2021-04-22   23:29:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionale Årgangsmesterskaber gruppe 2+3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Greve Svømmeklub    34.07        1:11.09   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Tåstrup    35.48        1:16.48   
Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    37.71        1:20.58   
Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.51        1:21.79   
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Tåstrup    40.32        1:24.64   
Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    41.68        1:26.02   
Gustav Haugård Hansen  2002  Hvidovre Svømme Klub    40.71        1:27.32   
Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    42.08        1:28.46   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    36.76        1:18.66   
Elias Rought  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    40.29        1:25.22   
Lauritz Tanderup Hansen  2003  Slagelse Svømmeklub    40.84        1:27.47   
Harald Franck  2003  Næstved IF    41.42        1:27.52   
Mikkel Hansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    41.72        1:27.52   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.54        1:28.53   
Oscar Cleemann  2003  Hvidovre Svømme Klub    41.71        1:29.42   
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    42.63        1:29.91   
Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub    42.74        1:30.04   
10  Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub    42.87        1:30.81   
11  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939    42.69        1:34.98   
12  Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    45.66        1:35.90   
13  Jonathan Tuxen Rosing  2003  Hovedstadens Svømmeklub    46.62        1:37.92   
14  Esben Brasch Jensen  2003  Greve Svømmeklub    46.85        1:38.33   
Kristoffer Sandfeld  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  flere flyben v/start 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Troels Fogh  2004  Hovedstadens Svømmeklub    42.06        1:29.41   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    44.00        1:31.72   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    42.94        1:31.89   
Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub    44.24        1:33.64   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    46.25        1:36.16   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  Greve Svømmeklub    45.16        1:36.66   
Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub    46.07        1:37.70   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    47.26        1:38.14   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup    46.79        1:40.11   
10  Lucas Grænge  2004  Nakskov Svømme Klub    47.94        1:41.20   
11  Lasse Thulstrup  2004  Ishøj Svømme Klub    48.34        1:43.28   
12  Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub    49.34        1:45.54   
13  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Tåstrup    49.67        1:46.21   
14  Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939    49.55        1:46.42   
15  Mikkel Mosegaard  2004  TVS Tårnborg IF    50.49        1:46.62   
16  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svømme Klub    1:48.02        1:48.02   
17  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939    1:49.26        1:49.26   
18  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup    51.58        1:50.29   
19  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub    53.72        1:52.97   
20  Villads Brasch Jensen  2004  Greve Svømmeklub    51.84        1:54.15   
21  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    54.53        1:54.37   
22  Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub    54.95        1:55.82   
23  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Tåstrup    53.94        1:57.25   
24  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    1:57.84        1:57.84   
25  Christian Jepsen  2005  TVS Tårnborg IF    56.41        1:58.81   
26  Mads Munksgaard  2004  Næstved IF    2:07.70        2:07.70   
27  Tobias Rehder Knudsen  2005  TVS Tårnborg IF    58.75        2:08.17   
Conrad Holten Hansen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømme Klub            DSQ  flere flyben e/start 
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub            DSQ  E.S.B.v/100m 
Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  2 arm u/vand 
Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF            DSQ  asym ben v/start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner