2021-04-15   06:14:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open 2015 Herfølge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  27 november 2015   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  19:44   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 november 2015         
 
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2016 
Årg. 2005-2016: Sofie Høvring (2004) 1:26.14 2013-11-15 
Årg. 2003-2004: Amanda Duus (2000) 1:14.16 2011-11-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Tåstrup    37.26        1:20.44  0-11 Aldersgruppe Rekord 
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    38.04        1:25.68   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.12        1:30.32   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    41.62        1:31.25   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.33        1:32.56   
Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    42.84        1:33.04   
Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub    42.71        1:36.81   
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub    45.65        1:37.24   
Annette Toft  2006  Holbæk Svømme Klub    46.58        1:39.63   
10  Cille Winskov Rasmussen  2006  Holbæk Svømme Klub    46.54        1:41.39   
11  Lærke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre Svømme Klub    49.36        1:42.18   
12  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub    50.77        1:44.36   
13  Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub    48.04        1:44.41   
14  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    51.15        1:44.65   
15  Amalie Jensen  2005  Hvidovre Svømme Klub    47.15        1:44.94   
16  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    48.69        1:46.89   
17  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    48.77        1:47.07   
18  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    51.17        1:48.15   
19  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  Hvidovre Svømme Klub    52.67        1:49.00   
20  Leia Gustavsson  2007  Simklubben Laxen    52.46        1:52.09   
21  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    50.79        1:55.02   
22  Filippa Elmgren  2005  Simklubben Laxen    59.64        2:04.91   
Filippa Jasmia Skikkild  2005  Hvidovre Svømme Klub            DSQ  Ryg afslut på maven 
Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub            DSQ  Ryg afslut på maven 
Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  Asynkron.ben v/25m 
Saga Wahlbeck  2006  Simklubben Laxen            DSQ  Ryg afslut på mave 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Årg. 2005-2016: Sofie Høvring (2004) 1:26.14 2013-11-15 
Årg. 2003-2004: Amanda Duus (2000) 1:14.16 2011-11-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    35.55        1:16.45   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    38.47        1:17.39   
Anna Wrist-Elkjær  2003  Swim Team Tåstrup    36.17        1:18.37   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    37.37        1:19.13   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    38.57        1:19.25   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.30        1:19.31   
Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub    36.42        1:20.24   
Anna Højerslev Eriksen  2004  Vest-Brøndby    37.17        1:20.25   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    38.94        1:20.36   
10  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Tåstrup    38.96        1:20.52   
11  Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub    38.96        1:20.93   
12  Frida Hvirring Kragh  2004  Hvidovre Svømme Klub    39.16        1:21.88   
12  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    38.11        1:21.88   
14  Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svømme Klub    38.36        1:22.06   
15  Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub    37.79        1:22.84   
16  Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub    39.52        1:23.19   
17  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF    38.15        1:23.92   
18  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    40.75        1:25.06   
18  Marie Bylov Larsen  2003  Vest-Brøndby    37.89        1:25.06   
20  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.25        1:25.43   
21  Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen    40.30        1:25.50   
22  Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    39.11        1:25.61   
23  Sofie Bak  2003  Hvidovre Svømme Klub    41.95        1:27.83   
24  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.88        1:27.86   
25  Amalie Nissov-Johannsen  2003  Vest-Brøndby    41.55        1:27.88   
26  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub    41.17        1:28.50   
27  Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    42.03        1:30.99   
28  Katrina Vang  2003  Fuglafjarðar Svimjifelag    42.37        1:31.80   
29  Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup    42.57        1:32.23   
30  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    46.23        1:33.03   
31  Sesilia Feilberg  2003  Fuglafjarðar Svimjifelag    41.50        1:33.64   
32  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    42.53        1:34.13   
33  Nanna Udby Laugesen  2004  Hvidovre Svømme Klub    41.86        1:34.34   
34  Ella Ljungdahl  2004  Simklubben Laxen    42.44        1:34.58   
35  Elsa Kanth  2004  Simklubben Laxen    44.89        1:36.23   
36  Saga Eriksson  2003  Simklubben Laxen    45.02        1:37.93   
37  Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub    47.29        1:39.45   
38  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen    46.23        1:39.73   
39  Andjela Zivanovic Erixon  2004  Simklubben Laxen    49.25        1:41.38   
40  Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen    47.13        1:41.85   
41  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen    47.81        1:45.74   
42  Maya Baltser  2004  Nakskov Svømme Klub    50.38        1:45.76   
43  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    51.76        1:46.45   
44  Nellie Johansson  2004  Simklubben Laxen    51.96        1:50.30   
45  Ebba Björklund  2004  Simklubben Laxen    57.13        1:54.20   
46  Rebecca Hägerroth  2004  Simklubben Laxen    55.78        1:54.50   
47  Filippa Krüger Søndergaar  2004  Køge Svømmeklub    53.82        1:58.76   
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            DSQ  Ryg afslut. på maven 
Thea Hero  2004  Simklubben Laxen            DSQ  1 hånd i vend. v/75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 november 2015 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner