2019-08-24   05:26:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 2

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup 2016    Udskriftsdato  12 marts 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    532  32.97        1:07.91   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.14                 
                     
Bjørk Nelsing Petersen  2002    471  34.96        1:10.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.68                 
                     
Emilie Holst Lange  2002    449  35.11        1:11.83   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.57                 
                     
Natalie Clara Petersen  2002    370  36.97        1:16.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.73                 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alberte V. Bisgaard  2003    474  34.99        1:10.57   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.52                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    448  35.23        1:11.89   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.60                 
                     
Emma Hebsgaard Nielsen  2003    330  39.19        1:19.59   
  GTI  1:23.17                 
                     
Isobel Crosskey  2003    324  39.30        1:20.12   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.61                 
                     
Sia Nikoline Schrøder  2003    316  39.59        1:20.78   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.02                 
                     
Norah Szczepanski  2003    238  42.63        1:28.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.40                 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Frederikke Falk-List  2004    425  35.16        1:13.19   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.03                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    350  38.00        1:18.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.36                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    347  38.13        1:18.28   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.50                 
                     
Anne Sofie Evald  2004    282  40.48        1:23.90   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.87                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004    272  42.23        1:24.87   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.40                 
                     
Clara Schmedes  2004    248  41.28        1:27.53   
  GTI  1:32.25                 
                     
Ellen Mølbak Petersen  2004    193  46.82        1:35.08   
  GTI  1:36.25                 
                     
Emilie Pyndt Hansen  2004    184  48.75        1:36.68   
  Frederikssund Svømmeklub  1:42.00                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    184  47.39        1:36.75   
  GTI  1:36.55                 
                     
10  Elisabeth Augusta Englev  2006    158  48.82        1:41.67   
  GTI  1:40.03                 
                     
11  Frida Høj Andersen  2005    151  51.67        1:43.21   
  GTI  1:39.30                 
                     
12  Lærke Marie Clausen  2005    141  51.12        1:45.48   
  GTI  1:53.26                 
                     
13  Alberte Crone Larsen  2006    129  52.22        1:48.87   
  GTI  1:51.80                 
                     
14  Mille-Marie Bell  2006    129  50.91        1:48.89   
  GTI                   
                     
15  Frida Caroline Knudsen  2007    116  54.49        1:52.72   
  GTI                   
                     
16  Sophie Amalie Rasmussen  2006    116  57.88        1:52.79   
  GTI                   
                     
17  Alma Høj Andersen  2007    112  56.47        1:53.86   
  GTI                   
                     
18  Nanna R. Hendriksen  2004    97  1:00.28        1:59.64   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
19  Sarah Ankjær Pedersen  2006    89  1:00.33        2:02.83   
  GTI  2:02.54                 
                     
20  Marie Skole Sørensen  2006    88  57.75        2:03.57   
  GTI  2:07.96                 
                     
21  Felicia Nedergaard Nielse  2006    81  1:01.80        2:06.82   
  GTI                   
                     
22  Malene Dithmar  2006    78  1:00.18        2:08.35   
  GTI                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 marts 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark