2020-05-31   12:56:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2016    Udskriftsdato  12 marts 2016   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1926-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Grp1-4 Damer  1965  DGI Østjylland            2:52.40   
  Rita Hauge  1965      42.38        42.38   
  Line Eske  1967      52.59        1:34.97   
  Anette Elgaard  1983      43.24        2:18.21   
  Louise Damborg  1982      34.19        2:52.40   
                     
                     
 
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Killer Sharks  2002  DGI Midtjylland            2:20.95   
  Sara Gade  2002      35.08        35.08   
  Julie B. Andersen  2002      39.21        1:14.29   
  Freja Elling-Enevoldsen  2002      33.28        1:47.57   
  Celeste Pind Therkildsen  2002      33.38        2:20.95   
                     
Grp7 Piger 1  2002  DGI Østjylland            2:21.72   
  Julie Liao Wienke  2003      38.86        38.86   
  Maiken Hougaard  2002      39.60        1:18.46   
  Sofie S. Vegener  2002      30.42        1:48.88   
  Anna Victoria Bohlbro  2002      32.84        2:21.72   
                     
Piger1 Sønderjylland Gr7  2002  Dgi Sønderjylland            2:22.35   
  Emma Lundorff Johannsen  2003      38.16        38.16   
  Johanne S. Christiansen  2002      37.96        1:16.12   
  Mie Petersen  2002      35.34        1:51.46   
  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002      30.89        2:22.35   
                     
Nordjyll. Hot Fighters  2002  DGI Nordjylland            2:27.07   
  Signe Thomsen  2003      36.49        36.49   
  Ida Troldborg  2003      41.03        1:17.52   
  Victoria Femhøj Jensen  2002      38.28        1:55.80   
  Freja Romanski  2003      31.27        2:27.07   
                     
Lady Sharks  2002  DGI Midtjylland            2:36.64   
  Marie Graff Esbensen  2003      39.95        39.95   
  Agnete Riis  2003      42.59        1:22.54   
  Anne Dybro Nielsen  2003      37.82        2:00.36   
  Karen Moos Jensen  2003      36.28        2:36.64   
                     
Piger 1 Storstrømmen Gr.7  2002  DGI Storstrømmen            2:37.05   
  Monique Bang From  2002      38.53        38.53   
  Emma Schnack  2002      50.79        1:29.32   
  Sofie Nielsen  2003      31.98        2:01.30   
  Anna Christensen  2003      35.75        2:37.05   
                     
Piger2 Sønderjylland Gr7  2002  Dgi Sønderjylland            2:37.39   
  Sara Farag  2003      41.01        41.01   
  Olivia Chapman Johannsen  2003      41.66        1:22.67   
  Ida K. Nielsen  2002      40.23        2:02.90   
  Josephine S. Johansen  2003      34.49        2:37.39   
                     
Nordj. Lightning Rockets  2002  DGI Nordjylland            2:38.90   
  Laura Madsen  2002      40.23        40.23   
  Cecilie Prior  2002      42.99        1:23.22   
  Sofie Aastrup  2002      41.39        2:04.61   
  Luna Bloch Johnson  2003      34.29        2:38.90   
                     
Gruppe 7 Sydøst Piger 2  2002  DGI Sydøstjylland            2:44.20   
  Cecilie Meier  2003      42.83        42.83   
  Laura Pedersen  2003      51.52        1:34.35   
  Emma Ulka Bech Petersen  2002      38.66        2:13.01   
  Carla Jensen  2002      31.19        2:44.20   
                     
10  Fynske Piger Gr. 7  2002  DGI Fyn            2:44.59   
  Anna Pave Ottesen  2003      43.17        43.17   
  Amalie Frikke-Salling  2002      44.78        1:27.95   
  Nathalie Knudsen  2003      39.56        2:07.51   
  Line Virkelyst Johansen  2003      37.08        2:44.59   
                     
11  Høgene Sydvest  2002  DGI Sydvest            2:45.77   
  Liv Kousgaard  2003      42.69        42.69   
  Freja Kruse  2004      48.86        1:31.55   
  Emma Gade  2002      36.81        2:08.36   
  Sarah Schäfer Pilegaard  2002      37.41        2:45.77   
                     
12  Grp7 Piger 2  2002  DGI Østjylland            2:52.59   
  Ida Marie Paulli  2003      49.76        49.76   
  Caroline Majgaard Eriksen  2003      45.00        1:34.76   
  Lærke Kirstine Johnsen  2003      41.85        2:16.61   
  Emilie Theilade  2003      35.98        2:52.59   
                     
13  Orient Piger3  2002  DGI Storkøbenhavn            2:56.78   
  Signe Grøndahl  2003      43.76        43.76   
  Kamille Hjort Arndal  2002      47.38        1:31.14   
  Laura Lundbek Nüchel  2002      43.83        2:14.97   
  Frederikke Mortensen  2003      41.81        2:56.78   
                     
14  Gruppe 7 Sydøst Piger 1  2002  DGI Sydøstjylland            3:01.92   
  Alberte Jung Ryhl  2003      43.81        43.81   
  Cecilie Daugaard  2003      53.88        1:37.69   
  Marie Clausen  2003      44.83        2:22.52   
  Cecilie Sørensen  2003      39.40        3:01.92   
                     
15  Isfuglene Sydvest  2002  DGI Sydvest            3:06.13   
  Josefine Amorsen  2002      48.15        48.15   
  Trine Tanggaard  2003      53.14        1:41.29   
  Nadja Bonde Christensen  2002      45.54        2:26.83   
  Victoria Hansen  2003      39.30        3:06.13   
                     
                     
 
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordj. Rocky Fireballs  2004  DGI Nordjylland            2:39.94   
  Linea Sørensen  2004      43.42        43.42   
  Fenja Romanski  2005      43.63        1:27.05   
  Nicoline Dyrman  2004      36.36        2:03.41   
  Mie Holst Nielsen  2004      36.53        2:39.94   
                     
Piger 1 Storstrømmen Gr.8  2004  DGI Storstrømmen            2:42.67   
  Anna Lind Petersen  2004      40.30        40.30   
  Nynne Jakobsen  2004      47.30        1:27.60   
  Petrine R. E. Sørensen  2005      41.82        2:09.42   
  Olivia Møller  2004      33.25        2:42.67   
                     
Grp8 Piger 1  2004  DGI Østjylland            2:50.70   
  Sofia Illum Kirkeby  2004      41.94        41.94   
  Marie Work Jespersen  2004      48.16        1:30.10   
  Laura Vedel Larsen  2005      44.94        2:15.04   
  Freja Røjkjær Rasmussen  2004      35.66        2:50.70   
                     
Piger1 Sønderjylland Gr8  2004  Dgi Sønderjylland            2:51.00   
  Clara Kapke  2006      44.19        44.19   
  Liv F. Skov-Petersen  2005      49.50        1:33.69   
  Ellen Jensen  2005      41.93        2:15.62   
  Nanna Bütikofer  2004      35.38        2:51.00   
                     
Diving Ducks  2004  DGI Midtjylland            2:58.28   
  Rikke Sander Berggreen  2005      44.16        44.16   
  Sofie Dyg Holme  2005      54.53        1:38.69   
  Katrine Bøeg Thormann  2006      43.40        2:22.09   
  Weronicka L. Bjørn  2005      36.19        2:58.28   
                     
Nordj. Pink Hurricanes  2004  DGI Nordjylland            3:00.33   
  Anne Gilling-Iskov  2004      42.79        42.79   
  Anne Høgh-Rasmussen  2005      52.63        1:35.42   
  Clara Behrendt Nørgaard  2005      47.79        2:23.21   
  Sarah Brix  2004      37.12        3:00.33   
                     
Fynske Piger Gr. 8  2004  DGI Fyn            3:05.11   
  Freja Schwertfeger  2004      49.81        49.81   
  Ella Ussing  2004      47.23        1:37.04   
  Sofie Lykke Greve  2004      45.61        2:22.65   
  Johanne Rindum  2004      42.46        3:05.11   
                     
Gruppe 8 Sydøst Piger 2  2004  DGI Sydøstjylland            3:10.93   
  Sofie Marie Damsø  2004      51.07        51.07   
  Sofie Hjorth Jakobsen  2005      48.68        1:39.75   
  Maiken Hansen  2005      51.62        2:31.37   
  Signe Rosenmeyer  2005      39.56        3:10.93   
                     
Piger2 Sønderjylland Gr8  2004  Dgi Sønderjylland            3:12.27   
  Freya Berg Holberg  2005      47.27        47.27   
  Sofie Vind Jensen  2004      49.79        1:37.06   
  Emma Ljusheva  2005      54.07        2:31.13   
  Amalie Hede Kristensen  2005      41.14        3:12.27   
                     
10  Grp8 Piger 2  2004  DGI Østjylland            3:42.79   
  Ida Tilsted  2004      52.15        52.15   
  Alberte Dreist  2004      1:04.19        1:56.34   
  Silje Oestergaard Jensen  2004      58.37        2:54.71   
  Jane Andersen  2004      48.08        3:42.79   
                     
Piger 2 Storstrømmen Gr.8  2004  DGI Storstrømmen            DSQ  ulovlig badehætte 
  Nanna Lauritsen  2004      46.76        46.76   
  Lærke Møller  2005      51.54        1:38.30   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      44.70        2:23.00   
                     
                     
 
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordjyll. Water Rockets  2006  DGI Nordjylland            3:22.89   
  Aia Caroline Abel  2006      48.54        48.54   
  Emilia W Ganzevoort  2006      53.73        1:42.27   
  Ida Rønnow  2006      55.95        2:38.22   
  Sofie Maarbjerg Toft  2006      44.67        3:22.89   
                     
Grp9 Piger 1  2006  DGI Østjylland            3:48.10   
  Olga K. Christiansen  2006      54.02        54.02   
  Nanna Vestergård  2006      58.16        1:52.18   
  Rikke Ydemann Pedersen  2006      1:08.18        3:00.36   
  Olivia Tilsted  2006      47.74        3:48.10   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  11:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark