2020-01-23   16:20:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2016    Udskriftsdato  12 marts 2016   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1926-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torben Eisland-Schmidt  1958  Dgi Sønderjylland            54.98   
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Peter Laursen  1974  DGI Nordjylland            34.46   
Søren Nordahl Hansen  1970  DGI Midtjylland            35.13   
Bo Damvad  1967  DGI Nordjylland            40.48   
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Vangsted  1979  DGI Nordjylland            36.77   
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stefan Gram Hansen  1990  DGI Fyn            38.53   
Martin Simonsen  1985  DGI Fyn            38.81   
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johan Kørvel Sørensen  1999  DGI Sydvest            33.69   
Christoffer Nedergaard  1995  DGI Fyn            35.45   
Mads Hald  1996  DGI Nordjylland            37.47   
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jakob Sanggaard  2000  DGI Østjylland            32.98   
Rasmus Abildgaard  2000  DGI Nordjylland            33.93   
Laurits Mark Jensen  2001  DGI Nordjylland            34.34   
Sofus Christensen  2000  DGI Storstrømmen            34.62   
Boje Fokkink  2001  DGI Sydvest            35.23   
Rasmus Storgaard  2001  DGI Nordjylland            35.81   
Jeppe Woetmann Pedersen  2000  DGI Storstrømmen            36.20   
Ole Skouvig Pedersen  2000  DGI Østjylland            36.66   
Mathias Ringtved  2001  DGI Østjylland            37.97   
10  Christian Storgaard  2000  DGI Fyn            39.04   
11  Mikkel Fondt  2000  DGI Fyn            41.30   
12  Sebastian Lauridsen  2001  DGI Østjylland            41.80   
13  Andreas Graversen  2000  DGI Østjylland            44.27   
14  Oskar Thomassen  2001  DGI Østjylland            45.23   
15  Mathias G-Rasmussen  2001  DGI Østjylland            47.02   
16  Tim Groen  2001  DGI Nordjylland            47.91   
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander L. Bjørn  2003  DGI Midtjylland            35.20   
Kasper Due Svendsen  2002  DGI Østjylland            36.23   
Mathias M. Nielsen  2002  DGI Midtjylland            37.76   
Nikolaj Nybro  2002  DGI Østjylland            38.04   
Frederik Zachariassen  2002  Dgi Sønderjylland            38.12   
Jeppe Haurum  2003  DGI Sydvest            39.49   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  DGI Nordjylland            39.57   
Frederik P. Michaelsen  2003  DGI Nordjylland            40.09   
Johannes Frimodt-Møller  2002  DGI Storstrømmen            40.24   
10  Anders Christensen  2002  Dgi Sønderjylland            40.30   
11  Jonas Brinkmann  2002  DGI Sydvest            41.00   
12  Mikkel Dannesboe  2003  DGI Østjylland            41.81   
13  Magnus Anderson  2002  DGI Nordjylland            42.34   
14  Frederik Munk Nyhus  2003  DGI Sydvest            42.39   
15  Phillip Hausmann Olsen  2003  DGI Storstrømmen            42.76   
16  Thomas Schmidt  2002  Dgi Sønderjylland            42.99   
17  Andreas Strøm Hansen  2002  DGI Nordjylland            43.25   
18  Tobias Vestby Jensen  2003  DGI Nordjylland            43.30   
19  Frederik Bæk Jakobsen  2002  DGI Nordjylland            43.63   
20  Mikkel Brinck  2003  DGI Østjylland            44.38   
21  Lukas Bonde Christensen  2002  DGI Sydvest            44.71   
22  Sebastian Hartung  2003  DGI Fyn            44.89   
23  Simon Madsen  2002  DGI Nordjylland            45.42   
24  Mads Berentzen  2002  DGI Østjylland            46.44   
25  Oliver S. Johnsen  2002  DGI Sydvest            46.71   
26  Nikolaj Høgh  2003  DGI Østjylland            47.69   
27  Daniel Gravers Christense  2002  DGI Sydvest            48.05   
28  Marcus Øhlenschlæger  2003  DGI Sydvest            49.51   
Albert U. Thystrup  2003  DGI Storstrømmen            DSQ  ej fortsat bevægelse 
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christopher Vejlbo Hansen  2005  DGI Storstrømmen            40.70   
Emil Neumann  2004  Dgi Sønderjylland            41.16   
Sofus Hollen Damvad  2004  DGI Nordjylland            41.69   
Jakob Krag Sørensen  2004  DGI Sydøstjylland            42.14   
Joakim Schnack  2004  DGI Storstrømmen            43.26   
Christian Sejer Sørensen  2004  DGI Østjylland            43.44   
Casper Krogh Særkjær  2005  DGI Østjylland            44.07   
Jacob Bach-Valeur  2004  DGI Østjylland            45.74   
Simon Ulsøe  2004  DGI Sydvest            47.13   
10  Oliver K. Christensen  2004  DGI Østjylland            48.47   
11  Elmer Oosterhof  2005  DGI Nordjylland            49.04   
12  Tobias B. Lauridsen  2004  DGI Nordjylland            49.08   
13  Mathias Madsen  2004  DGI Nordjylland            49.22   
14  Andreas Svinth Hemdrup  2005  DGI Sydøstjylland            49.87   
15  Kristian Weber Johansen  2005  DGI Østjylland            50.74   
16  Tobias Lyngholm Skovlyk  2004  DGI Nordjylland            51.21   
17  Lucas Søholm Hansen  2004  DGI Nordjylland            51.71   
18  Magnus Tranegård Andersen  2005  DGI Sydøstjylland            52.47   
19  Laust Lundgaard  2004  DGI Fyn            53.08   
20  Frederik Vernersen  2005  DGI Nordjylland            53.85   
21  Nicolaj Pank Holm  2004  DGI Østjylland            56.08   
22  Jonas Rose  2004  DGI Fyn            56.76   
23  Nicklas Bryld  2005  DGI Fyn            1:10.57   
Jonathan Cline  2005  DGI Fyn            DSQ  ej fortsat bevægelse 
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  DGI Østjylland            DSQ  ej fortsat bevægelse 
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Per Odrich  2006  DGI Østjylland            41.52   
Jonathan Wohlfeld Hornbæk  2006  DGI Østjylland            48.58   
Hjalte Møller  2007  DGI Storstrømmen            50.92   
Daniel Marcus Le  2006  DGI Østjylland            52.92   
Philip Myrup  2007  DGI Østjylland            1:10.55   
Alexander Juul Dahl  2006  DGI Østjylland            1:10.88   
Sophus Henningsen  2007  DGI Østjylland            1:11.98   
Asbjørn Vandkjær  2006  DGI Nordjylland            DSQ  ej fortsat bevægelse 
Esben Frimand  2006  DGI Østjylland            DSQ  svøm på maven 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  15:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark