2021-04-23   15:41:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2015         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miiro Vartiainen  2001      29.15  1:00.75  1:33.28    2:04.02   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Victor Savateev  2001      28.56  1:00.18  1:33.22    2:04.40   
  Nevskaya Volna                   
                     
Petteri Haverinen  2001      28.49  1:00.43  1:33.54    2:06.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Erik Nurmi  2001      29.23  1:02.09  1:35.60    2:07.81   
  Vanders                   
                     
Timi Pernanen  2001      30.68  1:04.24  1:38.51    2:11.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001      30.41  1:04.01  1:38.56    2:11.78   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Atte Pennanen  2001      30.29  1:03.87  1:38.48    2:12.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Alila  2001      29.60  1:03.14  1:37.57    2:12.33   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Harry Zimmermann  2001      30.67  1:04.30  1:38.59    2:12.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Aleksi Vähä-Lassila  2001      30.50  1:04.52  1:39.05    2:12.94   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Firas El-Idi  2001      30.13  1:04.20  1:39.65    2:13.29   
  Lahden Kaleva                   
                     
12  Olli Malmberg  2001      30.68  1:04.49  1:39.03    2:13.46   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Eemeli Raninen  2001      30.09  1:03.59  1:39.51    2:15.01   
  Helsingin Uimarit                   
                     
14  Aku Kaila  2003      31.00  1:06.08  1:42.60    2:17.36   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Atte Lasmio  2001      31.27  1:06.33  1:42.71    2:17.67   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
16  Lauri Krapf  2001      31.38  1:06.01  1:42.55    2:18.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Mikael Virtanen  2002      31.45  1:07.14  1:43.14    2:18.39   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
18  Aatu Harju  2002      31.76  1:07.30  1:44.30    2:20.68   
  Helsingin Uimarit                   
                     
19  Eemil Kylmä  2001      32.03  1:08.70  1:47.33    2:22.91   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Teemu Annala  2001      32.43  1:08.55  1:46.60    2:23.08   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Eetu Partanen  2001      31.95  1:08.63  1:46.72    2:23.62   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Touko Luukkonen  2002      33.17  1:09.65  1:47.05    2:24.12   
  Helsingin Uimarit                   
                     
23  Rasmus Söderholm  2002      33.77  1:11.48  1:50.47    2:27.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Atte Oikari  2001      33.06  1:10.44  1:50.54    2:28.85   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
25  Harald Åström  2001      34.51  1:12.66  1:52.29    2:29.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Ivan Turbin  2001      34.00  1:11.68  1:51.11    2:30.82   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Lauri Uosukainen  2002      34.55  1:13.78  1:53.42    2:31.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
28  Ville-veikko Katajisto  2002      35.12  1:14.41  1:53.90    2:31.99   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
29  Elias Saarinen  2002      34.02  1:13.63  1:54.43    2:32.24   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
30  Iivari Tuomola  2002      34.87  1:13.94  1:53.88    2:33.24   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
31  Ville Savulahti  2003      34.90  1:14.72  1:56.00    2:33.48   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
32  Max Åström  2002      34.81  1:14.26  1:55.47    2:34.67   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Akira Konttinen  2003      37.64  1:20.02  2:02.47    2:41.72   
  Raision Urheilijat                   
                     
34  Oscar Taht  2003      37.43  1:19.12  2:02.61    2:42.01   
  Simmis Wanda                   
                     
35  Joonas Karttunen  2003      38.22  1:19.75  2:02.24    2:42.38   
  Raision Urheilijat                   
                     
36  Georg Närjä  2002      36.32  1:17.66  2:01.63    2:42.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
37  Pyry Kurunsaari  2001      36.29  1:18.45  2:02.87    2:46.93   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Aapo Kinnunen  2004      38.21  1:21.13  2:05.76    2:47.53   
  Raision Urheilijat                   
                     
39  Olavi Männistö  2003      37.63  1:19.95  2:04.20    2:47.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
40  Samuli Hartikainen  2001      38.56  1:21.51  2:05.57    2:48.22   
  Cetus Espoo                   
                     
41  Elias Jääskeläinen  2002      38.31  1:23.51  2:09.13    2:48.91   
  Cetus Espoo                   
                     
42  Petri Shkolny  2003      37.33  1:21.55  2:08.24    2:49.12   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
43  Victor Branea  2001      38.54  1:22.90  2:08.62    2:49.83   
  Cetus Espoo                   
                     
44  Tuomas Peltola  2003      38.44  1:22.24  2:08.99    2:53.17   
  Cetus Espoo                   
                     
45  Eero Jääskeläinen  2001      37.35  1:21.45  2:07.97    2:53.21   
  Cetus Espoo                   
                     
46  Olavi Saarinen  2002      36.02  1:20.54  2:08.89    2:54.61   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
47  Severi Vilkko  2002      37.65  1:22.04  2:08.62    2:55.02   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
48  Santeri Berggren  2003      36.48  1:18.29  2:02.20    2:56.60   
  Octopus Lohja                   
                     
49  Sami Pönkä  2003      39.41  1:23.93  2:11.04    2:57.05   
  Vanders                   
                     
50  Heikki Väkeväinen  2002      38.11  1:24.39  2:12.83    2:57.22   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
51  Oliver Hanhimäki  2003      39.48  1:25.65  2:12.18    2:58.32   
  Octopus Lohja                   
                     
52  Sebastian Stenbacka  2002      36.56  1:22.14  2:12.13    2:58.67   
  Octopus Lohja                   
                     
53  Aki Holtari  2002      41.30  1:28.01  2:15.89    3:02.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
54  Jimi Kojo  2005      41.23  1:29.10  2:19.18    3:06.29   
  Uimaseura Aquila                   
                     
55  Daniil Lukasin  2002      43.16  1:32.42  2:21.46    3:07.58   
  Simmis Wanda                   
                     
56  Otto Ahvonen  2003      40.77  1:29.41  2:21.03    3:09.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
57  Aapo Ahlroos  2004      41.88  1:32.26  2:23.69    3:09.83   
  Vanders                   
                     
58  Veeti Salminen  2004      43.55  1:33.24  2:23.23    3:10.86   
  Simmis Wanda                   
                     
59  Sampo Nord  2005      42.55  1:30.72  2:23.37    3:10.99   
  Vanders                   
                     
60  Joni Routamo  2005      42.47  1:32.45  2:25.35    3:16.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
61  Joona Lehtonen  2003      45.55  1:35.81  2:27.49    3:17.71   
  Vanders                   
                     
62  Anton Sarvilahti  2005      44.34  1:35.83  2:28.56    3:19.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
63  Joonas Nieminen  2003      44.32  1:37.56  2:35.05    3:28.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
64  Osmo Mäkelä  2004      46.01  1:41.56  2:38.48    3:37.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Kasimir Riihelä  2002              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Emil Strandell  2002              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Pauli Rantamäki  2003              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.05  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:09 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:10   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2015         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lilli Louhikoski  2002      29.72  1:03.06  1:37.40    2:11.08   
  Vanders                   
                     
Anniina Kallio  2002      30.74  1:04.68  1:39.61    2:14.12   
  Raision Urheilijat                   
                     
Oona Laakso  2002      30.78  1:04.79  1:41.36    2:17.28   
  Raision Urheilijat                   
                     
Peppi Pinomäki  2002      31.93  1:07.49  1:43.84    2:19.74   
  Raision Urheilijat                   
                     
Tuisku Grundström  2002      31.74  1:07.07  1:44.44    2:21.63   
  Vanders                   
                     
Vera Vartiainen  2002      33.56  1:08.41  1:45.39    2:23.07   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Venla Salminen  2002      32.15  1:08.91  1:47.31    2:24.04   
  Cetus Espoo                   
                     
Verna Rostedt  2002      31.69  1:08.32  1:46.89    2:24.61   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Jokilammi  2002      33.04  1:10.01  1:48.02    2:25.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Pinja Paulomo  2002      33.65  1:10.57  1:48.16    2:25.86   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Irene Mäkilä  2004      33.68  1:10.89  1:49.07    2:26.51   
  Raision Urheilijat                   
                     
12  Meri Karttunen  2002      34.07  1:11.96  1:50.57    2:27.56   
  Vanders                   
                     
13  Milla Hyttinen  2003      34.31  1:12.03  1:51.24    2:28.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Siri Auvinen  2002      33.08  1:10.90  1:50.32    2:29.41   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Charlotte Ingberg  2002      33.81  1:12.56  1:52.68    2:29.62   
  Octopus Lohja                   
                     
16  Mikaela Jokela  2002      35.59  1:14.83  1:53.19    2:31.83   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
17  Nella Korpela  2002      34.59  1:12.99  1:53.37    2:33.67   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Stella Freystätter  2003      36.15  1:15.16  1:55.22    2:33.70   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Jutta Jauhiainen  2004      34.67  1:13.72  1:54.45    2:33.88   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Ada Aartela  2002      33.31  1:11.61  1:52.66    2:34.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
21  Iida Koskiluoto  2002      34.53  1:14.60  1:55.65    2:35.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
22  Pinja Österman  2002      34.58  1:13.90  1:54.65    2:35.59   
  Raision Urheilijat                   
                     
23  Aino-kaisa Paatos  2004      36.83  1:17.29  1:57.63    2:36.59   
  Raision Urheilijat                   
                     
24  Minttu Paalanen  2003      36.25  1:16.61  1:57.38    2:36.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
25  Saima Huovinen  2003      36.42  1:16.32  1:57.76    2:39.33   
  Helsingin Uimarit                   
                     
26  Essi Helle  2002      34.78  1:15.26  1:58.43    2:41.83   
  Helsingin Uimarit                   
                     
27  Nikita Ravalt  2002      37.16  1:19.61  2:02.82    2:42.64   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
28  Ellen Strandberg  2002      35.64  1:16.88  1:59.41    2:42.71   
  Vanders                   
                     
29  Viivi Hakamäki  2002      36.79  1:18.72  2:02.07    2:42.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
30  Helmi Ahonen  2003      37.17  1:20.21  2:04.32    2:45.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
31  Riikka Niskala  2004      37.60  1:20.84  2:05.09    2:45.59   
  Raision Urheilijat                   
                     
32  Milla-lotta Tapanainen  2003      39.41  1:22.74  2:04.99    2:45.84   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Ida Mäki-Hokkonen  2004      37.06  1:19.81  2:05.01    2:48.27   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
34  Oona Piekkala  2002      39.27  1:22.63  2:08.28    2:48.46   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Lilli Rinne  2004      37.84  1:21.26  2:05.65    2:48.57   
  Raision Urheilijat                   
                     
36  Ida Maliranta  2004      39.48  1:22.38  2:06.40    2:49.02   
  Raision Urheilijat                   
                     
37  Miisa Mäkelä  2002      37.34  1:21.36  2:07.34    2:49.38   
  Helsingin Uimarit                   
                     
38  Diana Seiger  2003      39.06  1:23.20  2:08.51    2:49.41   
  Cetus Espoo                   
                     
39  Elisa Liven  2004      37.64  1:21.91  2:07.23    2:50.73   
  Raision Urheilijat                   
                     
40  Milla Karttunen  2005      39.42  1:23.52  2:09.02    2:52.08   
  Raision Urheilijat                   
                     
41  Oona Lehtola  2003      39.60  1:24.54  2:10.29    2:53.30   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
42  Cami Wacklin  2002      39.48  1:24.68  2:10.34    2:54.11   
  Cetus Espoo                   
                     
43  Enni Silvennoinen  2003      39.58  1:24.13  2:11.01    2:55.75   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
44  Milla Salminen  2003      38.75  1:24.39  2:12.50    2:59.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
45  Salma Mäntynen  2005      40.48  1:27.33  2:16.31    3:02.71   
  Uimaseura Aquila                   
                     
46  Nelly Plukka  2003      41.28  1:29.23  2:17.86    3:04.82   
  Cetus Espoo                   
                     
47  Emma Laasonen  2002      41.08  1:26.62  2:16.00    3:05.56   
  Cetus Espoo                   
                     
48  Miia Äikäs  2003      46.32  1:39.82  2:31.71    3:06.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
49  Jenni Alanen  2002      42.25  1:28.58  2:18.54    3:06.48   
  Cetus Espoo                   
                     
50  Gabriella Linna  2004      42.50  1:29.26  2:20.12    3:06.89   
  Vanders                   
                     
51  Anna-maria Siivonen  2004      43.28  1:32.15  2:22.49    3:09.10   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
52  Aada Viitamäki  2003      38.98  1:27.20  2:20.27    3:10.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
53  Sofia Blomfelt  2003      42.61  1:31.03  2:22.75    3:12.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
54  Ella-maija Syväniemi  2004      41.08  1:31.45  2:23.05    3:13.82   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
55  Mette Peltola  2005      46.16  1:38.43  2:31.71    3:24.53   
  Raision Urheilijat                   
                     
56  Erika Andreasen  2002      44.41  1:38.13  2:33.23    3:27.86   
  Simmis Grani                   
                     
57  Minka Jumppainen  2003      45.74  1:41.43  2:37.70    3:28.82   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.05  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:10 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:58   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2015         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Nordquist  2005              34.51   
  Raision Urheilijat                   
Niko Teperi  2005              34.90   
  Cetus Espoo                   
Paavo Nenonen  2005              36.67   
  Cetus Espoo                   
Nico Peltonen  2005              36.76   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Antti Musikka  2005              36.92   
  Vanders                   
Jasper Oikarainen  2005              37.18   
  Raision Urheilijat                   
Kasperi Jalonen  2005              37.42   
  Raision Urheilijat                   
Lauri Aho  2006              37.60   
  Raision Urheilijat                   
Nooa Matela  2005              38.44   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Julius Luoto  2005              38.46   
  Raision Urheilijat                   
11  Heikki Konsta Ianes  2005              39.88   
  Simmis Wanda                   
12  Veeti Salminen  2006              40.56   
  Someron Esa                   
13  Aaron Pirinen  2005              40.63   
  Järvenpään Uintiklubi                   
14  Joni Routamo  2005              40.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
15  Risto Kallström  2006              40.99   
  Cetus Espoo                   
16  Niko Nokikuru  2005              42.24   
  Riihimäen Uimaseura                   
17  Aaro Imppola  2006              42.84   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
18  Eeli Partanen  2005              43.63   
  Cetus Espoo                   
19  Topias Muhonen  2006              43.76   
  Octopus Lohja                   
20  Leo Heinola  2006              45.18   
  Cetus Espoo                   
21  Jani Ekman  2006              46.21   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
22  Aron Forslund  2005              47.35   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
23  Onni Rahkonen  2007              51.62   
  Simmis Grani                   
24  Samuli Seger  2005              52.58   
  Octopus Lohja                   
Robert Törnkvist  2006              DNS   
  Simmis Grani                   
Samuel Halminen  2005              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Samuli Pykälämaa  2005              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Kinnunen  2003              29.78   
  Raision Urheilijat                   
Santeri Pulkkinen  2004              30.82   
  Lahden Uimaseura                   
Danil Seksenov  2004              31.27   
  Vanders                   
Luukas Vainio  2003              32.23   
  Cetus Espoo                   
Kuutti Suominen  2003              33.65   
  Raision Urheilijat                   
Olavi Männistö  2003              34.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
Taavi Backman  2004              34.26   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Rantapää  2003              34.28   
  Cetus Espoo                   
Karri Suuronen  2003              34.29   
  Cetus Espoo                   
10  Akseli Leppänen  2004              34.30   
  Cetus Espoo                   
10  Roni Severinkangas  2003              34.30   
  Cetus Espoo                   
12  Jesse Hyppönen  2004              34.57   
  Lahden Kaleva                   
13  Aleksi Kokkonen  2004              34.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
14  Joonas Salzmann  2003              34.96   
  Octopus Lohja                   
15  Alexander Nyman  2004              35.48   
  Hyvinkään Uimaseura                   
16  Henry Nyman  2003              35.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Niko Akkanen  2003              35.69   
  Riihimäen Uimaseura                   
18  Veerti Juurakko  2004              35.73   
  Cetus Espoo                   
19  Joonas Maaranen  2004              35.84   
  Hyvinkään Uimaseura                   
20  Tony Heinola  2003              36.18   
  Cetus Espoo                   
21  Matias Rasinmäki  2003              36.97   
  Cetus Espoo                   
22  Jesse Lintusalo  2004              37.28   
  Vanders                   
23  Miikka Visto  2004              37.36   
  Riihimäen Uimaseura                   
24  Viktor Asklöf  2004              37.40   
  Cetus Espoo                   
25  Santtu Kosunen  2003              37.60   
  Cetus Espoo                   
26  Mattias Janhunen  2003              37.65   
  Cetus Espoo                   
27  Otto Ahvonen  2003              38.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
27  Sam Zamanimehr  2003              38.37   
  Cetus Espoo                   
29  Akseli Maaranen  2004              38.43   
  Hyvinkään Uimaseura                   
30  Alarik Virtanen  2003              38.58   
  Raision Urheilijat                   
31  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003              38.70   
  Cetus Espoo                   
32  Waldemar Palombi  2004              39.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
33  Jan Byskov  2004              39.10   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
34  Aapo Ahlroos  2004              39.61   
  Vanders                   
35  Matteus Einiö  2004              39.67   
  Gladius Kirkkonummi                   
36  Leo Karttunen  2004              40.54   
  Cetus Espoo                   
37  Anton Petrov  2004              40.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
38  Nuutti Laitinen  2004              40.68   
  Cetus Espoo                   
39  Manu Rosendahl  2003              40.71   
  Riihimäen Uimaseura                   
40  Ville Savela  2003              41.00   
  Someron Esa                   
41  Miko Mikkola  2004              41.44   
  Simmis Wanda                   
42  Osmo Mäkelä  2004              41.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
43  Daniel Bun  2004              42.25   
  Riihimäen Uimaseura                   
44  Masih Tantula  2004              42.95   
  Simmis Grani                   
45  Raman Veisi  2004              43.22   
  Raision Urheilijat                   
46  Luka Pykälistö  2004              44.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
47  Justus Holtari  2004              44.77   
  Cetus Espoo                   
48  Lucas Lönnblad  2004              45.48   
  Cetus Espoo                   
49  Olli Paukola  2003              46.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
50  Samuel Saari  2004              46.65   
  Cetus Espoo                   
51  Eelis Wiberg  2004              48.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Leo Hautaniemi  2004              DNS   
  Cetus Espoo                   
Ivan Jakkonen  2003              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sami Pönkä  2003              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oskari Aalto  2002              25.73   
  Cetus Espoo                   
Petteri Haverinen  2001              25.74   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002              26.28   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Haikonen  2001              26.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
Jere Ruuhonen  2001              26.80   
  Cetus Espoo                   
Kalle Mäkinen  2002              27.30   
  Vanders                   
Joonas Mustonen  2001              27.37   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Torkkel  2001              27.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Aleksi Vähä-Lassila  2001              27.70   
  Raision Urheilijat                   
10  Oskari Rantamäki  2001              27.89   
  Octopus Lohja                   
11  Matias Hjelm  2002              27.91   
  Vanders                   
12  Saku Suomalainen  2001              28.30   
  Cetus Espoo                   
13  Pyry Nurminen  2001              28.45   
  ORCA Helsinki                   
14  Onni-kalle Luomala  2002              28.55   
  Järvenpään Uintiklubi                   
15  Oscar Skjäl  2002              29.14   
  Cetus Espoo                   
16  Elias Kukkonen  2002              29.15   
  ORCA Helsinki                   
17  Ruslan Panschin  2001              29.18   
  ORCA Helsinki                   
18  Konsta Seppä  2001              29.95   
  Riihimäen Uimaseura                   
19  Tatu Jentze  2001              29.97   
  Cetus Espoo                   
20  Leo Mikkonen  2002              30.15   
  Cetus Espoo                   
21  Rasmus Söderholm  2002              30.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
22  Joel Syrjä  2002              30.46   
  Cetus Espoo                   
23  Dorian Sadojevic Jelacik  2002              30.91   
  Cetus Espoo                   
24  Oskari Niemi  2001              31.35   
  Hyvinkään Uimaseura                   
25  Aapo Liljaniemi  2002              31.42   
  Nurmijärven Uinti                   
26  Repe Kupila  2001              31.48   
  Gladius Kirkkonummi                   
27  Samuel Leppänen  2002              32.68   
  Simmis Wanda                   
28  Max Eriksson  2002              33.03   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
29  Kalle Kauppinen  2002              33.16   
  ORCA Helsinki                   
29  Victor Branea  2001              33.16   
  Cetus Espoo                   
31  Ilari Silventoinen  2002              33.69   
  Simmis Wanda                   
32  Jerry Roine  2002              34.00   
  Järvenpään Uintiklubi                   
33  Kirill Levo  2002              34.14   
  ORCA Helsinki                   
34  Juuso Korhonen  2002              34.16   
  Octopus Lohja                   
35  Mio Munsterhjelm  2002              35.04   
  Simmis Grani                   
36  Kasper Nyman  2001              35.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
37  Aapo Löyttyniemi  2001              36.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
38  Sebastian Bun  2002              37.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
39  Rasmus Rutanen  2001              40.03   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Max Åström  2002              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.05  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:13   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2015         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Louna Kasvio  2006              36.84   
  Cetus Espoo                   
Wilma Sundt  2006              37.20   
  Cetus Espoo                   
Katriina Kallio  2006              38.88   
  Raision Urheilijat                   
Heli Kuisma  2006              39.61   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Malin Lindblom  2006              39.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Jeanette Ingberg  2006              42.00   
  Octopus Lohja                   
Ester Hirvonen  2006              42.37   
  Helsingfors Simsällskap                   
Hedda-liina Honkaniemi  2006              48.60   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Päivä-kaisla Seppänen  2006              50.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Emilia Lammivaara  2007              50.92   
  Simmis Grani                   
11  Matilda Leppänen  2007              51.23   
  Simmis Grani                   
12  Aino Sarvilahti  2008              53.44   
  Lappeenrannan Uimarit                   
13  Anni Mäki-Hokkonen  2007              53.69   
  Lappeenrannan Uimarit                   
14  Iida Tawast  2007              1:10.59   
  Simmis Grani                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Liinu Louhikoski  2004              31.32   
  Vanders                   
Dina Sadojevic Jelacik  2004              31.66   
  Cetus Espoo                   
Aada Rissanen  2004              32.45   
  Vanders                   
Auri Keurulainen  2004              32.46   
  Cetus Espoo                   
Jutta Jauhiainen  2004              32.93   
  Cetus Espoo                   
Nea Mustonen  2004              33.33   
  Lahden Uimaseura                   
Josephine Otis  2004              33.46   
  Cetus Espoo                   
Kira Lindroos  2005              33.47   
  Cetus Espoo                   
Venla Lindström  2004              33.55   
  Lahden Uimaseura                   
10  Daniella Guth  2005              33.82   
  Cetus Espoo                   
11  Saga Kovanen  2004              34.04   
  Cetus Espoo                   
12  Tuuli Pippuri  2005              34.17   
  Cetus Espoo                   
13  Pinja Nieminen  2004              34.41   
  Cetus Espoo                   
14  Ciara Wacklin  2004              35.26   
  Cetus Espoo                   
15  Cecilia Serovuo  2004              35.35   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Ada Hakkarainen  2005              35.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Iisa Karpela  2004              35.97   
  Cetus Espoo                   
18  Sofia Morais  2005              36.26   
  Cetus Espoo                   
19  Milla Strandberg  2005              36.53   
  Vanders                   
20  Aino Tamminen  2005              36.70   
  Lappeenrannan Uimarit                   
21  Kukka Peill  2005              37.14   
  Cetus Espoo                   
22  Aliina Karvonen  2004              37.19   
  Simmis Wanda                   
23  Anna Hakkarainen  2005              37.50   
  Cetus Espoo                   
24  Janita Severinkangas  2004              37.57   
  Cetus Espoo                   
25  Oona Kupari  2004              37.88   
  Octopus Lohja                   
26  Anna Mattila  2004              38.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
26  Silja Eloranta  2004              38.83   
  Vanders                   
28  Saga Höijer  2005              38.92   
  Cetus Espoo                   
29  Iiris Järvelä  2005              39.02   
  Helsingfors Simsällskap                   
30  Stella Kela  2004              39.03   
  Cetus Espoo                   
31  Vilja Saarinen  2005              39.11   
  Riihimäen Uimaseura                   
32  Inka Raitio  2004              39.52   
  Kouvolan Uimarit                   
33  Odessa Haikara  2004              39.70   
  Cetus Espoo                   
34  Laura Kousa  2005              39.72   
  Cetus Espoo                   
35  Annika Idman  2004              39.77   
  Cetus Espoo                   
36  Ada-maj Saarinen  2004              40.05   
  ORCA Helsinki                   
37  Nelli Rauhanen  2005              40.27   
  Raision Urheilijat                   
38  Essi Ahvenainen  2005              40.30   
  Vanders                   
39  Tatiana Sukhareva  2005              40.57   
  Vanders                   
40  Siri Kaskeala  2005              40.87   
  Cetus Espoo                   
41  Saana Perkkiö  2005              41.05   
  Riihimäen Uimaseura                   
42  Jannalina Porkka  2005              41.24   
  Vanders                   
43  Ida Kauppinen  2005              41.91   
  Lappeenrannan Uimarit                   
44  Roosa Tuomola  2005              42.05   
  Tuusulan Uimaseura                   
45  Pilvi Österman  2005              42.19   
  Raision Urheilijat                   
45  Siiri Teräs  2005              42.19   
  Raision Urheilijat                   
47  Venla Varvikko  2005              42.37   
  Cetus Espoo                   
48  Maggie Hollo  2005              42.71   
  Cetus Espoo                   
49  Aada Rantanen  2004              43.25   
  Raision Urheilijat                   
50  Rina Rantanen  2005              44.41   
  Cetus Espoo                   
51  Diana Valero De La Iglesia  2004              44.51   
  HTU Stadi                   
52  Hilda Mäkelä  2005              45.04   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
53  Kia Andreasen  2004              45.26   
  Simmis Grani                   
54  Heidi Nurminen  2005              45.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
55  Verna Haravuori  2004              45.38   
  Järvenpään Uintiklubi                   
56  Maria Mustonen  2005              45.91   
  ORCA Helsinki                   
57  Helmi Romppanen  2004              46.45   
  Riihimäen Uimaseura                   
58  Riina Krouvi  2004              49.02   
  Lappeenrannan Uimarit                   
59  Alma Samaletdin  2005              49.70   
  Simmis Grani                   
Ella Vilenius  2004              DNS   
  Vanders                   
Iina Rissanen  2005              DSQ   
  Vanders                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
Iiris Virtanen  2004              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Janica Nieminen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Lauronen  2002              28.04   
  Uimaseura Aquila                   
Emilia Liven  2002              29.30   
  Raision Urheilijat                   
Sara Virtanen  2002              29.51   
  Swimming Jyväskylä                   
Venla Salminen  2002              29.67   
  Cetus Espoo                   
Siiri Einiö  2003              29.70   
  Gladius Kirkkonummi                   
Mathilda Kalenius  2002              29.77   
  Kouvolan Uimarit                   
Jade Huhtamaa  2002              30.07   
  Helsingin Uimarit                   
Laura Kellberg  2003              30.16   
  Cetus Espoo                   
Emma Kajanto  2002              30.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
10  Julia Sairanen  2003              30.73   
  Lahden Uimaseura                   
11  Pinja Paulomo  2002              30.91   
  Cetus Espoo                   
12  Sofia Långström  2003              31.03   
  Cetus Espoo                   
13  Ada Aartela  2002              31.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
14  Tinja Turunen  2002              31.15   
  Simmis Wanda                   
15  Riia Hiltunen  2002              31.18   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Vilhelmiina Leppänen  2003              31.45   
  Cetus Espoo                   
17  Ida Lehtovaara  2003              31.61   
  Uimaseura Aquila                   
18  Anni Korhonen  2003              31.66   
  Raision Urheilijat                   
19  Pilvi Kilpeläinen  2002              31.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
20  Sonja Lehtinen  2003              31.91   
  Helsingin Uimarit                   
21  Aino-olivia Arola  2002              31.93   
  Uimaseura Aquila                   
22  Vilja Laaksonen  2002              32.20   
  Järvenpään Uintiklubi                   
23  Viivi Sorri  2003              32.37   
  Gladius Kirkkonummi                   
24  Hilla Kuuva  2003              32.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
25  Ella Haravuori  2002              32.49   
  Järvenpään Uintiklubi                   
26  Emma Johansson  2003              32.84   
  Cetus Espoo                   
27  Iisa Kääpä  2002              33.02   
  Uimaseura Aquila                   
28  Oona Siltala  2002              33.32   
  Cetus Espoo                   
29  Maria Piirainen  2002              33.48   
  Raision Urheilijat                   
30  Janna Salminen  2003              33.80   
  Lahden Uimaseura                   
31  Aliisa Jalo  2002              34.01   
  Someron Esa                   
31  Helmi Ahonen  2003              34.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
33  Diana Seiger  2003              34.23   
  Cetus Espoo                   
34  Hanni Riikonen  2002              34.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
35  Nelli Vartiainen  2002              34.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
36  Milla-lotta Tapanainen  2003              34.53   
  Cetus Espoo                   
37  Emmi Partanen  2003              34.58   
  Cetus Espoo                   
37  Julia Salminen  2002              34.58   
  Lahden Uimaseura                   
39  Liisa Lassila  2003              35.08   
  Kouvolan Uimarit                   
40  Cinja Åvist  2003              35.09   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
40  Lawen Veisi  2002              35.09   
  Raision Urheilijat                   
42  Milla Salminen  2003              35.12   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
43  Ella Pitkäkangas  2003              35.38   
  Vanders                   
44  Tiiu Korhonen  2003              35.45   
  Uimaseura Aquila                   
45  Lotta Heinimäki  2003              35.55   
  Helsingfors Simsällskap                   
46  Aada Viitamäki  2003              35.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
47  Tiia Kuisma  2003              36.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
48  Sonja Ylösmäki  2003              37.28   
  Someron Esa                   
49  Isla Pinta  2002              37.32   
  Raision Urheilijat                   
50  Nea Grundström  2003              37.33   
  Cetus Espoo                   
51  Cami Wacklin  2002              37.36   
  Cetus Espoo                   
52  Nelli Varjovaara  2002              37.39   
  Simmis Grani                   
53  Roosa Pilsari  2003              37.70   
  Järvenpään Uintiklubi                   
54  Senni Toikka  2003              38.16   
  Kouvolan Uimarit                   
55  Sanni Luostarinen  2002              38.18   
  Järvenpään Uintiklubi                   
56  Evalisa Cordova Castellani  2003              38.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
57  Delia Helena Aho  2003              39.16   
  Cetus Espoo                   
58  Erika Andreasen  2002              39.32   
  Simmis Grani                   
59  Sohvi Seppänen  2003              39.69   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
60  Laura Pitkänen  2002              39.76   
  Järvenpään Uintiklubi                   
61  Emma Aarnikoivu  2002              39.83   
  Simmis Wanda                   
62  Maria Pesso  2002              40.11   
  Simmis Grani                   
63  Lotta Laine  2003              41.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
64  Amanda Mielty  2003              41.95   
  Simmis Wanda                   
65  Wilma Sirén  2003              41.98   
  Simmis Grani                   
66  Emilia Myllykoski  2003              42.90   
  Simmis Wanda                   
67  Catherine Barnes  2003              43.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
68  Ekaterina Galay  2003              44.32   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Kedilyn Pulk  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
Sanna Valkonen  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
Veera Skinnari  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Venla Mäkelä  2003              DNS   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Vilma Mäkelä  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
Annika Alanen  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.05  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:13 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:35   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2015         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Koprinen  2003      33.26        1:11.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lari Tumanoff  2003      36.06        1:17.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Niko Matela  2003      35.60        1:17.46   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Manu Hännikäinen  2003      36.26        1:17.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lassi Haimi  2003      35.71        1:19.13   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aku Kaila  2003      36.25        1:19.18   
  Raision Urheilijat                   
                     
Tuukka Inkilä  2003      36.96        1:19.32   
  Cetus Espoo                   
                     
Niklas Hatakka  2003      39.05        1:21.90   
  Cetus Espoo                   
                     
Henri Heikkilä  2003      37.60        1:22.91   
  Uimaseura Aquila                   
                     
10  Oskar Turunen  2003      39.40        1:23.88   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
11  Eetu Palvanen  2003      38.49        1:24.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Onni Äijälä  2004      35.76        1:25.33   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
13  Risto Martikainen  2003      40.52        1:27.50   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Isak Jatkola  2003      42.88        1:30.05   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
15  Lauri Tolvanen  2003      40.08        1:32.16   
  Haminan Uimaseura                   
                     
16  Akira Konttinen  2003      45.26        1:37.11   
  Raision Urheilijat                   
                     
17  Benjamin Hoot  2003      47.01        1:38.33   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Aleksi Alanko  2003      43.05        1:39.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
19  Oskari Repo  2003      43.70        1:39.57   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Antti Malmberg  2003      41.39        1:39.92   
  Octopus Lohja                   
                     
21  Otso Mäkivuokko  2003      46.72        1:41.50   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
22  Joonas Karttunen  2003      47.92        1:42.70   
  Raision Urheilijat                   
                     
Kuutti Suominen  2003              DNF   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veeti Ruohtula  2001      29.11        1:02.45   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Tuomas Jokinen  2001      30.70        1:04.24   
  Cetus Espoo                   
                     
Eerikki Laitala  2001      29.54        1:04.71   
  Cetus Espoo                   
                     
Isak Gramén  2001      29.14        1:04.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Jere Ruuhonen  2001      29.59        1:06.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Oskari Aalto  2002      31.86        1:07.28   
  Cetus Espoo                   
                     
Herman Widbom  2001      30.87        1:07.39   
  Cetus Espoo                   
                     
Timi Pernanen  2001      32.20        1:08.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Torkkel  2001      31.19        1:09.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Jere Oikarainen  2002      34.06        1:11.35   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Jasu Ovaskainen  2002      33.06        1:11.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Jaakko Reinonen  2001      31.12        1:12.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Harry Zimmermann  2001      34.27        1:12.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Benjamin Kangas  2002      34.47        1:12.41   
  Haminan Uimaseura                   
                     
15  Roope Paatos  2002      34.69        1:13.42   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Santeri Tuomi  2001      33.64        1:14.48   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
17  Veeti Vainionpää  2001      33.62        1:15.77   
  Simmis Wanda                   
                     
18  Aleksi Seger  2001      33.81        1:16.24   
  Octopus Lohja                   
                     
19  Mihail Khanoukaev  2002      35.06        1:16.51   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Roope Tsutsunen  2002      36.35        1:18.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Elias Saarinen  2002      36.02        1:18.86   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
22  Danila Shishinin  2002      37.84        1:18.89   
  ORCA Helsinki                   
                     
23  Teemu Annala  2001      37.04        1:20.07   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Onni-kalle Luomala  2002      35.61        1:21.46   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
25  Rasmus Söderholm  2002      38.69        1:22.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Eetu Häkkinen  2001      39.27        1:25.35   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
27  Manu Ursin  2002      37.43        1:26.39   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
28  Lasse Saarinen  2002      39.04        1:27.05   
  Octopus Lohja                   
                     
29  Mathias Lindfors  2002      40.15        1:29.88   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
30  Pyry Talvitie  2002      42.45        1:34.03   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
31  Otto Sormunen  2002      45.47        1:37.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Kasimir Riihelä  2002              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Elias Jääskeläinen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Iivari Tuomola  2002              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Tino Lukkaroinen  2002              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.05  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:35 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:45   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2015         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Pälsi  2004      32.91        1:11.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jenna Pulkkinen  2004      35.36        1:18.23   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Annukka Pihkamäki  2004      37.61        1:19.16   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Sohvi Kallinen  2004      41.41        1:29.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lilli Rinne  2004      41.82        1:29.30   
  Raision Urheilijat                   
                     
Milja Mäkinen  2004      42.38        1:30.69   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nessa Järvinen  2004      40.67        1:31.35   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Nea Mustonen  2004      41.67        1:31.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saga Jatkola  2004      41.26        1:31.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
10  Riikka Niskala  2004      42.48        1:32.50   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Venla Lindström  2004      42.19        1:33.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Julia Tuura  2004      44.49        1:35.53   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
13  Ida Mäki-Hokkonen  2004      44.45        1:37.13   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
14  Lotta Hermonen  2004      45.87        1:39.33   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
15  Kira Lindroos  2005      43.62        1:39.63   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Vlada Guljajeva  2004      43.58        1:39.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
17  Ida Maliranta  2004      46.71        1:40.28   
  Raision Urheilijat                   
                     
18  Ada-maj Saarinen  2004      46.45        1:41.72   
  ORCA Helsinki                   
                     
19  Iida Savulahti  2004      44.57        1:43.76   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
20  Anna-maria Siivonen  2004      49.02        1:44.17   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
21  Elisa Liven  2004      50.07        1:46.96   
  Raision Urheilijat                   
                     
22  Wilma Savonen  2004      45.17        1:49.68   
  Cetus Espoo                   
                     
Sade Lukkaroinen  2004              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anniina Kallio  2002      31.24        1:06.24   
  Raision Urheilijat                   
                     
Lilli Louhikoski  2002      32.24        1:07.83   
  Vanders                   
                     
Venla Suihkonen  2002      32.63        1:12.67   
  Octopus Lohja                   
                     
Siri Auvinen  2002      33.35        1:13.91   
  Cetus Espoo                   
                     
Sofia Nieminen  2002      32.51        1:15.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Verna Rostedt  2002      35.96        1:16.49   
  Cetus Espoo                   
                     
Jonna Vasara  2002      35.28        1:17.19   
  Cetus Espoo                   
                     
Emilia Lyyra  2003      34.99        1:17.32   
  Vanders                   
                     
Sonja Lehtinen  2003      35.07        1:17.63   
  Helsingin Uimarit                   
                     
10  Annina Toimela  2002      35.81        1:18.12   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Mirka Mettinen  2002      35.50        1:18.24   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Vilma Norja  2002      36.54        1:20.11   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Minttu Paalanen  2003      36.45        1:20.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Pinja Paulomo  2002      36.21        1:20.81   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Aino-olivia Arola  2002      36.42        1:21.15   
  Uimaseura Aquila                   
                     
16  Viivi Vaajanen  2002      37.68        1:22.62   
  ORCA Helsinki                   
                     
17  Aino Paju  2003      37.58        1:22.69   
  Vanders                   
                     
18  Pilvi Pietikäinen  2002      38.65        1:22.95   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Pinja Österman  2002      37.92        1:23.64   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Sandra Kalenius  2003      37.69        1:25.10   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
21  Lotta Lehtoila  2003      39.19        1:25.11   
  ORCA Helsinki                   
                     
22  Riia Hiltunen  2002      39.31        1:26.60   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
23  Viivi Hakamäki  2002      41.85        1:29.24   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
24  Emmi Partanen  2003      42.49        1:34.42   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Emma Johansson  2003      42.11        1:34.52   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Essi Salokorpi  2003      43.61        1:36.37   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Oona Piekkala  2002      47.85        1:44.71   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Susanna Kuisma  2003      49.19        1:50.59   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.05  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:45 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:04   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2015         
 
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oskari Hynynen  2001      32.25  1:07.45  1:43.18    2:17.74   
  Salon Uimarit                   
                     
Veeti Haikonen  2001      33.36  1:09.70  1:46.04    2:21.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Perttu Somero  2001      33.09  1:08.62  1:46.43    2:23.43   
  Lahden Kaleva                   
                     
Miiro Vartiainen  2001      34.12  1:10.95  1:48.68    2:23.56   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Eetu Einto  2001      33.59  1:10.54  1:48.64    2:24.94   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Väinö Koponen  2001      34.63  1:11.46  1:48.82    2:25.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Alila  2001      33.75  1:12.33  1:51.74    2:27.75   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Kasper Envalds  2001      35.21  1:13.07  1:51.63    2:28.47   
  Vanders                   
                     
Ossi Kleimola  2001      34.85  1:12.55  1:51.39    2:29.58   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Saku Suomalainen  2001      35.95  1:14.55  1:53.10    2:30.06   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Kasper Vaittinen  2001      34.12  1:12.46  1:51.38    2:30.47   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Oscar Skjäl  2002      36.19  1:16.05  1:56.28    2:34.89   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Kalle Mäkinen  2002      34.44  1:13.15  1:54.71    2:35.56   
  Vanders                   
                     
14  Joonas Mustonen  2001      36.34  1:16.38  1:56.82    2:36.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Konsta Seppä  2001      36.65  1:16.78  1:57.61    2:36.74   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
16  Veikka Saren  2002      36.67  1:17.68  1:58.36    2:37.23   
  Someron Esa                   
                     
17  Aleksi Vähä-Lassila  2001      37.11  1:17.75  1:58.00    2:37.27   
  Raision Urheilijat                   
                     
18  Aaro Märsylä  2001      35.84  1:17.00  1:58.27    2:38.19   
  Vanders                   
                     
19  Elias Kukkonen  2002      36.70  1:18.13  2:01.18    2:41.93   
  ORCA Helsinki                   
                     
20  Atte Oikari  2001      39.18  1:20.74  2:03.44    2:45.05   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
21  Akseli Lehtonen  2002      39.53  1:23.13  2:06.53    2:46.58   
  Octopus Lohja                   
                     
22  Kristoffer Kulju  2001      40.01  1:22.30  2:05.56    2:47.34   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
23  Harald Åström  2001      39.78  1:23.56  2:06.34    2:48.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Lauri Uosukainen  2002      39.57  1:23.28  2:07.33    2:49.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
25  Aarne Myllynen  2002      39.18  1:21.51  2:02.96    2:50.88   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
26  Iikka Rajala  2001      41.20  1:24.35  2:09.06    2:53.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Iivari Tuomola  2002      42.07  1:26.80  2:10.24    2:53.41   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
28  Samuli Hartikainen  2001      40.75  1:24.33  2:09.84    2:54.01   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Eetu Partanen  2001      40.56  1:25.81  2:11.70    2:54.29   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Christian Kovanen  2001      44.23  1:32.24  2:19.55    3:06.26   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Reko Ojalainen  2001      42.29  1:29.51  2:20.05    3:09.31   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
32  Elias Kallonen  2003      44.18  1:33.49  2:22.70    3:09.35   
  Vanders                   
                     
33  Aki Holtari  2002      49.14  1:41.17  2:33.09    3:24.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tuomas Peltola  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Eemeli Raninen  2001              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Elias Filippovits  2002              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.05  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:04 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:54   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2015         
 
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oona Laakso  2002      34.59  1:12.39  1:51.48    2:29.65   
  Raision Urheilijat                   
                     
Peppi Pinomäki  2002      35.47  1:13.64  1:53.80    2:32.35   
  Raision Urheilijat                   
                     
Emilia Skinnari  2002      36.46  1:14.72  1:53.79    2:33.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Pilvi Kilpeläinen  2002      35.34  1:14.67  1:55.71    2:36.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Milla Nikkanen  2002      36.68  1:16.76  1:58.38    2:37.84   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Emilia Liven  2002      39.07  1:20.19  2:00.37    2:39.15   
  Raision Urheilijat                   
                     
Siiri Välimaa  2002      38.05  1:18.36  1:59.59    2:39.16   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Mathilda Kalenius  2002      39.67  1:21.02  2:02.05    2:41.83   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Charlotte Ingberg  2002      37.59  1:19.67  2:03.32    2:44.19   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Janita Brunila  2002      38.48  1:20.05  2:03.80    2:45.75   
  Uimaseura Aquila                   
                     
11  Saana Karell  2002      40.07  1:22.74  2:05.44    2:47.18   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
12  Sofia Långström  2003      40.58  1:23.14  2:06.20    2:48.39   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Roosa Aho  2003      39.51  1:22.44  2:05.77    2:48.74   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Anni Savolainen  2002      40.47  1:24.25  2:07.54    2:50.31   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Irene Mäkilä  2004      39.94  1:23.76  2:08.02    2:50.53   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Aino Kontiainen  2002      40.44  1:24.49  2:09.79    2:52.39   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
17  Noona Rantanen  2002      41.91  1:26.98  2:11.14    2:54.42   
  Vanders                   
                     
18  Aino-kaisa Paatos  2004      43.71  1:28.70  2:13.72    2:55.82   
  Raision Urheilijat                   
                     
19  Iina Von Schrowe  2003      41.58  1:26.91  2:12.83    2:57.44   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Meri Karttunen  2002      41.52  1:26.28  2:12.35    2:57.51   
  Vanders                   
                     
21  Ellen Strandberg  2002      42.05  1:27.04  2:13.47    2:59.10   
  Vanders                   
                     
22  Iida Koskiluoto  2002      42.48  1:29.06  2:15.74    2:59.78   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
23  Milli Kosunen  2002      42.86  1:28.67  2:15.45    3:00.71   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Daniella Guth  2005      45.32  1:33.99  2:22.59    3:07.64   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Oona Lehtola  2003      44.87  1:32.69  2:21.82    3:08.36   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
26  Cami Wacklin  2002      44.94  1:33.33  2:21.62    3:08.94   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Diana Seiger  2003      44.87  1:34.00  2:24.77    3:11.69   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Mikaela Jokela  2002      45.27  1:35.01  2:25.16    3:12.93   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
29  Marleen Mikk  2002      47.03  1:37.25  2:27.37    3:13.17   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Nelly Plukka  2003      44.51  1:35.85  2:27.25    3:14.75   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Milla-lotta Tapanainen  2003      49.53  1:41.91  2:35.21    3:24.98   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Helmi Rönnholm  2003      51.59  1:45.66  2:39.79    3:30.48   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Tiia Kuisma  2003      49.27  1:44.05  2:41.48    3:35.15   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Cinja Åvist  2003              DSQ   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Emma Kajanto  2002              DSQ  SW6.1 
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Negiin Javadi  2002              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.05  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:54 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:54   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2015         
 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Nenonen  2005              43.93   
  Cetus Espoo                   
Samuel Halminen  2005              44.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
Mio Heinola  2005              44.56   
  Nummelan Kisaajat                   
Tomi Silander  2006              44.84   
  Cetus Espoo                   
Niklas Nordquist  2005              45.67   
  Raision Urheilijat                   
Nico Peltonen  2005              45.87   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Julius Luoto  2005              46.09   
  Raision Urheilijat                   
Lauri Aho  2006              47.00   
  Raision Urheilijat                   
Nooa Matela  2005              47.11   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Jimi Kojo  2005              47.45   
  Uimaseura Aquila                   
11  Niko Teperi  2005              47.79   
  Cetus Espoo                   
12  Jasper Oikarainen  2005              48.07   
  Raision Urheilijat                   
13  Risto Kallström  2006              48.28   
  Cetus Espoo                   
14  Aron Forslund  2005              50.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
15  Aaron Pirinen  2005              50.30   
  Järvenpään Uintiklubi                   
16  Eeli Partanen  2005              51.46   
  Cetus Espoo                   
16  Jani Ekman  2006              51.46   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
18  Kasperi Jalonen  2005              51.90   
  Raision Urheilijat                   
19  Anton Sarvilahti  2005              52.29   
  Lappeenrannan Uimarit                   
20  Niko Nokikuru  2005              53.30   
  Riihimäen Uimaseura                   
21  Joni Routamo  2005              53.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
22  Aaro Imppola  2006              54.07   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
23  Samuli Pykälämaa  2005              54.59   
  Raision Urheilijat                   
24  Samuli Seger  2005              1:02.76   
  Octopus Lohja                   
25  Onni Rahkonen  2007              1:04.14   
  Simmis Grani                   
Topias Muhonen  2006              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004              37.07   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003              37.16   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Ylikulppi  2003              37.22   
  Cetus Espoo                   
Danil Seksenov  2004              37.26   
  Vanders                   
Henri Heikkilä  2003              37.52   
  Uimaseura Aquila                   
Luukas Vainio  2003              39.24   
  Cetus Espoo                   
Akseli Leppänen  2004              39.30   
  Cetus Espoo                   
Aapo Kinnunen  2004              40.42   
  Raision Urheilijat                   
Antti Malmberg  2003              41.29   
  Octopus Lohja                   
10  Santeri Berggren  2003              41.41   
  Octopus Lohja                   
11  Oskar Turunen  2003              42.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Roni Severinkangas  2003              42.29   
  Cetus Espoo                   
13  Joonas Maaranen  2004              42.31   
  Hyvinkään Uimaseura                   
14  Juuso Pulkkinen  2004              42.44   
  Cetus Espoo                   
15  Karri Suuronen  2003              43.40   
  Cetus Espoo                   
16  Veeti Salminen  2004              43.50   
  Simmis Wanda                   
17  Mattias Janhunen  2003              43.84   
  Cetus Espoo                   
18  Henry Nyman  2003              43.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
19  Aleksi Kokkonen  2004              45.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
20  Oliver Hanhimäki  2003              45.76   
  Octopus Lohja                   
21  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003              46.40   
  Cetus Espoo                   
22  Santtu Kosunen  2003              47.04   
  Cetus Espoo                   
23  Yufei Meng  2004              47.05   
  Cetus Espoo                   
24  Joonas Salzmann  2003              47.93   
  Octopus Lohja                   
25  Jan Byskov  2004              48.22   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
26  Alarik Virtanen  2003              48.44   
  Raision Urheilijat                   
27  Miko Mikkola  2004              49.14   
  Simmis Wanda                   
28  Osmo Mäkelä  2004              49.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
29  Aapo Ahlroos  2004              49.66   
  Vanders                   
30  Anton Petrov  2004              50.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
31  Alvar Aho  2004              51.33   
  Cetus Espoo                   
32  Masih Tantula  2004              52.07   
  Simmis Grani                   
33  Justus Holtari  2004              54.66   
  Cetus Espoo                   
34  Luka Pykälistö  2004              56.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Ivan Jakkonen  2003              DNS   
  Vanders                   
Matias Rasinmäki  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Raman Veisi  2004              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
Sam Zamanimehr  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sami Pönkä  2003              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petteri Haverinen  2001              29.05   
  Lahden Uimaseura                   
Isak Gramén  2001              29.23   
  Cetus Espoo                   
Jere Ruuhonen  2001              29.62   
  Cetus Espoo                   
Veeti Ruohtula  2001              29.70   
  Joensuun Uimaseura                   
Tuomas Jokinen  2001              32.21   
  Cetus Espoo                   
Oskari Rantamäki  2001              32.73   
  Octopus Lohja                   
Teemu Annala  2001              32.85   
  Cetus Espoo                   
Jasu Ovaskainen  2002              34.10   
  Lahden Uimaseura                   
Eemil Kylmä  2001              35.38   
  Cetus Espoo                   
10  Benjamin Kangas  2002              35.56   
  Haminan Uimaseura                   
11  Iivari Tuomola  2002              35.68   
  Tuusulan Uimaseura                   
12  Ville-veikko Katajisto  2002              36.45   
  Nurmijärven Uinti                   
13  Joel Syrjä  2002              36.72   
  Cetus Espoo                   
14  Samuli Hartikainen  2001              36.74   
  Cetus Espoo                   
15  Aleksanteri Nord  2002              37.78   
  Vanders                   
16  Dorian Sadojevic Jelacik  2002              37.88   
  Cetus Espoo                   
17  Samuel Leppänen  2002              39.52   
  Simmis Wanda                   
18  Kirill Levo  2002              40.17   
  ORCA Helsinki                   
19  Kalle Kauppinen  2002              40.19   
  ORCA Helsinki                   
20  Daniil Lukasin  2002              43.87   
  Simmis Wanda                   
21  Mio Munsterhjelm  2002              45.45   
  Simmis Grani                   
Rasmus Rutanen  2001              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.05  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:54 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:04   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2015         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wilma Sundt  2006              43.86   
  Cetus Espoo                   
Louna Kasvio  2006              43.99   
  Cetus Espoo                   
Annaliina Mänttäri  2006              46.94   
  Cetus Espoo                   
Malin Lindblom  2006              47.63   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Heli Kuisma  2006              47.64   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jeanette Ingberg  2006              48.20   
  Octopus Lohja                   
Katriina Kallio  2006              49.80   
  Raision Urheilijat                   
Ester Hirvonen  2006              51.02   
  Helsingfors Simsällskap                   
Maija Häkkinen  2006              55.42   
  Octopus Lohja                   
10  Anni Mäki-Hokkonen  2007              55.97   
  Lappeenrannan Uimarit                   
11  Hedda-liina Honkaniemi  2006              58.00   
  Järvenpään Uintiklubi                   
12  Matilda Leppänen  2007              1:00.45   
  Simmis Grani                   
Aino Sarvilahti  2008              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Dina Sadojevic Jelacik  2004              38.37   
  Cetus Espoo                   
Vlada Guljajeva  2004              39.28   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ciara Wacklin  2004              39.53   
  Cetus Espoo                   
Saga Kovanen  2004              39.97   
  Cetus Espoo                   
Alexandra Chaker  2004              40.44   
  Cetus Espoo                   
Daniella Guth  2005              41.53   
  Cetus Espoo                   
Sofia Morais  2005              41.66   
  Cetus Espoo                   
Tuuli Pippuri  2005              42.24   
  Cetus Espoo                   
Aino Tamminen  2005              42.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Cecilia Serovuo  2004              42.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
10  Kira Lindroos  2005              42.92   
  Cetus Espoo                   
12  Anna Hakkarainen  2005              43.38   
  Cetus Espoo                   
13  Iisa Karpela  2004              43.60   
  Cetus Espoo                   
14  Milla Karttunen  2005              44.25   
  Raision Urheilijat                   
15  Iiris Järvelä  2005              44.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Iina Rissanen  2005              45.82   
  Vanders                   
17  Ida Kauppinen  2005              45.94   
  Lappeenrannan Uimarit                   
18  Anniina Ahonen  2005              46.14   
  Hyvinkään Uimaseura                   
19  Milla Strandberg  2005              47.44   
  Vanders                   
20  Jannalina Porkka  2005              47.97   
  Vanders                   
21  Jonna Marjatta Laitinen  2005              48.18   
  Hyvinkään Uimaseura                   
22  Olivia Turtiainen  2005              48.76   
  Cetus Espoo                   
23  Janita Severinkangas  2004              48.84   
  Cetus Espoo                   
24  Anna-maria Siivonen  2004              48.91   
  Riihimäen Uimaseura                   
25  Pilvi Österman  2005              49.15   
  Raision Urheilijat                   
26  Siri Kaskeala  2005              49.16   
  Cetus Espoo                   
27  Saga Höijer  2005              49.32   
  Cetus Espoo                   
28  Verna Haravuori  2004              49.34   
  Järvenpään Uintiklubi                   
29  Aada Rantanen  2004              49.83   
  Raision Urheilijat                   
30  Säde Ryynänen  2005              50.75   
  Cetus Espoo                   
31  Nelli Rauhanen  2005              51.28   
  Raision Urheilijat                   
32  Saana Perkkiö  2005              52.26   
  Riihimäen Uimaseura                   
33  Venla Varvikko  2005              52.47   
  Cetus Espoo                   
34  Roosa Tuomola  2005              53.14   
  Tuusulan Uimaseura                   
35  Iiris Virtanen  2004              53.33