2019-10-15   21:03:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Speedo A6 Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Speedo A6 Cup 2016    Udskriftsdato  22 maj 2016   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  A6         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 maj 2016         
 
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Kristian Outinen (1983) 27.57 2009-05-16 
Dansk senior: Tobias B. Bjerg (1998) 00.27,09 - 20-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lasse Pittioni  1995  Gladsaxe Idræts Forening            29.51   
Jonas B. Sørensen  1993  Roskilde Svømning            34.16   
Niklas Hedegaard  1990  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Kristian Outinen (1983) 27.57 2009-05-16 
Dansk senior: Tobias B. Bjerg (1998) 00.27,09 - 20-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Riyan Salem  1998  Roskilde Svømning            30.73   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.17   
Victor Kjærsgaard  1998  Hillerød Svømmeklub            32.18   
Jacob Friland  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.81   
Joakim Palmqvist  1999  Roskilde Svømning            35.93   
Andreas Cheng Milsgaard  2000  Værløse Svømmeklub            36.33   
                     
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Kristian Outinen (1983) 27.57 2009-05-16 
Dansk senior: Tobias B. Bjerg (1998) 00.27,09 - 20-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Thilleman  2001  A6            35.49   
Tobias Sundwall  2001  Værløse Svømmeklub            37.14   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            37.98   
Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            38.61   
William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning            38.77   
                     
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Kristian Outinen (1983) 27.57 2009-05-16 
Dansk senior: Tobias B. Bjerg (1998) 00.27,09 - 20-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Arthur Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.00   
Lucas Jøns  2002  Værløse Svømmeklub            39.06   
Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerød Svømmeklub            39.27   
Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            39.80   
Gustav Chappell  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.82   
Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            41.07   
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning            41.68   
Oliver Breuner  2002  Roskilde Svømning            42.45   
Niels Peter Lund  2002  Værløse Svømmeklub            44.25   
                     
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Kristian Outinen (1983) 27.57 2009-05-16 
Dansk senior: Tobias B. Bjerg (1998) 00.27,09 - 20-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicolai Therkelsen  2003  A6            38.12   
Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            40.58   
Andreas Zastrow Nygaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.42   
Victor Compen  2003  Haslev Svømmeklub            44.97   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.32   
David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.83   
                     
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Kristian Outinen (1983) 27.57 2009-05-16 
Dansk senior: Tobias B. Bjerg (1998) 00.27,09 - 20-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning            42.67   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning            42.75   
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            43.97   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.73   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.41   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning            48.07   
Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.05   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            52.29   
Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.88   
10  Johan Madvig Kristensen  2004  Værløse Svømmeklub            56.30   
11  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.33   
12  Hjalte Møller  2007  Haslev Svømmeklub            1:02.91   
13  Andreas Østerlund  2005  Frederiksværk Svømmeklub            1:07.51   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  22 maj 2016 
Licens til A6  Udskriftstidspunkt  14:42 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark