   
  Cetus Espoo  4:37.22                 
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    611  1:06.99  2:18.66  3:30.46    4:41.83  Ei osallistu loppukilpailuun 
  TaTu Tampere  4:40.21                 
                     
Sophia Lindeberg  2000    581  1:08.23  2:20.25  3:33.47    4:46.45   
  Helsingfors Simsällskap  4:47.32                 
                     
Jenna Sjöblom  2001    578  1:07.63  2:20.91  3:34.78    4:47.04   
  Kouvolan Uimarit  4:48.36                 
                     
10  Inka Aaltonen  1999    566  1:08.80  2:23.01  3:36.23    4:49.04   
  Uinti Tampere  4:39.92                 
                     
11  Sanni Alamattila  1999    566  1:08.08  2:20.70  3:34.89    4:49.11   
  Helsingfors Simsällskap  4:54.89                 
                     
12  Olivia Weuro  2002    564  1:07.97  2:22.59  3:37.82    4:49.34   
  IF Åland  4:47.21                 
                     
13  Ida Slöör  2001    564  1:09.55  2:24.49  3:38.25    4:49.39   
  Cetus Espoo  4:49.98                 
                     
14  Peppi Pinomäki  2002    562  1:08.77  2:22.62  3:37.42    4:49.76   
  Raision Urheilijat  4:53.26                 
                     
15  Liv Baker  1998    554  1:09.21  2:22.39  3:36.87    4:51.04   
  Cetus Espoo  4:59.22                 
                     
16  Millie Kuusniemi Fishwick  2000    553  1:09.64  2:24.17  3:38.44    4:51.33   
  Helsingfors Simsällskap  4:52.85                 
                     
17  Iida-Maria Rantanen  1998    552  1:08.55  2:22.69  3:36.86    4:51.52   
  Uinti Tampere  4:46.73                 
                     
18  Venla Salminen  2002    550  1:08.09  2:22.17  3:37.91    4:51.83   
  Cetus Espoo  4:55.43                 
                     
19  Jenni Louhimo  2001    545  1:09.57  2:24.41  3:39.19    4:52.68   
  Oulun Uinti 1906  4:44.64                 
                     
20  Anniina Perkiö  1999    545  1:06.50  2:19.53  3:35.57    4:52.72   
  Vanders  4:49.71                 
                     
21  Anni Halonen  1999    539  1:09.28  2:24.59  3:40.21    4:53.73   
  Riihimäen Uimaseura  4:49.10                 
                     
22  Wilma Andreasen  2000    538  1:11.11  2:25.91  3:40.80    4:53.93   
  Helsingfors Simsällskap  4:49.10                 
                     
23  Henna Hökkä  2003    534  1:09.88  2:25.43  3:42.31    4:54.73   
  Oulun Uinti 1906  4:55.92                 
                     
24  Armi Auvinen  2000    531  1:09.35  2:24.74  3:40.25    4:55.27   
  Uinti Tampere  4:57.96                 
                     
25  Ida-Maria Juntunen  1999    525  1:11.13  2:27.44  3:43.04    4:56.31   
  Kempeleen Pyrintö  4:58.38                 
                     
26  Marilla Parhiala  2000    525  1:09.82  2:23.99  3:41.09    4:56.34   
  Gladius Kirkkonummi  4:48.80                 
                     
27  Nora Kosonen  2001    524  1:07.79  2:24.66  3:41.97    4:56.51   
  TaTu Tampere  4:59.79                 
                     
28  Daniela Nummi  2000    522  1:10.36  2:25.65  3:42.21    4:56.83   
  Helsingfors Simsällskap  5:00.66                 
                     
29  Jonna Jauhiainen  2000    521  1:10.67  2:26.23  3:41.89    4:57.14   
  Cetus Espoo  4:53.70                 
                     
30  Minka Halava  2001    518  1:09.42  2:25.34  3:42.30    4:57.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:56.72                 
                     
31  Sini Niemi  1993    518  1:09.85  2:25.23  3:41.35    4:57.77   
  Tornion Uimaseura  4:48.51                 
                     
32  Martta Nygård  2003    512  1:10.19  2:26.35  3:43.21    4:58.80   
  Oulun Uinti 1906  5:01.46                 
                     
33  Kia Karike  1999    511  1:11.82  2:29.32  3:45.82    4:58.94   
  Cetus Espoo  4:59.41                 
                     
34  Denize Korkiakoski  1999    510  1:09.87  2:24.94  3:42.38    4:59.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:56.24                 
                     
35  Cia Wacklin  2001    506  1:08.91  2:25.53  3:42.90    5:00.10   
  Cetus Espoo  4:53.88                 
                     
36  Roosa Nieminen  1999    501  1:10.28  2:26.41  3:43.62    5:00.99   
  Helsingfors Simsällskap  4:56.95                 
                     
37  Janna Appelberg  2001    500  1:12.57  2:30.08  3:46.77    5:01.30   
  Tuusulan Uimaseura  4:59.22                 
                     
38  Tara Korkiakoski  2003    498  1:11.79  2:28.78  3:46.28    5:01.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:06.70                 
                     
39  Anni Willman  2001    485  1:10.41  2:27.48  3:46.62    5:04.33   
  Oulun Lohet  4:57.87                 
                     
40  Annika Laihonen  1997    482  1:09.58  2:25.80  3:45.24    5:04.92   
  Nummelan Kisaajat  4:47.71                 
                     
41  Sylvia Kuusisto  2003    482  1:11.78  2:30.50  3:49.47    5:04.94   
  Aurajoen Uinti  4:58.34                 
                     
42  Melinda Moilanen  2000    481  1:10.58  2:28.11  3:47.92    5:05.12   
  Joensuun Uimaseura  4:59.44                 
                     
43  Anni Hirvo  2001    479  1:11.33  2:29.41  3:48.69    5:05.47   
  Tuusulan Uimaseura  5:07.42                 
                     
44  Veera Saarelainen  2002    477  1:11.35  2:30.00  3:48.50    5:05.89   
  Mikkelin Uimaseura  5:05.06                 
                     
45  Sanna Saarinen  1998    476  1:10.06  2:26.93  3:46.80    5:06.10   
  Vanders  4:52.23                 
                     
46  Jenna Pulkkinen  2004    468  1:11.09  2:30.59  3:50.90    5:08.02   
  Kouvolan Uimarit  5:00.28                 
                     
47  Noora Kanerva  2000    466  1:12.43  2:31.52  3:50.72    5:08.40   
  Simmis Wanda  5:05.77                 
                     
48  Anni Savolainen  2002    463  1:12.38  2:30.62  3:50.49    5:08.92   
  Cetus Espoo  4:55.42                 
                     
49  Jessica Kujanpää  2002    453  1:12.83  2:33.17  3:53.37    5:11.24   
  Aurajoen Uinti  5:05.23                 
                     
50  Lydia Rintanen  2002    440  1:13.70  2:33.70  3:55.02    5:14.35   
  Aurajoen Uinti  4:58.67                 
                     
51  Jasmin Rosnell  2000    402  1:16.81  2:39.80  4:03.73    5:23.97   
  Aurajoen Uinti  5:06.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  02 heinäkuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner