2019-09-22   07:48:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai-ilta

Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:07   
  Järjestäjä  AUi ja ÅSK         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  17 kesäkuu 2016         
 
 
Laji 24, 200m RU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Lietzen  2002    553  35.48  1:14.66  1:55.13    2:34.71   
  Aurajoen Uinti  2:38.05                 
                     
Ronny Brännkärr  2002    542  35.33  1:15.26  1:56.37    2:35.77   
  Kemin Työväen Uimarit  2:40.94                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    497  36.73  1:18.88  2:00.12    2:40.31   
  Oulun Uinti 1906  2:42.67                 
                     
Julius Kuitunen  2002    493  36.25  1:16.92  1:59.20    2:40.68   
  Oulun Uinti 1906  2:45.67                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    490  37.63  1:18.33  2:00.66    2:41.06   
  Oulun Uinti 1906  2:45.38                 
                     
Niklas Laine  2002    464  36.64  1:18.91  2:02.06    2:44.05   
  Kampuksen Plaani  2:50.43                 
                     
Roope Paatos  2002    450  40.17  1:23.87  2:04.76    2:45.71   
  Raision Urheilijat  2:51.66                 
                     
Oskari Arvo  2002    442  36.54  1:19.17  2:02.82    2:46.70   
  Aurajoen Uinti  2:42.86                 
                     
Benjamin Kangas  2002    427  38.40  1:21.81  2:05.99    2:48.63   
  Haminan Uimaseura  2:54.23                 
                     
10  Petr Pankratov  2002    426  38.28  1:22.20  2:05.91    2:48.74   
  TaTu Tampere  2:53.73                 
                     
11  Justus Hilaja  2002    418  38.37  1:21.14  2:07.11    2:49.76   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:56.88                 
                     
12  Kasper Tolonen  2002    409  38.65  1:23.67  2:07.34    2:50.98   
  Raision Urheilijat  2:56.66                 
                     
13  Eetu Koskinen  2002    402  38.14  1:22.13  2:07.46    2:51.98   
  Lahden Uimaseura  2:57.36                 
                     
14  Kirill Helsing  2002    399  39.57  1:24.14  2:09.40    2:52.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.17                 
                     
15  Jere Broman  2002    357  39.21  1:24.62  2:12.19    2:58.94   
  Nokian Pyry  2:57.36                 
                     
Matias Hjelm  2002              DNF   
  Vanders  2:47.48                 
                     
 
Laji 24, 200m RU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    647  34.13  1:11.39  1:49.93    2:26.84   
  Vanders  2:28.17                 
                     
Eerikki Laitala  2001    631  32.83  1:11.56  1:49.80    2:28.04   
  Cetus Espoo  2:28.27                 
                     
Atte Moilanen  2001    579  34.62  1:13.41  1:52.75    2:32.38   
  Oulun Uinti 1906  2:32.72                 
                     
Oskari Herpola  2001    567  33.15  1:12.28  1:53.68    2:33.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.76                 
                     
Atte Lindholm  2001    505  35.21  1:15.48  1:57.15    2:39.48   
  Swimming Jyväskylä  2:37.69                 
                     
Atte Pennanen  2001    491  36.51  1:18.62  1:59.75    2:40.90   
  Lahden Uimaseura  2:43.90                 
                     
Noa Mäkelä  2001    478  35.84  1:16.49  1:58.80    2:42.41   
  Kempeleen Pyrintö  2:42.86                 
                     
Kalle Hyttinen  2001    477  38.05  1:20.06  2:02.10    2:42.55   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:42.45                 
                     
Aaron Antikainen  2001    475  36.68  1:19.42  2:01.55    2:42.74   
  Cetus Espoo  2:45.41                 
                     
10  Riku Leino  2001    464  37.15  1:19.98  2:00.85    2:44.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:46.29                 
                     
11  Pyry Nurminen  2001    464  36.28  1:18.90  2:01.36    2:44.03   
  ORCA Helsinki  2:46.09                 
                     
12  Aleksi Helminen  2001    459  36.84  1:19.48  2:01.74    2:44.55   
  Lahden Uimaseura  2:44.84                 
                     
13  Tuomas Jokinen  2001    453  37.29  1:19.79  2:02.85    2:45.26   
  Cetus Espoo  2:34.84                 
                     
14  Ohto Pihlajamäki  2001    447  36.76  1:19.53  2:03.49    2:46.08   
  Kuopion Uimaseura  2:47.88                 
                     
15  Lauri Krapf  2001    441  37.60  1:21.00  2:04.12    2:46.78   
  Helsingfors Simsällskap  2:50.30                 
                     
16  Timi Torkkel  2001    438  37.61  1:21.01  2:03.92    2:47.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:48.80                 
                     
17  Claes Fjellström  2001    434  38.23  1:21.80  2:04.70    2:47.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:49.94                 
                     
18  Eetu Einto  2001    427  37.63  1:21.46  2:04.68    2:48.59   
  Nurmijärven Uinti  2:44.18                 
                     
19  Niklas Linnanen  2001    419  39.07  1:21.63  2:08.27    2:49.67   
  Helsingfors Simsällskap  2:53.20                 
                     
20  Ivar Malm  2001    409  36.07  1:19.68  2:04.53    2:51.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:53.32                 
                     
21  Atte Lasmio  2001    383  38.27  1:24.80  2:10.54    2:54.79   
  Riihimäen Uimaseura  2:53.54                 
                     
22  Konsta Seppä  2001    381  38.93  1:24.22  2:10.56    2:55.13   
  Riihimäen Uimaseura  2:53.51                 
                     
23  Eemeli Raninen  2001    359  38.65  1:24.55  2:12.38    2:58.55   
  Helsingin Uimarit  2:52.74                 
                     
 
Laji 24, 200m RU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Nuottajärvi  2000    573  33.57  1:13.03  1:53.84    2:32.89   
  Cetus Espoo  2:32.60                 
                     
Elias Herlevi  2000    572  35.40  1:14.90  1:54.46    2:32.96   
  Helsingfors Simsällskap  2:38.55                 
                     
Walentin Koskinen  2000    566  34.56  1:13.40  1:53.02    2:33.50   
  Uinti Tampere  2:34.94                 
                     
Lauri Elomaa  2000    534  35.37  1:16.19  1:56.90    2:36.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:44.73                 
                     
Joona Korhonen  2000    509  36.22  1:16.61  1:56.84    2:39.07   
  TaTu Tampere  2:41.64                 
                     
Anton Ukkola  2000    504  34.26  1:14.67  1:56.86    2:39.50   
  Oulun Uinti 1906  2:33.73                 
                     
Juha Jernvall  2000    497  35.56  1:16.15  1:59.32    2:40.31   
  Uimaseura Aquila  2:41.68                 
                     
Onni Kuronen  2000    480  35.41  1:16.26  1:59.67    2:42.14   
  Nokian Pyry  2:43.91                 
                     
Joona Oksakari  2000    471  34.04  1:14.24  1:56.32    2:43.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.70                 
                     
10  Roope Ruohtula  2000    469  35.07  1:16.69  1:59.31    2:43.42   
  Joensuun Uimaseura  2:43.78                 
                     
11  Pessi Länsirinne  2000    450  36.83  1:17.77  2:01.48    2:45.65   
  Uimaseura Aquila  2:39.75                 
                     
12  Eetu Isosuo  2000    440  36.93  1:18.99  2:04.42    2:46.96   
  Cetus Espoo  2:48.64                 
                     
13  Alex Lassila  2000    436  38.43  1:20.57  2:04.81    2:47.45   
  Cetus Espoo  2:47.23                 
                     
14  Topias Nygård  2000    427  38.04  1:20.92  2:04.98    2:48.56   
  Oulun Uinti 1906  2:44.33                 
                     
15  Eetu Nyrhinen  2000    417  37.90  1:20.56  2:04.88    2:49.92   
  Porin Uimaseura  2:46.44                 
                     
16  Jere Kekola  2000    365  39.98  1:25.90  2:11.82    2:57.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:47.28                 
                     
Olli Rautaporras  2000              DNF   
  Nokian Pyry  2:35.68                 
                     
Antti Hirvonen  2000              DSQ  100m 
  Kajaanin Uimaseura  2:46.74                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:07 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner