2019-10-20   00:54:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Speedo A6 Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Speedo A6 Cup 2016    Udskriftsdato  22 maj 2016   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  A6         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 maj 2016         
 
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Anna Puggaard (1996) 2:38.56 2014-05-03 
Dansk senior: Rikke Møller Peedersen (1989) 02.15,21 - 3-12-2013 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.16  1:15.11  1:55.32    2:35.08   
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    35.65  1:14.91  1:55.81    2:39.38   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.23  1:18.54  2:01.57    2:44.17   
Silke Mehr  2000  Roskilde Svømning    36.64  1:18.56  2:01.17    2:44.19   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.40  1:19.84  2:02.52    2:44.98   
Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.78  1:19.67  2:02.85    2:46.88   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.17  1:22.85  2:06.82    2:50.94   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6    37.42  1:21.69  2:08.11    2:53.69   
Emilie Fischer  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    50.64  1:47.67  2:45.81    3:43.85   
Emilie Hermann Schimming  1999  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Anna Puggaard (1996) 2:38.56 2014-05-03 
Dansk senior: Rikke Møller Peedersen (1989) 02.15,21 - 3-12-2013 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.33  1:25.49  2:11.62    2:58.23   
Clara Nyborg-Vedsted  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.42  1:36.93  2:29.20    3:21.91   
Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning    47.94  1:40.32  2:33.54    3:27.28   
                     
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Anna Puggaard (1996) 2:38.56 2014-05-03 
Dansk senior: Rikke Møller Peedersen (1989) 02.15,21 - 3-12-2013 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.56  1:26.17  2:13.73    3:01.60   
Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.92  1:28.63  2:17.51    3:06.34   
Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning    43.36  1:30.78  2:20.40    3:09.23   
Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.98  1:34.71  2:26.26    3:17.40   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Anna Puggaard (1996) 2:38.56 2014-05-03 
Dansk senior: Rikke Møller Peedersen (1989) 02.15,21 - 3-12-2013 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.60  1:23.57  2:07.48    2:50.72   
Emma Ekman  2004  A6    41.87  1:29.24  2:17.97    3:07.09   
Isabel Lillebæk  2004  A6    43.79  1:33.74  2:23.52    3:11.68   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.91  1:40.64  2:30.17    3:22.03   
Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning    48.06  1:40.93  2:34.38    3:26.68   
Laura Olsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.72  1:43.16  2:37.13    3:28.39   
Signe Thornberg Bech  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.85  1:43.86  2:36.95    3:28.99   
Tanja-Marie Mathies  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.11  1:44.28  2:39.90    3:37.18   
Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.41  1:46.57  2:44.03    3:40.90   
10  Freja Madsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.00  1:48.66  2:50.64    3:51.47   
11  Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub    51.50  1:50.94  2:52.67    3:52.51   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  22 maj 2016 
Licens til A6  Udskriftstidspunkt  10:55 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark