2020-01-25   13:51:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2016    Udskriftsdato  12 marts 2016   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:34   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1926-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Grp1-4 Herrer  1985  DGI Østjylland            2:09.40   
  Stefan Hjortshøj  1988      32.29        32.29   
  Casper Thaarup  1987      37.62        1:09.91   
  Alexander Kristensen  1989      28.95        1:38.86   
  Tore Kirkeby  1987      30.54        2:09.40   
                     
Nordjylland Extremes  1991  DGI Nordjylland            2:11.54   
  Jens Peter Laursen  1974      34.53        34.53   
  Dan Møller Nielsen  1988      36.43        1:10.96   
  Thøger Brinkmann Nielsen  1990      31.79        1:42.75   
  Thomas Sønderskov  1974      28.79        2:11.54   
                     
Oldboys Fra Fyn  1990  DGI Fyn            2:20.01   
  Stefan Gram Hansen  1990      37.69        37.69   
  Michael Jørgensen  1981      40.67        1:18.36   
  Martin Simonsen  1985      31.92        1:50.28   
  Mikkel Märcher  1982      29.73        2:20.01   
                     
                     
 
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Drenge1 Sønderjylland Gr7  2002  Dgi Sønderjylland            2:14.75   
  Frederik Zachariassen  2002      36.46        36.46   
  Simon Perzynski  2002      34.54        1:11.00   
  Philip Andersen Ravn  2002      32.91        1:43.91   
  Zacharias H. Svendsen  2002      30.84        2:14.75   
                     
Nordjyll. Black Ninjas  2002  DGI Nordjylland            2:18.99   
  Nikolai Sander  2003      34.91        34.91   
  Jens Riisgaard-Jensen  2003      40.01        1:14.92   
  Christian Kornum  2003      33.53        1:48.45   
  Matias Kjær  2002      30.54        2:18.99   
                     
Grp7 Drenge 1  2002  DGI Østjylland            2:20.98   
  Nikolaj Nybro  2002      37.30        37.30   
  Niklas Faaborg Andersen  2002      42.36        1:19.66   
  Markus Bjørnestad  2002      30.52        1:50.18   
  Viktor Snoghøj  2002      30.80        2:20.98   
                     
Tiger Sharks  2002  DGI Midtjylland            2:24.19   
  Alexander L. Bjørn  2003      35.00        35.00   
  Mathias M. Nielsen  2002      42.73        1:17.73   
  Oliver L Nelander  2002      34.01        1:51.74   
  Malthe Theisen  2003      32.45        2:24.19   
                     
Nordjyll. Zulu Fighters  2002  DGI Nordjylland            2:31.04   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      40.37        40.37   
  Jonas D. Nielsen  2002      41.87        1:22.24   
  Magnus Hald  2002      37.56        1:59.80   
  Frederik P. Michaelsen  2003      31.24        2:31.04   
                     
Gruppe 7 Sydøst Drenge 1  2002  DGI Sydøstjylland            2:34.31   
  Jesper V. Bylling Jensen  2003      38.06        38.06   
  Mikkel Dam  2002      44.08        1:22.14   
  Halfdan Krogh Lund  2002      37.68        1:59.82   
  Mattias Hansen  2003      34.49        2:34.31   
                     
Kolibrierne Sydvest  2002  DGI Sydvest            2:43.76   
  Jeppe Haurum  2003      40.66        40.66   
  Nikodem Galazka  2002      46.64        1:27.30   
  Victor Harfot Richardy  2002      43.02        2:10.32   
  Jonas Brinkmann  2002      33.44        2:43.76   
                     
Fynske Drenge Gr. 7  2002  DGI Fyn            2:52.42   
  Sebastian Hartung  2003      44.03        44.03   
  Tobias Stokholm  2002      46.27        1:30.30   
  Louis Schou  2002      44.00        2:14.30   
  Lucas Fig  2002      38.12        2:52.42   
                     
Drenge2 Sønderjylland Gr7  2002  Dgi Sønderjylland            2:52.47   
  Frederik Schimann Hansen  2003      44.48        44.48   
  Emil Winther  2006      49.03        1:33.51   
  Anders Christensen  2002      44.10        2:17.61   
  Dennis Hansen  2002      34.86        2:52.47   
                     
10  Lærkerne Sydvest  2002  DGI Sydvest            2:53.33   
  Frederik Munk Nyhus  2003      41.25        41.25   
  Casper Andersen  2003      47.77        1:29.02   
  Kasper Larsen  2002      46.86        2:15.88   
  Martin Uhre Skousen  2002      37.45        2:53.33   
                     
11  Grp7 Drenge 2  2002  DGI Østjylland            2:54.85   
  Markus Friis Hansen  2003      46.24        46.24   
  Jeppe K. Rasmussen  2002      45.05        1:31.29   
  Magnus Schmidt  2002      49.42        2:20.71   
  Christoffer Holm Hedehus  2002      34.14        2:54.85   
                     
Dreng 1 Storstrømmen Gr.7  2002  DGI Storstrømmen            DSQ  tyvstart 
  Victor Compen  2003      45.20        45.20   
  Noel Sander Vestergaard  2003      43.26        1:28.46   
  Oscar Kongsted  2002      39.02        2:07.48   
                     
                     
 
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordjyll. Rocket Ducks  2004  DGI Nordjylland            2:40.01   
  Sofus Hollen Damvad  2004      41.52        41.52   
  Kris Jensen  2004      48.85        1:30.37   
  Lars Riisgaard-Jensen  2004      33.85        2:04.22   
  Malthe Spanggaard  2004      35.79        2:40.01   
                     
Rubber Ducks  2004  DGI Midtjylland            2:47.49   
  Jakob Møller Nielsen  2004      48.10        48.10   
  Rasmus Håkonsson  2004      42.34        1:30.44   
  Theis Nelander  2005      38.27        2:08.71   
  Kasper Jensen  2005      38.78        2:47.49   
                     
Grp8 Drenge 1  2004  DGI Østjylland            3:04.60   
  Casper Krogh Særkjær  2005      44.74        44.74   
  Jonas Gaur  2005      55.78        1:40.52   
  Oliver K. Christensen  2004      46.83        2:27.35   
  Christian Sejer Sørensen  2004      37.25        3:04.60   
                     
Grp8 Drenge 2  2004  DGI Østjylland            3:36.87   
  Jacob Bach-Valeur  2004      47.22        47.22   
  Nicolaj Pank Holm  2004      1:00.98        1:48.20   
  Frederik Gadegaard  2005      58.12        2:46.32   
  Rasmus Thulstrup Lemming  2005      50.55        3:36.87   
                     
Dreng 1 Storstrømmen Gr.8  2004  DGI Storstrømmen            DSQ  tyvstart 
  Jonas P. Dahrup  2004      44.76        44.76   
  Joakim Schnack  2004      57.72        1:42.48   
                     
Drenge1 Sønderjylland Gr.8  2004  Dgi Sønderjylland            DSQ  svøm på mave 25m 
                     
Fynske Drenge Gr. 8  2004  DGI Fyn            DSQ  svøm på maven 
  Jonathan Nejmann  2004      45.54        45.54   
  Alex Fogt  2004      53.10        1:38.64   
  Laust Lundgaard  2004      54.28        2:32.92   
                     
                     
 
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Grp9 Drenge 1  2006  DGI Østjylland            3:07.45   
  Jonathan Wohlfeld Hornbæk  2006      47.58        47.58   
  Esben Frimand  2006      55.59        1:43.17   
  Per Odrich  2006      40.85        2:24.02   
  Elias Alminde Pedersen  2006      43.43        3:07.45   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  11:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark