2020-05-31   13:09:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2016    Udskriftsdato  13 marts 2016   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1926-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordjylland Titans  1991  DGI Nordjylland            2:24.65   
  Bo Damvad  1967      33.00        33.00   
  Stine Dyrman  1975      36.87        1:09.87   
  Lone Riisgaard-Jensen  1967      38.83        1:48.70   
  Michael Nielsen  1964      35.95        2:24.65   
                     
Grp1-4 Mix  1965  DGI Østjylland            2:29.20   
  Michael Kaas Christensen  1991      34.47        34.47   
  Line Eske  1967      44.02        1:18.49   
  Britt Frimand  1972      38.72        1:57.21   
  Peter Henningsen  1971      31.99        2:29.20   
                     
Rollator Banden  1959  DGI Sydøstjylland            3:05.88   
  Arne Christoffersen  1964      37.54        37.54   
  Rina Damsgaard  1956      1:02.69        1:40.23   
  Poul Erik Hansen  1953      45.56        2:25.79   
  Majbrit Ditlevsen  1956      40.09        3:05.88   
                     
                     
 
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordjyll. Night Sharks  2002  DGI Nordjylland            2:13.03   
  Lars Riisgaard-Jensen  2004      31.83        31.83   
  Sara Falch  2002      32.45        1:04.28   
  Louise Hove  2002      33.76        1:38.04   
  Magnus Anderson  2002      34.99        2:13.03   
                     
Grp7 Mix 1  2002  DGI Østjylland            2:13.31   
  Niklas Faaborg Andersen  2002      33.31        33.31   
  Emilie Theilade  2003      36.41        1:09.72   
  Maiken Hougaard  2002      33.30        1:43.02   
  Kasper Due Svendsen  2002      30.29        2:13.31   
                     
Mix Gr7 Sønderjylland  2002  Dgi Sønderjylland            2:21.00   
  Zacharias H. Svendsen  2002      31.89        31.89   
  Sofie Galsgaard Jensen  2003      40.80        1:12.69   
  Tobias G. Sørensen  2003      33.13        1:45.82   
  Britt Stoffelen  2002      35.18        2:21.00   
                     
Grp7 Mix 2  2002  DGI Østjylland            2:25.04   
  Magnus Schmidt  2002      36.73        36.73   
  Ida Frøsig Stengaard  2002      37.31        1:14.04   
  Anna Maja Lund  2002      34.23        1:48.27   
  Markus Friis Hansen  2003      36.77        2:25.04   
                     
Nordjyll. Flying Muffins  2002  DGI Nordjylland            2:25.26   
  Sandra Søborg Pedersen  2002      35.92        35.92   
  Emma Rask Sørensen  2003      35.86        1:11.78   
  Jonas Abildgaard  2003      38.24        1:50.02   
  Magnus Østergaard Barslev  2003      35.24        2:25.26   
                     
Ørnene Sydvest  2002  DGI Sydvest            2:39.31   
  Marcus Øhlenschlæger  2003      39.56        39.56   
  Freja Kruse  2004      41.97        1:21.53   
  Nadja Bonde Christensen  2002      38.28        1:59.81   
  Rasmus Hjorth  2003      39.50        2:39.31   
                     
Vipstjertene Sydvest  2002  DGI Sydvest            2:48.80   
  Casper Andersen  2003      38.98        38.98   
  Trine Tanggaard  2003      48.21        1:27.19   
  Amanda Lund Nielsen  2003      46.58        2:13.77   
  Lukas Bonde Christensen  2002      35.03        2:48.80   
                     
                     
 
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Fynsk Mix Gr. 8  2004  DGI Fyn            2:30.38   
  Laura B. Nielsen  2004      37.46        37.46   
  Sofie Lykke Greve  2004      36.26        1:13.72   
  Laust Lundgaard  2004      39.68        1:53.40   
  Jonathan Nejmann  2004      36.98        2:30.38   
                     
Nordjylland Destroyers  2004  DGI Nordjylland            2:38.10   
  Anne Gilling-Iskov  2004      36.46        36.46   
  Mathias Madsen  2004      42.76        1:19.22   
  Elmer Oosterhof  2005      42.71        2:01.93   
  Mille Fischer Hovalt  2004      36.17        2:38.10   
                     
Grp8 Mix 1  2004  DGI Østjylland            2:43.47   
  Oliver K. Christensen  2004      43.24        43.24   
  Emma Rosenven  2004      41.98        1:25.22   
  Emma Neve Germansen  2004      36.34        2:01.56   
  Casper Krogh Særkjær  2005      41.91        2:43.47   
                     
Sydøstjylland Gr 8  2004  DGI Sydøstjylland            2:47.33   
  Sofie Marie Damsø  2004      38.98        38.98   
  Magnus Tranegård Andersen  2005      41.08        1:20.06   
  Kirstine Buch  2005      52.40        2:12.46   
  Jakob Krag Sørensen  2004      34.87        2:47.33   
                     
Grp8 Mix 2  2004  DGI Østjylland            2:51.01   
  Rasmus Thulstrup Lemming  2005      48.83        48.83   
  Mathilde Thomsen  2004      41.46        1:30.29   
  Marie Work Jespersen  2004      39.25        2:09.54   
  Frederik Gadegaard  2005      41.47        2:51.01   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  11:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark