2020-02-20   22:57:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 och ENA-sprinten

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    35.41  1:19.35  2:07.26    2:42.36   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    36.01  1:17.97  2:09.05    2:46.18   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    37.36  1:19.18  2:12.48    2:53.74   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    42.37  1:29.19  2:21.41    2:59.34   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    37.96  1:27.61  2:20.16    2:59.88   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    39.30  1:23.12  2:20.17    3:00.92   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    44.17  1:29.39  2:23.09    3:00.99   
Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    42.00  1:25.93  2:19.67    3:03.03   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    44.51  1:33.89  2:31.23    3:13.34   
10  Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    41.64  1:33.58  2:28.45    3:14.56   
11  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    50.10  1:39.80  2:34.25    3:18.07   
12  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    47.04  1:38.13  2:33.64    3:19.45   
13  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    46.60  1:37.86  2:40.22    3:21.83   
14  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    45.73  1:36.12  2:37.55    3:21.84   
15  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    45.89  1:38.24  2:38.02    3:23.62   
16  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    47.24  1:42.18  2:41.20    3:25.40   
17  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    47.51  1:41.00  2:39.06    3:30.24   
18  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    45.15  1:40.34  2:47.05    3:35.69   
19  Tove Karlberg  2003  Eskilstuna Simklubb    52.97  1:51.61  2:54.95    3:44.39   
20  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    50.16  1:46.27  2:52.32    3:45.36   
21  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    59.82  1:56.61  3:01.02    3:52.47   
22  Cornelia Johansson  2004  Eskilstuna Simklubb    59.07  1:59.46  3:07.30    4:02.84   
23  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:04.23  2:06.14  3:14.10    4:09.20   
24  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:00.02  2:03.18  3:17.34    4:09.21   
25  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    1:00.10  2:03.90  3:16.47    4:16.13   
Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    37.15  1:21.80  2:06.11    2:41.45   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    37.21  1:19.54  2:08.19    2:46.19   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    35.22  1:21.67  2:12.08    2:48.11   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    36.53  1:23.21  2:09.90    2:53.36   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    40.16  1:25.00  2:18.47    2:57.38   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    37.64  1:22.95  2:19.88    3:01.65   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    42.31  1:28.74  2:24.55    3:03.81   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    39.23  1:29.18  2:24.12    3:04.78   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.83  1:29.23  2:23.59    3:06.60   
10  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    46.00  1:38.03  2:35.02    3:16.78   
11  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    53.55  1:53.41  2:58.12    3:47.39   
Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    38.94  1:21.17  2:08.79    2:46.08   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    39.22  1:22.37  2:12.25    2:50.02   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    36.29  1:20.09  2:12.73    2:50.28   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    36.20  1:23.81  2:12.90    2:50.29   
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    38.89  1:22.07  2:12.76    2:52.99   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    38.85  1:23.43  2:14.77    2:54.00   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    37.04  1:23.42  2:16.10    2:55.52   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    36.18  1:23.60  2:16.27    2:55.69   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    39.12  1:26.45  2:18.59    2:56.71   
10  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening    39.55  1:22.68  2:17.04    2:58.11   
11  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    38.04  1:25.66  2:19.70    3:00.73   
12  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening    41.97  1:30.05  2:24.63    3:05.07   
13  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    45.62  1:32.81  2:26.13    3:08.34   
14  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    43.25  1:32.99  2:27.81    3:09.96   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    33.24  1:12.67  1:54.45    2:31.48   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    34.12  1:13.73  1:59.19    2:34.12   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    33.67  1:13.69  1:57.99    2:34.69   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    34.59  1:13.28  2:03.00    2:39.11   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    34.90  1:18.07  2:00.93    2:39.56   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    33.67  1:14.61  2:01.42    2:39.88   
Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    33.65  1:14.51  2:03.34    2:40.34   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    36.76  1:20.96  2:08.24    2:43.76   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    36.03  1:20.64  2:05.66    2:43.91   
10  Clara Eklund  2000  Simklubben Ena    35.51  1:17.60  2:10.46    2:46.89   
11  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    35.46  1:18.39  2:11.42    2:50.09   
12  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    35.56  1:18.02  2:11.40    2:50.17   
13  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    37.50  1:22.11  2:11.86    2:51.50   
14  Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    37.79  1:24.72  2:16.24    2:53.54   
15  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    36.10  1:22.68  2:14.38    2:53.60   
16  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    38.95  1:23.83  2:15.58    2:57.65   
17  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    41.40  1:25.55  2:21.92    3:00.25   
18  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians    41.93  1:25.41  2:26.08    3:06.61   
19  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    41.22  1:32.06  2:27.56    3:10.81   
20  Sandra Metzsch  1999  Örebro Simallians    38.67  1:28.10  2:28.94    3:11.75   
21  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    46.51  1:31.58  2:28.96    3:12.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner