2020-01-26   23:53:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarapid Knattesim 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.08        1:08.62   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    33.74        1:08.83   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    34.28        1:10.13   
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap    34.00        1:11.76   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    34.99        1:12.05   
Tindra Norling  2003  Södertörns Simsällskap    33.32        1:12.07   
Cecilia Viberg  2003  IFK Lidingö Simklubb    34.28        1:13.28   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    35.43        1:13.48   
Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    34.85        1:14.66   
10  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    35.55        1:15.01   
11  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    36.63        1:16.31   
12  Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap    35.85        1:16.56   
13  Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    36.52        1:16.93   
14  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    36.57        1:17.46   
15  Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            1:17.56   
16  Alice Jönsson  2003  Södertörns Simsällskap    36.52        1:17.70   
17  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    37.10        1:19.03   
18  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap    37.66        1:19.20   
19  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            1:19.30   
20  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.35        1:19.66   
21  Vera Backman  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            1:22.22   
22  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap            1:22.34   
23  Alice Persson  2003  Södertörns Simsällskap            1:23.08   
24  Felicia Moureau  2003  Södertälje Simsällskap            1:24.78   
25  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    41.65        1:24.92   
26  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            1:25.29   
27  Jenny Tunell  2003  Danderyds Sim            1:25.55   
28  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.96        1:27.60   
29  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.50        1:29.26   
30  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    42.40        1:30.05   
31  Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.15        1:30.74   
32  Fanny Jardetun  2003  Södertörns Simsällskap    44.02        1:35.08   
33  Josephine Premat  2003  Södertälje Simsällskap    43.51        1:35.70   
34  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap    43.99        1:37.22   
35  Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap    44.79        1:42.29   
36  Saga Karlung  2003  Väsby Simsällskap    47.19        1:42.41   
37  Emilia Lundqvist  2003  Södertörns Simsällskap    48.52        1:45.05   
38  Elin Homnã©r  2003  Simklubben Neptun    52.55        1:52.21   
Ellinor Roxmalm  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  09:31   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    30.82        1:05.11   
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    33.14        1:09.02   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    34.73        1:12.60   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    35.06        1:14.20   
Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    36.95        1:16.18   
Elias Skeppstedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    36.11        1:16.37   
Filip Novacic  2003  Danderyds Sim    35.95        1:18.12   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    38.80        1:20.39   
Albin Åslund  2003  Södertörns Simsällskap    38.91        1:21.66   
10  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    39.37        1:23.26   
11  Filip Nilsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    39.22        1:23.33   
12  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.03        1:23.78   
13  Felix Noe Glaser  2003  Södertörns Simsällskap    39.40        1:23.79   
14  Linus Bolinder  2003  Södertörns Simsällskap    39.02        1:25.71   
15  Oliver Sundgren  2003  Väsby Simsällskap    39.73        1:26.15   
16  Rikard Fabel  2003  Väsby Simsällskap    41.40        1:28.67   
17  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.37        1:28.91   
18  Alexander Thulin  2003  Simklubben Neptun    43.50        1:30.92   
19  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap    44.31        1:31.33   
Zakarias Labiad  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Gigi Zardiashvili  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  09:31 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            30.34   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            32.46   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            32.91   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb            33.25   
Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun            34.20   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim            34.94   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            34.97   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            35.37   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            35.44   
10  Josefine Åkerman  2004  Södertörns Simsällskap            35.45   
11  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            35.50   
12  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            35.70   
13  Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            35.81   
14  Ella Evers  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            36.20   
15  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun            36.25   
16  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            36.53   
17  Dominika Auxtova  2004  IFK Lidingö Simklubb            36.60   
18  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap            37.49   
19  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun            37.76   
20  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            37.97   
21  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            38.07   
22  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            38.42   
23  Katja Kutsenko  2004  IFK Lidingö Simklubb            38.66   
24  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            38.70   
25  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap            38.77   
26  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            38.80   
27  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun            39.25   
28  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim            39.40   
29  Vilma Dombos  2004  IFK Lidingö Simklubb            39.70   
30  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun            39.98   
31  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap            40.22   
32  Eleonora Engström  2004  IFK Lidingö Simklubb            40.33   
33  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun            40.75   
34  Alice Dombos  2004  IFK Lidingö Simklubb            40.81   
35  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            40.95   
36  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            41.41   
37  Sigrid Priks  2004  Simklubben Neptun            41.73   
38  Elin Glifberg  2004  IFK Lidingö Simklubb            42.13   
39  Olivia Lindgren  2004  Södertälje Simsällskap            43.75   
40  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            43.99   
41  Elinor Svensson  2004  Turebergs Simklubb            44.14   
42  Filippa Granström  2004  IFK Lidingö Simklubb            44.44   
43  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            44.91   
44  Torun Fritiof  2004  Solna Sundbyberg SS 04            46.33   
45  Beata Brunius  2004  Wisby Simsällskap            46.58   
46  Elin Päivinen  2004  Södertälje Simsällskap            50.13   
47  Ella Grundin  2004  Turebergs Simklubb            52.34   
Ella Eiemarker  2004  Simklubben Neptun            DNS   
Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
Aysha Camal Cerrato  2004  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb            32.05   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            32.69   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            33.10   
Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap            34.28   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            34.82   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            35.18   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap            35.55   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            36.29   
Hugo Liljeberg  2004  Simklubben Neptun            36.74   
10  Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap            38.28   
11  Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap            38.78   
12  Leo Liu  2004  Turebergs Simklubb            39.21   
13  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun            39.94   
14  Jonathan Hã¶rberg  2004  Simklubben Neptun            40.48   
15  Anton Berggren  2004  Solna Sundbyberg SS 04            41.56   
16  Lukas Wiman  2004  Turebergs Simklubb            41.90   
17  Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap            42.80   
18  Oskar van de Beek  2004  Väsby Simsällskap            45.53   
19  William Hammar Sjöberg  2004  Turebergs Simklubb            49.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  10:05   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun            35.66   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.74   
Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun            37.89   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            38.05   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            38.49   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            38.59   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            38.93   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            39.09   
Sofia Wennerholm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            39.12   
10  Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            39.50   
11  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap            39.62   
12  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            39.70   
13  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            40.30   
14  Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            40.35   
15  Matilda Sandquist  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            40.36   
16  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            40.45   
17  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            40.60   
18  Mathilda Rosenberg  2005  Simklubben Neptun            40.95   
19  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            41.26   
20  Lisa Knöös  2005  Simklubben Neptun            41.65   
21  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            41.75   
22  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            41.82   
23  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            42.05   
24  Maria Flink  2005  Södertörns Simsällskap            42.23   
25  Ingrid Lindqvist  2005  Upplands-Bro Simsällskap            42.49   
26  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap            42.59   
27  Elsa Brandt  2006  Väsby Simsällskap            42.69   
28  Jade Hansson  2005  Turebergs Simklubb            43.00   
29  Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            43.16   
30  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            44.09   
31  Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun            44.17   
32  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.24   
33  Felicia State  2005  Simklubben Neptun            44.32   
34  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun            44.36   
35  Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap            44.37   
36  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            44.48   
37  Estelle Ersöz  2005  Simklubben Neptun            44.49   
38  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            44.80   
39  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap            44.97   
40  Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            45.35   
41  Alexandra Ward  2005  Väsby Simsällskap            45.96   
42  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            46.28   
43  Elsa Svan  2007  Väsby Simsällskap            46.57   
44  Julia Marklund  2006  Turebergs Simklubb            46.62   
45  Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun            46.66   
46  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            46.75   
47  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            46.81   
48  Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            46.82   
49  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap            47.10   
50  Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.18   
51  Julia Ottosson  2006  Södertörns Simsällskap            47.34   
52  Vilma Brobacke  2005  IFK Lidingö Simklubb            47.63   
53  Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            47.74   
54  Annabelle Lorrca  2005  Simklubben Neptun            47.77   
55  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            48.01   
56  Tindra Funke  2006  Väsby Simsällskap            48.44   
57  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            49.04   
58  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap            49.95   
59  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap            50.05   
60  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb            50.15   
61  Emelie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            50.46   
62  Ebba Burman Kindgren  2005  Simklubben Neptun            50.77   
63  Meja Lundin  2005  Wisby Simsällskap            51.15   
64  Emma Molin  2006  Turebergs Simklubb            51.98   
64  Milana Gheorghiu  2005  Turebergs Simklubb            51.98   
66  Isabella Herres  2005  Väsby Simsällskap            52.10   
67  Elin Hall  2006  Simklubben Neptun            52.38   
68  Vera Popova  2006  Turebergs Simklubb            52.43   
69  Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb            52.53   
70  Nova Nyström  2006  Södertälje Simsällskap            53.04   
71  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            53.42   
72  Clara Björk  2005  IFK Lidingö Simklubb            53.48   
73  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            53.78   
74  Carolina Norén  2006  Turebergs Simklubb            53.83   
75  Amanda Mattsson  2005  Södertörns Simsällskap            53.89   
76  My Sundberg  2005  Väsby Simsällskap            54.10   
77  Isa Carlsund  2006  Simklubben Neptun            54.33   
78  Lovisa Jalvinger  2007  Turebergs Simklubb            54.79   
79  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            55.09   
80  Ida Söderlund  2006  Turebergs Simklubb            55.38   
81  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            56.66   
82  Cecilia Nordenbäck  2006  Simklubben Neptun            1:00.79   
83  Nellie Häger  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            1:01.37   
84  Lova Ehn  2006  Turebergs Simklubb            1:02.01   
85  Agnes Wiman  2006  Turebergs Simklubb            1:09.13   
86  Anna Svedenkrans  2006  Simklubben Neptun            1:10.77   
87  Ella Omazic  2007  Turebergs Simklubb            1:14.22   
Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Jessica Kuhlin  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Venla Engström  2007  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            31.00   
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim            32.62   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            34.22   
Valentino Vrbanus  2006  Solna Sundbyberg SS 04            36.30   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            36.33   
Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb            36.49   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            36.56   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            36.95   
Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            37.04   
10  Christoffer Pankl  2005  Danderyds Sim            37.58   
11  Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            37.92   
12  Axel Gustavsson  2005  IFK Lidingö Simklubb            38.60   
13  Gabriel Wächter  2005  Simklubben Neptun            38.85   
14  Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            39.31   
15  Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap            39.45   
16  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            40.13   
17  Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap            40.97   
18  Jonatan Eriksson  2005  Simklubben Neptun            41.51   
19  Maxim Jelagin  2005  IFK Lidingö Simklubb            41.67   
20  Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            41.88   
21  Albin Argelius  2005  Turebergs Simklubb            42.34   
22  Nicholas Benyammine  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            42.45   
23  Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            42.57   
24  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            42.60   
25  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            42.69   
26  Jonas Tunell  2005  Danderyds Sim            42.92   
27  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            42.99   
28  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            43.05   
29  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            43.16   
30  Melker Högfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            43.37   
31  Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap            43.75   
32  Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            44.83   
33  Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun            44.86   
34  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.64   
35  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            46.27   
36  Ludvig Löfvström  2006  Simklubben Neptun            47.68   
37  Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun            48.08   
38  Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap            48.70   
39  Jonathan Åkerman  2006  Södertörns Simsällskap            48.91   
40  Oliver Osowski Sell  2005  Väsby Simsällskap            49.54   
41  Henrik Viberg  2006  IFK Lidingö Simklubb            49.83   
42  Elvin Wijaya  2006  Turebergs Simklubb            50.37   
43  Ludvig Simes  2005  Turebergs Simklubb            50.73   
44  Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap            50.83   
45  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            50.93   
46  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            51.21   
47  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            52.95   
48  Theo Tollbring  2005  IFK Lidingö Simklubb            53.17   
49  Eric Granström  2006  IFK Lidingö Simklubb            53.37   
50  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            53.42   
51  Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            54.81   
52  Daniel Wu  2007  Turebergs Simklubb            1:01.79   
Brandon Kellokoski  2005  Väsby Simsällskap            DNS   
Gabriel Jansson Bulhoes  2005  Turebergs Simklubb            DNS   
Gustav Westman  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Linus Wohrne  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Nicola Pavlovic Cano  2007  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    33.56        1:15.65   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.30        1:20.29   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    39.08        1:23.48   
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap    39.50        1:27.44   
Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    37.49        1:28.20   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    40.86        1:30.06   
Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    40.54        1:30.14   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    40.20        1:30.70   
Cecilia Viberg  2003  IFK Lidingö Simklubb    42.73        1:32.85   
10  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    41.63        1:33.36   
11  Alice Jönsson  2003  Södertörns Simsällskap    42.80        1:35.22   
12  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    43.95        1:36.30   
13  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap    44.61        1:46.28   
14  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    50.98        1:54.92   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Felicia Moureau  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    39.90        1:24.55   
Elias Skeppstedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    39.84        1:27.42   
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    41.43        1:28.21   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    49.66        1:43.90   
Felix Noe Glaser  2003  Södertörns Simsällskap    52.93        1:57.39   
Zakarias Labiad  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Filip Nilsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Filip Novacic  2003  Danderyds Sim            DSQ   
Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            34.78   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            37.76   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb            37.80   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            39.21   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            39.41   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            39.68   
Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun            39.72   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            40.48   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            40.48   
10  Aysha Camal Cerrato  2004  Södertörns Simsällskap            40.49   
11  Sofia Montan  2004  Danderyds Sim            41.55   
12  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            41.66   
13  Ella Evers  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            42.25   
14  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun            42.90   
15  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun            43.06   
16  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            43.34   
17  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            44.15   
18  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap            44.44   
19  Dominika Auxtova  2004  IFK Lidingö Simklubb            44.79   
20  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            44.81   
21  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            44.86   
22  Katja Kutsenko  2004  IFK Lidingö Simklubb            45.07   
23  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            46.53   
24  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun            46.79   
25  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap            47.24   
26  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun            47.49   
27  Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            47.74   
28  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            47.86   
29  Vilma Dombos  2004  IFK Lidingö Simklubb            48.68   
30  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            48.74   
31  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            49.28   
32  Filippa Granström  2004  IFK Lidingö Simklubb            49.37   
33  Olivia Lindgren  2004  Södertälje Simsällskap            49.67   
34  Elin Glifberg  2004  IFK Lidingö Simklubb            49.83   
35  Alice Dombos  2004  IFK Lidingö Simklubb            52.63   
36  Eleonora Engström  2004  IFK Lidingö Simklubb            52.97   
37  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun            53.48   
38  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            57.67   
39  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            58.16   
Elin Päivinen  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Sigrid Priks  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb            33.97   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            36.60   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            37.80   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            39.40   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            43.24   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            44.01   
Hugo Liljeberg  2004  Simklubben Neptun            46.14   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap            46.35   
Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap            47.29   
10  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap            49.04   
11  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun            55.54   
Jonathan Hã¶rberg  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  12:20   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            17.53   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            18.34   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            18.42   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            18.52   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            18.92   
Maria Flink  2005  Södertörns Simsällskap            19.26   
Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun            19.28   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap            19.43   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            19.52   
10  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            19.71   
11  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun            19.88   
12  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            19.94   
13  Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            20.55   
14  Sofia Wennerholm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            20.67   
15  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            20.71   
16  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun            20.86   
17  Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            20.92   
18  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            20.93   
19  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            21.18   
20  Matilda Sandquist  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            21.25   
21  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            21.36   
22  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            21.41   
23  Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            21.46   
24  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            21.76   
25  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            22.05   
26  Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            22.77   
27  Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun            22.94   
28  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap            23.07   
29  Ingrid Lindqvist  2005  Upplands-Bro Simsällskap            23.17   
30  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            23.51   
31  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            23.53   
32  Nova Nyström  2006  Södertälje Simsällskap            23.55   
33  Lisa Knöös  2005  Simklubben Neptun            23.90   
34  Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun            23.92   
35  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb            24.36   
36  Tindra Funke  2006  Väsby Simsällskap            24.96   
37  Estelle Ersöz  2005  Simklubben Neptun            25.23   
38  Mathilda Rosenberg  2005  Simklubben Neptun            25.55   
39  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            25.61   
40  Emelie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            27.62   
40  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap            27.62   
42  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap            27.73   
43  Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            27.93   
44  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            28.18   
45  Annabelle Lorrca  2005  Simklubben Neptun            28.23   
46  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            29.17   
47  Ebba Burman Kindgren  2005  Simklubben Neptun            29.43   
48  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            29.86   
49  Elin Hall  2006  Simklubben Neptun            35.53   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Cecilia Nordenbäck  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Isa Carlsund  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Julia Ottosson  2006  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            DSQ   
Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  12:20 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  19 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  14:46   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            16.36   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            16.56   
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim            16.83   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            18.58   
Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb            18.82   
Nicola Pavlovic Cano  2007  Södertörns Simsällskap            18.82   
Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            19.08   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            19.21   
Valentino Vrbanus  2006  Solna Sundbyberg SS 04            19.67   
10  Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            20.34   
11  Gabriel Wächter  2005  Simklubben Neptun            20.81   
12  Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            20.83   
13  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            21.69   
14  Axel Gustavsson  2005  IFK Lidingö Simklubb            21.82   
15  Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            21.83   
16  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            22.13   
17  Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            22.20   
18  Christoffer Pankl  2005  Danderyds Sim            22.29   
19  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            22.77   
20  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            22.84   
21  Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap            23.08   
22  Maxim Jelagin  2005  IFK Lidingö Simklubb            24.24   
23  Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap            24.29   
24  Jonas Tunell  2005  Danderyds Sim            24.37   
25  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            35.20   
Brandon Kellokoski  2005  Väsby Simsällskap            DNS   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Gustav Westman  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Nicholas Benyammine  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  14:46 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    34.88        1:17.37   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    39.68        1:24.11   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    40.07        1:25.61   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    39.58        1:26.24   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    41.06        1:28.40   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    41.09        1:29.20   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    41.96        1:29.40   
Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun    44.05        1:29.63   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    43.42        1:29.94   
10  Aysha Camal Cerrato  2004  Södertörns Simsällskap    41.27        1:30.88   
11  Ella Evers  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    44.02        1:30.90   
12  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun    44.73        1:32.70   
13  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    44.93        1:32.99   
14  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    43.97        1:33.64   
15  Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    50.12        1:36.13   
16  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    46.10        1:36.27   
17  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    48.48        1:38.37   
18  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    48.80        1:38.53   
19  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    48.40        1:40.95   
20  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap    50.57        1:43.26   
21  Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap    48.68        1:48.66   
22  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    53.46        1:49.43   
Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    37.61        1:21.59   
Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap    41.49        1:22.22   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    41.85        1:27.06   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    44.87        1:32.49   
Hugo Liljeberg  2004  Simklubben Neptun    45.33        1:33.55   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    47.17        1:35.19   
Anton Berggren  2004  Solna Sundbyberg SS 04    45.07        1:37.85   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    47.82        1:39.12   
Leo Liu  2004  Turebergs Simklubb    47.86        1:41.15   
10  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun    53.48        1:48.86   
Jonathan Hã¶rberg  2004  Simklubben Neptun            DNS   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  12:35   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 15, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SS04 Lag 1  Solna Sundbyberg SS 04            2:13.47   
  Emma Lundmark  2003      32.61        32.61   
  Lisa Candelius  2003      31.52        1:04.13   
  Elvira Montes  2004      35.29        1:39.42   
  Rebecka Ishaq  2003      34.05        2:13.47   
                     
SK Neptun Damer Lag 1  2003  Simklubben Neptun            2:13.85   
  Isa Lundgren Sonnergren  2004      30.68        30.68   
  Alva Hagström  2003      33.53        1:04.21   
  Anna Wainikka  2004      33.75        1:37.96   
  Elsa Djuphammar  2003      35.89        2:13.85   
                     
Tureberg Damer [2003]  2003  Turebergs Simklubb            2:16.85   
  Felicia Larsered  2003      33.28        33.28   
  Selma Holmer  2004      34.33        1:07.61   
  Julia Häglund  2003      34.71        1:42.32   
  Yasmine Jezzini  2003      34.53        2:16.85   
                     
Upplands-B Damer [2003]  2003  Upplands-Bro Simsällskap            2:21.68   
  Selma Åström  2003      35.18        35.18   
  Filippa Kristoffersson  2003      35.68        1:10.86   
  Jennifer Sjöborg  2003      37.30        1:48.16   
  Mikaela Jogell  2003      33.52        2:21.68   
                     
Skk Damer [2003]  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            2:22.38   
  Ella Engelgren  2004      35.92        35.92   
  Vera Backman  2003      34.61        1:10.53   
  Sara Kärvestedt  2003      36.90        1:47.43   
  Ella Evers  2004      34.95        2:22.38   
                     
SK Neptun Damer Lag 2  2003  Simklubben Neptun            2:23.68   
  Vendela Hillström  2003      34.02        34.02   
  Elin Grähs  2004      35.96        1:09.98   
  Nina Hall  2004      37.78        1:47.76   
  Filippa Folcker  2005      35.92        2:23.68   
                     
Väsby SS Flickor Lag 1  2003  Väsby Simsällskap            2:25.98   
  Amanda Takala  2004      36.10        36.10   
  Lovisa Fantenberg  2004      35.35        1:11.45   
  Hanna Åkerman  2004      37.06        1:48.51   
  Moa Nyblom  2005      37.47        2:25.98   
                     
Danderyd Damer [2003]  2003  Danderyds Sim            2:30.56   
  Sofia Montan  2004      36.05        36.05   
  Jenny Tunell  2003      37.57        1:13.62   
  Elina Bergenstein Fransson  2004      40.55        1:54.17   
  Louise Blomqvist  2004      36.39        2:30.56   
                     
SK Neptun Damer Lag 3  2003  Simklubben Neptun            2:32.25   
  Iris Martinsson  2005      39.70        39.70   
  Elisa Sundberg  2005      38.23        1:17.93   
  Annie Birtner  2004      37.55        1:55.48   
  Lilly Eriksson  2004      36.77        2:32.25   
                     
10  Tureberg Damer 2 [2003]  2003  Turebergs Simklubb            2:33.41   
  Sara Arnö  2004      36.45        36.45   
  Yasemin Uzum  2003      34.67        1:11.12   
  Olivia Larsered  2003      36.61        1:47.73   
  Julia Marklund  2006      45.68        2:33.41   
                     
11  SS04 Lag 2  Solna Sundbyberg SS 04            2:33.97   
  Alice Velden  2005      41.63        41.63   
  Emilia Long  2004      38.35        1:19.98   
  Emma Montelius  2005      37.93        1:57.91   
  Maja Berngrim  2003      36.06        2:33.97   
                     
12  Lidingö SK Damer 1  2003  IFK Lidingö Simklubb            2:36.10   
  Cecilia Viberg  2003      33.14        33.14   
  Dominika Auxtova  2004      38.51        1:11.65   
  Eleonora Engström  2004      43.47        1:55.12   
  Elin Glifberg  2004      40.98        2:36.10   
                     
13  Väsby SS Flickor Lag 2  2003  Väsby Simsällskap            2:36.82   
  Amanda Fabel  2005      39.84        39.84   
  Felicia Brännbäck  2006      38.68        1:18.52   
  Rebecca Velin  2004      40.54        1:59.06   
  Emma Nygård  2004      37.76        2:36.82   
                     
14  Lidingö SK Damer 2  2003  IFK Lidingö Simklubb            2:45.01   
  Alice Dombos  2004      41.15        41.15   
  Vilma Dombos  2004      41.83        1:22.98   
  Filippa Granström  2004      44.10        2:07.08   
  Katja Kutsenko  2004      37.93        2:45.01   
                     
15  SK Ena Damer [2003]  2004  Simklubben Ena            2:46.50   
  Tindra Bärgård  2006      50.88        50.88   
  Sara Randerstedt  2004      34.11        1:24.99   
  Malvina Walldén  2005      39.18        2:04.17   
  Tara Klarbo Egan  2005      42.33        2:46.50   
                     
16  Väsby SS Flickor Lag 3  2003  Väsby Simsällskap            2:47.15   
  Alice Lindgren  2005      1:21.58        1:21.58   
  Lovisa Jardelid  2005      41.77        2:03.35   
  Anna Safaei  2004      43.80        2:47.15   
  Niyousha Rahimi  2005              2:47.15   
                     
17  Wisby SS Damer [2003]  2003  Wisby Simsällskap            2:49.63   
  Nella Silfwergård  2004      40.84        40.84   
  Beata Brunius  2004      44.40        1:25.24   
  Ella Ekepil  2005      40.91        2:06.15   
  Mia Samuelsson  2005      43.48        2:49.63   
                     
18  Tureberg Damer 3 [2003]  2003  Turebergs Simklubb            3:18.16   
  Emelie Westlund  2005      49.26        49.26   
  Jade Hansson  2005      45.35        1:34.61   
  Maria Krejci  2006      49.67        2:24.28   
  Carolina Norén  2006      53.88        3:18.16   
                     
19  Skk Damer 2 [2003]  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            3:24.63   
  Elvira Flores  2006      42.51        42.51   
  Klara Högfeldt  2005      46.21        1:28.72   
  Emelie Bilands  2006      55.38        2:24.10   
  Nellie Häger  2006      1:00.53        3:24.63   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  12:35   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skk Herrar [2003]  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            2:09.27   
  Elias Skeppstedt  2003      33.49        33.49   
  Otto Lundberg  2003      31.74        1:05.23   
  Walter Sundling  2004      33.11        1:38.34   
  Otto Reithner  2003      30.93        2:09.27   
                     
Tureberg Herrar 1 [2003]  2003  Turebergs Simklubb            2:17.64   
  August Eriksson  2004      32.19        32.19   
  Ludvig Holfve  2003      33.44        1:05.63   
  Filip Westlund  2003      34.79        1:40.42   
  Alexander Arnö  2005      37.22        2:17.64   
                     
SK Neptun Herrar Lag 1  2003  Simklubben Neptun            2:26.69   
  Oliver Albinzon  2005      34.89        34.89   
  Hampus Bengtsson  2005      38.47        1:13.36   
  Theo Djuphammar  2005      36.49        1:49.85   
  Hugo Liljeberg  2004      36.84        2:26.69   
                     
Danderyd Herrar [2003]  2003  Danderyds Sim            2:32.67   
  Filip Novacic  2003      34.85        34.85   
  Christoffer Pankl  2005      38.03        1:12.88   
  Jonas Tunell  2005      46.48        1:59.36   
  Wilhelm Arvidsson  2005      33.31        2:32.67   
                     
Wisby SS Herrar [2003]  2003  Wisby Simsällskap            2:35.20   
  Oliver Höglund  2003      35.86        35.86   
  Anton Höglund  2004      36.75        1:12.61   
  Elias Lyth  2004      39.66        1:52.27   
  Hannes Vigström  2004      42.93        2:35.20   
                     
SK Neptun Herrar Lag 2  2003  Simklubben Neptun            2:46.97   
  Uno Härmark  2005      40.15        40.15   
  Gabriel Wächter  2005      39.98        1:20.13   
  Alexander Thulin  2003      40.94        2:01.07   
  Jonatan Eriksson  2005      45.90        2:46.97   
                     
Väsby SS Pojkar Lag 1  2003  Väsby Simsällskap            2:49.89   
        39.50        39.50   
        43.09        1:22.59   
        49.61        2:12.20   
        37.69        2:49.89   
                     
Skk Herrar 2 [2003]  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            2:51.12   
  Vincent Flores  2005      42.57        42.57   
  Oscar Flores  2005      44.09        1:26.66   
  Gustav Åsbrink  2005      41.81        2:08.47   
  Nicholas Benyammine  2006      42.65        2:51.12   
                     
Tureberg Herrar 2 [2003]  2003  Turebergs Simklubb            2:52.27   
  Niclas Ruimeng Li  2004      38.25        38.25   
  Lukas Wiman  2004      40.94        1:19.19   
  Leo Liu  2004      40.18        1:59.37   
  Linus Wohrne  2005      52.90        2:52.27   
                     
10  Lidingö SK Herrar 1  2003  IFK Lidingö Simklubb            3:02.85   
  Eric Granström  2006      48.68        48.68   
  Axel Gustavsson  2005      39.32        1:28.00   
  Theo Tollbring  2005      53.49        2:21.49   
  Maxim Jelagin  2005      41.36        3:02.85   
                     
11  Skk Herrar 3 [2003]  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            3:04.49   
  Anton Graner  2005      45.37        45.37   
  David Berggren  2005      48.51        1:33.88   
  Jimmy Helmersson  2005      45.84        2:19.72   
  Melker Högfeldt  2007      44.77        3:04.49   
                     
SS04 Lag 1  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
  Marcus Larsson  2003                 
  Zakarias Labiad  2003                 
  Valentino Vrbanus  2006                 
  Tim Carlberg  2003              DNS   
                     
SK Neptun Herrar Lag 3  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
Tureberg Herrar 3 [2003]  2003  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  14:13   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    39.64  1:19.64  2:07.59    2:44.67   
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    35.21  1:21.01  2:09.85    2:45.74   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.96  1:18.13  2:12.87    2:51.43   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    37.82  1:24.67  2:12.18    2:52.76   
Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    41.60  1:27.27  2:19.53    3:00.54   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    40.50  1:29.17  2:20.72    3:01.58   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    40.05  1:27.50  2:21.06    3:02.85   
Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    40.20  1:26.70  2:23.46    3:05.65   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    38.89  1:24.45  2:20.58    3:05.66   
10  Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    42.98  1:32.57  2:25.80    3:06.88   
11  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    39.75  1:27.94  2:24.41    3:08.42   
12  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.71  1:30.15  2:24.01    3:10.30   
13  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    40.12  1:28.79  2:25.23    3:10.64   
14  Vera Backman  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    46.62  1:34.70  2:27.71    3:14.74   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Rebecca Sandström  2003  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  14:13 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  14:21   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    40.06  1:21.69  2:15.18    2:52.07   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    40.18  1:24.98  2:16.07    2:53.32   
Elias Skeppstedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    41.09  1:27.47  2:26.91    3:08.20   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    48.08  1:38.09  2:34.55    3:14.18   
Filip Novacic  2003  Danderyds Sim    42.99  1:33.65  2:29.85    3:15.27   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    46.94  1:38.28  3:17.49    3:17.49   
Rikard Fabel  2003  Väsby Simsällskap    3.81  47.60  1:42.11    3:37.84   
Felix Noe Glaser  2003  Södertörns Simsällskap    49.14  1:48.00  2:59.74    3:48.19   
Filip Nilsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  14:21 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  14:35   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            41.17   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            42.61   
Alice Leander  2004  IFK Lidingö Simklubb            43.58   
Josefine Åkerman  2004  Södertörns Simsällskap            43.74   
Ella Evers  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            44.21   
Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            45.05   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            45.18   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            46.04   
Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            46.23   
10  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun            46.39   
11  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            46.71   
12  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap            46.91   
13  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            47.05   
14  Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun            47.12   
15  Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb            47.15   
16  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            47.42   
17  Elinor Svensson  2004  Turebergs Simklubb            47.84   
18  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            47.92   
19  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            48.20   
20  Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            48.35   
21  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            48.55   
22  Sofia Montan  2004  Danderyds Sim            48.57   
23  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            48.64   
24  Jok Waranya  2004  Turebergs Simklubb            48.81   
25  Aysha Camal Cerrato  2004  Södertörns Simsällskap            49.40   
26  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun            49.44   
27  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun            49.52   
28  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            49.98   
29  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            50.08   
30  Filippa Granström  2004  IFK Lidingö Simklubb            51.40   
31  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun            51.65   
32  Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            51.76   
33  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            51.82   
34  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap            52.11   
35  Elin Glifberg  2004  IFK Lidingö Simklubb            52.13   
36  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun            52.24   
37  Eleonora Engström  2004  IFK Lidingö Simklubb            52.48   
38  Isabelle Lundwall Lager  2004  Turebergs Simklubb            52.53   
39  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim            52.82   
40  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap            53.14   
41  Dominika Auxtova  2004  IFK Lidingö Simklubb            53.62   
42  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            53.71   
43  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            54.27   
44  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            55.32   
45  Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap            55.45   
46  Sigrid Priks  2004  Simklubben Neptun            57.06   
47  Ella Grundin  2004  Turebergs Simklubb            57.37   
48  Katja Kutsenko  2004  IFK Lidingö Simklubb            57.85   
49  Lovisa Klouda  2004  Turebergs Simklubb            58.36   
50  Elisabeth Pedersen  2004  Simklubben Neptun            58.99   
51  Beata Brunius  2004  Wisby Simsällskap            1:00.25   
52  Elin Päivinen  2004  Södertälje Simsällskap            1:02.68   
Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  14:35 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap            40.22   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb            41.61   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            42.72   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            45.20   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            46.04   
Hugo Liljeberg  2004  Simklubben Neptun            46.26   
Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap            48.42   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            49.26   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap            49.71   
10  Leo Liu  2004  Turebergs Simklubb            50.71   
11  Anton Berggren  2004  Solna Sundbyberg SS 04            50.95   
12  Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb            52.25   
13  Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap            54.49   
14  Oskar van de Beek  2004  Väsby Simsällskap            55.87   
15  Lukas Wiman  2004  Turebergs Simklubb            55.92   
16  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun            56.30   
17  Dino Lidberg Dimos  2004  Simklubben Neptun            1:01.31   
18  Anton Ovuka  2004  Väsby Simsällskap            1:03.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  15:20 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap            40.34   
Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun            46.16   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            46.36   
Matilda Sandquist  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            46.39   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            46.74   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            47.16   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            47.34   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            48.62   
Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun            48.79   
10  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            48.88   
11  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            49.68   
12  Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            50.06   
13  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            50.16   
14  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            51.21   
15  Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            51.57   
16  Sofia Wennerholm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            51.72   
17  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            52.53   
17  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            52.53   
19  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            52.76   
20  Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            53.25   
21  Alexandra Ward  2005  Väsby Simsällskap            53.63   
22  Annabelle Lorrca  2005  Simklubben Neptun            53.90   
23  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            54.74   
24  Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            54.78   
25  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            55.04   
26  Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun            55.15   
27  Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            55.65   
28  Ebba Burman Kindgren  2005  Simklubben Neptun            55.92   
29  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            55.99   
30  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap            56.19   
31  Nova Nyström  2006  Södertälje Simsällskap            56.72   
32  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap            56.77   
33  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap            56.92   
34  Amanda Mattsson  2005  Södertörns Simsällskap            57.70   
35  Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            57.73   
36  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            57.84   
37  Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun            58.16   
38  Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            58.22   
39  Emilia Buchgeister  2006  Turebergs Simklubb            58.27   
40  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            58.72   
41  Selma Sjödin  2006  Turebergs Simklubb            58.80   
42  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap            58.99   
43  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            59.07   
44  Carolina Norén  2006  Turebergs Simklubb            59.53   
45  Lisa Knöös  2005  Simklubben Neptun            59.85   
46  Meja Lundin  2005  Wisby Simsällskap            59.91   
47  Isa Carlsund  2006  Simklubben Neptun            59.99   
48  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            1:00.07   
49  Jade Hansson  2005  Turebergs Simklubb            1:00.14   
50  Felicia State  2005  Simklubben Neptun            1:00.34   
51  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun            1:00.41   
52  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap            1:00.51   
53  Emelie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            1:01.02   
54  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:01.74   
55  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            1:01.93   
56  Jessica Kuhlin  2006  Simklubben Neptun            1:02.90   
57  Julia Marklund  2006  Turebergs Simklubb            1:03.28   
58  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap            1:03.43   
59  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            1:03.51   
60  Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            1:04.60   
61  Anna Svedenkrans  2006  Simklubben Neptun            1:04.85   
62  Mathilda Rosenberg  2005  Simklubben Neptun            1:05.06   
63  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            1:05.66   
64  My Sundberg  2005  Väsby Simsällskap            1:05.97   
65  Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            1:06.16   
66  Vilma Brobacke  2005  IFK Lidingö Simklubb            1:15.18   
Isabella Herres  2005  Väsby Simsällskap            DNS   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Cecilia Nordenbäck  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Ebbalisa Lidgren  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Elin Hall  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Estelle Ersöz  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Lovisa Jalvinger  2007  Turebergs Simklubb            DSQ   
Nellie Häger  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            41.48   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            45.53   
Gustav Westman  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.72   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            46.70   
Valentino Vrbanus  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.40   
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim            49.61   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            50.02   
Gabriel Wächter  2005  Simklubben Neptun            50.45   
Eric Granström  2006  IFK Lidingö Simklubb            51.14   
10  Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            51.51   
11  Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap            51.52   
12  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            51.94   
13  Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            52.67   
14  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            52.80   
15  Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            53.05   
16  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            53.66   
17  Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            53.81   
18  Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb            54.53   
19  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            54.64   
20  Christoffer Pankl  2005  Danderyds Sim            55.29   
21  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            55.30   
22  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            55.46   
23  Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap            56.82   
24  Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap            57.39   
25  Ludvig Simes  2005  Turebergs Simklubb            57.45   
26  Carl Granström  2006  IFK Lidingö Simklubb            57.80   
27  Maxim Jelagin  2005  IFK Lidingö Simklubb            58.10   
28  Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            59.01   
29  Nicholas Benyammine  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            1:00.30   
30  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            1:01.70   
31  Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            1:03.14   
32  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            1:03.38   
32  Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            1:03.38   
34  Albin Argelius  2005  Turebergs Simklubb            1:04.67   
35  Fabian Grejs  2005  Turebergs Simklubb            1:04.95   
36  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            1:06.12   
37  Henrik Viberg  2006  IFK Lidingö Simklubb            1:07.24   
38  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            1:07.92   
39  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            1:10.40   
Brandon Kellokoski  2005  Väsby Simsällskap            DNS   
Gabriel Jansson Bulhoes  2005  Turebergs Simklubb            DNS   
Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap            DSQ   
Jonatan Eriksson  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap            DSQ   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 23, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saliha Colic  2003  Södertörns Simsällskap    39.68        1:24.61   
Cecilia Viberg  2003  IFK Lidingö Simklubb    40.67        1:28.11   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    42.11        1:28.23   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    41.84        1:29.09   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.13        1:29.66   
Rebecca Sandström  2003  IFK Lidingö Simklubb    43.10        1:30.77   
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            1:32.62   
Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    44.14        1:33.36   
Vera Backman  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    45.42        1:34.19   
10  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    44.85        1:35.16   
11  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    45.20        1:35.40   
12  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    45.19        1:35.51   
13  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    47.42        1:40.35   
14  Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap    46.90        1:40.88   
15  Alice Persson  2003  Södertörns Simsällskap    48.35        1:41.58   
16  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap    47.90        1:42.50   
17  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    49.03        1:43.13   
18  Bryndis Magnusdottir  2003  Solna Sundbyberg SS 04    50.54        1:45.43   
19  Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    49.09        1:45.51   
20  Jenny Tunell  2003  Danderyds Sim    50.68        1:45.84   
21  Alice Jönsson  2003  Södertörns Simsällskap    48.92        1:46.72   
22  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    51.63        1:46.82   
23  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    51.71        1:47.06   
24  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    50.83        1:47.15   
25  Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    51.27        1:47.43   
26  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    50.45        1:49.45   
27  Sara Kärvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    52.42        1:49.54   
28  Delara Marofi  2003  Turebergs Simklubb    51.24        1:50.87   
29  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap    52.12        1:51.02   
30  Fanny Jardetun  2003  Södertörns Simsällskap    51.96        1:51.61   
31  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    53.56        1:51.77   
32  Saga Hannerz  2003  Turebergs Simklubb    52.63        1:52.06   
33  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    52.75        1:52.27   
34  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    53.80        1:52.38   
35  Ella Faleij  2003  Turebergs Simklubb    51.50        1:52.75   
36  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap    55.81        2:00.15   
37  Josephine Premat  2003  Södertälje Simsällskap    55.91        2:01.22   
38  Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap    58.47        2:06.64   
Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Armita Mosavi  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
Emilia Lundqvist  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Saga Karlung  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  15:56 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  16:01   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    44.17        1:34.30   
Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    46.01        1:35.43   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    45.62        1:36.05   
Oliver Sundgren  2003  Väsby Simsällskap    45.44        1:37.66   
Filip Novacic  2003  Danderyds Sim    47.18        1:41.81   
Filip Nilsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    48.31        1:42.22   
Elias Skeppstedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    50.34        1:44.96   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    50.02        1:44.96   
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    50.67        1:46.06   
10  Robin Otsa  2003  Simklubben Neptun    52.38        1:47.83   
11  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    51.23        1:48.19   
12  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    52.63        1:55.24   
12  Rikard Fabel  2003  Väsby Simsällskap    1:55.24        1:55.24   
Albin Åslund  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  16:01 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            35.57   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            38.01   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            39.19   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            39.34   
Aysha Camal Cerrato  2004  Södertörns Simsällskap            39.77   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            39.96   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb            40.42   
Josefine Åkerman  2004  Södertörns Simsällskap            40.69   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim            40.76   
10  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            41.49   
11  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            41.52   
12  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            42.04   
13  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            42.20   
14  Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun            42.55   
14  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            42.55   
16  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            43.25   
17  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun            43.43   
18  Alice Leander  2004  IFK Lidingö Simklubb            43.75   
18  Eleonora Engström  2004  IFK Lidingö Simklubb            43.75   
20  Ella Evers  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            43.76   
21  Dominika Auxtova  2004  IFK Lidingö Simklubb            44.52   
22  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            46.25   
23  Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            46.46   
24  Katja Kutsenko  2004  IFK Lidingö Simklubb            46.58   
25  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap            46.59   
26  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            46.64   
27  Anna Hoffstedt  2004  Södertörns Simsällskap            47.09   
28  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap            47.16   
29  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap            47.38   
30  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            47.49   
31  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            48.08   
32  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun            48.31   
33  Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            48.48   
34  Elin Glifberg  2004  IFK Lidingö Simklubb            48.58   
35  Ella Grundin  2004  Turebergs Simklubb            48.69   
36  Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap            49.21   
37  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            49.29   
38  Sigrid Priks  2004  Simklubben Neptun            49.81   
39  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            49.99   
40  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun            50.52   
41  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun            50.92   
42  Filippa Granström  2004  IFK Lidingö Simklubb            51.23   
43  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap            51.41   
44  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            51.62   
45  Isabelle Lundwall Lager  2004  Turebergs Simklubb            52.77   
46  Elin Päivinen  2004  Södertälje Simsällskap            52.91   
47  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun            53.04   
48  Elinor Svensson  2004  Turebergs Simklubb            53.57   
49  Lovisa Klouda  2004  Turebergs Simklubb            54.86   
50  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            55.27   
51  Beata Brunius  2004  Wisby Simsällskap            57.06   
Jok Waranya  2004  Turebergs Simklubb            DNS   
Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim            DSQ   
Sandra Llorca  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb            36.18   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            37.19   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            37.86   
Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap            40.01   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            41.51   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            42.78   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap            42.84   
Hugo Liljeberg  2004  Simklubben Neptun            44.12   
Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb            44.53   
10  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            46.65   
11  Leo Liu  2004  Turebergs Simklubb            47.21   
12  Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap            47.52   
13  Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap            48.71   
14  Lukas Wiman  2004  Turebergs Simklubb            49.58   
15  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun            49.72   
16  Oskar van de Beek  2004  Väsby Simsällskap            55.61   
17  Anton Ovuka  2004  Väsby Simsällskap            56.75   
Anton Berggren  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Dino Lidberg Dimos  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap            DSQ   
Leo Robèrt  2004  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap            38.57   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            41.11   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            42.68   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            43.27   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            44.10   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            44.17   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            44.92   
Sofia Wennerholm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.37   
Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            45.74   
10  Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun            46.04   
11  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            47.15   
12  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun            47.34   
13  Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.40   
14  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            47.63   
15  Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun            47.71   
16  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            47.93   
17  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.02   
18  Mathilda Rosenberg  2005  Simklubben Neptun            48.17   
19  Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            48.25   
20  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            48.87   
21  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            49.01   
22  Nea Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04            49.25   
23  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            49.27   
24  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap            49.30   
25  Jade Hansson  2005  Turebergs Simklubb            49.40   
26  Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            49.46   
27  Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            49.75   
28  Amanda Mattsson  2005  Södertörns Simsällskap            49.97   
29  Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            50.44   
30  Matilda Sandquist  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            51.17   
31  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            51.89   
32  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap            51.91   
33  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            52.27   
34  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun            52.58   
35  Ebbalisa Lidgren  2005  Turebergs Simklubb            52.68   
36  Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun            52.89   
37  Estelle Ersöz  2005  Simklubben Neptun            53.53   
38  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            53.57   
39  Lisa Knöös  2005  Simklubben Neptun            53.84   
40  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap            53.88   
41  Felicia State  2005  Simklubben Neptun            54.13   
42  Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap            54.94   
43  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap            55.13   
44  Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            55.40   
45  Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            55.46   
46  Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb            56.33   
47  Nova Nyström  2006  Södertälje Simsällskap            56.50   
48  Vilma Brobacke  2005  IFK Lidingö Simklubb            56.59   
49  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap            56.78   
50  Ebba Burman Kindgren  2005  Simklubben Neptun            56.90   
51  Annabelle Lorrca  2005  Simklubben Neptun            57.18   
52  Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            57.74   
53  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            57.75   
54  Selma Sjödin  2006  Turebergs Simklubb            58.61   
55  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap            1:00.98   
56  Cecilia Nordenbäck  2006  Simklubben Neptun            1:02.27   
57  Nellie Häger  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            1:02.33   
58  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            1:02.80   
59  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            1:02.87   
60  Elin Hall  2006  Simklubben Neptun            1:03.45   
61  Isa Carlsund  2006  Simklubben Neptun            1:04.59   
62  Anna Svedenkrans  2006  Simklubben Neptun            1:08.43   
63  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            1:10.68   
Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            DNS   
Isabella Herres  2005  Väsby Simsällskap            DNS   
Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Emelie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            DSQ   
Isabell Andersson  2007  Turebergs Simklubb            DSQ   
Jessica Kuhlin  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Meja Lundin  2005  Wisby Simsällskap            DSQ   
Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            41.54   
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim            41.98   
Gustav Westman  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            42.45   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            42.69   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            44.75   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            44.87   
Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.00   
Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb            45.31   
Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap            46.13   
10  Nicola Pavlovic Cano  2007  Södertörns Simsällskap            46.15   
11  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            46.49   
12  Christoffer Pankl  2005  Danderyds Sim            47.99   
13  Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            49.24   
14  Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap            49.37   
15  Gabriel Wächter  2005  Simklubben Neptun            49.54   
16  Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap            49.76   
17  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            50.03   
18  Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            50.41   
19  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            50.52   
20  Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            50.63   
21  Maxim Jelagin  2005  IFK Lidingö Simklubb            50.65   
22  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            51.02   
23  Axel Mickelsson  2006  Turebergs Simklubb            52.66   
24  Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            55.35   
25  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            55.78   
26  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            55.87   
27  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            56.23   
28  Melker Högfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            56.26   
29  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            56.38   
30  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            56.50   
31  Fabian Grejs  2005  Turebergs Simklubb            58.11   
32  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            58.15   
33  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            58.53   
34  Jonatan Eriksson  2005  Simklubben Neptun            1:00.29   
35  Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            1:01.17   
36  Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            1:01.88   
37  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            1:05.70   
38  Carl Granström  2006  IFK Lidingö Simklubb            1:10.31   
Brandon Kellokoski  2005  Väsby Simsällskap            DNS   
Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun            DNS   
Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun            DNS   
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Nicholas Benyammine  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Valentino Vrbanus  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapide Knattesim 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  17:19   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.64        1:14.37   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    36.23        1:14.64   
Rebecca Sandström  2003  IFK Lidingö Simklubb    36.75        1:15.45   
Tindra Norling  2003  Södertörns Simsällskap    38.42        1:21.49   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    40.43        1:23.27   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    41.07        1:23.49   
Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    42.34        1:23.66   
Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    42.46        1:25.58   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    42.89        1:26.29   
10  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    44.39        1:26.42   
11  Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap    42.13        1:26.97   
12  Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    42.42        1:27.08   
13  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:27.11        1:27.11   
14  Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap    39.92        1:27.28   
15  Vera Backman  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    42.54        1:27.35   
16  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    42.26        1:27.37   
17  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap    42.89        1:27.63   
18  Cecilia Viberg  2003  IFK Lidingö Simklubb    43.27        1:29.69   
19  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    44.31        1:31.16   
20  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    44.82        1:32.44   
21  Alice Persson  2003  Södertörns Simsällskap    47.39        1:33.55   
22  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    48.28        1:36.73   
23  Jenny Tunell  2003  Danderyds Sim    47.08        1:39.52   
24  Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap    49.17        1:40.36   
25