2019-10-14   20:22:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohiuinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaijakso 28.5.

Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  20:11   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Magnus Kuitunen  2004  Oulun Uinti 1906    33.20        1:09.86   
Veikka Ijäs  2004  Oulun Lohet    33.82        1:11.36   
Aleksi Hämäläinen  2004  Joensuun Uimaseura    34.72        1:12.28   
Cedric Decena  2004  Oulun Lohet    34.96        1:13.68   
Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    37.02        1:14.48   
Vili Rantasuo  2004  Oulun Lohet    36.62        1:17.87   
Eetu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    37.20        1:17.99   
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet    38.36        1:18.55   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34    37.94        1:19.51   
10  Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    39.15        1:20.45   
11  Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    37.58        1:20.60   
12  Julius Schroderus  2006  Kempeleen Pyrintö    38.84        1:20.67   
13  Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    39.36        1:21.97   
14  Aatu Kunnari  2004  Rovaniemen Uimaseura    39.31        1:22.89   
15  Lassi Lahtinen  2004  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    39.65        1:22.94   
16  Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    38.62        1:22.95   
17  Jimi Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    40.63        1:23.40   
18  Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    40.14        1:23.73   
19  Mikhail Vilesov  2005  Joensuun Uimaseura    38.70        1:23.85   
20  Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    40.61        1:24.37   
21  Atte Linnolahti  2004  Joensuun Uimaseura    39.82        1:25.00   
22  Ville Ikola  2005  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    40.07        1:25.67   
23  Luukas Salin  2005  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    40.86        1:25.82   
24  Visa Nissinen  2004  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    41.58        1:26.05   
25  Atte Leinonen  2004  Oulun Uinti 1906    41.32        1:26.71   
26  Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö    42.08        1:26.83   
27  Jere Heikkilä  2004  Kempeleen Pyrintö    41.73        1:27.11   
28  Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    42.33        1:28.37   
29  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    42.54        1:28.84   
30  Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    41.47        1:30.95   
31  Eemil Markkanen  2004  Pieksän Kuutit    42.31        1:31.40   
32  Eliel Ketola  2005  Rovaniemen Uimaseura    43.89        1:31.58   
33  Onni Kelloniemi  2004  Kemijärven Kaiku    43.45        1:31.99   
34  Tuukka Viinisalo  2006  Joensuun Uimaseura    42.42        1:32.91   
35  Antti Ylönen  2005  Kajaanin Uimaseura    44.01        1:34.07   
36  Roope Eronen  2004  Pieksän Kuutit    45.55        1:34.94   
37  Veeti Kela  2004  Kajaanin Uimaseura    44.21        1:34.95   
38  Frans Pietari Riekki  2005  Joensuun Uimaseura    44.51        1:37.08   
39  Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    46.52        1:42.38   
40  Antti Korhonen  2004  Pieksän Kuutit    50.27        1:50.05   
Casper Vikeväinen  2004  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Konsta Kauppinen  2005  Joensuun Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jesse Anttila  2002  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    29.61        1:00.69   
Esa Hyrynkangas  2002  Oulun Lohet    29.26        1:01.85   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906    30.97        1:03.44   
Akseli Kontiainen  2002  Joensuun Uimaseura    30.90        1:04.25   
Julius Kuitunen  2002  Oulun Uinti 1906    30.93        1:04.45   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    31.03        1:04.52   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    32.08        1:06.27   
Vladyslav Mykhailov  2002  Kajaanin Uimaseura    32.62        1:07.44   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    32.62        1:08.54   
10  Arsenij Shadrin  2003  Joensuun Uimaseura    33.03        1:08.95   
11  Joona Annunen  2002  Oulun Lohet    33.83        1:09.05   
12  Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    33.05        1:09.37   
13  Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    32.82        1:10.44   
14  Niklas Raesalmi  2002  Oulun Uinti 1906    33.64        1:10.55   
15  Theodor Eriksson  2002  Skellefte Simsällskap 34    33.36        1:10.70   
16  Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34    34.64        1:10.79   
17  Lauri Saarela  2003  Oulun Lohet    33.99        1:11.03   
18  Albin Lindqvist  2002  Skellefte Simsällskap 34    33.89        1:11.30   
19  Teppo Jestoi  2003  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    34.26        1:11.56   
20  Robin Andersson  2003  Skellefte Simsällskap 34    34.46        1:11.71   
21  Topi Myyry  2003  Joensuun Uimaseura    34.12        1:12.01   
22  Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    34.98        1:12.70   
23  Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi    34.31        1:12.74   
24  Otto Mikkonen  2003  Joensuun Uimaseura    34.30        1:13.47   
25  Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    36.50        1:15.38   
26  Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    36.68        1:16.81   
27  Kalle Huttunen  2002  Oulun Lohet    37.19        1:17.22   
28  Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi    36.93        1:17.54   
29  Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit    37.30        1:17.91   
30  Mikael Ryynänen  2003  Oulun Lohet    37.83        1:19.58   
31  Joona Suorsa  2003  Oulun Uinti 1906    37.48        1:19.91   
32  Elmo Arvo  2003  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    40.83        1:21.62   
33  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    38.89        1:21.66   
34  Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34    39.51        1:22.06   
35  Lasse Kukkula  2002  Oulun Uinti 1906    38.67        1:23.55   
36  Otto Forslund  2002  Skellefte Simsällskap 34    42.93        1:27.23   
37  Vyacheslav Bobin  2002  Joensuun Uimaseura    40.31        1:27.78   
38  Matias Utunen  2003  Oulun Uinti 1906    43.33        1:31.53   
                     
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anton Ukkola  2000  Oulun Uinti 1906    29.49        1:00.57   
Topias Nygård  2000  Oulun Uinti 1906    29.98        1:01.54   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit    30.49        1:01.89   
Aatu Pirneskoski  2001  Kemin Työväen Uimarit    30.72        1:02.32   
Leevi Kärnä  2001  Kajaanin Uimaseura    29.60        1:02.88   
Janne Tyni  2000  Oulun Lohet    30.74        1:03.32   
Veeti Veijonen  2001  Swimming Jyväskylä    30.40        1:03.58   
Eetu Elorinne  2000  Kempeleen Pyrintö    30.38        1:03.78   
Samu Peltonen  2000  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    31.10        1:03.87   
10  Eemeli Puhakka  2001  Joensuun Uimaseura    30.90        1:04.50   
11  Lukas Kalliokoski  2001  Oulun Uinti 1906    31.75        1:05.47   
12  Antti Hirvonen  2000  Kajaanin Uimaseura    30.84        1:05.67   
13  Maxim Kolomainen  2001  Swimming Jyväskylä    31.89        1:05.83   
14  Väinö Hiltunen  2001  Joensuun Uimaseura    30.57        1:05.95   
15  Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit    32.02        1:06.23   
16  Jiri Järvinen  2001  Swimming Jyväskylä    32.14        1:07.50   
17  Alexander Beresnev  2001  Skellefte Simsällskap 34    31.19        1:07.52   
18  Anton Ylihannu  2001  Oulun Uinti 1906    31.99        1:07.68   
19  Petteri Maijala  2001  Swimming Club Rovaniemi    31.73        1:07.85   
20  Kalle Karhunen  2001  Kemin Työväen Uimarit    33.93        1:11.80   
21  Niklas Nygård  2001  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    33.93        1:13.49   
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34            DNS   
Panu Männikkö  2000  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Janne Lantto  1994  Oulun Lohet    26.36        54.46   
Philip Nordenberg  1992  Skellefte Simsällskap 34    27.32        56.57   
Juho Laatikainen  1999  Swimming Club Vuokatti    27.91        57.00   
Atte Somero  1999  Lahden Kaleva    28.27        57.42   
Benjamin Lindberg  1995  Skellefte Simsällskap 34    27.19        57.58   
Tuomas Lohiniva  1997  Oulun Uinti 1906    27.77        58.78   
Miikka Willman  1998  Oulun Lohet    29.47        1:01.88   
Sietse Halbertsma  1999  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo    29.25        1:01.97   
Kosti Kaaresvirta  1999  Swimming Club Vuokatti    30.15        1:02.34   
10  Tuomas Järvelä  1994  Oulun Lohet    30.43        1:03.30   
11  Juho Herva  1998  Oulun Lohet    29.25        1:03.67   
12  Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit    31.49        1:07.73   
13  Julius Kallio  1997  Oulun Lohet    40.09        1:21.27   
14  Joni Juntunen  1993  Oulun Lohet    41.31        1:22.06   
15  Tuomas Kojo  1977  Oulun Lohet    1:01.83        2:16.77   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  20:11 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner