2021-12-06   07:18:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP1 & OLKA Sprint, Alingsås

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP1 & OLKA Sprint    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tvlingsort  Alingss    Utskriftstid  20:41   
  Arrangr  Alingss SLS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
Sponsor: Serneke 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hugo Fransson  2005  Trollhttans Simsllskap    1:23.37  2:53.13  4:22.10  5:52.68  11:49.95   
          7:23.76  8:55.77  10:25.30       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
Sponsor: Serneke 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Charlie Tranberg  2002  Trollhttans Simsllskap    1:09.12  2:24.25      9:44.65   
                     
Daniel hman  2002  Skvde Simsllskap    1:13.00  2:33.03  3:53.21  5:13.32  10:21.79   
          6:31.79  7:49.91  9:07.08       
Sigge Larsson  2002  Trollhttans Simsllskap    1:22.94  2:54.48  4:27.59  6:00.83  12:14.04   
          7:38.11  9:13.95  10:46.52       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
Sponsor: Serneke 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Anton Svensson  2001  Skvde Simsllskap    1:10.24  2:25.84  3:42.21  4:58.88  10:07.91   
          6:17.42  7:35.83  8:53.69       
Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsllskap    1:11.13  2:28.90      10:21.86   
                     
Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsllskap    1:11.60  2:30.96  3:52.19  5:12.28  10:33.58   
          6:33.70  7:54.57  9:15.03       
Oscar Eliasson  2001  Alingss SLS    1:13.03  2:33.74  3:54.64  5:16.81  10:41.48   
          6:38.56  8:01.07  9:22.17       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
Sponsor: Serneke 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Marcus Walln  1999  Skvde Simsllskap    1:06.20  2:18.28      9:22.34   
                     
Albin Edvardsson  2000  Alingss SLS    1:08.12  2:22.84      9:37.15   
                     
Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    1:07.45  2:18.24      9:57.55   
                     
Jesper Lvgren  1999  Simklubben Gtene    1:10.60  2:28.43      10:20.86   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Alingss SLS  Utskriftstid  20:41 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner