2022-01-19   14:32:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Citadellsim 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  09:26   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Moa Karlsson  2002  S71    1:07.89  2:21.17  3:35.06  4:49.94  9:49.90   
          6:04.62  7:19.82  8:35.26       
Sofie Hertzberg  2002  Vallensbk IF Af 1939    1:12.63  2:28.92  3:46.25  5:03.77  10:10.75   
          6:20.75  7:37.97  8:55.15       
Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap    1:14.11  2:32.43  3:50.82  5:09.07  10:12.06   
          6:25.82  7:42.35  8:58.13       
Ida Larsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    1:13.26  2:30.47  3:47.93  5:05.97  10:12.91   
          6:23.87  7:41.71  8:58.18       
Ebba Jlminger  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:12.60  2:30.13  3:49.02  5:07.66  10:20.12   
          6:26.44  7:45.48  9:04.35       
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap    1:13.48  2:33.03  3:52.37  5:11.02  10:24.15   
          6:29.54  7:47.69  9:05.59       
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    1:11.59  2:31.22  3:51.32  5:11.12  10:27.47   
          6:30.74  7:50.36  9:09.91       
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:13.10  2:33.06  3:53.73  5:15.88  10:39.84   
          6:36.91  7:58.96  9:20.14       
                     
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svmmeklub    1:05.67  2:14.80  3:23.34  4:32.97  9:10.76   
          5:42.19  6:51.62  8:01.30       
Ebba Hallbck  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:06.13  2:16.90  3:28.27  4:40.20  9:24.57   
          5:52.37  7:04.57  8:14.26       
Olivia lger  2000  Eslvs Simsllskap    1:07.28  2:18.72  3:30.62  4:42.72  9:30.24   
          5:54.83  7:06.79  8:19.35       
Alberte M Hansen  2000  VAT Copenhagen-MK31    1:07.09  2:19.31  3:31.86  4:45.82  9:37.88   
          6:00.36  7:14.06  8:27.06       
Emma Maage  1999  Hovedstadens Svmmeklub    1:08.88  2:21.88  3:34.84  4:47.69  9:39.46   
          6:01.07  7:14.29  8:27.91       
Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svmmeklub    1:09.48  2:24.62  3:39.33  4:54.40  9:45.65   
          6:07.30  7:19.96  8:34.16       
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    1:08.98  2:22.53  3:36.28  4:51.10  9:52.32   
          6:06.83  7:22.37  8:37.87       
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    1:09.39  2:23.23  3:37.69  4:52.59  9:55.21   
          6:08.05  7:24.61  8:41.14       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  09:26 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:10   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    30.97        1:05.04   
Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim    32.24        1:07.10   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svmning    31.66        1:07.48   
Ludvig Romare  2004  Malm Kappsimningsklubb    32.98        1:08.56   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    32.88        1:08.84   
Noah Malmgren  2004  S71    32.39        1:08.88   
Ludwig Saurow  2004  Eslvs Simsllskap    33.88        1:10.13   
Oskar Strandqvist  2004  Eslvs Simsllskap    33.76        1:11.00   
Vincent Hua  2004  Hrs Simsllskap    34.24        1:11.72   
10  Mathias Lindgren  2004  Herlev Svmning    34.55        1:12.05   
11  Mns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    35.59        1:14.16   
12  Eskil Ramng  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    36.52        1:14.96   
13  Anthon Huasson  2004  Hrs Simsllskap    34.86        1:15.34   
14  Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svmning    36.36        1:16.15   
15  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    37.19        1:17.26   
16  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsllskap    36.15        1:17.39   
17  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    36.83        1:17.57   
18  Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim    36.66        1:17.73   
19  Carl Nordholm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    36.26        1:18.22   
20  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    38.72        1:21.05   
21  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsllskap    38.23        1:22.05   
22  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsllskap    39.15        1:24.30   
23  Theodor Mller  2005  Herlev Svmning    42.45        1:29.26   
24  Marius Grnholm  2005  Herlev Svmning    43.03        1:30.39   
25  Mathias Toft Cortsen  2005  Herlev Svmning    44.30        1:36.98   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Malm Kappsimningsklubb    27.33        56.64   
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbk IF Af 1939    27.38        57.47   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svmmeklub    27.25        57.73   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsllskap    27.66        58.05   
Asbjrn Floor-Bjden  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    28.50        59.82   
Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb    28.46        1:00.00   
David Falk  2003  Malm Kappsimningsklubb    29.54        1:00.59   
Oliver Stlbrand  2002  Helsingborgs Simsllskap    29.24        1:00.91   
Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap    28.73        1:01.08   
10  Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde    29.01        1:01.18   
11  Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    29.40        1:01.25   
12  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap    29.10        1:01.47   
13  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    29.83        1:01.66   
14  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde    29.38        1:01.67   
15  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsllskap    30.28        1:03.18   
16  Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    30.43        1:03.45   
17  Anton Jansson  2002  Ystads Simsllskap    30.48        1:03.66   
18  David Sandstrm  2002  Helsingborgs Simsllskap    30.24        1:04.09   
19  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    30.22        1:04.19   
20  Gustav Lidbck  2002  Simsllskapet Iden    30.88        1:04.54   
21  Sebastian Bonde  2002  Holbk Svmme Klub    31.19        1:04.84   
22  Axel Hrestrand  2002  Simklubben Poseidon    31.04        1:04.85   
23  Isak Paulsson  2002  Simklubben Ldde    30.95        1:04.99   
24  Silas Bjsen  2002  Holbk Svmme Klub    31.24        1:05.49   
25  Liam Bech  2003  Malm Kappsimningsklubb    30.92        1:05.55   
26  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    31.08        1:06.13   
27  Emil Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    31.52        1:06.33   
28  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    31.96        1:06.66   
29  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    31.35        1:07.17   
30  Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon    31.57        1:07.28   
31  Hampus Erds  2003  Simklubben Ldde    31.76        1:07.87   
32  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    31.84        1:07.91   
33  Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    31.79        1:08.07   
34  Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    32.14        1:08.47   
35  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.58        1:08.69   
36  Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svmning    32.09        1:08.70   
37  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    33.01        1:08.97   
38  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsllskap    33.37        1:09.50   
39  Carl Ewertz  2002  Malm Kappsimningsklubb    32.81        1:09.58   
40  Jakob Strmland  2003  Malm Kappsimningsklubb    32.47        1:09.81   
41  Petter Jrud  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    32.63        1:09.88   
42  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    33.04        1:10.10   
43  Oscar Nordstrm  2003  Freningen sterlen Sim    33.59        1:10.84   
44  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    33.40        1:10.92   
44  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap    33.46        1:10.92   
46  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    33.23        1:11.38   
47  Oscar Klittbo  2002  Malm Kappsimningsklubb    34.10        1:11.44   
48  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsllskap    33.75        1:11.53   
48  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    34.27        1:11.53   
50  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    34.53        1:12.08   
51  Jeppe Wagner  2003  Glostrup Svmmeklub    33.90        1:12.16   
52  Alexander E. Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub    33.06        1:12.49   
53  Jacob Baxmann  2003  Malm Kappsimningsklubb    34.88        1:12.60   
54  Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    34.12        1:12.64   
55  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    34.22        1:13.10   
56  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.60        1:13.53   
57  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    34.98        1:13.73   
58  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    36.13        1:13.76   
59  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    35.61        1:14.21   
60  Philip Primetta  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    34.84        1:14.40   
61  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    34.67        1:15.07   
62  Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran    36.43        1:15.08   
63  Melker Svensson  2002  Ystads Simsllskap    35.00        1:15.53   
64  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsllskap    36.44        1:15.70   
65  Asger Johansen  2003  Glostrup Svmmeklub    35.52        1:15.85   
66  Kristian Moffett  2003  Herlev Svmning    35.65        1:15.93   
67  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    35.19        1:16.71   
68  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    36.19        1:17.05   
69  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsllskap    35.96        1:17.30   
70  Jesper Franzn  2002  Simklubben Sydsim    36.30        1:17.57   
71  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbk Svmme Klub    37.09        1:18.73   
72  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsllskap    36.60        1:19.30   
73  Oliver Brixner  2003  Holbk Svmme Klub    38.59        1:19.48   
74  Alfred Jarvi  2002  Simsllskapet Iden    35.81        1:19.61   
75  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    38.69        1:20.96   
76  Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    39.05        1:21.87   
77  Peter Holm  2003  Herlev Svmning    39.16        1:23.23   
78  Emil Lindholm  2002  Ssdala Simsllskap    39.88        1:23.80   
79  Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran    39.58        1:25.33   
80  Mattias Wilson  2003  Ssdala Simsllskap    40.64        1:27.73   
81  Max Andersson  2002  Simklubben Ran    43.22        1:31.36   
82  Joel Garpker  2002  Simsllskapet Iden    44.16        1:44.71   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsllskap    25.41        52.82   
Jacob Zeidler  1994  Helsingborgs Simsllskap    25.63        53.39   
Giano Grillo  1998  Hovedstadens Svmmeklub    26.53        53.53   
Johan Bragason  1999  Vallensbk IF Af 1939    26.08        53.72   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    25.93        54.01   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsllskap    26.14        54.18   
Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsllskap    26.29        54.33   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    25.69        54.54   
Emil Mller  1994  Helsingborgs Simsllskap    26.92        54.80   
10  Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsllskap    26.67        55.01   
11  Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb    26.31        55.03   
12  Gustav stlund  2000  Simklubben Poseidon    26.73        55.26   
13  Alexander Almeida Sundell  1997  Helsingborgs Simsllskap    26.45        55.27   
14  Isac Troell  1997  Helsingborgs Simsllskap    26.07        55.36   
15  Max Troell  1995  Helsingborgs Simsllskap    26.81        55.53   
15  Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    26.76        55.53   
17  Mads rsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    27.32        56.03   
18  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    26.91        56.06   
19  Nils Lervik  1997  Asker Svmmeklubb    27.24        56.14   
20  Alexander Trudov  1999  S71    27.04        56.21   
21  Andreas Vestergaard  1999  Hovedstadens Svmmeklub    27.85        56.24   
22  Hannibal Steenfos  1996  Hovedstadens Svmmeklub    27.50        56.28   
23  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    26.93        56.46   
24  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    27.25        56.50   
25  Mathias Immerkjr  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    27.18        56.58   
26  Linus Koefoed Weiss  1999  Hovedstadens Svmmeklub    27.34        56.59   
27  Richard Berg  1998  Simklubben Ran    27.22        56.65   
28  Gustav stlund  1997  Simklubben Poseidon    27.83        56.71   
29  Victor berg  2001  Helsingborgs Simsllskap    27.16        56.78   
30  Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    27.20        56.81   
31  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    27.43        56.86   
32  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsllskap    27.25        56.87   
33  Marcus Dan Hansen  1999  VAT Copenhagen-MK31    26.91        56.92   
34  Felix Lund  2001  Herlev Svmning    26.91        57.14   
35  Alexander Rendlev  2001  Vallensbk IF Af 1939    28.19        57.32   
36  Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    27.50        57.42   
37  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon    27.05        57.43   
38  Isak Wikstrm  1999  Helsingborgs Simsllskap    27.06        57.48   
39  Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsllskap    27.35        57.53   
40  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.01        57.85   
41  Daniel Srensen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    27.88        57.92   
42  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    28.12        58.37   
43  Mikkel Salmansen  2000  Vallensbk IF Af 1939    28.08        58.40   
44  Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH    28.11        58.41   
45  Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsllskap    28.12        58.46   
46  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Ldde    28.16        58.72   
47  Lenny Persson  1977  Simklubben Ran    28.03        58.73   
48  Philip Chen  2000  S71    27.27        58.86   
49  Mads Toft  2001  Holbk Svmme Klub    28.29        58.90   
50  Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsllskap    27.73        59.22   
51  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    28.26        59.27   
52  Johannes Johnston  1994  Tyringe Simsllskap    28.27        59.28   
53  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    29.17        59.34   
54  Sten Ludvigsson  1998  Malm Kappsimningsklubb    28.41        59.48   
55  Sebastian Andersson  1999  Simklubben Poseidon    28.15        59.64   
56  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    28.85        59.67   
57  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    28.12        59.84   
58  Gustav Englund  2001  Malm Kappsimningsklubb    29.28        1:00.03   
59  Tim Hagerstrm  1999  Malm Kappsimningsklubb    28.20        1:00.18   
60  Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsllskap    29.19        1:00.37   
61  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsllskap    29.42        1:00.45   
62  Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon    28.77        1:00.46   
63  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsllskap    28.57        1:00.52   
64  Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    28.42        1:00.62   
65  Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    29.14        1:00.70   
65  Daniel Dyrved  2000  Glostrup Svmmeklub    28.95        1:00.70   
67  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    29.32        1:00.86   
68  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap    29.14        1:00.90   
69  Khalil Al Said  2000  Helsingborgs Simsllskap    28.99        1:01.25   
69  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    29.49        1:01.25   
71  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsllskap    29.16        1:01.37   
72  Axel Andrn  2001  Eslvs Simsllskap    29.24        1:01.42   
73  Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsllskap    29.79        1:01.43   
74  Marcus Munkholm  2001  Vallensbk IF Af 1939    29.36        1:01.61   
75  Kasper Leisted Bertelsen  1997  Hovedstadens Svmmeklub    28.79        1:01.64   
76  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    29.69        1:01.68   
77  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde    29.00        1:01.76   
78  Nikolai Hougaard  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    28.83        1:01.79   
79  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Ldde    29.65        1:01.85   
80  Esben Norup  1996  VAT Copenhagen-MK31    29.75        1:01.92   
81  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    29.75        1:02.06   
82  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    29.33        1:02.10   
83  Adam Ringdahl  1998  Malm Kappsimningsklubb    30.46        1:02.32   
84  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsllskap    29.84        1:02.33   
85  Laurits Kenskov  2001  Herlev Svmning    28.88        1:02.41   
86  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap    28.99        1:02.51   
87  Andr Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsllskap    29.05        1:02.76   
88  Arvid Scott  2001  Malm Kappsimningsklubb    29.68        1:03.21   
88  Elias Mrtensson  1997  Simklubben Sydsim    29.57        1:03.21   
88  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    30.41        1:03.21   
91  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    29.55        1:03.33   
92  Elliot Larsson  2000  Simklubben Ldde    29.71        1:03.61   
93  Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim    30.37        1:03.78   
94  Jonas Andersen  2001  Holbk Svmme Klub    30.83        1:04.11   
95  Karl Liljegren  2001  Malm Kappsimningsklubb    30.66        1:04.53   
96  Philip Hansen  2001  Herlev Svmning    31.57        1:05.34   
97  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  Vallensbk IF Af 1939    31.62        1:05.80   
98  Douglas Romare  2001  Malm Kappsimningsklubb    31.30        1:06.42   
99  Behar Luani  2001  Simklubben Ran    32.06        1:06.98   
100  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsllskap    31.49        1:07.07   
101  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsllskap    32.28        1:07.41   
102  Bjrn Wallenius  2001  Simklubben Ran    32.08        1:08.49   
103  Casper Svrd  2001  Landskrona Simsllskap    32.50        1:08.58   
104  Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsllskap    33.20        1:09.92   
105  David Grnqvist  2000  Trelleborg Sim    33.54        1:10.42   
106  Andreas Wilson  1999  Ssdala Simsllskap    32.61        1:13.38   
107  Mathias Jelshj  2001  Herlev Svmning    34.83        1:13.46   
108  Karl-Emil Rohr  2001  Vallensbk IF Af 1939    35.46        1:14.47   
109  Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svmning    27.37        1:15.63   
Joakim Granath  2001  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  10:10 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:29   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsllskap            33.36   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsllskap            36.48   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsllskap            36.99   
Veronika Ruzic  2006  S71            37.45   
Emma Frvn  2006  Freningen Ale Simmarna            38.25   
Ellen Folkelind  2006  Freningen Ale Simmarna            38.98   
Freja Malmgren  2007  S71            39.12   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsllskap            39.42   
Saga Jansson  2006  Freningen Ale Simmarna            39.68   
10  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsllskap            40.61   
11  Isabella Hua  2007  Hrs Simsllskap            41.07   
12  Amanda Blomkvist  2007  Simsllskapet Iden            42.12   
13  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsllskap            42.39   
14  Asta Lund  2006  Herlev Svmning            42.94   
15  Malia Moffett  2006  Herlev Svmning            44.35   
16  Liv Waag Kallese  2006  Herlev Svmning            44.46   
17  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svmning            44.53   
18  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svmning            45.57   
19  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Ldde            46.03   
20  Linnea Sjholm  2007  Simsllskapet Iden            46.22   
21  Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svmning            47.48   
22  Emma Kyndesen  2006  Herlev Svmning            47.92   
23  Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svmning            47.94   
24  Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svmning            50.19   
25  Anna Powers  2007  Herlev Svmning            56.51   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            29.97   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap            30.37   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            30.92   
Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb            31.56   
Kristina Orban  2004  Malm Kappsimningsklubb            31.56   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.63   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsllskap            31.82   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsllskap            31.94   
Laura L. Hrning  2004  Glostrup Svmmeklub            32.03   
10  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsllskap            32.16   
11  Tindra D Aubign  2004  Hrs Simsllskap            32.23   
12  Viktoria Freja Srensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.64   
13  Julia Olsson  2004  Freningen sterlen Sim            32.77   
14  Josephine Thomsen  2005  Herlev Svmning            32.94   
15  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsllskap            32.95   
16  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            33.02   
17  Kajsa Sderholm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            33.21   
18  Emelie Ek-Vrn  2004  Landskrona Simsllskap            33.27   
19  Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim            33.34   
20  Cajsa Whl  2004  Helsingborgs Simsllskap            33.42   
21  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsllskap            33.43   
22  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            33.90   
23  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsllskap            34.04   
24  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            34.07   
25  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            34.25   
26  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsllskap            34.61   
27  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            34.69   
28  Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            34.75   
29  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsllskap            34.84   
30  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsllskap            34.88   
31  Astrid Hffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.27   
32  Amanda Persson  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            35.29   
33  Alma Mrtensson  2004  Simklubben Hajen            35.46   
34  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsllskap            35.47   
35  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            35.52   
36  Signe Eie  2005  Herlev Svmning            35.55   
37  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsllskap            35.66   
38  Maja Buck  2004  Holbk Svmme Klub            35.78   
39  Ella Riseth  2005  Landskrona Simsllskap            35.84   
40  Julie Dahl  2004  Glostrup Svmmeklub            36.03   
41  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svmning            36.44   
42  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            36.46   
43  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svmning            36.53   
44  Alicia Sthl  2004  Helsingborgs Simsllskap            36.56   
45  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            36.67   
46  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svmning            36.70   
47  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap            36.84   
48  Olivia Thonander  2005  Freningen Ale Simmarna            36.90   
49  Maya Wallstrm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            36.96   
50  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsllskap            37.00   
51  Anna Melgar  2004  Ystads Simsllskap            37.05   
52  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            37.09   
53  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsllskap            37.33   
54  Simone Hoppe  2004  Holbk Svmme Klub            38.21   
55  Lilly Cramer Johnsson  2005  Ume Simsllskap            38.28   
56  Tyra Jarvi  2004  Simsllskapet Iden            38.32   
57  Alva Olofsson  2005  S71            38.60   
58  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            38.64   
59  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsllskap            38.82   
60  Olivia Skld  2004  S71            38.94   
61  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            38.99   
62  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            39.27   
63  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            39.33   
64  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsllskap            39.42   
65  Nora Johansson  2004  Freningen Ale Simmarna            39.48   
66  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsllskap            39.73   
67  Kaja Waag Kallese  2005  Herlev Svmning            39.81   
68  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            39.97   
69  Nathalie Brinkmo  2004  Freningen Ale Simmarna            40.01   
70  Matilda Persson  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            40.69   
71  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsllskap            41.13   
72  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            42.54   
73  Olivia Bratt  2004  Herlev Svmning            43.27   
Nike Kllkvist  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  10:29 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:40   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 4, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linna Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    33.61  1:11.97  1:53.97    2:36.23   
Ida T Mose  2002  Glostrup Svmmeklub    33.49  1:12.75  1:55.86    2:38.82   
Camilla Hougaard  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.92  1:16.59  1:59.45    2:40.50   
Johanna Andersson  2002  Malm Kappsimningsklubb    34.49  1:14.63  1:57.56    2:41.34   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap    37.32  1:21.85  2:08.76    2:54.86   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    37.06  1:23.81  2:14.51    3:09.50   
                     
 
Gren 4, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cecilie F. Jensen  1998  Herlev Svmning    32.28  1:08.58  1:45.56    2:24.30   
Emilia Christiansen  1999  S71    31.26  1:07.40  1:45.91    2:24.89   
Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svmmeklub    34.14  1:11.11  1:48.96    2:26.60   
Julia Stenhrd  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.39  1:09.86  1:49.63    2:29.29   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Nsets Simklubb    32.36  1:09.76  1:49.91    2:30.92   
Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svmmeklub    32.87  1:10.05  1:51.44    2:34.79   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    37.07  1:18.62  2:03.70    2:48.06   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslvs Simsllskap    37.14  1:20.51  2:06.09    2:52.17   
Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran    37.13  1:21.01  2:07.40    2:55.46   
10  Saga Miderbck  2000  Simklubben Ldde    36.97  1:20.10  2:07.54    3:00.91   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:55   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nicklas stman Pedersen  2002  Herlev Svmning    30.78  1:04.95  1:40.18    2:15.92   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsllskap    35.59  1:13.49  1:51.78    2:29.05   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svmmeklub    33.92  1:12.12  1:52.05    2:29.26   
David Falk  2003  Malm Kappsimningsklubb    36.93  1:15.11  1:54.69    2:33.71   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    36.93  1:15.87  1:56.60    2:34.13   
Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb    36.97  1:16.06  1:57.20    2:35.51   
Peter Eskjr-Kppen  2002  Herlev Svmning    36.78  1:16.65  1:58.73    2:38.16   
Oscar Klittbo  2002  Malm Kappsimningsklubb    37.13  1:17.89  2:00.32    2:39.76   
Frederik Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub    37.34  1:18.14  2:00.07    2:40.24   
10  Gustav Lidbck  2002  Simsllskapet Iden    39.48  1:21.36  2:03.87    2:43.84   
11  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    38.30  1:19.08  2:03.12    2:46.47   
12  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    38.66  1:20.97  2:04.78    2:47.19   
13  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    38.98  1:21.64  2:06.43    2:50.69   
14  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    41.98  1:26.14  2:11.43    2:54.36   
15  Alexander E. Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub    42.90  1:28.48  2:15.42    2:58.42   
16  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    45.08  1:29.91  2:16.16    3:00.60   
17  Jacob Baxmann  2003  Malm Kappsimningsklubb    43.94  1:31.55  2:20.68    3:06.65   
18  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbk Svmme Klub    43.48  1:30.64  2:19.94    3:07.02   
19  Jesper Franzn  2002  Simklubben Sydsim    44.14  1:31.24  2:21.88    3:09.06   
20  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    45.42  1:33.91  2:23.19    3:10.70   
21  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    50.80  1:48.62  2:44.35    3:37.95   
Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsllskap    31.07  1:04.86  1:41.10    2:15.69   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    31.16  1:04.90  1:41.04    2:16.46   
Jesper Frost Thomsen  1997  Hovedstadens Svmmeklub    32.57  1:07.03  1:42.19    2:16.83   
Anton Andersson  1997  Malm Kappsimningsklubb    34.09  1:09.61  1:45.28    2:20.77   
Andreas Vestergaard  1999  Hovedstadens Svmmeklub    34.56  1:10.89  1:46.82    2:20.96   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    32.11  1:07.80  1:45.58    2:22.49   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    32.69  1:08.31  1:46.28    2:23.47   
Alexander Trudov  1999  S71    34.08  1:11.08  1:49.08    2:26.58   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    34.02  1:10.96  1:48.74    2:27.07   
10  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    33.89  1:10.97  1:50.29    2:27.90   
11  Sten Ludvigsson  1998  Malm Kappsimningsklubb    34.17  1:11.76  1:51.06    2:28.18   
12  Philip Chen  2000  S71    33.64  1:11.41  1:50.78    2:28.47   
13  Filip Hinderup  2001  Malm Kappsimningsklubb    35.46  1:12.67  1:51.57    2:28.58   
14  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsllskap    34.71  1:12.46  1:51.35    2:28.84   
15  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    33.96  1:11.78  1:51.13    2:30.08   
16  Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsllskap    34.35  1:11.63  1:50.80    2:30.59   
17  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsllskap    34.60  1:13.28  1:52.98    2:30.83   
18  Tim Hagerstrm  1999  Malm Kappsimningsklubb    35.50  1:14.06  1:53.74    2:32.28   
19  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    36.54  1:15.96  1:56.13    2:34.00   
20  Kasper Leisted Bertelsen  1997  Hovedstadens Svmmeklub    37.33  1:16.34  1:56.38    2:35.40   
21  Karl Liljegren  2001  Malm Kappsimningsklubb    36.67  1:15.99  1:57.08    2:35.98   
Nicolas Noln  2000  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  11:56   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 6, 100m Brstsim Damer, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    41.73        1:27.00   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    42.33        1:30.30   
Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsllskap    42.70        1:30.45   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim    42.90        1:30.91   
Tindra D Aubign  2004  Hrs Simsllskap    43.14        1:32.38   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsllskap    44.19        1:32.55   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap    44.45        1:33.88   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    44.68        1:34.22   
Nike Kllkvist  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    44.41        1:36.43   
10  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsllskap    46.27        1:37.59   
11  Kajsa Sderholm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    47.50        1:37.60   
12  Viktoria Freja Srensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    44.80        1:38.35   
13  Maya Wallstrm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    47.63        1:38.76   
14  Julia Olsson  2004  Freningen sterlen Sim    47.68        1:39.44   
15  Amanda Persson  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    47.12        1:39.59   
16  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    48.08        1:39.66   
17  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsllskap    47.33        1:39.71   
18  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsllskap    48.22        1:39.77   
19  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svmning    47.74        1:39.82   
20  Cajsa Whl  2004  Helsingborgs Simsllskap    46.57        1:39.97   
21  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    47.57        1:40.26   
22  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    48.75        1:41.14   
23  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsllskap    47.74        1:41.73   
24  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svmning    49.24        1:42.78   
25  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsllskap    49.39        1:44.29   
26  Maja Buck  2004  Holbk Svmme Klub    50.82        1:44.68   
27  Nathalie Brinkmo  2004  Freningen Ale Simmarna    49.59        1:44.96   
28  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svmning    50.25        1:45.44   
29  Matilda Persson  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    51.20        1:46.26   
30  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsllskap    49.62        1:46.38   
31  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    50.67        1:47.14   
32  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsllskap    51.06        1:47.31   
33  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsllskap    52.52        1:47.48   
34  Ella Riseth  2005  Landskrona Simsllskap    51.10        1:47.97   
35  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    51.21        1:48.16   
36  Nora Johansson  2004  Freningen Ale Simmarna    53.11        1:48.20   
37  Tyra Jarvi  2004  Simsllskapet Iden    54.50        1:51.20   
38  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsllskap    55.99        1:53.11   
39  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    54.65        1:53.51   
40  Simone Hoppe  2004  Holbk Svmme Klub    55.97        1:54.30   
41  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    56.12        1:56.75   
42  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsllskap    57.48        1:58.73   
43  Alicia Sthl  2004  Helsingborgs Simsllskap    58.28        2:00.64   
Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsllskap            DSQ   
Olivia Thonander  2005  Freningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsllskap    37.93        1:19.45   
Ida Jensdottir Fremming  2002  Vallensbk IF Af 1939    38.09        1:20.99   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.78        1:21.64   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsllskap    39.00        1:22.55   
Linna Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.69        1:22.62   
Johanna Andersson  2002  Malm Kappsimningsklubb    39.79        1:23.20   
Olivia Skog  2002  Simklubben Ldde    39.21        1:23.55   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsllskap    38.81        1:23.58   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap    40.63        1:25.24   
Telma Maltesj  2002  Helsingborgs Simsllskap    40.37        1:25.24   
11  Tova Nilsson  2002  S71    40.25        1:26.28   
12  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.96        1:26.51   
13  Michaela Ruzic  2003  S71    40.91        1:26.62   
14  Sofie Boesgaard Weeber  2002  Herlev Svmning    41.10        1:27.29   
15  Amalie Kruse Enemrke  2003  Glostrup Svmmeklub    41.72        1:27.44   
16  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    41.16        1:27.67   
17  Nynne Nrlem  2002  Holbk Svmme Klub    41.64        1:27.87   
18  Camilla Hougaard  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    42.14        1:28.62   
19  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    41.51        1:29.64   
20  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb    42.39        1:30.02   
21  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    42.28        1:30.07   
22  Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim    41.66        1:30.20   
23  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsllskap    42.86        1:30.66   
24  Tilde Riseth  2003  Landskrona Simsllskap    43.13        1:30.81   
25  Ida Bjrkdahl  2002  Malm Kappsimningsklubb    42.17        1:30.91   
26  Hanna Bjrnsdotter  2002  Ystads Simsllskap    43.23        1:31.65   
27  Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap    43.83        1:32.49   
28  Anna Foverskov  2002  Holbk Svmme Klub    44.40        1:32.96   
29  Agnes Gustafson  2003  Malm Kappsimningsklubb    44.35        1:33.70   
30  Lovisa Bjurnemark  2003  Malm Kappsimningsklubb    45.34        1:34.01   
31  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsllskap    45.02        1:34.04   
32  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsllskap    44.39        1:34.08   
33  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    44.83        1:34.61   
34  Emma Mattsson  2003  Malm Kappsimningsklubb    45.92        1:35.86   
35  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon    45.13        1:35.89   
36  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran    45.84        1:36.69   
37  Klara Rdin  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    46.56        1:36.73   
38  Thea Jacobsen  2003  Herlev Svmning    45.72        1:36.77   
39  Carolina sberg  2002  Simklubben Ldde    46.41        1:36.92   
40  Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsllskap    45.65        1:37.29   
41  Lea Andersen  2003  Holbk Svmme Klub    45.94        1:37.64   
42  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran    46.10        1:38.14   
43  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsllskap    44.83        1:38.31   
44  Nicole Ahlbeck  2003  Malm Kappsimningsklubb    47.54        1:38.72   
45  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    46.10        1:39.92   
46  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malm Kappsimningsklubb    47.47        1:39.99   
47  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon    47.95        1:40.30   
48  Anna Twedberg  2003  Simsllskapet Iden    46.28        1:40.50   
49  Ellen Johansson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    48.28        1:42.06   
50  Embla Luani  2002  Simklubben Ran    48.64        1:42.65   
51  Ida Oest  2003  Herlev Svmning    49.27        1:43.08   
52  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    49.16        1:43.20   
53  Cornelia Hkmark  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    48.99        1:43.25   
54  Malin Bothn  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    50.31        1:43.63   
55  Nathalie Nyberg  2003  Freningen Ale Simmarna    49.90        1:43.85   
56  Mikaela Virc  2003  Malm Kappsimningsklubb    49.54        1:43.93   
57  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran    49.12        1:44.56   
58  Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon    50.61        1:44.76   
59  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon    49.33        1:45.46   
60  Erika Sjgren  2002  Simklubben Ran    49.45        1:45.73   
61  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran    50.61        1:46.96   
62  Alva Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    52.04        1:47.32   
63  Elina Plsson  2002  Hrs Simsllskap    58.35        1:59.99   
64  Sofie Snderby Persson  2003  Herlev Svmning    1:00.31        2:04.30   
65  Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran    59.54        2:05.42   
Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Brstsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    34.81        1:13.48   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svmmeklub    35.09        1:14.09   
Mari Louise Tran  1997  Helsingborgs Simsllskap    35.88        1:14.17   
Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen-MK31    34.80        1:14.42   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap    35.38        1:14.46   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svmmeklub    35.85        1:15.00   
Rebecca Hkansson  1996  Vellinge-Nsets Simklubb    34.97        1:15.03   
Victoria Jnsson  1999  S71    35.32        1:15.39   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Ldde    35.34        1:15.70   
10  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    35.20        1:15.90   
11  Johanna Holm  1996  Helsingborgs Simsllskap    36.22        1:16.27   
12  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsllskap    36.58        1:16.45   
13  Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31    35.93        1:16.58   
14  Sandra Lendt  2000  Helsingborgs Simsllskap    36.24        1:17.04   
15  Tenna Jensen  1998  Hovedstadens Svmmeklub    35.73        1:17.25   
16  Merle F. V. Christensen  1998  Hovedstadens Svmmeklub    36.44        1:18.90   
17  Felicia Huynh  2000  S71    36.70        1:18.99   
18  Micaela Jnsson  2001  S71    37.56        1:19.01   
19  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    37.49        1:20.01   
20  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Sydsim    37.72        1:21.32   
21  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsllskap    38.65        1:21.51   
22  Eva Olsen  2000  Hovedstadens Svmmeklub    38.23        1:21.53   
23  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    38.64        1:21.81   
24  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    38.06        1:21.94   
25  Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsllskap    38.49        1:21.95   
26  Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsllskap    39.36        1:23.07   
27  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    39.34        1:24.98   
28  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Nsets Simklubb    40.57        1:25.28   
29  Vilma Flodflt  1999  Simklubben Sydsim    39.90        1:25.35   
30  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim    40.33        1:26.38   
31  Victoria Vorm  2001  Vallensbk IF Af 1939    41.13        1:27.23   
32  Emilia Andreasson  1996  S71    40.13        1:27.24   
33  Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon    39.54        1:27.76   
34  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    41.05        1:28.09   
35  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    40.20        1:28.54   
36  Sara Wilhelmsson  2001  Eslvs Simsllskap    42.17        1:29.99   
37  Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsllskap    42.57        1:30.56   
38  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsllskap    43.02        1:31.11   
39  Amanda nnestam  2001  Simklubben Ldde    45.42        1:35.35   
40  Tove Persson Bivall  1997  Ssdala Simsllskap    44.56        1:39.97   
41  Michelle Kusnadi  2001  Malm Kappsimningsklubb    46.25        1:41.21   
42  Linn Svensson  1999  Ssdala Simsllskap    50.57        1:45.43   
43  My Morin  2001  Simsllskapet Iden    51.48        1:48.81   
44  Frida Johansson  2001  Ystads Simsllskap    51.91        1:49.73   
45  Fanny Darberg  2001  Freningen Ale Simmarna    54.93        1:57.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  11:56 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:11   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 7, 50m Brstsim Damer, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsllskap            43.29   
Veronika Ruzic  2006  S71            49.11   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            49.54   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsllskap            50.15   
Freja Malmgren  2007  S71            50.68   
Saga Jansson  2006  Freningen Ale Simmarna            51.16   
Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsllskap            55.00   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsllskap            55.28   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsllskap            55.51   
10  Amanda Blomkvist  2007  Simsllskapet Iden            55.76   
11  Malia Moffett  2006  Herlev Svmning            56.14   
12  Ellen Folkelind  2006  Freningen Ale Simmarna            56.77   
13  Isabella Hua  2007  Hrs Simsllskap            56.85   
14  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svmning            58.67   
15  Emma Frvn  2006  Freningen Ale Simmarna            58.74   
16  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Ldde            58.80   
17  Asta Lund  2006  Herlev Svmning            59.69   
18  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svmning            1:02.15   
19  Anna Powers  2007  Herlev Svmning            1:02.80   
20  Linnea Sjholm  2007  Simsllskapet Iden            1:07.62   
Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svmning            DSQ   
Emma Kyndesen  2006  Herlev Svmning            DSQ   
Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svmning            DSQ   
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svmning            DSQ   
Liv Waag Kallese  2006  Herlev Svmning            DSQ   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Brstsim Damer, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsllskap            39.40   
Laura L. Hrning  2004  Glostrup Svmmeklub            40.63   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            40.76   
Kristina Orban  2004  Malm Kappsimningsklubb            40.98   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsllskap            42.47   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsllskap            43.07   
Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            43.33   
Nike Kllkvist  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            44.12   
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            44.31   
10  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap            44.49   
11  Alma Mrtensson  2004  Simklubben Hajen            44.59   
12  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            45.02   
13  Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb            45.15   
14  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            45.24   
15  Kajsa Sderholm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            45.28   
16  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            45.56   
17  Julia Olsson  2004  Freningen sterlen Sim            45.94   
18  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsllskap            46.56   
19  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsllskap            46.60   
20  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            46.69   
21  Amanda Persson  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            46.84   
22  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsllskap            47.39   
23  Astrid Hffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.43   
24  Maya Wallstrm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            48.00   
25  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            48.77   
26  Julie Dahl  2004  Glostrup Svmmeklub            49.21   
27  Nathalie Brinkmo  2004  Freningen Ale Simmarna            49.41   
28  Matilda Persson  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            49.61   
29  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            50.07   
30  Nora Johansson  2004  Freningen Ale Simmarna            50.50   
31  Anna Melgar  2004  Ystads Simsllskap            50.96   
32  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsllskap            51.10   
33  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            52.28   
34  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            52.29   
35  Lilly Cramer Johnsson  2005  Ume Simsllskap            52.50   
36  Olivia Bratt  2004  Herlev Svmning            52.58   
37  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            52.70   
38  Alva Olofsson  2005  S71            53.04   
39  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            53.91   
40  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            54.36   
41  Kaja Waag Kallese  2005  Herlev Svmning            54.45   
42  Olivia Thonander  2005  Freningen Ale Simmarna            54.91   
43  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            55.09   
44  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsllskap            55.61   
45  Alicia Sthl  2004  Helsingborgs Simsllskap            56.38   
46  Olivia Skld  2004  S71            59.93   
Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Signe Eie  2005  Herlev Svmning            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  12:11 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:23   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 8, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nicklas stman Pedersen  2002  Herlev Svmning    1:04.87  2:21.43  3:54.19    5:04.76   
Oliver Stlbrand  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:11.04  2:49.35  4:26.23    5:43.30   
Silas Bjsen  2002  Holbk Svmme Klub    1:19.16  2:53.42  4:31.10    5:49.21   
Peter Eskjr-Kppen  2002  Herlev Svmning    1:22.90  2:48.32  4:35.79    5:53.28   
Sebastian Bonde  2002  Holbk Svmme Klub    1:22.81  2:55.79  4:41.14    5:55.36   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    1:20.05  2:51.85  4:33.63    5:58.05   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    1:31.23  2:56.71  4:39.03    6:07.66   
Frederik Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub            DSQ   
                     
 
Gren 8, 400m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isak Wikstrm  1999  Helsingborgs Simsllskap    1:04.17  2:19.18  3:41.25    4:47.31   
Hannibal Steenfos  1996  Hovedstadens Svmmeklub    1:03.74  2:21.36  3:45.20    4:47.89   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    1:04.44  2:23.14  3:43.33    4:48.12   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    1:07.35  2:22.46  3:44.89    4:49.94   
Jesper Frost Thomsen  1997  Hovedstadens Svmmeklub    1:09.10  2:27.05  3:51.81    4:55.08   
Linus Koefoed Weiss  1999  Hovedstadens Svmmeklub    1:07.26  2:22.57  3:50.93    4:58.17   
Oliver Thor Srensen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:03.73  2:22.14  3:49.52    4:59.65   
Alexander Trudov  1999  S71    1:08.41  2:28.43  3:59.77    5:10.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  12:23 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:46   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsllskap            29.10   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap            29.26   
Ida Bjrkdahl  2002  Malm Kappsimningsklubb            29.58   
Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            29.78   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            29.86   
Julie Laugesen  2003  Vallensbk IF Af 1939            29.88   
Ida T Mose  2002  Glostrup Svmmeklub            29.90   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon            29.98   
Ebba Jlminger  2002  Helsingborgs Simsllskap            30.31   
10  Anna-Luisa Permarker  2002  S71            30.38   
11  Ester Eilertsson  2003  Malm Kappsimningsklubb            30.43   
12  Anna Wrist-Elkjr  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.56   
12  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsllskap            30.56   
14  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            30.62   
15  Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap            30.67   
16  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            30.77   
16  Moa Karlsson  2002  S71            30.77   
18  Ellinor Stenhrd  2002  Helsingborgs Simsllskap            30.84   
19  Cornelia Bernspng  2003  Tyringe Simsllskap            30.88   
20  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb            30.95   
21  Lovisa Bjurnemark  2003  Malm Kappsimningsklubb            30.99   
22  Thea F. Johansen  2003  Herlev Svmning            31.11   
23  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap            31.18   
24  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            31.29   
25  Amalie Kruse Enemrke  2003  Glostrup Svmmeklub            31.47   
25  Mathilde Nielsen  2003  Holbk Svmme Klub            31.47   
27  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsllskap            31.58   
28  Hanna Bjrnsdotter  2002  Ystads Simsllskap            31.74   
29  Katja Haglund  2003  Landskrona Simsllskap            31.82   
30  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            31.90   
31  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            31.92   
32  Carolina sberg  2002  Simklubben Ldde            32.11   
33  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            32.17   
33  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.17   
33  Nicole Ahlbeck  2003  Malm Kappsimningsklubb            32.17   
36  Tova Nilsson  2002  S71            32.20   
37  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsllskap            32.22   
38  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            32.24   
39  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            32.28   
40  Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svmning            32.30   
41  Viktoria Dellhede  2003  Simsllskapet Iden            32.52   
42  Sara Melgar  2002  Ystads Simsllskap            32.62   
43  Klara Rdin  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            32.65   
44  Helene Jensen  2003  Herlev Svmning            32.68   
45  Emma Mattsson  2003  Malm Kappsimningsklubb            32.78   
46  Tilde Riseth  2003  Landskrona Simsllskap            32.79   
47  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsllskap            33.08   
48  Malin Bothn  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            33.17   
49  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            33.19   
50  Agnes Gustafson  2003  Malm Kappsimningsklubb            33.24   
51  Nynne Nrlem  2002  Holbk Svmme Klub            33.32   
52  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            33.38   
53  Michaela Ruzic  2003  S71            33.42   
54  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon            33.82   
55  Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsllskap            33.94   
56  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            33.95   
57  Anna Foverskov  2002  Holbk Svmme Klub            34.06   
58  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            34.10   
58  Olivia Skog  2002  Simklubben Ldde            34.10   
60  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malm Kappsimningsklubb            34.29   
61  Josefin Dellhede  2003  Simsllskapet Iden            34.47   
62  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon            34.64   
63  Siri Hgg  2002  Simklubben Poseidon            34.65   
64  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran            34.66   
65  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            34.89   
66  Lea Andersen  2003  Holbk Svmme Klub            35.15   
67  Ellen Johansson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            35.17   
68  Anna Twedberg  2003  Simsllskapet Iden            35.22   
69  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsllskap            35.28   
70  Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon            35.37   
71  Mikaela Virc  2003  Malm Kappsimningsklubb            35.48   
72  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            35.54   
73  Embla Luani  2002  Simklubben Ran            35.56   
74  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsllskap            35.75   
75  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            35.97   
76  Erika Sjgren  2002  Simklubben Ran            36.13   
77  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsllskap            36.36   
78  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsllskap            36.51   
79  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsllskap            36.52   
80  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            37.20   
81  Alva Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon            37.36   
82  Ida Oest  2003  Herlev Svmning            37.43   
83  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsllskap            37.68   
84  Nathalie Nyberg  2003  Freningen Ale Simmarna            38.51   
85  Elina Plsson  2002  Hrs Simsllskap            39.05   
86  Sofie Snderby Persson  2003  Herlev Svmning            39.63   
87  Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran            42.19   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
Cornelia Hkmark  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            DSQ   
Victoria Olsson  2002  Simklubben Ldde            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sofie Sjberg  1994  Helsingborgs Simsllskap            27.29   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svmmeklub            27.43   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svmmeklub            27.62   
Tenna Jensen  1998  Hovedstadens Svmmeklub            27.66   
Michelle Lvdahl  1995  Simklubben Sydsim            28.03   
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon            28.13   
Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb            28.18   
Rikke Munkholm  1998  Swim Team Taastrup - VATCPH            28.25   
Ida Sandwng  2001  Landskrona Simsllskap            28.30   
10  Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svmning            28.34   
11  Nanna Drewsen  1998  Vallensbk IF Af 1939            28.35   
12  Li Bjrner Oh  1998  Simklubben Poseidon            28.39   
13  Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap            28.41   
14  Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Nsets Simklubb            28.44   
15  Louise Ranevi  1999  Simklubben Ldde            28.51   
16  Emma Maage  1999  Hovedstadens Svmmeklub            28.52   
16  Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svmmeklub            28.52   
18  Lisa Rigby  1994  Helsingborgs Simsllskap            28.63   
18  Rebecca Hkansson  1996  Vellinge-Nsets Simklubb            28.63   
20  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            28.74   
21  Mathilde Laugesen  2001  Vallensbk IF Af 1939            28.75   
22  Anna Bjrnberg  1992  Simklubben Poseidon            28.76   
22  Sandra Lendt  2000  Helsingborgs Simsllskap            28.76   
24  Emilia Andreasson  1996  S71            28.77   
25  Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsllskap            28.80   
26  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            28.93   
27  Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsllskap            28.96   
28  Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svmmeklub            29.03   
29  Emilia Christiansen  1999  S71            29.08   
30  Victoria Jnsson  1999  S71            29.24   
31  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsllskap            29.25   
31  Xenia Huryn  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.25   
33  Micaela Jnsson  2001  S71            29.26   
34  Olivia lger  2000  Eslvs Simsllskap            29.30   
35  Maja Jnsson  2001  Helsingborgs Simsllskap            29.35   
36  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Sydsim            29.37   
36  Sara Mortensen  2001  Vallensbk IF Af 1939            29.37   
38  Julia Stenhrd  2000  Helsingborgs Simsllskap            29.43   
39  Emily Brophy  1999  VAT Copenhagen-MK31            29.56   
40  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsllskap            29.59   
41  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon            29.67   
42  Miranda Orajrvi  1998  Helsingborgs Simsllskap            29.70   
43  Felicia Huynh  2000  S71            29.87   
44  Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svmmeklub            29.88   
45  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            29.90   
46  Olivia Torres  1999  Malm Kappsimningsklubb            30.02   
47  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            30.13   
48  Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen-MK31            30.17   
49  Saga Miderbck  2000  Simklubben Ldde            30.22   
50  Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsllskap            30.29   
51  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsllskap            30.33   
52  Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsllskap            30.40   
53  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            30.43   
54  Moa Trneman  2001  Simsllskapet Iden            30.44   
55  Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsllskap            30.48   
56  Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsllskap            30.49   
57  Tove Lennartsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            30.51   
58  Victoria Vorm  2001  Vallensbk IF Af 1939            30.64   
59  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Sydsim            30.69   
60  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            30.72   
61  Amanda Trgrdh  2001  Helsingborgs Simsllskap            30.75   
62  Julia Strm  1997  Trelleborg Sim            30.81   
63  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb            30.82   
64  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsllskap            30.94   
65  Sara Nilsson  1998  Simsllskapet Iden            30.99   
66  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Nsets Simklubb            31.07   
67  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            31.12   
68  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsllskap            31.32   
68  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            31.32   
70  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Nsets Simklubb            31.40   
71  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran            31.41   
72  Nathalie Lindh  1998  Malm Kappsimningsklubb            31.64   
73  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            31.68   
74  Therese Svensson  1991  Landskrona Simsllskap            31.74   
75  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsllskap            31.92   
76  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            32.07   
77  Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsllskap            32.08   
78  Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsllskap            32.14   
79  Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsllskap            32.33   
80  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            32.50   
81  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim            33.81   
82  Linn Svensson  1999  Ssdala Simsllskap            33.85   
83  Amanda nnestam  2001  Simklubben Ldde            34.18   
84  Wilma Rnud  2000  Ssdala Simsllskap            34.20   
85  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsllskap            34.30   
86  Frida Johansson  2001  Ystads Simsllskap            34.46   
87  Tove Persson Bivall  1997  Ssdala Simsllskap            34.90   
88  Michelle Kusnadi  2001  Malm Kappsimningsklubb            35.08   
89  Malin Jnsson  1990  Simklubben Ran            35.46   
89  Merle F. V. Christensen  1998  Hovedstadens Svmmeklub            35.46   
91  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Nsets Simklubb            35.91   
92  My Morin  2001  Simsllskapet Iden            35.99   
93  Fanny Darberg  2001  Freningen Ale Simmarna            38.67   
94  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            40.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  12:46 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:03   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 10, 200m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Malm Kappsimningsklubb    38.48  1:22.16  2:08.18    2:52.10   
Nicklas stman Pedersen  2002  Herlev Svmning    37.41  1:22.40  2:09.07    2:54.69   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    39.82  1:25.81  2:12.54    2:58.84   
Silas Bjsen  2002  Holbk Svmme Klub    41.08  1:27.13  2:14.51    3:01.67   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsllskap    41.96  1:29.55  2:17.89    3:05.95   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    43.18  1:31.24  2:19.57    3:06.98   
Asger Johansen  2003  Glostrup Svmmeklub    41.87  1:29.94  2:19.51    3:07.34   
Hampus Erds  2003  Simklubben Ldde    42.12  1:30.64  2:20.50    3:09.06   
Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsllskap    41.27  1:31.82  2:22.18    3:10.44   
10  Jeppe Wagner  2003  Glostrup Svmmeklub    43.05  1:32.39  2:22.26    3:10.78   
11  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    42.52  1:32.42  2:24.26    3:12.57   
12  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    42.72  1:32.80  2:23.92    3:13.34   
13  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap    43.50  1:33.18  2:23.71    3:13.72   
14  Petter Jrud  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    44.54  1:34.33  2:25.00    3:14.05   
15  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    42.41  1:31.71  2:23.38    3:14.22   
16  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    44.33  1:34.37  2:24.42    3:14.49   
17  David Sandstrm  2002  Helsingborgs Simsllskap    42.08  1:32.50  2:24.37    3:15.73   
18  Carl Ewertz  2002  Malm Kappsimningsklubb    43.23  1:33.56  2:25.01    3:16.62   
19  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsllskap    43.69  1:36.05  2:27.34    3:19.36   
20  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsllskap    44.32  1:35.84  2:28.85    3:20.66   
21  Jakob Strmland  2003  Malm Kappsimningsklubb    45.95  1:37.32  2:29.64    3:21.60   
22  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    47.31  1:39.31  2:30.84    3:23.12   
23  Philip Primetta  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    44.91  1:37.60  2:31.66    3:24.95   
24  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    48.23  1:42.36  2:38.33    3:33.09   
25  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    45.71  1:42.84  2:41.87    3:38.34   
26  Simon Myrvold  2003  Simklubben Poseidon    45.96  1:44.92  2:44.16    3:39.09   
27  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    50.15  1:46.94  2:44.08    3:39.30   
28  Kristian Moffett  2003  Herlev Svmning    52.48  1:54.95  2:55.56    3:56.02   
Joel Garpker  2002  Simsllskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    32.55  1:08.97  1:47.08    2:25.17   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    33.37  1:11.51  1:50.24    2:27.55   
Anton Persson  1994  Malm Kappsimningsklubb    33.29  1:11.79  1:49.72    2:27.90   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    33.91  1:11.10  1:49.72    2:28.19   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    34.58  1:13.75  1:53.85    2:32.23   
Isak Wikstrm  1999  Helsingborgs Simsllskap    34.58  1:13.83  1:53.93    2:34.32   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap    35.60  1:16.41  1:57.15    2:36.57   
Samuel Wiktor  2001  Malm Kappsimningsklubb    36.59  1:16.69  1:57.41    2:36.69   
Giano Grillo  1998  Hovedstadens Svmmeklub    35.46  1:15.59  1:56.68    2:37.20   
10  Johannes Johnston  1994  Tyringe Simsllskap    34.67  1:15.30  1:55.91    2:37.34   
11  Mikkel Salmansen  2000  Vallensbk IF Af 1939    36.00  1:16.67  1:56.63    2:38.34   
12  Anton Andersson  1997  Malm Kappsimningsklubb    36.26  1:15.65  1:56.61    2:38.36   
13  Jesper Frost Thomsen  1997  Hovedstadens Svmmeklub    35.85  1:15.90  1:57.09    2:38.37   
14  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    35.28  1:15.39  1:57.20    2:39.38   
15  Philip Chen  2000  S71    32.58  1:13.72  1:56.73    2:39.77   
16  Esben Norup  1996  VAT Copenhagen-MK31    37.15  1:17.80  1:58.59    2:39.91   
17  Gustav Englund  2001  Malm Kappsimningsklubb    35.99  1:16.92  1:58.52    2:40.28   
18  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    36.34  1:17.19  1:59.43    2:41.47   
19  Mns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsllskap    36.37  1:17.71  2:00.36    2:44.13   
20  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    35.12  1:16.71  1:59.72    2:44.28   
21  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    32.97  1:12.47  1:59.69    2:45.79   
22  Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon    35.92  1:18.09  2:02.90    2:46.36   
23  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    35.98  1:17.62  2:00.41    2:46.75   
24  Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svmning    37.33  1:19.68  2:02.92    2:47.08   
25  Felix Lund  2001  Herlev Svmning    37.81  1:21.15  2:05.28    2:50.33   
26  Jonas Andersen  2001  Holbk Svmme Klub    39.72  1:24.95  2:09.45    2:54.67   
27  Johan Persson  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    38.36  1:23.40  2:10.00    2:57.67   
28  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  Vallensbk IF Af 1939    39.75  1:25.53  2:12.31    2:59.47   
29  Casper Svrd  2001  Landskrona Simsllskap    38.84  1:24.68  2:13.07    3:00.13   
30  Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim    39.90  1:27.17  2:16.84    3:07.39   
31  Andreas Wilson  1999  Ssdala Simsllskap    42.39  1:33.07  2:24.02    3:16.81   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:28   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 11, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsllskap    33.91        1:15.49   
Viktoria Freja Srensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.88        1:15.95   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap    34.12        1:16.09   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.00        1:17.79   
Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb    37.76        1:22.68   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsllskap    39.50        1:29.86   
Maya Wallstrm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    41.34        1:30.30   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim    40.08        1:32.16   
Nike Kllkvist  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    40.59        1:32.73   
10  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    41.74        1:36.74   
11  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsllskap    41.80        1:37.85   
12  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap    45.69        1:40.83   
13  Kajsa Sderholm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    44.26        1:41.46   
14  Anna Melgar  2004  Ystads Simsllskap    45.80        1:47.19   
15  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    41.45        1:47.82   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida T Mose  2002  Glostrup Svmmeklub    31.35        1:07.91   
Julie Laugesen  2003  Vallensbk IF Af 1939    31.92        1:08.62   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    31.46        1:09.41   
Johanna Andersson  2002  Malm Kappsimningsklubb    33.18        1:10.57   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    33.48        1:11.23   
Camilla Hougaard  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    33.35        1:11.65   
Anna Wrist-Elkjr  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.89        1:11.93   
Hannah Olsson-Lindh  2003  Trelleborg Sim    33.28        1:12.12   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    34.83        1:14.49   
10  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsllskap    34.97        1:15.10   
11  Johanna Ingner  2002  Malm Kappsimningsklubb    35.14        1:15.17   
11  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap    34.94        1:15.17   
13  Amalie Kruse Enemrke  2003  Glostrup Svmmeklub    34.79        1:15.89   
14  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap    35.40        1:16.42   
15  Moa Karlsson  2002  S71    35.19        1:17.09   
16  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsllskap    34.98        1:17.75   
17  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap    36.47        1:18.09   
18  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    36.30        1:18.41   
19  Sofie Hertzberg  2002  Vallensbk IF Af 1939    36.82        1:18.82   
20  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    35.54        1:19.19   
20  Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsllskap    36.94        1:19.19   
22  Ellinor Stenhrd  2002  Helsingborgs Simsllskap    37.49        1:20.07   
23  Klara Rdin  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    36.91        1:20.09   
24  Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap    36.52        1:20.14   
25  Olivia Hansson  2003  Freningen sterlen Sim    37.45        1:21.21   
26  Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    36.61        1:21.29   
27  Michaela Ruzic  2003  S71    37.21        1:21.46   
28  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap    36.11        1:21.58   
29  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    37.41        1:22.33   
30  Nicole Ahlbeck  2003  Malm Kappsimningsklubb    37.50        1:22.36   
31  Nynne Nrlem  2002  Holbk Svmme Klub    38.49        1:23.73   
32  Mathilde Nielsen  2003  Holbk Svmme Klub    38.97        1:24.70   
33  Cornelia Bernspng  2003  Tyringe Simsllskap    37.22        1:24.77   
34  Telma Maltesj  2002  Helsingborgs Simsllskap    40.19        1:26.18   
35  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb    38.82        1:26.43   
36  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    36.81        1:26.60   
37  Milla Andersson  2003  Simklubben Ldde    38.30        1:27.40   
38  Anna Foverskov  2002  Holbk Svmme Klub    42.35        1:28.86   
39  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen    39.76        1:28.93   
40  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsllskap    41.08        1:30.50   
41  Cornelia Hkmark  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    40.74        1:30.89   
42  Anna Twedberg  2003  Simsllskapet Iden    41.75        1:31.42   
43  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran    40.18        1:31.44   
44  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon    41.17        1:31.51   
45  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    41.44        1:31.79   
46  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malm Kappsimningsklubb    41.53        1:34.32   
47  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsllskap    44.51        1:36.32   
48  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon    44.15        1:37.20   
49  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    43.79        1:38.18   
50  Victoria Olsson  2002  Simklubben Ldde    45.73        1:38.21   
51  Emmy Olofsson  2003  S71    43.69        1:38.41   
52  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Poseidon    43.15        1:43.66   
                     
 
Gren 11, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsllskap    28.03        1:00.38   
Emilia Christiansen  1999  S71    30.14        1:04.68   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Nsets Simklubb    30.14        1:05.34   
Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svmmeklub    31.09        1:06.69   
Julia Stenhrd  2000  Helsingborgs Simsllskap    30.76        1:06.72   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap    31.43        1:07.26   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsllskap    31.94        1:07.93   
Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svmmeklub    32.60        1:08.02   
Miranda Orajrvi  1998  Helsingborgs Simsllskap    32.05        1:08.02   
10  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    31.17        1:08.50   
11  Lisa Rigby  1994  Helsingborgs Simsllskap    31.96        1:09.08   
12  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    32.27        1:09.53   
13  Michelle Lvdahl  1995  Simklubben Sydsim    32.27        1:09.60   
14  Victoria Vorm  2001  Vallensbk IF Af 1939    32.15        1:09.76   
15  Emma Maage  1999  Hovedstadens Svmmeklub    32.11        1:09.81   
16  Felicia Huynh  2000  S71    31.91        1:09.99   
17  Ida Sandwng  2001  Landskrona Simsllskap    32.20        1:10.25   
18  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsllskap    32.84        1:10.53   
19  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsllskap    32.85        1:10.59   
20  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Sydsim    32.37        1:11.27   
21  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.75        1:11.87   
22  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    33.97        1:12.10   
22  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    32.68        1:12.10   
24  Vilma Flodflt  1999  Simklubben Sydsim    33.39        1:12.92   
25  Li Bjrner Oh  1998  Simklubben Poseidon    32.54        1:13.45   
26  Ebba Lfgren  2001  Vellinge-Nsets Simklubb    33.89        1:13.54   
27  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    34.42        1:13.67   
28  Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    34.07        1:14.18   
29  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    34.72        1:14.20   
30  Saga Miderbck  2000  Simklubben Ldde    34.87        1:14.29   
31  Micaela Jnsson  2001  S71    34.28        1:14.31   
32  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    34.17        1:14.90   
33  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran    33.72        1:15.19   
34  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    35.32        1:15.88   
35  Maja Jnsson  2001  Helsingborgs Simsllskap    34.60        1:16.10   
36  Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsllskap    35.61        1:16.33   
37  Tove Lennartsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    35.65        1:16.61   
38  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.79        1:16.72   
39  Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsllskap    36.10        1:16.83   
40  Amanda Trgrdh  2001  Helsingborgs Simsllskap    35.11        1:17.02   
41  Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsllskap    35.79        1:18.65   
42  Amanda Bjrkman  2001  Simklubben Poseidon    35.22        1:20.24   
43  Sara Wilhelmsson  2001  Eslvs Simsllskap    37.89        1:22.37   
44  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    37.70        1:23.82   
45  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsllskap    37.84        1:27.24   
46  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim    38.45        1:28.35   
47  Amanda nnestam  2001  Simklubben Ldde    40.03        1:30.75   
48  Wilma Rnud  2000  Ssdala Simsllskap    43.46        1:42.74   
49  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Nsets Simklubb    48.87        1:44.45   
50  Linn Svensson  1999  Ssdala Simsllskap    46.64        1:47.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  16:28 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:44   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 12, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsllskap            36.05   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsllskap            40.39   
Veronika Ruzic  2006  S71            41.70   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsllskap            42.78   
Ellen Folkelind  2006  Freningen Ale Simmarna            44.33   
Emma Frvn  2006  Freningen Ale Simmarna            45.48   
Freja Malmgren  2007  S71            46.84   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            50.87   
Amanda Blomkvist  2007  Simsllskapet Iden            51.27   
10  Isabella Hua  2007  Hrs Simsllskap            51.87   
10  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Ldde            51.87   
12  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svmning            52.92   
13  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsllskap            54.56   
14  Linnea Sjholm  2007  Simsllskapet Iden            54.82   
15  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svmning            58.23   
16  Liv Waag Kallese  2006  Herlev Svmning            58.39   
17  Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svmning            1:01.72   
18  Asta Lund  2006  Herlev Svmning            1:02.67   
19  Malia Moffett  2006  Herlev Svmning            1:04.68   
Anna Powers  2007  Herlev Svmning            DSQ   
Emma Kyndesen  2006  Herlev Svmning            DSQ   
Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svmning            DSQ   
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svmning            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap            33.12   
Viktoria Freja Srensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            34.66   
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svmning            35.09   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            35.24   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsllskap            35.27   
Kristina Orban  2004  Malm Kappsimningsklubb            35.43   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsllskap            35.84   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svmning            36.36   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsllskap            36.56   
10  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            36.64   
11  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            36.69   
12  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsllskap            36.76   
13  Emelie Ek-Vrn  2004  Landskrona Simsllskap            36.85   
14  Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim            37.03   
15  Julie Dahl  2004  Glostrup Svmmeklub            37.47   
16  Tindra D Aubign  2004  Hrs Simsllskap            37.76   
17  Julia Olsson  2004  Freningen sterlen Sim            37.95   
18  Cajsa Whl  2004  Helsingborgs Simsllskap            38.31   
19  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svmning            38.62   
20  Laura L. Hrning  2004  Glostrup Svmmeklub            38.76   
21  Astrid Hffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.07   
22  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            39.23   
23  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            39.53   
24  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            40.59   
25  Alma Mrtensson  2004  Simklubben Hajen            40.76   
25  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsllskap            40.76   
27  Nike Kllkvist  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            40.78   
28  Maya Wallstrm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            40.82   
29  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            41.46   
30  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsllskap            42.11   
31  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svmning            42.64   
32  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsllskap            42.71   
32  Kajsa Sderholm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            42.71   
34  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsllskap            43.11   
35  Amanda Persson  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            43.34   
36  Ella Riseth  2005  Landskrona Simsllskap            43.61   
37  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            43.65   
38  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsllskap            43.81   
39  Signe Eie  2005  Herlev Svmning            44.29   
40  Maja Buck  2004  Holbk Svmme Klub            44.55   
41  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsllskap            44.57   
42  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsllskap            45.86   
43  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            46.34   
44  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsllskap            47.21   
45  Lilly Cramer Johnsson  2005  Ume Simsllskap            47.75   
45  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            47.75   
47  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            48.70   
48  Kaja Waag Kallese  2005  Herlev Svmning            49.11   
49  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            50.42   
50  Alva Olofsson  2005  S71            51.09   
51  Olivia Skld  2004  S71            51.70   
52  Simone Hoppe  2004  Holbk Svmme Klub            52.59   
53  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            53.41   
54  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsllskap            54.80   
55  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsllskap            54.95   
56  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            56.75   
57  Olivia Bratt  2004  Herlev Svmning            1:05.26   
Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            DSQ   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  16:44 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  17:27   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap    1:06.17  2:17.91  3:29.84    4:38.20   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:06.58  2:18.58  3:30.59    4:38.63   
Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:05.08  2:17.62  3:30.66    4:41.62   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsllskap    1:07.38  2:21.40  3:33.02    4:42.98   
Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde    1:07.36  2:20.22  3:33.38    4:43.00   
David Falk  2003  Malm Kappsimningsklubb    1:06.53  2:19.80  3:33.05    4:43.89   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    1:07.39  2:20.12  3:33.24    4:45.42   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap    1:07.16  2:20.82  3:35.03    4:48.02   
Sebastian Bonde  2002  Holbk Svmme Klub    1:10.36  2:24.89  3:40.93    4:53.93   
10  Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    1:09.81  2:26.51  3:41.19    4:54.15   
11  Bo Beckman  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:09.95  2:25.78  3:41.87    4:55.06   
12  Peter Eskjr-Kppen  2002  Herlev Svmning    1:12.43  2:30.52  3:49.35    5:07.74   
13  Emil Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    1:15.30  2:37.17  3:54.71    5:10.31   
14  Oscar Nordstrm  2003  Freningen sterlen Sim    1:13.58  2:34.43  3:55.01    5:11.03   
15  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:12.76  2:32.29  3:53.01    5:11.17   
16  Frederik Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub    1:15.31  2:36.31  3:57.35    5:14.48   
17  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:14.67  2:36.17  3:58.25    5:17.79   
18  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    1:14.44  2:37.01  3:58.21    5:19.36   
19  Liam Bech  2003  Malm Kappsimningsklubb    1:11.19  2:32.99  3:58.98    5:19.65   
20  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    1:18.23  2:41.46  4:03.99    5:19.68   
21  Petter Jrud  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    1:15.84  2:37.60  4:00.28    5:20.24   
22  Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    1:13.12  2:38.08  4:03.90    5:25.22   
23  Axel Hrestrand  2002  Simklubben Poseidon    1:13.47  2:39.05  4:04.90    5:26.51   
24  Jacob Baxmann  2003  Malm Kappsimningsklubb    1:17.88  2:42.28  4:07.98    5:30.11   
25  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    1:15.90  2:42.23  4:11.19    5:35.65   
26  Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon    1:15.84  2:41.56  4:11.15    5:37.05   
27  Melker Svensson  2002  Ystads Simsllskap    1:17.18  2:44.33  4:12.83    5:39.57   
28  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    1:18.20  2:45.66  4:16.51    5:41.35   
29  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsllskap    1:20.36  2:50.39  4:19.16    5:44.21   
30  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap    1:15.95  2:44.82  4:16.08    5:46.23   
31  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    1:19.46  2:49.22  4:19.69    5:49.02   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oskar Nordstrand  1991  Helsingborgs Simsllskap    59.66  2:02.87  3:07.72    4:12.02   
Hannibal Steenfos  1996  Hovedstadens Svmmeklub    1:01.57  2:07.05  3:12.49    4:15.36   
Marcus Kindberg  1993  Malm Kappsimningsklubb    1:00.72  2:06.16  3:12.85    4:15.56   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    1:02.37  2:08.29  3:13.35    4:15.92   
Nils Lervik  1997  Asker Svmmeklubb    1:01.76  2:07.37  3:13.57    4:16.52   
Max Troell  1995  Helsingborgs Simsllskap    1:00.76  2:05.74  3:12.92    4:17.02   
Alexander Lfqvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    1:01.50  2:08.12  3:13.41    4:17.47   
Isac Troell  1997  Helsingborgs Simsllskap    1:02.28  2:08.74  3:14.97    4:17.98   
Andreas Vestergaard  1999  Hovedstadens Svmmeklub    1:02.51  2:08.39  3:13.70    4:17.99   
10  Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    1:03.36  2:10.17  3:16.04    4:19.97   
11  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    1:02.00  2:07.20  3:14.20    4:21.30   
12  Anton Andersson  1997  Malm Kappsimningsklubb    1:02.02  2:09.04  3:16.86    4:23.33   
13  Mads rsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:01.84  2:08.96  3:15.89    4:23.42   
14  Alexander Rendlev  2001  Vallensbk IF Af 1939    1:01.35  2:08.68  3:16.66    4:23.53   
15  Gustav stlund  1997  Simklubben Poseidon    1:03.93  2:12.25  3:20.22    4:25.89   
16  Mads Toft  2001  Holbk Svmme Klub    1:02.80  2:10.64  3:19.19    4:26.86   
17  Oliver Thor Srensen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:01.44  2:09.02  3:19.53    4:28.39   
18  Daniel Srensen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:02.31  2:11.03  3:20.45    4:28.73   
19  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    1:02.77  2:11.08  3:20.80    4:30.33   
20  Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    1:04.00  2:12.85  3:22.72    4:31.92   
21  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    1:04.92  2:14.12  3:23.76    4:32.66   
22  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Ldde    1:03.40  2:13.05  3:24.07    4:33.44   
23  Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    1:04.40  2:14.03  3:23.81    4:34.08   
24  Gustav stlund  2000  Simklubben Poseidon    1:01.53  2:11.79  3:23.27    4:34.47   
25  Alexander Trudov  1999  S71    1:02.72  2:12.72  3:25.76    4:36.04   
26  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    1:05.09  2:14.40  3:25.24    4:37.08   
27  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:04.25  2:14.88  3:27.10    4:37.70   
28  Johan Nilsson  1994  Malm Kappsimningsklubb    1:07.40  2:19.01  3:29.29    4:38.16   
29  Felix Hansson  2000  Ystads Simsllskap    1:03.69  2:15.34  3:28.21    4:39.71   
30  Nicolas Noln  2000  Simklubben Triton    1:04.22  2:14.63  3:27.24    4:41.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  17:27 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  17:52   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 14, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rnningdal  2002  S71    32.72  1:13.33  1:56.90    2:32.81   
Moa Karlsson  2002  S71    35.39  1:16.32  2:03.25    2:37.51   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    33.76  1:17.03  2:01.57    2:37.79   
Ida Jensdottir Fremming  2002  Vallensbk IF Af 1939    33.39  1:17.97  2:01.84    2:39.28   
Linna Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    33.15  1:17.94  2:03.02    2:39.31   
Johanna Ingner  2002  Malm Kappsimningsklubb    33.91  1:15.29  2:03.84    2:39.38   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsllskap    34.80  1:19.99  2:04.91    2:41.78   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap    36.20  1:18.02  2:04.09    2:42.28   
Camilla Hougaard  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.17  1:17.52  2:04.00    2:42.28   
10  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.86  1:20.21  2:07.39    2:45.47   
11  Hannah Olsson-Lindh  2003  Trelleborg Sim    33.92  1:15.99  2:06.92    2:45.70   
12  Tilda Ericsson  2002  S71    36.44  1:20.11  2:11.19    2:46.55   
13  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsllskap    35.31  1:20.18  2:07.13    2:47.10   
14  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap    35.06  1:20.15  2:09.08    2:47.13   
15  Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap    35.45  1:19.32  2:08.74    2:47.83   
16  Thea F. Johansen  2003  Herlev Svmning    35.00  1:16.60  2:06.87    2:48.26   
17  Olivia Hansson  2003  Freningen sterlen Sim    37.52  1:23.03  2:12.26    2:49.01   
18  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb    38.42  1:21.83  2:13.48    2:50.68   
19  Telma Maltesj  2002  Helsingborgs Simsllskap    40.10  1:26.06  2:13.50    2:51.54   
20  Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    37.93  1:22.28  2:15.00    2:51.89   
21  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    35.11  1:25.48  2:14.87    2:52.72   
21  Viktoria Dellhede  2003  Simsllskapet Iden    38.23  1:21.54  2:14.14    2:52.72   
23  Sara Melgar  2002  Ystads Simsllskap    36.99  1:23.42  2:14.36    2:53.31   
24  Hanna Bjrnsdotter  2002  Ystads Simsllskap    36.76  1:23.23  2:14.38    2:53.44   
25  Nynne Nrlem  2002  Holbk Svmme Klub    39.45  1:26.28  2:14.38    2:53.60   
26  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.17  1:24.99  2:12.36    2:54.24   
27  Cornelia Bernspng  2003  Tyringe Simsllskap    38.03  1:22.82  2:17.81    2:54.29   
28  Sofie Boesgaard Weeber  2002  Herlev Svmning    39.62  1:28.21  2:15.92    2:54.96   
29  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsllskap    38.74  1:25.08  2:17.01    2:55.18   
30  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsllskap    39.01  1:24.72  2:16.23    2:55.32   
31  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap    37.54  1:22.64  2:17.69    2:56.76   
32  Mathilde Nielsen  2003  Holbk Svmme Klub    43.75  1:34.62  2:28.57    3:12.17   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svmmeklub    31.09  1:09.63  1:49.29    2:22.62   
Rebecca Hkansson  1996  Vellinge-Nsets Simklubb    30.77  1:07.29  1:48.70    2:23.17   
Emilia Christiansen  1999  S71    30.84  1:09.61  1:55.46    2:30.17   
Tenna Jensen  1998  Hovedstadens Svmmeklub    32.69  1:13.51  1:55.78    2:30.34   
Eva Olsen  2000  Hovedstadens Svmmeklub    31.17  1:12.64  1:56.07    2:30.60   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap    32.43  1:14.10  1:57.26    2:31.06   
Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svmning    30.31  1:09.96  1:58.15    2:32.06   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Ldde    32.44  1:14.86  1:56.54    2:32.36   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    32.42  1:12.73  1:57.14    2:32.64   
10  Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb    32.90  1:13.41  1:58.61    2:33.19   
11  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    32.79  1:12.54  1:57.92    2:33.30   
12  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    33.69  1:14.47  1:56.88    2:33.75   
13  Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svmmeklub    32.35  1:13.38  1:59.44    2:33.80   
14  Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    32.66  1:14.83  2:00.34    2:33.83   
15  Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svmmeklub    31.04  1:14.68  1:57.11    2:34.56   
16  Felicia Huynh  2000  S71    32.12  1:15.91  1:59.45    2:34.70   
17  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    30.72  1:14.14  1:59.37    2:34.78   
18  Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    33.90  1:17.89  2:00.07    2:35.78   
19  Sandra Lendt  2000  Helsingborgs Simsllskap    33.90  1:16.32  1:59.74    2:36.16   
20  Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsllskap    32.71  1:15.75  2:02.80    2:36.88   
21  Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svmmeklub    34.14  1:18.94  2:03.16    2:37.01   
22  Victoria Vorm  2001  Vallensbk IF Af 1939    32.41  1:14.88  2:02.28    2:38.03   
23  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.64  1:13.29  2:00.63    2:38.82   
24  Alberte M Hansen  2000  VAT Copenhagen-MK31    33.56  1:18.14  2:05.17    2:38.95   
25  Emily Brophy  1999  VAT Copenhagen-MK31    32.09  1:10.89  2:01.63    2:39.06   
26  Sara Mortensen  2001  Vallensbk IF Af 1939    33.41  1:15.79  2:03.06    2:39.40   
27  Micaela Jnsson  2001  S71    33.94  1:19.15  2:03.92    2:39.51   
28  Caroline Mathiesen  2001  Albertslund IF    33.73  1:15.28  2:03.41    2:40.91   
29  Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsllskap    33.81  1:18.82  2:03.94    2:41.39   
30  Anna Bjrnberg  1992  Simklubben Poseidon    34.34  1:16.30  2:04.04    2:41.53   
31  Sara Nilsson  1998  Simsllskapet Iden    35.61  1:20.37  2:12.94    2:49.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  17:52 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:36   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb    37.07        1:17.72   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    38.15        1:19.38   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svmning    38.30        1:19.90   
Mns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    39.64        1:22.32   
Anthon Huasson  2004  Hrs Simsllskap    40.00        1:23.07   
Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim    40.38        1:23.27   
Noah Malmgren  2004  S71    40.85        1:24.19   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsllskap    40.89        1:26.18   
Carl Nordholm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    41.75        1:26.85   
10  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    42.37        1:27.10   
11  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    43.72        1:28.64   
12  Vincent Hua  2004  Hrs Simsllskap    43.02        1:28.75   
13  Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim    43.09        1:30.20   
14  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    43.39        1:30.36   
15  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    44.75        1:31.45   
16  Eskil Ramng  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    44.00        1:31.72   
17  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsllskap    45.68        1:33.95   
18  Adam Olsson-Lindh  2004  Trelleborg Sim    44.93        1:34.36   
19  Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svmning    45.47        1:36.15   
20  Theodor Mller  2005  Herlev Svmning    49.03        1:42.78   
Mathias Toft Cortsen  2005  Herlev Svmning            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nicklas stman Pedersen  2002  Herlev Svmning    29.22        1:01.15   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsllskap    31.54        1:06.82   
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbk IF Af 1939    32.60        1:09.50   
David Falk  2003  Malm Kappsimningsklubb    34.59        1:10.31   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svmmeklub    33.13        1:10.72   
Oscar Klittbo  2002  Malm Kappsimningsklubb    35.15        1:11.88   
Asbjrn Floor-Bjden  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.57        1:12.23   
Bo Beckman  2002  Malm Kappsimningsklubb    35.62        1:13.08   
Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    35.27        1:13.74   
10  Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde    36.29        1:14.90   
11  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    36.22        1:15.18   
12  Frederik Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub    36.82        1:15.96   
13  Isak Paulsson  2002  Simklubben Ldde    37.07        1:16.01   
14  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    36.40        1:16.39   
15  Gustav Lidbck  2002  Simsllskapet Iden    37.32        1:16.40   
16  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    37.20        1:16.93   
17  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    36.73        1:17.04   
18  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    37.59        1:18.46   
19  David Sandstrm  2002  Helsingborgs Simsllskap    38.17        1:18.72   
20  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsllskap    38.69        1:20.00