2021-04-10   22:10:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionale Årgangsmesterskaber gruppe 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regions Årgangs Mesterskab G1    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  12:45   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Yu Fagerberg  2000  Ishøj Svømme Klub    32.28  1:07.17  1:41.07    2:15.73   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    32.13  1:06.95  1:41.94    2:17.31   
Gustav Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    32.79  1:09.16  1:45.04    2:19.90   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    33.91  1:11.10      2:24.18   
Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen-MK31    33.57  1:10.74  1:48.18    2:26.18   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub    36.08  1:13.36      2:28.08   
Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    35.96  1:14.95  1:54.40    2:33.52   
Oscar Fischer Kokholm  2000  Slagelse Svømmeklub            2:33.95   
Magnus Madsen  2000  Nakskov Svømme Klub    37.23    1:57.19    2:34.63   
10  Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub    42.33  1:29.38  2:18.25    3:03.34   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001  Slagelse Svømmeklub    30.17  1:02.93  1:35.83    2:06.89   
Matthias Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    33.95        2:24.71   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    35.08  1:12.08  1:49.50    2:26.99   
Marcus Munkholm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    35.94  1:14.61  1:53.92    2:32.28   
Mathias Luplau  2001  Køge Svømmeklub    36.11        2:32.56   
Nicolai Andreassen  2001  Haslev Svømmeklub    37.19  1:16.26  1:55.89    2:35.05   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    37.32  1:16.38  1:56.45    2:35.38   
Frederik Birch Jørgensen  2001  Haslev Svømmeklub    38.42  1:19.58  2:00.90    2:39.47   
Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub    37.63  1:18.54  2:00.99    2:40.41   
10  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    38.37  1:19.49  2:00.75    2:40.68   
11  Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub    37.42  1:19.19  2:02.55    2:45.78   
12  Emil Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub      2:09.18      2:51.46   
13  Karl-Emil Rohr  2001  Vallensbæk IF Af 1939    41.30  1:26.00  2:12.73    2:59.10   
14  Matti Andersen  2001  Næstved IF    41.50  1:28.04  2:15.35    3:01.42   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner