2020-02-20   16:50:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Citadellsim 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:11   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            43.29   
Veronika Ruzic  2006  S71            49.11   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            49.54   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            50.15   
Freja Malmgren  2007  S71            50.68   
Saga Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            51.16   
Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            55.00   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            55.28   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            55.51   
10  Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            55.76   
11  Malia Moffett  2006  Herlev Svømning            56.14   
12  Ellen Folkelind  2006  Föreningen Ale Simmarna            56.77   
13  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            56.85   
14  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning            58.67   
15  Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            58.74   
16  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            58.80   
17  Asta Lund  2006  Herlev Svømning            59.69   
18  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning            1:02.15   
19  Anna Powers  2007  Herlev Svømning            1:02.80   
20  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            1:07.62   
Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svømning            DSQ   
Emma Kyndesen  2006  Herlev Svømning            DSQ   
Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning            DSQ   
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning            DSQ   
Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning            DSQ   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            39.40   
Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømmeklub            40.63   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            40.76   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            40.98   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            42.47   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            43.07   
Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            43.33   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            44.12   
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            44.31   
10  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.49   
11  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            44.59   
12  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            45.02   
13  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            45.15   
14  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            45.24   
15  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            45.28   
16  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            45.56   
17  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            45.94   
18  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.56   
19  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            46.60   
20  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            46.69   
21  Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            46.84   
22  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            47.39   
23  Astrid Høffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.43   
24  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.00   
25  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            48.77   
26  Julie Dahl  2004  Glostrup Svømmeklub            49.21   
27  Nathalie Brinkmo  2004  Föreningen Ale Simmarna            49.41   
28  Matilda Persson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            49.61   
29  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            50.07   
30  Nora Johansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            50.50   
31  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            50.96   
32  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            51.10   
33  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            52.28   
34  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            52.29   
35  Lilly Cramer Johnsson  2005  Umeå Simsällskap            52.50   
36  Olivia Bratt  2004  Herlev Svømning            52.58   
37  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            52.70   
38  Alva Olofsson  2005  S71            53.04   
39  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            53.91   
40  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            54.36   
41  Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning            54.45   
42  Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            54.91   
43  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            55.09   
44  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            55.61   
45  Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            56.38   
46  Olivia Sköld  2004  S71            59.93   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Signe Eie  2005  Herlev Svømning            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner