2020-02-25   11:04:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Citadellsim 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  09:26   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Moa Karlsson  2002  S71    1:07.89  2:21.17  3:35.06  4:49.94  9:49.90   
          6:04.62  7:19.82  8:35.26       
Sofie Hertzberg  2002  Vallensbæk IF Af 1939    1:12.63  2:28.92  3:46.25  5:03.77  10:10.75   
          6:20.75  7:37.97  8:55.15       
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:14.11  2:32.43  3:50.82  5:09.07  10:12.06   
          6:25.82  7:42.35  8:58.13       
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:13.26  2:30.47  3:47.93  5:05.97  10:12.91   
          6:23.87  7:41.71  8:58.18       
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:12.60  2:30.13  3:49.02  5:07.66  10:20.12   
          6:26.44  7:45.48  9:04.35       
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:13.48  2:33.03  3:52.37  5:11.02  10:24.15   
          6:29.54  7:47.69  9:05.59       
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    1:11.59  2:31.22  3:51.32  5:11.12  10:27.47   
          6:30.74  7:50.36  9:09.91       
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:13.10  2:33.06  3:53.73  5:15.88  10:39.84   
          6:36.91  7:58.96  9:20.14       
                     
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub    1:05.67  2:14.80  3:23.34  4:32.97  9:10.76   
          5:42.19  6:51.62  8:01.30       
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:06.13  2:16.90  3:28.27  4:40.20  9:24.57   
          5:52.37  7:04.57  8:14.26       
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    1:07.28  2:18.72  3:30.62  4:42.72  9:30.24   
          5:54.83  7:06.79  8:19.35       
Alberte M Hansen  2000  VAT Copenhagen-MK31    1:07.09  2:19.31  3:31.86  4:45.82  9:37.88   
          6:00.36  7:14.06  8:27.06       
Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub    1:08.88  2:21.88  3:34.84  4:47.69  9:39.46   
          6:01.07  7:14.29  8:27.91       
Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.48  2:24.62  3:39.33  4:54.40  9:45.65   
          6:07.30  7:19.96  8:34.16       
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    1:08.98  2:22.53  3:36.28  4:51.10  9:52.32   
          6:06.83  7:22.37  8:37.87       
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    1:09.39  2:23.23  3:37.69  4:52.59  9:55.21   
          6:08.05  7:24.61  8:41.14       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:26 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:10   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.97        1:05.04   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    32.24        1:07.10   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning    31.66        1:07.48   
Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.98        1:08.56   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    32.88        1:08.84   
Noah Malmgren  2004  S71    32.39        1:08.88   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    33.88        1:10.13   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    33.76        1:11.00   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap    34.24        1:11.72   
10  Mathias Lindgren  2004  Herlev Svømning    34.55        1:12.05   
11  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    35.59        1:14.16   
12  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.52        1:14.96   
13  Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    34.86        1:15.34   
14  Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning    36.36        1:16.15   
15  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    37.19        1:17.26   
16  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    36.15        1:17.39   
17  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    36.83        1:17.57   
18  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    36.66        1:17.73   
19  Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.26        1:18.22   
20  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    38.72        1:21.05   
21  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    38.23        1:22.05   
22  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    39.15        1:24.30   
23  Theodor Møller  2005  Herlev Svømning    42.45        1:29.26   
24  Marius Grønholm  2005  Herlev Svømning    43.03        1:30.39   
25  Mathias Toft Cortsen  2005  Herlev Svømning    44.30        1:36.98   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    27.33        56.64   
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    27.38        57.47   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømmeklub    27.25        57.73   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    27.66        58.05   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    28.50        59.82   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    28.46        1:00.00   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    29.54        1:00.59   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    29.24        1:00.91   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    28.73        1:01.08   
10  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    29.01        1:01.18   
11  Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    29.40        1:01.25   
12  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.10        1:01.47   
13  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    29.83        1:01.66   
14  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    29.38        1:01.67   
15  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    30.28        1:03.18   
16  Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.43        1:03.45   
17  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    30.48        1:03.66   
18  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.24        1:04.09   
19  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    30.22        1:04.19   
20  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    30.88        1:04.54   
21  Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub    31.19        1:04.84   
22  Axel Hörestrand  2002  Simklubben Poseidon    31.04        1:04.85   
23  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    30.95        1:04.99   
24  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub    31.24        1:05.49   
25  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    30.92        1:05.55   
26  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    31.08        1:06.13   
27  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    31.52        1:06.33   
28  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    31.96        1:06.66   
29  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    31.35        1:07.17   
30  Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon    31.57        1:07.28   
31  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    31.76        1:07.87   
32  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    31.84        1:07.91   
33  Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.79        1:08.07   
34  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.14        1:08.47   
35  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.58        1:08.69   
36  Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning    32.09        1:08.70   
37  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    33.01        1:08.97   
38  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.37        1:09.50   
39  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.81        1:09.58   
40  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.47        1:09.81   
41  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.63        1:09.88   
42  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    33.04        1:10.10   
43  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim    33.59        1:10.84   
44  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    33.40        1:10.92   
44  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    33.46        1:10.92   
46  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    33.23        1:11.38   
47  Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.10        1:11.44   
48  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    33.75        1:11.53   
48  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    34.27        1:11.53   
50  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    34.53        1:12.08   
51  Jeppe Wagner  2003  Glostrup Svømmeklub    33.90        1:12.16   
52  Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    33.06        1:12.49   
53  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.88        1:12.60   
54  Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    34.12        1:12.64   
55  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.22        1:13.10   
56  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.60        1:13.53   
57  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.98        1:13.73   
58  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    36.13        1:13.76   
59  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    35.61        1:14.21   
60  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.84        1:14.40   
61  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.67        1:15.07   
62  Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran    36.43        1:15.08   
63  Melker Svensson  2002  Ystads Simsällskap    35.00        1:15.53   
64  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    36.44        1:15.70   
65  Asger Johansen  2003  Glostrup Svømmeklub    35.52        1:15.85   
66  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning    35.65        1:15.93   
67  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    35.19        1:16.71   
68  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    36.19        1:17.05   
69  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.96        1:17.30   
70  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    36.30        1:17.57   
71  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub    37.09        1:18.73   
72  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.60        1:19.30   
73  Oliver Brixner  2003  Holbæk Svømme Klub    38.59        1:19.48   
74  Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden    35.81        1:19.61   
75  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    38.69        1:20.96   
76  Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    39.05        1:21.87   
77  Peter Holm  2003  Herlev Svømning    39.16        1:23.23   
78  Emil Lindholm  2002  Sösdala Simsällskap    39.88        1:23.80   
79  Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran    39.58        1:25.33   
80  Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap    40.64        1:27.73   
81  Max Andersson  2002  Simklubben Ran    43.22        1:31.36   
82  Joel Garpåker  2002  Simsällskapet Iden    44.16        1:44.71   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap    25.41        52.82   
Jacob Zeidler  1994  Helsingborgs Simsällskap    25.63        53.39   
Giano Grillo  1998  Hovedstadens Svømmeklub    26.53        53.53   
Johan Bragason  1999  Vallensbæk IF Af 1939    26.08        53.72   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    25.93        54.01   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    26.14        54.18   
Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsällskap    26.29        54.33   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    25.69        54.54   
Emil Möller  1994  Helsingborgs Simsällskap    26.92        54.80   
10  Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    26.67        55.01   
11  Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb    26.31        55.03   
12  Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon    26.73        55.26   
13  Alexander Almeida Sundell  1997  Helsingborgs Simsällskap    26.45        55.27   
14  Isac Troell  1997  Helsingborgs Simsällskap    26.07        55.36   
15  Max Troell  1995  Helsingborgs Simsällskap    26.81        55.53   
15  Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    26.76        55.53   
17  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    27.32        56.03   
18  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    26.91        56.06   
19  Nils Lervik  1997  Asker Svømmeklubb    27.24        56.14   
20  Alexander Trudov  1999  S71    27.04        56.21   
21  Andreas Vestergaard  1999  Hovedstadens Svømmeklub    27.85        56.24   
22  Hannibal Steenfos  1996  Hovedstadens Svømmeklub    27.50        56.28   
23  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    26.93        56.46   
24  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    27.25        56.50   
25  Mathias Immerkjær  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    27.18        56.58   
26  Linus Koefoed Weiss  1999  Hovedstadens Svømmeklub    27.34        56.59   
27  Richard Berg  1998  Simklubben Ran    27.22        56.65   
28  Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    27.83        56.71   
29  Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    27.16        56.78   
30  Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    27.20        56.81   
31  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    27.43        56.86   
32  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    27.25        56.87   
33  Marcus Dan Hansen  1999  VAT Copenhagen-MK31    26.91        56.92   
34  Felix Lund  2001  Herlev Svømning    26.91        57.14   
35  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    28.19        57.32   
36  Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    27.50        57.42   
37  Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon    27.05        57.43   
38  Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap    27.06        57.48   
39  Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap    27.35        57.53   
40  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.01        57.85   
41  Daniel Sørensen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    27.88        57.92   
42  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    28.12        58.37   
43  Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    28.08        58.40   
44  Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH    28.11        58.41   
45  Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    28.12        58.46   
46  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    28.16        58.72   
47  Lenny Persson  1977  Simklubben Ran    28.03        58.73   
48  Philip Chen  2000  S71    27.27        58.86   
49  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    28.29        58.90   
50  Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap    27.73        59.22   
51  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    28.26        59.27   
52  Johannes Johnston  1994  Tyringe Simsällskap    28.27        59.28   
53  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    29.17        59.34   
54  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    28.41        59.48   
55  Sebastian Andersson  1999  Simklubben Poseidon    28.15        59.64   
56  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    28.85        59.67   
57  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    28.12        59.84   
58  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    29.28        1:00.03   
59  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    28.20        1:00.18   
60  Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.19        1:00.37   
61  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.42        1:00.45   
62  Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon    28.77        1:00.46   
63  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    28.57        1:00.52   
64  Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    28.42        1:00.62   
65  Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    29.14        1:00.70   
65  Daniel Dyrved  2000  Glostrup Svømmeklub    28.95        1:00.70   
67  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    29.32        1:00.86   
68  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    29.14        1:00.90   
69  Khalil Al Said  2000  Helsingborgs Simsällskap    28.99        1:01.25   
69  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    29.49        1:01.25   
71  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    29.16        1:01.37   
72  Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    29.24        1:01.42   
73  Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap    29.79        1:01.43   
74  Marcus Munkholm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    29.36        1:01.61   
75  Kasper Leisted Bertelsen  1997  Hovedstadens Svømmeklub    28.79        1:01.64   
76  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    29.69        1:01.68   
77  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    29.00        1:01.76   
78  Nikolai Hougaard  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    28.83        1:01.79   
79  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    29.65        1:01.85   
80  Esben Norup  1996  VAT Copenhagen-MK31    29.75        1:01.92   
81  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    29.75        1:02.06   
82  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    29.33        1:02.10   
83  Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb    30.46        1:02.32   
84  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap    29.84        1:02.33   
85  Laurits Kenskov  2001  Herlev Svømning    28.88        1:02.41   
86  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    28.99        1:02.51   
87  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.05        1:02.76   
88  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb    29.68        1:03.21   
88  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Sydsim    29.57        1:03.21   
88  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    30.41        1:03.21   
91  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    29.55        1:03.33   
92  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    29.71        1:03.61   
93  Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim    30.37        1:03.78   
94  Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    30.83        1:04.11   
95  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.66        1:04.53   
96  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning    31.57        1:05.34   
97  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    31.62        1:05.80   
98  Douglas Romare  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.30        1:06.42   
99  Behar Luani  2001  Simklubben Ran    32.06        1:06.98   
100  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    31.49        1:07.07   
101  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap    32.28        1:07.41   
102  Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran    32.08        1:08.49   
103  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    32.50        1:08.58   
104  Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.20        1:09.92   
105  David Grönqvist  2000  Trelleborg Sim    33.54        1:10.42   
106  Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap    32.61        1:13.38   
107  Mathias Jelshøj  2001  Herlev Svømning    34.83        1:13.46   
108  Karl-Emil Rohr  2001  Vallensbæk IF Af 1939    35.46        1:14.47   
109  Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    27.37        1:15.63   
Joakim Granath  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:10 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            33.36   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            36.48   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            36.99   
Veronika Ruzic  2006  S71            37.45   
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            38.25   
Ellen Folkelind  2006  Föreningen Ale Simmarna            38.98   
Freja Malmgren  2007  S71            39.12   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            39.42   
Saga Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            39.68   
10  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            40.61   
11  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            41.07   
12  Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            42.12   
13  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            42.39   
14  Asta Lund  2006  Herlev Svømning            42.94   
15  Malia Moffett  2006  Herlev Svømning            44.35   
16  Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning            44.46   
17  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning            44.53   
18  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning            45.57   
19  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            46.03   
20  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            46.22   
21  Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svømning            47.48   
22  Emma Kyndesen  2006  Herlev Svømning            47.92   
23  Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning            47.94   
24  Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning            50.19   
25  Anna Powers  2007  Herlev Svømning            56.51   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            29.97   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            30.37   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            30.92   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            31.56   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            31.56   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.63   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            31.82   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            31.94   
Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømmeklub            32.03   
10  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            32.16   
11  Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            32.23   
12  Viktoria Freja Sørensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.64   
13  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            32.77   
14  Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning            32.94   
15  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            32.95   
16  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            33.02   
17  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            33.21   
18  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            33.27   
19  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            33.34   
20  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            33.42   
21  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            33.43   
22  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            33.90   
23  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.04   
24  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            34.07   
25  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            34.25   
26  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.61   
27  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            34.69   
28  Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            34.75   
29  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.84   
30  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.88   
31  Astrid Høffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.27   
32  Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            35.29   
33  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            35.46   
34  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            35.47   
35  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            35.52   
36  Signe Eie  2005  Herlev Svømning            35.55   
37  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            35.66   
38  Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            35.78   
39  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            35.84   
40  Julie Dahl  2004  Glostrup Svømmeklub            36.03   
41  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            36.44   
42  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            36.46   
43  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            36.53   
44  Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.56   
45  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            36.67   
46  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning            36.70   
47  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            36.84   
48  Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            36.90   
49  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            36.96   
50  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            37.00   
51  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            37.05   
52  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            37.09   
53  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            37.33   
54  Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub            38.21   
55  Lilly Cramer Johnsson  2005  Umeå Simsällskap            38.28   
56  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            38.32   
57  Alva Olofsson  2005  S71            38.60   
58  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            38.64   
59  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.82   
60  Olivia Sköld  2004  S71            38.94   
61  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            38.99   
62  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            39.27   
63  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            39.33   
64  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            39.42   
65  Nora Johansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            39.48   
66  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            39.73   
67  Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning            39.81   
68  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            39.97   
69  Nathalie Brinkmo  2004  Föreningen Ale Simmarna            40.01   
70  Matilda Persson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.69   
71  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.13   
72  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            42.54   
73  Olivia Bratt  2004  Herlev Svømning            43.27   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:29 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    33.61  1:11.97  1:53.97    2:36.23   
Ida T Mose  2002  Glostrup Svømmeklub    33.49  1:12.75  1:55.86    2:38.82   
Camilla Hougaard  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.92  1:16.59  1:59.45    2:40.50   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.49  1:14.63  1:57.56    2:41.34   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.32  1:21.85  2:08.76    2:54.86   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    37.06  1:23.81  2:14.51    3:09.50   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cecilie F. Jensen  1998  Herlev Svømning    32.28  1:08.58  1:45.56    2:24.30   
Emilia Christiansen  1999  S71    31.26  1:07.40  1:45.91    2:24.89   
Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svømmeklub    34.14  1:11.11  1:48.96    2:26.60   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.39  1:09.86  1:49.63    2:29.29   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    32.36  1:09.76  1:49.91    2:30.92   
Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub    32.87  1:10.05  1:51.44    2:34.79   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    37.07  1:18.62  2:03.70    2:48.06   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    37.14  1:20.51  2:06.09    2:52.17   
Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran    37.13  1:21.01  2:07.40    2:55.46   
10  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    36.97  1:20.10  2:07.54    3:00.91   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning    30.78  1:04.95  1:40.18    2:15.92   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.59  1:13.49  1:51.78    2:29.05   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømmeklub    33.92  1:12.12  1:52.05    2:29.26   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    36.93  1:15.11  1:54.69    2:33.71   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    36.93  1:15.87  1:56.60    2:34.13   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.97  1:16.06  1:57.20    2:35.51   
Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning    36.78  1:16.65  1:58.73    2:38.16   
Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb    37.13  1:17.89  2:00.32    2:39.76   
Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    37.34  1:18.14  2:00.07    2:40.24   
10  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    39.48  1:21.36  2:03.87    2:43.84   
11  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    38.30  1:19.08  2:03.12    2:46.47   
12  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    38.66  1:20.97  2:04.78    2:47.19   
13  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    38.98  1:21.64  2:06.43    2:50.69   
14  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    41.98  1:26.14  2:11.43    2:54.36   
15  Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    42.90  1:28.48  2:15.42    2:58.42   
16  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    45.08  1:29.91  2:16.16    3:00.60   
17  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    43.94  1:31.55  2:20.68    3:06.65   
18  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub    43.48  1:30.64  2:19.94    3:07.02   
19  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    44.14  1:31.24  2:21.88    3:09.06   
20  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    45.42  1:33.91  2:23.19    3:10.70   
21  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    50.80  1:48.62  2:44.35    3:37.95   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    31.07  1:04.86  1:41.10    2:15.69   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    31.16  1:04.90  1:41.04    2:16.46   
Jesper Frost Thomsen  1997  Hovedstadens Svømmeklub    32.57  1:07.03  1:42.19    2:16.83   
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    34.09  1:09.61  1:45.28    2:20.77   
Andreas Vestergaard  1999  Hovedstadens Svømmeklub    34.56  1:10.89  1:46.82    2:20.96   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    32.11  1:07.80  1:45.58    2:22.49   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    32.69  1:08.31  1:46.28    2:23.47   
Alexander Trudov  1999  S71    34.08  1:11.08  1:49.08    2:26.58   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    34.02  1:10.96  1:48.74    2:27.07   
10  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    33.89  1:10.97  1:50.29    2:27.90   
11  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    34.17  1:11.76  1:51.06    2:28.18   
12  Philip Chen  2000  S71    33.64  1:11.41  1:50.78    2:28.47   
13  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.46  1:12.67  1:51.57    2:28.58   
14  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    34.71  1:12.46  1:51.35    2:28.84   
15  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    33.96  1:11.78  1:51.13    2:30.08   
16  Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    34.35  1:11.63  1:50.80    2:30.59   
17  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.60  1:13.28  1:52.98    2:30.83   
18  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    35.50  1:14.06  1:53.74    2:32.28   
19  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    36.54  1:15.96  1:56.13    2:34.00   
20  Kasper Leisted Bertelsen  1997  Hovedstadens Svømmeklub    37.33  1:16.34  1:56.38    2:35.40   
21  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.67  1:15.99  1:57.08    2:35.98   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  11:56   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    41.73        1:27.00   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    42.33        1:30.30   
Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.70        1:30.45   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim    42.90        1:30.91   
Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap    43.14        1:32.38   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    44.19        1:32.55   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    44.45        1:33.88   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    44.68        1:34.22   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    44.41        1:36.43   
10  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.27        1:37.59   
11  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    47.50        1:37.60   
12  Viktoria Freja Sørensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    44.80        1:38.35   
13  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    47.63        1:38.76   
14  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim    47.68        1:39.44   
15  Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    47.12        1:39.59   
16  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    48.08        1:39.66   
17  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap    47.33        1:39.71   
18  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap    48.22        1:39.77   
19  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    47.74        1:39.82   
20  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.57        1:39.97   
21  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    47.57        1:40.26   
22  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    48.75        1:41.14   
23  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    47.74        1:41.73   
24  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    49.24        1:42.78   
25  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap    49.39        1:44.29   
26  Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub    50.82        1:44.68   
27  Nathalie Brinkmo  2004  Föreningen Ale Simmarna    49.59        1:44.96   
28  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning    50.25        1:45.44   
29  Matilda Persson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    51.20        1:46.26   
30  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    49.62        1:46.38   
31  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    50.67        1:47.14   
32  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    51.06        1:47.31   
33  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap    52.52        1:47.48   
34  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    51.10        1:47.97   
35  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    51.21        1:48.16   
36  Nora Johansson  2004  Föreningen Ale Simmarna    53.11        1:48.20   
37  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden    54.50        1:51.20   
38  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap    55.99        1:53.11   
39  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    54.65        1:53.51   
40  Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub    55.97        1:54.30   
41  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    56.12        1:56.75   
42  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap    57.48        1:58.73   
43  Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    58.28        2:00.64   
Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.93        1:19.45   
Ida Jensdottir Fremming  2002  Vallensbæk IF Af 1939    38.09        1:20.99   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.78        1:21.64   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.00        1:22.55   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.69        1:22.62   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    39.79        1:23.20   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    39.21        1:23.55   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    38.81        1:23.58   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.63        1:25.24   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.37        1:25.24   
11  Tova Nilsson  2002  S71    40.25        1:26.28   
12  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.96        1:26.51   
13  Michaela Ruzic  2003  S71    40.91        1:26.62   
14  Sofie Boesgaard Weeber  2002  Herlev Svømning    41.10        1:27.29   
15  Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømmeklub    41.72        1:27.44   
16  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    41.16        1:27.67   
17  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    41.64        1:27.87   
18  Camilla Hougaard  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    42.14        1:28.62   
19  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    41.51        1:29.64   
20  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    42.39        1:30.02   
21  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    42.28        1:30.07   
22  Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim    41.66        1:30.20   
23  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.86        1:30.66   
24  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    43.13        1:30.81   
25  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    42.17        1:30.91   
26  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    43.23        1:31.65   
27  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.83        1:32.49   
28  Anna Foverskov  2002  Holbæk Svømme Klub    44.40        1:32.96   
29  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    44.35        1:33.70   
30  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    45.34        1:34.01   
31  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    45.02        1:34.04   
32  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.39        1:34.08   
33  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    44.83        1:34.61   
34  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    45.92        1:35.86   
35  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon    45.13        1:35.89   
36  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran    45.84        1:36.69   
37  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    46.56        1:36.73   
38  Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning    45.72        1:36.77   
39  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    46.41        1:36.92   
40  Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap    45.65        1:37.29   
41  Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub    45.94        1:37.64   
42  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran    46.10        1:38.14   
43  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.83        1:38.31   
44  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb    47.54        1:38.72   
45  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.10        1:39.92   
46  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    47.47        1:39.99   
47  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon    47.95        1:40.30   
48  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden    46.28        1:40.50   
49  Ellen Johansson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    48.28        1:42.06   
50  Embla Luani  2002  Simklubben Ran    48.64        1:42.65   
51  Ida Oest  2003  Herlev Svømning    49.27        1:43.08   
52  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    49.16        1:43.20   
53  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    48.99        1:43.25   
54  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    50.31        1:43.63   
55  Nathalie Nyberg  2003  Föreningen Ale Simmarna    49.90        1:43.85   
56  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    49.54        1:43.93   
57  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran    49.12        1:44.56   
58  Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon    50.61        1:44.76   
59  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon    49.33        1:45.46   
60  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran    49.45        1:45.73   
61  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran    50.61        1:46.96   
62  Alva Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    52.04        1:47.32   
63  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap    58.35        1:59.99   
64  Sofie Sønderby Persson  2003  Herlev Svømning    1:00.31        2:04.30   
65  Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran    59.54        2:05.42   
Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    34.81        1:13.48   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub    35.09        1:14.09   
Mari Louise Tran  1997  Helsingborgs Simsällskap    35.88        1:14.17   
Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen-MK31    34.80        1:14.42   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.38        1:14.46   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub    35.85        1:15.00   
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    34.97        1:15.03   
Victoria Jönsson  1999  S71    35.32        1:15.39   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    35.34        1:15.70   
10  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    35.20        1:15.90   
11  Johanna Holm  1996  Helsingborgs Simsällskap    36.22        1:16.27   
12  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.58        1:16.45   
13  Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31    35.93        1:16.58   
14  Sandra Lendt  2000  Helsingborgs Simsällskap    36.24        1:17.04   
15  Tenna Jensen  1998  Hovedstadens Svømmeklub    35.73        1:17.25   
16  Merle F. V. Christensen  1998  Hovedstadens Svømmeklub    36.44        1:18.90   
17  Felicia Huynh  2000  S71    36.70        1:18.99   
18  Micaela Jönsson  2001  S71    37.56        1:19.01   
19  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    37.49        1:20.01   
20  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Sydsim    37.72        1:21.32   
21  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.65        1:21.51   
22  Eva Olsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    38.23        1:21.53   
23  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    38.64        1:21.81   
24  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    38.06        1:21.94   
25  Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    38.49        1:21.95   
26  Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    39.36        1:23.07   
27  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    39.34        1:24.98   
28  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    40.57        1:25.28   
29  Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    39.90        1:25.35   
30  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim    40.33        1:26.38   
31  Victoria Vorm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    41.13        1:27.23   
32  Emilia Andreasson  1996  S71    40.13        1:27.24   
33  Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon    39.54        1:27.76   
34  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    41.05        1:28.09   
35  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    40.20        1:28.54   
36  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    42.17        1:29.99   
37  Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsällskap    42.57        1:30.56   
38  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap    43.02        1:31.11   
39  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    45.42        1:35.35   
40  Tove Persson Bivall  1997  Sösdala Simsällskap    44.56        1:39.97   
41  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    46.25        1:41.21   
42  Linn Svensson  1999  Sösdala Simsällskap    50.57        1:45.43   
43  My Morin  2001  Simsällskapet Iden    51.48        1:48.81   
44  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap    51.91        1:49.73   
45  Fanny Darberg  2001  Föreningen Ale Simmarna    54.93        1:57.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:56 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:11   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            43.29   
Veronika Ruzic  2006  S71            49.11   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            49.54   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            50.15   
Freja Malmgren  2007  S71            50.68   
Saga Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            51.16   
Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            55.00   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            55.28   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            55.51   
10  Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            55.76   
11  Malia Moffett  2006  Herlev Svømning            56.14   
12  Ellen Folkelind  2006  Föreningen Ale Simmarna            56.77   
13  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            56.85   
14  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning            58.67   
15  Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            58.74   
16  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            58.80   
17  Asta Lund  2006  Herlev Svømning            59.69   
18  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning            1:02.15   
19  Anna Powers  2007  Herlev Svømning            1:02.80   
20  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            1:07.62   
Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svømning            DSQ   
Emma Kyndesen  2006  Herlev Svømning            DSQ   
Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning            DSQ   
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning            DSQ   
Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning            DSQ   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            39.40   
Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømmeklub            40.63   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            40.76   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            40.98   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            42.47   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            43.07   
Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            43.33   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            44.12   
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            44.31   
10  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.49   
11  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            44.59   
12  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            45.02   
13  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            45.15   
14  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            45.24   
15  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            45.28   
16  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            45.56   
17  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            45.94   
18  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.56   
19  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            46.60   
20  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            46.69   
21  Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            46.84   
22  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            47.39   
23  Astrid Høffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.43   
24  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.00   
25  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            48.77   
26  Julie Dahl  2004  Glostrup Svømmeklub            49.21   
27  Nathalie Brinkmo  2004  Föreningen Ale Simmarna            49.41   
28  Matilda Persson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            49.61   
29  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            50.07   
30  Nora Johansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            50.50   
31  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            50.96   
32  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            51.10   
33  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            52.28   
34  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            52.29   
35  Lilly Cramer Johnsson  2005  Umeå Simsällskap            52.50   
36  Olivia Bratt  2004  Herlev Svømning            52.58   
37  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            52.70   
38  Alva Olofsson  2005  S71            53.04   
39  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            53.91   
40  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            54.36   
41  Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning            54.45   
42  Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            54.91   
43  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            55.09   
44  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            55.61   
45  Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            56.38   
46  Olivia Sköld  2004  S71            59.93   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Signe Eie  2005  Herlev Svømning            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:11 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:23   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 8, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning    1:04.87  2:21.43  3:54.19    5:04.76   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:11.04  2:49.35  4:26.23    5:43.30   
Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub    1:19.16  2:53.42  4:31.10    5:49.21   
Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning    1:22.90  2:48.32  4:35.79    5:53.28   
Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub    1:22.81  2:55.79  4:41.14    5:55.36   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    1:20.05  2:51.85  4:33.63    5:58.05   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    1:31.23  2:56.71  4:39.03    6:07.66   
Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            DSQ   
                     
 
Gren 8, 400m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:04.17  2:19.18  3:41.25    4:47.31   
Hannibal Steenfos  1996  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.74  2:21.36  3:45.20    4:47.89   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:04.44  2:23.14  3:43.33    4:48.12   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    1:07.35  2:22.46  3:44.89    4:49.94   
Jesper Frost Thomsen  1997  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.10  2:27.05  3:51.81    4:55.08   
Linus Koefoed Weiss  1999  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.26  2:22.57  3:50.93    4:58.17   
Oliver Thor Sørensen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:03.73  2:22.14  3:49.52    4:59.65   
Alexander Trudov  1999  S71    1:08.41  2:28.43  3:59.77    5:10.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:23 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:46   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            29.10   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            29.26   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            29.58   
Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            29.78   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            29.86   
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            29.88   
Ida T Mose  2002  Glostrup Svømmeklub            29.90   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon            29.98   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap            30.31   
10  Anna-Luisa Permarker  2002  S71            30.38   
11  Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            30.43   
12  Anna Wrist-Elkjær  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.56   
12  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            30.56   
14  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            30.62   
15  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            30.67   
16  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            30.77   
16  Moa Karlsson  2002  S71            30.77   
18  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            30.84   
19  Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            30.88   
20  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            30.95   
21  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            30.99   
22  Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            31.11   
23  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            31.18   
24  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            31.29   
25  Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømmeklub            31.47   
25  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub            31.47   
27  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap            31.58   
28  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            31.74   
29  Katja Haglund  2003  Landskrona Simsällskap            31.82   
30  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            31.90   
31  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            31.92   
32  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            32.11   
33  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            32.17   
33  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.17   
33  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            32.17   
36  Tova Nilsson  2002  S71            32.20   
37  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            32.22   
38  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            32.24   
39  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            32.28   
40  Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning            32.30   
41  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            32.52   
42  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            32.62   
43  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            32.65   
44  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            32.68   
45  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            32.78   
46  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            32.79   
47  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            33.08   
48  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            33.17   
49  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            33.19   
50  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            33.24   
51  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            33.32   
52  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            33.38   
53  Michaela Ruzic  2003  S71            33.42   
54  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon            33.82   
55  Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap            33.94   
56  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            33.95   
57  Anna Foverskov  2002  Holbæk Svømme Klub            34.06   
58  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            34.10   
58  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            34.10   
60  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            34.29   
61  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            34.47   
62  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon            34.64   
63  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon            34.65   
64  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            34.66   
65  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            34.89   
66  Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub            35.15   
67  Ellen Johansson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            35.17   
68  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            35.22   
69  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.28   
70  Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon            35.37   
71  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.48   
72  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            35.54   
73  Embla Luani  2002  Simklubben Ran            35.56   
74  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.75   
75  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            35.97   
76  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            36.13   
77  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            36.36   
78  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            36.51   
79  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            36.52   
80  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            37.20   
81  Alva Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon            37.36   
82  Ida Oest  2003  Herlev Svømning            37.43   
83  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            37.68   
84  Nathalie Nyberg  2003  Föreningen Ale Simmarna            38.51   
85  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            39.05   
86  Sofie Sønderby Persson  2003  Herlev Svømning            39.63   
87  Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran            42.19   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofie Sjöberg  1994  Helsingborgs Simsällskap            27.29   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub            27.43   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub            27.62   
Tenna Jensen  1998  Hovedstadens Svømmeklub            27.66   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Sydsim            28.03   
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon            28.13   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            28.18   
Rikke Munkholm  1998  Swim Team Taastrup - VATCPH            28.25   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            28.30   
10  Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svømning            28.34   
11  Nanna Drewsen  1998  Vallensbæk IF Af 1939            28.35   
12  Li Björner Oh  1998  Simklubben Poseidon            28.39   
13  Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap            28.41   
14  Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            28.44   
15  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            28.51   
16  Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub            28.52   
16  Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub            28.52   
18  Lisa Rigby  1994  Helsingborgs Simsällskap            28.63   
18  Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            28.63   
20  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            28.74   
21  Mathilde Laugesen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            28.75   
22  Anna Björnberg  1992  Simklubben Poseidon            28.76   
22  Sandra Lendt  2000  Helsingborgs Simsällskap            28.76   
24  Emilia Andreasson  1996  S71            28.77   
25  Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap            28.80   
26  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            28.93   
27  Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap            28.96   
28  Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svømmeklub            29.03   
29  Emilia Christiansen  1999  S71            29.08   
30  Victoria Jönsson  1999  S71            29.24   
31  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            29.25   
31  Xenia Huryn  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.25   
33  Micaela Jönsson  2001  S71            29.26   
34  Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            29.30   
35  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            29.35   
36  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Sydsim            29.37   
36  Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            29.37   
38  Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap            29.43   
39  Emily Brophy  1999  VAT Copenhagen-MK31            29.56   
40  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            29.59   
41  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon            29.67   
42  Miranda Orajärvi  1998  Helsingborgs Simsällskap            29.70   
43  Felicia Huynh  2000  S71            29.87   
44  Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub            29.88   
45  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            29.90   
46  Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb            30.02   
47  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            30.13   
48  Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen-MK31            30.17   
49  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            30.22   
50  Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsällskap            30.29   
51  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            30.33   
52  Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            30.40   
53  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            30.43   
54  Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            30.44   
55  Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            30.48   
56  Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            30.49   
57  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            30.51   
58  Victoria Vorm  2001  Vallensbæk IF Af 1939            30.64   
59  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Sydsim            30.69   
60  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            30.72   
61  Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap            30.75   
62  Julia Ström  1997  Trelleborg Sim            30.81   
63  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            30.82   
64  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            30.94   
65  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden            30.99   
66  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            31.07   
67  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            31.12   
68  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap            31.32   
68  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            31.32   
70  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            31.40   
71  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran            31.41   
72  Nathalie Lindh  1998  Malmö Kappsimningsklubb            31.64   
73  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            31.68   
74  Therese Svensson  1991  Landskrona Simsällskap            31.74   
75  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap            31.92   
76  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            32.07   
77  Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap            32.08   
78  Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            32.14   
79  Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsällskap            32.33   
80  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            32.50   
81  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim            33.81   
82  Linn Svensson  1999  Sösdala Simsällskap            33.85   
83  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            34.18   
84  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            34.20   
85  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            34.30   
86  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap            34.46   
87  Tove Persson Bivall  1997  Sösdala Simsällskap            34.90   
88  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            35.08   
89  Malin Jönsson  1990  Simklubben Ran            35.46   
89  Merle F. V. Christensen  1998  Hovedstadens Svømmeklub            35.46   
91  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            35.91   
92  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            35.99   
93  Fanny Darberg  2001  Föreningen Ale Simmarna            38.67   
94  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            40.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:46 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:03   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    38.48  1:22.16  2:08.18    2:52.10   
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning    37.41  1:22.40  2:09.07    2:54.69   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    39.82  1:25.81  2:12.54    2:58.84   
Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub    41.08  1:27.13  2:14.51    3:01.67   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.96  1:29.55  2:17.89    3:05.95   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    43.18  1:31.24  2:19.57    3:06.98   
Asger Johansen  2003  Glostrup Svømmeklub    41.87  1:29.94  2:19.51    3:07.34   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    42.12  1:30.64  2:20.50    3:09.06   
Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.27  1:31.82  2:22.18    3:10.44   
10  Jeppe Wagner  2003  Glostrup Svømmeklub    43.05  1:32.39  2:22.26    3:10.78   
11  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    42.52  1:32.42  2:24.26    3:12.57   
12  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    42.72  1:32.80  2:23.92    3:13.34   
13  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.50  1:33.18  2:23.71    3:13.72   
14  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    44.54  1:34.33  2:25.00    3:14.05   
15  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    42.41  1:31.71  2:23.38    3:14.22   
16  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    44.33  1:34.37  2:24.42    3:14.49   
17  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.08  1:32.50  2:24.37    3:15.73   
18  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    43.23  1:33.56  2:25.01    3:16.62   
19  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    43.69  1:36.05  2:27.34    3:19.36   
20  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.32  1:35.84  2:28.85    3:20.66   
21  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    45.95  1:37.32  2:29.64    3:21.60   
22  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    47.31  1:39.31  2:30.84    3:23.12   
23  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    44.91  1:37.60  2:31.66    3:24.95   
24  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    48.23  1:42.36  2:38.33    3:33.09   
25  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    45.71  1:42.84  2:41.87    3:38.34   
26  Simon Myrvold  2003  Simklubben Poseidon    45.96  1:44.92  2:44.16    3:39.09   
27  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    50.15  1:46.94  2:44.08    3:39.30   
28  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning    52.48  1:54.95  2:55.56    3:56.02   
Joel Garpåker  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.55  1:08.97  1:47.08    2:25.17   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.37  1:11.51  1:50.24    2:27.55   
Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    33.29  1:11.79  1:49.72    2:27.90   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    33.91  1:11.10  1:49.72    2:28.19   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    34.58  1:13.75  1:53.85    2:32.23   
Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap    34.58  1:13.83  1:53.93    2:34.32   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    35.60  1:16.41  1:57.15    2:36.57   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.59  1:16.69  1:57.41    2:36.69   
Giano Grillo  1998  Hovedstadens Svømmeklub    35.46  1:15.59  1:56.68    2:37.20   
10  Johannes Johnston  1994  Tyringe Simsällskap    34.67  1:15.30  1:55.91    2:37.34   
11  Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    36.00  1:16.67  1:56.63    2:38.34   
12  Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    36.26  1:15.65  1:56.61    2:38.36   
13  Jesper Frost Thomsen  1997  Hovedstadens Svømmeklub    35.85  1:15.90  1:57.09    2:38.37   
14  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    35.28  1:15.39  1:57.20    2:39.38   
15  Philip Chen  2000  S71    32.58  1:13.72  1:56.73    2:39.77   
16  Esben Norup  1996  VAT Copenhagen-MK31    37.15  1:17.80  1:58.59    2:39.91   
17  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.99  1:16.92  1:58.52    2:40.28   
18  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    36.34  1:17.19  1:59.43    2:41.47   
19  Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    36.37  1:17.71  2:00.36    2:44.13   
20  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    35.12  1:16.71  1:59.72    2:44.28   
21  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    32.97  1:12.47  1:59.69    2:45.79   
22  Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon    35.92  1:18.09  2:02.90    2:46.36   
23  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    35.98  1:17.62  2:00.41    2:46.75   
24  Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    37.33  1:19.68  2:02.92    2:47.08   
25  Felix Lund  2001  Herlev Svømning    37.81  1:21.15  2:05.28    2:50.33   
26  Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    39.72  1:24.95  2:09.45    2:54.67   
27  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    38.36  1:23.40  2:10.00    2:57.67   
28  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    39.75  1:25.53  2:12.31    2:59.47   
29  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    38.84  1:24.68  2:13.07    3:00.13   
30  Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim    39.90  1:27.17  2:16.84    3:07.39   
31  Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap    42.39  1:33.07  2:24.02    3:16.81   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:28   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap    33.91        1:15.49   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.88        1:15.95   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    34.12        1:16.09   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.00        1:17.79   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.76        1:22.68   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    39.50        1:29.86   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    41.34        1:30.30   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim    40.08        1:32.16   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    40.59        1:32.73   
10  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    41.74        1:36.74   
11  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    41.80        1:37.85   
12  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    45.69        1:40.83   
13  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    44.26        1:41.46   
14  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    45.80        1:47.19   
15  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    41.45        1:47.82   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida T Mose  2002  Glostrup Svømmeklub    31.35        1:07.91   
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    31.92        1:08.62   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    31.46        1:09.41   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.18        1:10.57   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.48        1:11.23   
Camilla Hougaard  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    33.35        1:11.65   
Anna Wrist-Elkjær  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.89        1:11.93   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    33.28        1:12.12   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    34.83        1:14.49   
10  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.97        1:15.10   
11  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.14        1:15.17   
11  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    34.94        1:15.17   
13  Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømmeklub    34.79        1:15.89   
14  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.40        1:16.42   
15  Moa Karlsson  2002  S71    35.19        1:17.09   
16  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.98        1:17.75   
17  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.47        1:18.09   
18  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    36.30        1:18.41   
19  Sofie Hertzberg  2002  Vallensbæk IF Af 1939    36.82        1:18.82   
20  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    35.54        1:19.19   
20  Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.94        1:19.19   
22  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.49        1:20.07   
23  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.91        1:20.09   
24  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.52        1:20.14   
25  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim    37.45        1:21.21   
26  Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    36.61        1:21.29   
27  Michaela Ruzic  2003  S71    37.21        1:21.46   
28  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.11        1:21.58   
29  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    37.41        1:22.33   
30  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.50        1:22.36   
31  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    38.49        1:23.73   
32  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    38.97        1:24.70   
33  Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap    37.22        1:24.77   
34  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.19        1:26.18   
35  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.82        1:26.43   
36  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    36.81        1:26.60   
37  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde    38.30        1:27.40   
38  Anna Foverskov  2002  Holbæk Svømme Klub    42.35        1:28.86   
39  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen    39.76        1:28.93   
40  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.08        1:30.50   
41  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.74        1:30.89   
42  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden    41.75        1:31.42   
43  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran    40.18        1:31.44   
44  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon    41.17        1:31.51   
45  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    41.44        1:31.79   
46  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    41.53        1:34.32   
47  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.51        1:36.32   
48  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon    44.15        1:37.20   
49  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    43.79        1:38.18   
50  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde    45.73        1:38.21   
51  Emmy Olofsson  2003  S71    43.69        1:38.41   
52  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Poseidon    43.15        1:43.66   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap    28.03        1:00.38   
Emilia Christiansen  1999  S71    30.14        1:04.68   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    30.14        1:05.34   
Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub    31.09        1:06.69   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.76        1:06.72   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.43        1:07.26   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.94        1:07.93   
Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svømmeklub    32.60        1:08.02   
Miranda Orajärvi  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.05        1:08.02   
10  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    31.17        1:08.50   
11  Lisa Rigby  1994  Helsingborgs Simsällskap    31.96        1:09.08   
12  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    32.27        1:09.53   
13  Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Sydsim    32.27        1:09.60   
14  Victoria Vorm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    32.15        1:09.76   
15  Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub    32.11        1:09.81   
16  Felicia Huynh  2000  S71    31.91        1:09.99   
17  Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    32.20        1:10.25   
18  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.84        1:10.53   
19  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.85        1:10.59   
20  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Sydsim    32.37        1:11.27   
21  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.75        1:11.87   
22  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    33.97        1:12.10   
22  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    32.68        1:12.10   
24  Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    33.39        1:12.92   
25  Li Björner Oh  1998  Simklubben Poseidon    32.54        1:13.45   
26  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    33.89        1:13.54   
27  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    34.42        1:13.67   
28  Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    34.07        1:14.18   
29  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    34.72        1:14.20   
30  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    34.87        1:14.29   
31  Micaela Jönsson  2001  S71    34.28        1:14.31   
32  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    34.17        1:14.90   
33  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran    33.72        1:15.19   
34  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    35.32        1:15.88   
35  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.60        1:16.10   
36  Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.61        1:16.33   
37  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    35.65        1:16.61   
38  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.79        1:16.72   
39  Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.10        1:16.83   
40  Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.11        1:17.02   
41  Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.79        1:18.65   
42  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    35.22        1:20.24   
43  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    37.89        1:22.37   
44  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    37.70        1:23.82   
45  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    37.84        1:27.24   
46  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim    38.45        1:28.35   
47  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    40.03        1:30.75   
48  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap    43.46        1:42.74   
49  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    48.87        1:44.45   
50  Linn Svensson  1999  Sösdala Simsällskap    46.64        1:47.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:28 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:44   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            36.05   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            40.39   
Veronika Ruzic  2006  S71            41.70   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            42.78   
Ellen Folkelind  2006  Föreningen Ale Simmarna            44.33   
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            45.48   
Freja Malmgren  2007  S71            46.84   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            50.87   
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            51.27   
10  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            51.87   
10  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            51.87   
12  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning            52.92   
13  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            54.56   
14  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            54.82   
15  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning            58.23   
16  Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning            58.39   
17  Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svømning            1:01.72   
18  Asta Lund  2006  Herlev Svømning            1:02.67   
19  Malia Moffett  2006  Herlev Svømning            1:04.68   
Anna Powers  2007  Herlev Svømning            DSQ   
Emma Kyndesen  2006  Herlev Svømning            DSQ   
Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning            DSQ   
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            33.12   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            34.66   
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning            35.09   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            35.24   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            35.27   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            35.43   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            35.84   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning            36.36   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            36.56   
10  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            36.64   
11  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            36.69   
12  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            36.76   
13  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            36.85   
14  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            37.03   
15  Julie Dahl  2004  Glostrup Svømmeklub            37.47   
16  Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            37.76   
17  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            37.95   
18  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.31   
19  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            38.62   
20  Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømmeklub            38.76   
21  Astrid Høffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.07   
22  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            39.23   
23  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            39.53   
24  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            40.59   
25  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            40.76   
25  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.76   
27  Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.78   
28  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.82   
29  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            41.46   
30  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.11   
31  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            42.64   
32  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.71   
32  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            42.71   
34  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.11   
35  Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            43.34   
36  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            43.61   
37  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            43.65   
38  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            43.81   
39  Signe Eie  2005  Herlev Svømning            44.29   
40  Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            44.55   
41  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.57   
42  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            45.86   
43  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            46.34   
44  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            47.21   
45  Lilly Cramer Johnsson  2005  Umeå Simsällskap            47.75   
45  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            47.75   
47  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            48.70   
48  Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning            49.11   
49  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            50.42   
50  Alva Olofsson  2005  S71            51.09   
51  Olivia Sköld  2004  S71            51.70   
52  Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub            52.59   
53  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            53.41   
54  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            54.80   
55  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            54.95   
56  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            56.75   
57  Olivia Bratt  2004  Herlev Svømning            1:05.26   
Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:44 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    1:06.17  2:17.91  3:29.84    4:38.20   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:06.58  2:18.58  3:30.59    4:38.63   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:05.08  2:17.62  3:30.66    4:41.62   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    1:07.38  2:21.40  3:33.02    4:42.98   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    1:07.36  2:20.22  3:33.38    4:43.00   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:06.53  2:19.80  3:33.05    4:43.89   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    1:07.39  2:20.12  3:33.24    4:45.42   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:07.16  2:20.82  3:35.03    4:48.02   
Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub    1:10.36  2:24.89  3:40.93    4:53.93   
10  Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:09.81  2:26.51  3:41.19    4:54.15   
11  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.95  2:25.78  3:41.87    4:55.06   
12  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning    1:12.43  2:30.52  3:49.35    5:07.74   
13  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:15.30  2:37.17  3:54.71    5:10.31   
14  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim    1:13.58  2:34.43  3:55.01    5:11.03   
15  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:12.76  2:32.29  3:53.01    5:11.17   
16  Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    1:15.31  2:36.31  3:57.35    5:14.48   
17  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:14.67  2:36.17  3:58.25    5:17.79   
18  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:14.44  2:37.01  3:58.21    5:19.36   
19  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:11.19  2:32.99  3:58.98    5:19.65   
20  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:18.23  2:41.46  4:03.99    5:19.68   
21  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:15.84  2:37.60  4:00.28    5:20.24   
22  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:13.12  2:38.08  4:03.90    5:25.22   
23  Axel Hörestrand  2002  Simklubben Poseidon    1:13.47  2:39.05  4:04.90    5:26.51   
24  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:17.88  2:42.28  4:07.98    5:30.11   
25  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    1:15.90  2:42.23  4:11.19    5:35.65   
26  Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon    1:15.84  2:41.56  4:11.15    5:37.05   
27  Melker Svensson  2002  Ystads Simsällskap    1:17.18  2:44.33  4:12.83    5:39.57   
28  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    1:18.20  2:45.66  4:16.51    5:41.35   
29  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:20.36  2:50.39  4:19.16    5:44.21   
30  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    1:15.95  2:44.82  4:16.08    5:46.23   
31  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    1:19.46  2:49.22  4:19.69    5:49.02   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oskar Nordstrand  1991  Helsingborgs Simsällskap    59.66  2:02.87  3:07.72    4:12.02   
Hannibal Steenfos  1996  Hovedstadens Svømmeklub    1:01.57  2:07.05  3:12.49    4:15.36   
Marcus Kindberg  1993  Malmö Kappsimningsklubb    1:00.72  2:06.16  3:12.85    4:15.56   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    1:02.37  2:08.29  3:13.35    4:15.92   
Nils Lervik  1997  Asker Svømmeklubb    1:01.76  2:07.37  3:13.57    4:16.52   
Max Troell  1995  Helsingborgs Simsällskap    1:00.76  2:05.74  3:12.92    4:17.02   
Alexander Löfqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:01.50  2:08.12  3:13.41    4:17.47   
Isac Troell  1997  Helsingborgs Simsällskap    1:02.28  2:08.74  3:14.97    4:17.98   
Andreas Vestergaard  1999  Hovedstadens Svømmeklub    1:02.51  2:08.39  3:13.70    4:17.99   
10  Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:03.36  2:10.17  3:16.04    4:19.97   
11  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    1:02.00  2:07.20  3:14.20    4:21.30   
12  Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:02.02  2:09.04  3:16.86    4:23.33   
13  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:01.84  2:08.96  3:15.89    4:23.42   
14  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:01.35  2:08.68  3:16.66    4:23.53   
15  Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    1:03.93  2:12.25  3:20.22    4:25.89   
16  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    1:02.80  2:10.64  3:19.19    4:26.86   
17  Oliver Thor Sørensen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:01.44  2:09.02  3:19.53    4:28.39   
18  Daniel Sørensen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:02.31  2:11.03  3:20.45    4:28.73   
19  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    1:02.77  2:11.08  3:20.80    4:30.33   
20  Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    1:04.00  2:12.85  3:22.72    4:31.92   
21  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:04.92  2:14.12  3:23.76    4:32.66   
22  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    1:03.40  2:13.05  3:24.07    4:33.44   
23  Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    1:04.40  2:14.03  3:23.81    4:34.08   
24  Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon    1:01.53  2:11.79  3:23.27    4:34.47   
25  Alexander Trudov  1999  S71    1:02.72  2:12.72  3:25.76    4:36.04   
26  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    1:05.09  2:14.40  3:25.24    4:37.08   
27  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:04.25  2:14.88  3:27.10    4:37.70   
28  Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.40  2:19.01  3:29.29    4:38.16   
29  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    1:03.69  2:15.34  3:28.21    4:39.71   
30  Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    1:04.22  2:14.63  3:27.24    4:41.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:27 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  17:52   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 14, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    32.72  1:13.33  1:56.90    2:32.81   
Moa Karlsson  2002  S71    35.39  1:16.32  2:03.25    2:37.51   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    33.76  1:17.03  2:01.57    2:37.79   
Ida Jensdottir Fremming  2002  Vallensbæk IF Af 1939    33.39  1:17.97  2:01.84    2:39.28   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    33.15  1:17.94  2:03.02    2:39.31   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.91  1:15.29  2:03.84    2:39.38   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.80  1:19.99  2:04.91    2:41.78   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.20  1:18.02  2:04.09    2:42.28   
Camilla Hougaard  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.17  1:17.52  2:04.00    2:42.28   
10  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.86  1:20.21  2:07.39    2:45.47   
11  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    33.92  1:15.99  2:06.92    2:45.70   
12  Tilda Ericsson  2002  S71    36.44  1:20.11  2:11.19    2:46.55   
13  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.31  1:20.18  2:07.13    2:47.10   
14  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.06  1:20.15  2:09.08    2:47.13   
15  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.45  1:19.32  2:08.74    2:47.83   
16  Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning    35.00  1:16.60  2:06.87    2:48.26   
17  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim    37.52  1:23.03  2:12.26    2:49.01   
18  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.42  1:21.83  2:13.48    2:50.68   
19  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.10  1:26.06  2:13.50    2:51.54   
20  Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    37.93  1:22.28  2:15.00    2:51.89   
21  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    35.11  1:25.48  2:14.87    2:52.72   
21  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    38.23  1:21.54  2:14.14    2:52.72   
23  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    36.99  1:23.42  2:14.36    2:53.31   
24  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    36.76  1:23.23  2:14.38    2:53.44   
25  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    39.45  1:26.28  2:14.38    2:53.60   
26  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.17  1:24.99  2:12.36    2:54.24   
27  Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap    38.03  1:22.82  2:17.81    2:54.29   
28  Sofie Boesgaard Weeber  2002  Herlev Svømning    39.62  1:28.21  2:15.92    2:54.96   
29  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    38.74  1:25.08  2:17.01    2:55.18   
30  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.01  1:24.72  2:16.23    2:55.32   
31  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.54  1:22.64  2:17.69    2:56.76   
32  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    43.75  1:34.62  2:28.57    3:12.17   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub    31.09  1:09.63  1:49.29    2:22.62   
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    30.77  1:07.29  1:48.70    2:23.17   
Emilia Christiansen  1999  S71    30.84  1:09.61  1:55.46    2:30.17   
Tenna Jensen  1998  Hovedstadens Svømmeklub    32.69  1:13.51  1:55.78    2:30.34   
Eva Olsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    31.17  1:12.64  1:56.07    2:30.60   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.43  1:14.10  1:57.26    2:31.06   
Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svømning    30.31  1:09.96  1:58.15    2:32.06   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    32.44  1:14.86  1:56.54    2:32.36   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    32.42  1:12.73  1:57.14    2:32.64   
10  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    32.90  1:13.41  1:58.61    2:33.19   
11  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    32.79  1:12.54  1:57.92    2:33.30   
12  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    33.69  1:14.47  1:56.88    2:33.75   
13  Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub    32.35  1:13.38  1:59.44    2:33.80   
14  Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.66  1:14.83  2:00.34    2:33.83   
15  Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub    31.04  1:14.68  1:57.11    2:34.56   
16  Felicia Huynh  2000  S71    32.12  1:15.91  1:59.45    2:34.70   
17  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    30.72  1:14.14  1:59.37    2:34.78   
18  Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    33.90  1:17.89  2:00.07    2:35.78   
19  Sandra Lendt  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.90  1:16.32  1:59.74    2:36.16   
20  Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    32.71  1:15.75  2:02.80    2:36.88   
21  Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    34.14  1:18.94  2:03.16    2:37.01   
22  Victoria Vorm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    32.41  1:14.88  2:02.28    2:38.03   
23  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.64  1:13.29  2:00.63    2:38.82   
24  Alberte M Hansen  2000  VAT Copenhagen-MK31    33.56  1:18.14  2:05.17    2:38.95   
25  Emily Brophy  1999  VAT Copenhagen-MK31    32.09  1:10.89  2:01.63    2:39.06   
26  Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    33.41  1:15.79  2:03.06    2:39.40   
27  Micaela Jönsson  2001  S71    33.94  1:19.15  2:03.92    2:39.51   
28  Caroline Mathiesen  2001  Albertslund IF    33.73  1:15.28  2:03.41    2:40.91   
29  Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.81  1:18.82  2:03.94    2:41.39   
30  Anna Björnberg  1992  Simklubben Poseidon    34.34  1:16.30  2:04.04    2:41.53   
31  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    35.61  1:20.37  2:12.94    2:49.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:52 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:36   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.07        1:17.72   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    38.15        1:19.38   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning    38.30        1:19.90   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    39.64        1:22.32   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    40.00        1:23.07   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    40.38        1:23.27   
Noah Malmgren  2004  S71    40.85        1:24.19   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    40.89        1:26.18   
Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    41.75        1:26.85   
10  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    42.37        1:27.10   
11  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    43.72        1:28.64   
12  Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap    43.02        1:28.75   
13  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    43.09        1:30.20   
14  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    43.39        1:30.36   
15  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    44.75        1:31.45   
16  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    44.00        1:31.72   
17  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    45.68        1:33.95   
18  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim    44.93        1:34.36   
19  Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning    45.47        1:36.15   
20  Theodor Møller  2005  Herlev Svømning    49.03        1:42.78   
Mathias Toft Cortsen  2005  Herlev Svømning            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning    29.22        1:01.15   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.54        1:06.82   
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    32.60        1:09.50   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.59        1:10.31   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømmeklub    33.13        1:10.72   
Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.15        1:11.88   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.57        1:12.23   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.62        1:13.08   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.27        1:13.74   
10  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    36.29        1:14.90   
11  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    36.22        1:15.18   
12  Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    36.82        1:15.96   
13  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    37.07        1:16.01   
14  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    36.40        1:16.39   
15  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    37.32        1:16.40   
16  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    37.20        1:16.93   
17  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    36.73        1:17.04   
18  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    37.59        1:18.46   
19  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.17        1:18.72