2020-01-22   10:35:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2016    Udskriftsdato  12 marts 2016   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:34   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1926-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordjylland Titans  1991  DGI Nordjylland            2:35.34   
  Michael Vangsted  1979      36.94        36.94   
  Stine Dyrman  1975      44.23        1:21.17   
  Preben Hansen  1967      35.09        1:56.26   
  Lone Riisgaard-Jensen  1967      39.08        2:35.34   
                     
Grp1-4 Mix  1965  DGI Østjylland            2:42.53   
  Elisabeth Melchiorsen  1975      45.79        45.79   
  Rikke Danielsen  1976      45.65        1:31.44   
  Michael Kaas Christensen  1991      38.96        2:10.40   
  Peter Henningsen  1971      32.13        2:42.53   
                     
Rollator Banden  1959  DGI Sydøstjylland            3:22.77   
  Rina Damsgaard  1956      1:02.10        1:02.10   
  Poul Erik Hansen  1953      57.95        2:00.05   
  Majbrit Ditlevsen  1956      45.83        2:45.88   
  Arne Christoffersen  1964      36.89        3:22.77   
                     
                     
 
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordjyll. Night Sharks  2002  DGI Nordjylland            2:30.04   
  Sara Falch  2002      36.68        36.68   
  Emma Rose Treney  2002      44.10        1:20.78   
  Christoffer B. Lauridsen  2002      36.05        1:56.83   
  Magnus Anderson  2002      33.21        2:30.04   
                     
Grp7 Mix 1  2002  DGI Østjylland            2:35.27   
  Kasper Due Svendsen  2002      37.21        37.21   
  Maja Volke  2002      46.57        1:23.78   
  Maja Brandi Bukballe  2002      39.77        2:03.55   
  Gustav Funder Skovdam  2002      31.72        2:35.27   
                     
Gruppe 7 Sydøst Mix 1  2002  DGI Sydøstjylland            2:38.13   
  Emma Rye Lund  2001      40.02        40.02   
  Mikkel Dam  2002      44.39        1:24.41   
  Emma Ulka Bech Petersen  2002      38.48        2:02.89   
  Anton B. Nielsen  2003      35.24        2:38.13   
                     
Nordjyll. Flying Muffins  2002  DGI Nordjylland            2:48.39   
  Andreas Strøm Hansen  2002      41.73        41.73   
  Victoria Bjerre  2003      49.44        1:31.17   
  Jacob Toft  2003      39.66        2:10.83   
  Helene Naur Moth  2002      37.56        2:48.39   
                     
Grp7 Mix 2  2002  DGI Østjylland            2:50.15   
  Mads Berentzen  2002      45.69        45.69   
  Elena Wendt Haugset  2002      47.34        1:33.03   
  Cecilie Høgfeldt  2002      42.18        2:15.21   
  Mikkel Dannesboe  2003      34.94        2:50.15   
                     
Mix Gr7 Sønderjylland  2002  Dgi Sønderjylland            2:57.61   
  Tobias G. Sørensen  2003      41.78        41.78   
  Sofie Galsgaard Jensen  2003      49.56        1:31.34   
  Emil Winther  2006      50.43        2:21.77   
  Britt Stoffelen  2002      35.84        2:57.61   
                     
Musvitterne Sydvest  2002  DGI Sydvest            3:14.67   
  Amanda Slaikjær  2003      50.59        50.59   
  Oliver Fokkink  2003      48.76        1:39.35   
  Oliver S. Johnsen  2002      48.31        2:27.66   
  Amanda Lund Nielsen  2003      47.01        3:14.67   
                     
Gruppe 7 Sydøst Mix 2  2002  DGI Sydøstjylland            DSQ  ej oplyst navne 
                     
                     
 
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Grp8 Mix 1  2004  DGI Østjylland            2:55.94   
  Josefine Hornbæk  2004      43.30        43.30   
  Camilla Liao Wienke  2005      53.18        1:36.48   
  Anders Sanggaard  2005      42.28        2:18.76   
  Alexander Løland  2004      37.18        2:55.94   
                     
Nordjylland Destroyers  2004  DGI Nordjylland            2:59.31   
  Elmer Oosterhof  2005      48.86        48.86   
  Cecilie P. Michaelsen  2005      46.60        1:35.46   
  Karoline Prang Andersen  2005      42.53        2:17.99   
  Mathias Madsen  2004      41.32        2:59.31   
                     
Nordj. Drifting Dolphins  2004  DGI Nordjylland            3:15.39   
  Tobias Lyngholm Skovlyk  2004      51.90        51.90   
  Frederik Vernersen  2005      55.46        1:47.36   
  Mille Fischer Hovalt  2004      45.35        2:32.71   
  Caroline Møller Jensen  2004      42.68        3:15.39   
                     
Fynsk Mix Gr. 8  2004  DGI Fyn            3:27.21   
  Laura B. Nielsen  2004      45.77        45.77   
  Kapser Storm  2004      1:03.11        1:48.88   
  Lærke Jul Øhlenschlager  2004      54.43        2:43.31   
  Xander Termansen  2005      43.90        3:27.21   
                     
Grp8 Mix 2  2004  DGI Østjylland            DSQ  ej samtidig bevægels 
  Sofie Egholm  2004      48.95        48.95   
  Jakob Frimand  2004      56.14        1:45.09   
                     
                     
 
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2006-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Grp9 Mix 1  2006  DGI Østjylland            DSQ  ej samtidig bevægels 
  Stine Østergaard Jensen  2006      58.11        58.11   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  11:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark