2021-04-22   02:45:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Østdanske Kortbane Mesterskab    Udskriftsdato  23 oktober 2015   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  21:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 oktober 2015         
 
 
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:58.33 2007-03-30 
Dansk Rekord Junior: Sigma NS Piger (1900) 8:27.16 2007-10-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Sigma Damer A  Sigma Swim            8:12.88   
  Marina Heller Hansen  1994      58.93  2:00.66      2:00.66   
  Caroline Erichsen  1998      1:00.38  2:03.37      4:04.03   
  Anna Boutrup  1998      1:01.49  2:05.20      6:09.23   
  Maj Howardsen  1997      59.86  2:03.65      8:12.88   
                     
Triton Damer  Svømmeklubben Triton Ballerup            8:18.79   
  Megan Forslund Hansen  1997      1:00.10  2:04.47      2:04.47   
  Katrine B. Hansen  1999      1:01.81  2:06.18      4:10.65   
  Maja Nielsen  1996      1:00.71  2:03.87      6:14.52   
  Camilla Dufour  1996      1:00.03  2:04.27      8:18.79   
                     
Kvik Damer 1  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            8:19.17   
  Emma Wael  1993      1:01.51  2:06.25      2:06.25   
  Phoebe Linde Atkins  2000      1:00.94  2:06.51      4:12.76   
  Hannah Strunge Nissen  1997      1:01.61  2:06.05      6:18.81   
  Ida Schütt  1996      58.64  2:00.36      8:19.17   
                     
Sigma Damer B  Sigma Swim            8:22.68   
  Lisa Steen Duus  1997      1:01.79  2:05.01      2:05.01   
  Stephanie Hansen  1996      1:01.96  2:07.81      4:12.82   
  Sara Krog Christoffersen  1996      1:00.94  2:04.31      6:17.13   
  Sara Fogh Myrup  1997      1:01.36  2:05.55      8:22.68   
                     
Lyngby Senior  1995  Lyngby Svømmeklub            8:32.37   
  Julie Lunau  1995      1:02.02  2:06.33      2:06.33   
  Klara Reeh  1999      1:01.35  2:06.32      4:12.65   
  Nina Toft  2000      1:01.10  2:08.16      6:20.81   
  Anna Brandt Nielsen  1998      1:02.66  2:11.56      8:32.37   
                     
Kvik Damer 2  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            8:36.54   
  Sara Sylvest  2000      1:02.03  2:07.20      2:07.20   
  Sofie Kornbek  2000      1:01.38  2:09.27      4:16.47   
  Sofie Brøgger  2000      1:02.62  2:10.89      6:27.36   
  Regitze Gaard  2001      1:02.34  2:09.18      8:36.54   
                     
Hovedstaden Damer 1  1998  Hovedstadens Svømmeklub            8:38.92   
  Maria Grandt  1998      1:01.26  2:07.86      2:07.86   
  Emma Maagøe  1999      1:01.69  2:07.57      4:15.43   
  Tenna Jensen  1998      1:03.24  2:10.03      6:25.46   
  Mathilde Hager  2001      1:06.04  2:13.46      8:38.92   
                     
Sigma Junior A  1999  Sigma Swim            8:41.78   
  Katrine Stampe  2000      4:50.40  5:58.85      5:58.85   
  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999      1:03.93  2:10.22      8:09.07   
  Amanda Egerod Lund  2000                 
  Mia Steen Duus  2001        8:41.78      8:41.78   
                     
Vat-Cph Damer  VAT Copenhagen            8:46.92   
  Nanna Drewsen  1998      1:02.74  2:08.47      2:08.47   
  Rikke Munkholm  1998      1:01.22  2:07.43      4:15.90   
  Johanna Berthelsen  2000      1:06.18  2:15.26      6:31.16   
  Anne-Sofie Lindblad  1997      1:05.54  2:15.76      8:46.92   
                     
10  Helsingør Damer  Helsingør Svømmeklub            8:48.29   
  Mia Wennecke  1999      4:50.47  5:58.79      5:58.79   
  Karla Balle  2001      1:05.75  2:14.34      8:13.13   
  Frederikke Houen  1998                 
  Mathilde Menck Nielsen  2002        8:48.29      8:48.29   
                     
11  Lyngby Junior 1  1999  Lyngby Svømmeklub            8:51.78   
  Sofie Louise Nimb  2001      1:04.37  2:13.86      2:13.86   
  Thea Laurberg Simonsen  1997      1:05.65  2:15.39      4:29.25   
  Jessica Yu Mortensen  2000      1:04.11  2:11.32      6:40.57   
  Emma Bjørnholdt  2000      1:02.84  2:11.21      8:51.78   
                     
12  Hovedstaden Damer 2  1999  Hovedstadens Svømmeklub            8:53.77   
  Amalie H. Falck-Schmith  1989      1:04.73  2:14.55      2:14.55   
  Sofie Thunø Rasmussen  2000      1:03.22  2:10.33      4:24.88   
  Luna Donde Feilberg  2000      1:05.23  2:14.72      6:39.60   
  Josefine Strand Nielsen  2000      1:04.65  2:14.17      8:53.77   
                     
13  Sigma Junior B  1999  Sigma Swim            9:04.53   
  Thit Bondo  2000      5:01.64  6:13.21      6:13.21   
  Katharina Nekhorochko  2000      1:07.39  2:17.22      8:30.43   
  Karina Garne Larsen  2000                 
  Camille Erichsen  2001        9:04.53      9:04.53   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  23 oktober 2015 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner