2020-01-18   22:40:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2016    Udskriftsdato  12 marts 2016   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:54   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Møller Sørensen  1998  DGI Østjylland    36.03  1:14.95  1:53.98    2:32.51   
Betina K. Pedersen  1994  DGI Midtjylland    38.25  1:17.81  1:57.22    2:37.59   
Litten Fleggaard  1997  Dgi Sønderjylland    39.51  1:22.65  2:06.94    2:49.94   
Amanda Hørdum Bjørnholt  1999  DGI Østjylland    44.25  1:33.43  2:24.24    3:13.71   
Laura B. R. Andersen  1999  DGI Østjylland    45.58  1:36.44  2:30.50    3:22.59   
Cecilie Schneider  1997  DGI Sydøstjylland    48.62  1:44.77  2:45.34    3:42.48   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rikke M. Christensen  2000  DGI Sydvest    37.16  1:17.54  1:59.19    2:38.42   
Anne Rasmussen Sand  2000  DGI Nordjylland    38.83  1:20.22  2:00.69    2:40.75   
Julie Fink  2001  Dgi Sønderjylland    39.00  1:19.81  2:01.41    2:41.71   
Emma Viborg Larsen  2001  DGI Nordjylland    38.85  1:20.76  2:04.06    2:45.45   
Annika Jacobsen  2001  DGI Østjylland    39.60  1:22.32  2:05.61    2:46.46   
Anna Harbo  2000  DGI Østjylland    40.55  1:24.06  2:09.05    2:52.43   
Emma Rosquist Andersen  2001  DGI Østjylland    40.59  1:25.10  2:10.52    2:53.56   
Nina Lodberg Sparre  2001  DGI Sydøstjylland    41.11  1:25.92  2:14.07    2:57.12   
Maria Hjort Lodstrup  2000  DGI Storstrømmen    43.85  1:29.14  2:15.13    2:58.67   
10  Mie Schack Poulsen  2001  DGI Sydvest    42.81  1:28.34  2:15.26    3:00.89   
11  Naia Eske Jensen  2001  DGI Østjylland    44.36  1:32.23  2:19.88    3:03.75   
12  Sarah Kongsted Hansen  2001  DGI Storstrømmen    45.02  1:32.44  2:21.85    3:09.44   
13  Jasmin Minds Ladegaard  2001  DGI Østjylland    44.79  1:33.52      3:11.93   
14  Maja Kuld Petersen  2001  DGI Nordjylland    49.93  1:45.39  2:44.15    3:40.17   
15  Sara Bonde Christensen  2000  DGI Sydvest      1:48.71  2:48.15    3:43.95   
Clara Victoria Søderberg  2000  DGI Østjylland            DSQ  ej fortsat bevægelse 
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2003  DGI Storstrømmen    39.78  1:22.36  2:05.95    2:48.50   
Emma Lundorff Johannsen  2003  Dgi Sønderjylland    40.43  1:23.81  2:07.69    2:49.06   
Anne Dybro Nielsen  2003  DGI Midtjylland    42.08  1:27.85  2:13.62    2:56.06   
Mie Petersen  2002  Dgi Sønderjylland    42.07  1:27.31  2:13.04    2:56.50   
Sara Falch  2002  DGI Nordjylland    39.59  1:24.56  2:11.35    2:57.17   
Celeste Pind Therkildsen  2002  DGI Midtjylland    42.68  1:27.94  2:13.70    2:58.42   
Marie Graff Esbensen  2003  DGI Midtjylland    42.59  1:29.12  2:16.96    3:01.28   
Sofie M. Christensen  2002  DGI Nordjylland    43.44  1:30.44  2:18.57    3:04.50   
Victoria Bjerre  2003  DGI Nordjylland    43.38  1:30.59  2:18.87    3:05.12   
10  Mikela Muhlig  2003  DGI Sydøstjylland    43.85  1:31.44  2:20.20    3:06.85   
11  Julie Heby Kanstrup  2002  DGI Nordjylland    47.14  1:37.20  2:26.94    3:14.11   
12  Cecilie Meier  2003  DGI Sydøstjylland    44.40  1:34.66  2:25.87    3:15.99   
13  Signe Grøndahl  2003  DGI Storkøbenhavn    46.51  1:39.26  2:31.11    3:20.55   
14  Julie Malina Schmidt  2003  DGI Østjylland    46.74  1:38.95  2:31.72    3:24.71   
15  Karen Pedersen  2002  DGI Nordjylland    50.98  1:46.64  2:42.42    3:37.31   
16  Caroline Buhl Søderberg  2003  DGI Østjylland    52.80  1:50.21      3:46.00   
17  Trine Ydemann Pedersen  2003  DGI Østjylland    1:08.13  1:57.02      3:54.60   
18  Ida Marie Paulli  2003  DGI Østjylland    53.43  1:58.20  3:01.00    3:57.39   
Anna Emilie Mortensen  2003  DGI Østjylland            DSQ  på mave i vend25m 
Karen Moos Jensen  2003  DGI Midtjylland            DSQ  ej fortsat bevægelse 
Nete Kirial  2003  DGI Østjylland            DSQ  v 175m om på mave 
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Fenja Romanski  2005  DGI Nordjylland    40.05  1:23.95  2:08.42    2:49.38   
Alberte Kempel Christense  2004  DGI Østjylland    42.00  1:26.69  2:12.47    2:55.11   
Anne Gilling-Iskov  2004  DGI Nordjylland    47.42  1:38.58  2:31.60    3:19.21   
Sofia Illum Kirkeby  2004  DGI Østjylland    47.74  1:40.11      3:23.71   
Nanna Lauritsen  2004  DGI Storstrømmen    48.10  1:40.99  2:35.18    3:26.92   
Emma Ljusheva  2005  Dgi Sønderjylland    51.15  1:44.89  2:40.29    3:32.83   
Emma Rosenven  2004  DGI Østjylland    49.46  1:50.41  2:49.31    3:44.74   
Ida Tilsted  2004  DGI Østjylland    57.83  2:02.11  3:05.54    4:06.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  11:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark