2021-04-13   00:02:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionale Årgangsmesterskaber gruppe 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regions Årgangs Mesterskab G1    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  18:40   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cecilie Elkjær  2001  Hvidovre Svømme Klub    36.08  1:12.92  1:50.04    2:26.97   
Sofie Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub    36.06  1:13.41  1:51.36    2:28.22   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    35.89  1:13.59  1:51.18    2:28.62   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen-MK31    34.92  1:12.22      2:28.69   
Amalie Frederiksen  2001  Slagelse Svømmeklub    35.14  1:13.08  1:53.04    2:33.60   
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling      1:15.67  1:54.87    2:33.82   
Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling    37.16  1:16.20  1:55.63    2:34.29   
Anna Andersen  2001  Ishøj Svømme Klub    36.52  1:16.02  1:55.84    2:36.36   
Rebekka Windahl  2001  Hvidovre Svømme Klub    40.01  1:21.73  2:03.29    2:43.23   
10  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF    40.57        2:46.80   
11  Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    37.43  1:19.91  2:06.20    2:49.81   
12  Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    41.11  1:26.11  2:11.81    2:57.83   
13  Nikoline V Hansen  2001  TVS Tårnborg IF    41.32        2:59.28   
14  Laura Mikkelsen  2001  Haslev Svømmeklub    42.25  1:28.08      3:01.15   
15  Celine Nordal Jacobsen  2001  Svømmeklubben Syd      1:35.47  2:24.09    3:12.14   
Isabella Agnete Clausen  2001  Nakskov Svømme Klub            DSQ  EFB v 150 m 
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    34.94  1:13.37  1:53.06    2:31.95   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    38.35  1:18.68  1:59.41    2:39.01   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    38.25  1:19.68  2:01.69    2:42.31   
Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    39.39  1:20.72  2:03.20    2:42.87   
Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm Svømmeklub    38.13  1:20.22  2:02.75    2:44.89   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    37.80  1:19.79  2:02.22    2:45.10   
Mathilde Rasmussen  2002  Slagelse Svømmeklub    41.04  1:24.76  2:08.26    2:51.80   
Regitze Lund Frederiksen  2002  Vordingborg Svømme Klub    40.79  1:26.41  2:12.55    2:57.23   
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    43.50  1:30.01  2:17.14    3:03.04   
10  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    43.55  1:31.79  2:22.02    3:10.59   
11  Line Due Truelsen  2002  Nakskov Svømme Klub      1:38.12  2:29.09    3:18.42   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF            DSQ  svøm p mave ef 150 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner