2021-11-30   15:46:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danske Mesterskaber for Årgangshold - uofficielle

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 4, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lucas Bruun Strbek  2001  24    1:09.12  2:19.46  3:37.97    4:44.77   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001  22    1:09.86  2:22.41  3:41.78    4:50.98   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Mathias Vestergaard  2001  20    1:07.34  2:20.71  3:47.29    4:56.90   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Mads Srensen  2001  18    1:09.35  2:27.00  3:52.37    4:57.22   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002  17    1:07.56  2:25.69  3:49.06    4:58.40   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Christian Boutrup  2003  16    1:16.95  2:40.25  4:10.18    5:21.51   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
Mike Johansen  2001  15    1:14.50  2:32.20  4:09.92    5:22.89   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002  14    1:14.56  2:39.89  4:12.97    5:24.84   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Thomas Langvad  2002  13    1:17.18  2:38.58  4:11.51    5:25.77   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
10  Marcus Dessau  2002  12    1:16.64  2:35.57  4:14.01    5:26.80   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
11  Oskar Skov Grell  2002  11    1:16.51  2:39.10  4:13.80    5:28.64   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
12  Casper Brinch  2002  10    1:14.58  2:37.69  4:11.96    5:29.69   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
13  Emil Steenberg  2002    1:15.82  2:42.31  4:16.85    5:30.23   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
14  Carl Emil Hertz Bugge  2003    1:17.37  2:40.23  4:18.44    5:30.76   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
15  Malthe Elkjr  2003    1:18.09  2:40.96  4:14.66    5:32.53   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
16  Mikkel Jrgensen  2003    1:12.62  2:38.06  4:19.24    5:36.67   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
17  Carl Heyn Stage  2003    1:28.64  2:54.77  4:37.79    6:01.66   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
18  Karl August B. Balle  2003    1:29.53  3:02.52  4:38.03    6:03.58   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
19  Rahul Singh Sekhon  2001    1:35.07  3:08.31  4:44.31    6:05.69   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
20  Andreas Zastrow Nygaard  2003    1:41.53  3:12.67  4:53.59    6:14.24   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
21  Noah Bred  2003    1:35.91  3:14.53  5:08.05    6:32.52   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  11:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner