2019-08-18   11:37:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Filbyter Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  27 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:09.83  2:22.87  3:36.02  4:49.08  9:38.00   
          6:01.83  7:14.49  8:27.12       
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:09.20  2:20.74  3:33.39  4:47.10  9:39.56   
          5:59.47  7:13.08  8:27.24       
Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap    1:08.49  2:23.18  3:38.35  4:52.26  9:51.44   
          6:07.70  7:22.22  8:38.25       
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:10.20  2:25.49  3:39.99  4:55.07  9:52.02   
          6:09.78  7:24.17  8:39.51       
Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    1:08.68  2:23.08  3:37.82  4:53.06  9:58.22   
          6:09.10  7:25.86  8:43.80       
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:09.12  2:23.26  3:38.28  4:54.54  9:59.28   
          6:11.82  7:28.35  8:45.34       
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    1:10.02  2:26.25  3:44.55  5:04.14  10:18.27   
          6:24.14  7:43.64  9:02.72       
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    1:11.09  2:29.01  3:47.90  5:07.75  10:28.39   
          6:28.38  7:50.01  9:10.16       
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    1:12.90  2:32.86  3:54.17  5:16.32  10:34.90   
          6:37.55  7:58.43  9:17.07       
10  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    1:13.17  2:33.69  3:55.15  5:16.86  10:37.12   
          6:37.58  7:58.17  9:17.65       
11  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:14.22  2:35.82  3:57.73  5:19.08  10:43.78   
          6:40.53  8:02.74  9:23.97       
12  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    1:12.86  2:34.44  3:56.92  5:20.08  10:50.45   
          6:44.10  8:07.24  9:29.82       
13  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    1:15.50  2:37.14  3:59.37  5:22.62  10:51.93   
          6:45.91  8:09.97  9:32.46       
14  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    1:14.25  2:36.52  4:00.23  5:25.57  11:11.04   
          6:51.53  8:18.43  9:45.51       
15  Ellen Näslund  2000  Njurunda Simsällskap    1:18.73  2:46.79  4:13.71  5:41.47  11:29.16   
          7:09.15  8:36.99  10:05.01       
16  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    1:21.23  2:50.75  4:20.27  5:48.16  11:35.64   
          7:17.12  8:46.22  10:11.97       
17  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening    1:21.70  2:53.21  4:25.99  5:58.90  12:03.28   
          7:31.15  9:03.45  10:34.51       
18  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    1:23.54  2:54.64  4:27.24  5:59.84  12:06.92   
          7:31.93  9:04.73  10:36.59       
19  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    1:23.46  2:55.79  4:29.06  6:01.77  12:09.47   
          7:33.24  9:08.18  10:40.44       
Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  27 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  27 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:46   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:03.04  2:10.79  3:18.57  4:26.48  8:53.42   
          5:34.66  6:42.59  7:49.61       
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    1:04.26  2:12.74  3:21.72  4:31.75  9:11.07   
          5:42.74  6:53.09  8:03.77       
Gabriel Sandør  1996  Motala Simsällskap    1:05.16  2:14.65  3:24.88  4:34.68  9:12.03   
          5:44.44  6:54.48  8:04.60       
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:00.75  2:08.34  3:17.90  4:28.98  9:22.04   
          5:41.91  6:56.04  8:10.00       
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:05.94  2:16.74  3:28.71  4:39.52  9:23.44   
          5:50.68  7:01.09  8:13.68       
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:07.14  2:18.36  3:30.73  4:42.65  9:29.29   
          5:53.86  7:06.79  8:19.42       
Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    1:08.43  2:19.81  3:32.13  4:44.86  9:36.23   
          5:58.07  7:10.93  8:23.77       
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    1:04.93  2:17.30  3:31.97  4:47.30  9:47.24   
          6:03.22  7:18.75  8:33.85       
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:06.97  2:20.13  3:34.67  4:50.78  10:03.73   
          6:08.32  7:27.17  8:46.76       
10  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    1:11.84  2:29.32  3:47.21  5:04.53  10:09.89   
          6:22.09  7:39.34  8:56.26       
11  William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    1:12.58  2:29.85  3:47.32  5:04.71  10:14.34   
          6:22.66  7:40.59  8:58.27       
12  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    1:14.42  2:35.78  3:57.22  5:18.26  10:35.43   
          6:39.58  8:00.27  9:19.41       
13  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    1:14.63  2:38.06  4:03.40  5:29.85  11:05.20   
          6:54.94  8:20.67  9:45.87       
14  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    1:15.50  2:38.56  4:03.22  5:30.15  11:05.50   
          6:56.53  8:24.25  9:48.64       
15  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    1:16.50  2:42.26  4:09.44  5:38.19  11:26.45   
          7:06.92  8:34.94  10:02.86       
16  Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    1:21.51  2:51.30  4:23.43  5:55.29  11:59.64   
          7:28.49  9:00.80  10:32.19       
17  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap    1:22.64  2:55.32  4:28.63  6:02.64  12:13.80   
          7:37.70  9:11.02  10:42.95       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  27 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  17:46 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  27 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:04   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            28.71   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            29.02   
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap            29.83   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            30.07   
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap            30.38   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            30.57   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            30.63   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            30.69   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            31.01   
10  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap            31.27   
11  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            31.77   
12  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            31.92   
13  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            32.02   
14  Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap            32.21   
15  Marie-Therese Öberg  1986  Ösmo Simsällskap            32.26   
16  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            32.38   
17  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS            32.44   
18  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            32.52   
18  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            32.52   
20  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            32.55   
21  Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap            32.62   
22  Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.77   
23  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            32.98   
24  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            33.04   
25  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            33.22   
26  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            33.25   
27  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            33.27   
28  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb            33.36   
29  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap            33.37   
30  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.42   
31  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            33.46   
32  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            33.55   
33  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            33.60   
34  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            33.71   
35  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.83   
36  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            33.99   
37  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            34.12   
38  Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.21   
39  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            34.36   
39  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            34.36   
41  Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap            34.41   
42  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap            34.47   
43  Maja Jakobsson  2000  Njurunda Simsällskap            34.62   
44  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap            34.84   
45  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            35.03   
46  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap            35.06   
47  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            35.11   
48  Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS            35.18   
49  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap            35.19   
50  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            35.33   
51  Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap            35.36   
52  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS            35.45   
53  Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            35.63   
54  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.64   
55  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            35.68   
56  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            35.77   
57  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            35.79   
58  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            35.82   
59  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap            35.99   
60  Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            36.01   
61  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening            36.05   
62  Frida Lundberg  1992  Ösmo Simsällskap            36.35   
63  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            36.38   
64  Hanna Jonasson  2004  Njurunda Simsällskap            36.64   
65  Sandra Lingman-Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04            36.81   
66  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsällskap            37.11   
67  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap            37.12   
68  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            37.34   
69  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.57   
69  Lova Tjernström  2004  Njurunda Simsällskap            37.57   
71  Alexandra Reiman  2002  Solna Sundbyberg SS 04            37.76   
72  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap            37.79   
73  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            37.92   
74  Frida Medeskog  2003  Karlskoga Simförening            37.95   
75  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            38.08   
76  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            38.34   
77  Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            38.63   
78  Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            38.65   
79  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            38.92   
80  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            39.06   
81  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            39.54   
82  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.70   
83  Daphne Thörn  1997  Solna Sundbyberg SS 04            39.75   
84  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb            39.98   
85  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            40.18   
86  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS            40.22   
87  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap            40.26   
88  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            40.35   
89  Hanna Hyllander  1999  Solna Sundbyberg SS 04            40.59   
90  Matilda Bergström  2000  Solna Sundbyberg SS 04            40.64   
91  Lovisa Lundblad  2003  Njurunda Simsällskap            40.79   
92  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            40.90   
93  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            41.31   
94  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            41.33   
95  Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening            41.46   
96  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            41.62   
97  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap            41.63   
98  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            41.74   
99  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            41.99   
100  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening            42.19   
101  Ebba Lindblom  2004  Njurunda Simsällskap            42.64   
102  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            42.96   
103  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            42.98   
104  Maja Aly  2002  Ösmo Simsällskap            42.99   
105  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb            43.09   
106  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            43.13   
107  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            43.21   
108  Bianca Kokoric  2003  Ösmo Simsällskap            44.06   
109  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            44.42   
110  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            45.81   
111  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            46.12   
112  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            46.21   
113  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            46.31   
114  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            46.96   
115  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04            47.25   
116  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            47.29   
117  Ella Kågedal  2003  Linköpings Allmänna SS            47.40   
118  Maryam Forghani  2002  Solna Sundbyberg SS 04            47.67   
119  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.81   
120  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.81   
121  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            51.06   
122  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            51.64   
123  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            51.65   
124  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            53.14   
125  Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.20   
126  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            53.64   
127  Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.11   
128  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            55.35   
129  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            1:00.86   
Amanda Nevall  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Benedicte Lumby Jessen  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Josefine Carlström  2001  Kalmar Simsällskap            DNS   
Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  27 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:04 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  27 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS            25.34   
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.59   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.01   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            26.30   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS            26.31   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.32   
Hampus Ny  1990  Södertälje Simsällskap            26.99   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            27.09   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            27.33   
10  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.69   
11  Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap            27.73   
12  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            27.97   
13  Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap            28.03   
14  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap            28.19   
15  Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap            28.26   
16  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            28.42   
17  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            28.77   
18  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            28.90   
19  Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap            28.91   
20  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap            28.96   
21  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap            29.31   
22  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            29.47   
23  Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap            29.62   
24  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            29.80   
25  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.82   
26  Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap            29.94   
27  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap            29.98   
28  Gustav Norén-Vosveldt  1996  Härnösands Simsällskap            30.24   
29  Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            30.35   
30  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            30.42   
30  Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap            30.42   
32  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            30.63   
33  Jens Haraldsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            30.66   
34  Simon Linnér  1999  Linköpings Allmänna SS            30.81   
35  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.85   
36  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            30.86   
37  Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap            31.01   
38  Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap            31.08   
39  Kianoosh Mohammadali  2000  Karlstads Simsällskap            31.88   
40  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            31.95   
41  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap            32.50   
42  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            32.55   
43  Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            32.57   
44  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS            32.81   
45  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            33.10   
46  Tobias Eknor  2000  Solna Sundbyberg SS 04            33.57   
47  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            33.66   
48  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap            33.68   
49  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            33.94   
50  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb            34.28   
51  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap            34.33   
52  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            34.74   
53  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            34.77   
54  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            34.80   
55  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            35.51   
56  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            35.53   
57  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            36.92   
58  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb            36.96   
59  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            37.09   
60  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            37.20   
61  Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            37.27   
62  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            38.01   
63  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.23   
64  Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.76   
65  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            39.18   
66  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            39.31   
67  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            39.34   
68  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            39.47   
69  Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            39.61   
70  Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            39.63   
71  Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS            39.74   
72  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb            39.77   
73  Sacke Jantunen  2001  Solna Sundbyberg SS 04            39.91   
74  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            40.05   
75  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            40.20   
76  Mattias Gillgren  2003  Njurunda Simsällskap            40.26   
77  Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.52   
78  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.77   
79  Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening            40.91   
80  Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS            40.95   
81  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            41.04   
82  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb            41.97   
83  Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening            42.07   
84  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            43.22   
85  David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.30   
86  Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening            45.01   
87  Erik Aglert  2002  Solna Sundbyberg SS 04            45.64   
88  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            45.73   
89  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            46.44   
90  Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.62   
91  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.29   
92  William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.31   
93  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            52.66   
94  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            53.32   
95  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.32   
96  Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.79   
97  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            57.49   
98  Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simförening            58.12   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap            DNS   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Walter Kågedal  2005  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Ludvig Utterström  2004  Njurunda Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  27 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  27 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:30   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:10.51  2:31.76  3:57.51    5:09.35   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    1:10.12  2:36.75  4:07.51    5:20.93   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    1:13.34  2:40.53  4:11.99    5:25.26   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:15.13  2:43.97  4:18.15    5:33.57   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    1:15.04  2:42.81  4:23.49    5:39.88   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:17.21  2:43.29  4:29.10    5:42.38   
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    1:16.14  2:53.90  4:36.88    5:54.90   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    1:21.15  2:58.16  4:39.11    6:04.19   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    1:25.38  2:56.45  4:49.91    6:07.79   
10  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:26.02  3:06.68  4:45.35    6:08.79   
11  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    1:32.34  3:12.61  5:04.92    6:31.95   
12  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    1:22.49  3:09.96  5:03.61    6:32.34   
13  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:29.76  3:15.76  5:07.76    6:37.76   
14  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    1:44.46  3:35.09  5:23.98    6:54.95   
15  Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    1:39.69  3:18.94  5:29.88    7:01.62   
16  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    1:46.21  3:34.87  5:42.37    7:21.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  27 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:30 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  27 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:44   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    1:09.08  2:27.27  3:48.93    4:57.34   
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    1:10.10  2:33.66  4:06.04    5:11.29   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:12.92  2:38.12  4:08.03    5:14.08   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    1:12.52  2:33.48  4:07.73    5:22.08   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    1:17.90  2:50.36  4:24.44    5:40.77   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    1:29.26  3:02.80  4:50.39    6:18.99   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    1:33.82  3:17.30  4:56.19    6:26.03   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:38.77  3:24.75  5:16.10    6:54.40   
Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap    1:51.47  3:39.10  5:37.74    7:11.13   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    1:15.76  2:45.40  4:28.03    5:46.16  EXTRA 
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  27 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:44 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  27 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:25   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            32.90   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.03   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.96   
Marie-Therese Öberg  1986  Ösmo Simsällskap            36.60   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            37.39   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            37.54   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            37.68   
Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap            37.71   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            37.78   
10  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            38.12   
11  Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening            38.29   
12  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            38.34   
13  Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap            38.36   
14  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            38.39   
15  Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap            38.42   
16  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            38.50   
16  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            38.50   
18  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap            38.84   
19  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            38.93   
20  Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.17   
21  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            39.24   
22  Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap            39.67   
23  Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            40.01   
24  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            40.18   
24  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            40.18   
26  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            40.66   
27  Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            40.70   
28  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            40.97   
29  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            41.09   
30  Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap            41.13   
31  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            41.19   
32  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            41.28   
33  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            41.29   
34  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            41.34   
35  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            41.36   
36  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            41.49   
36  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            41.49   
38  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS            41.65   
39  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.66   
40  Alva Westlund  2000  Solna Sundbyberg SS 04            42.75   
41  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            43.06   
42  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            43.36   
43  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.37   
44  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap            43.76   
45  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            44.01   
46  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            44.13   
47  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            44.17   
48  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            44.32   
49  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            44.34   
50  Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            44.47   
51  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            44.49   
52  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            44.53   
53  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            44.71   
54  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening            44.75   
55  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.79   
56  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS            44.81   
57  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb            44.89   
58  Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap            45.01   
59  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.24   
60  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap            45.37   
61  Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.47   
62  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            45.52   
63  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            45.55   
64  Stephanie Fjellgren  2004  Njurunda Simsällskap            45.72   
65  Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS            45.78   
66  Ebba Lindblom  2004  Njurunda Simsällskap            45.83   
67  Maja Palmqvist  2001  Solna Sundbyberg SS 04            46.23   
68  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening            46.24   
69  Sandra Lingman-Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04            46.25   
70  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS            46.26   
71  Daphne Thörn  1997  Solna Sundbyberg SS 04            46.27   
72  Hanna Hyllander  1999  Solna Sundbyberg SS 04            46.36   
73  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            46.37   
74  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb            46.59   
75  Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            46.60   
76  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            46.68   
77  Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            46.73   
78  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            46.74   
79  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb            46.75   
80  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.81   
81  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS            47.35   
82  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            47.43   
83  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            47.44   
84  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            47.52   
85  Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            47.82   
86  Frida Lundberg  1992  Ösmo Simsällskap            47.84   
87  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            47.89   
88  Maryam Forghani  2002  Solna Sundbyberg SS 04            48.44   
89  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            48.48   
90  Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            48.77   
91  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS            49.04   
92  Ronja Engström  2002  Solna Sundbyberg SS 04            49.51   
93  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04            49.75   
94  Maja Aly  2002  Ösmo Simsällskap            49.78   
95  Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening            49.80   
96  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            49.81   
97  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            49.82   
98  Frida Medeskog  2003  Karlskoga Simförening            49.83   
99  Louise Frisk  2005  Linköpings Allmänna SS            49.84   
100  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            49.94   
100  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS            49.94   
102  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            50.05   
103  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            50.06   
104  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap            50.21   
105  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            50.49   
106  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            50.61   
107  Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            50.75   
108  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            50.84   
108  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            50.84   
110  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.87   
111  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            50.99   
112  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            51.38   
113  Elin Jönsson  2004  Njurunda Simsällskap            51.40   
114  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb            51.66   
115  Ella Kågedal  2003  Linköpings Allmänna SS            52.02   
116  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.05   
117  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap            52.20   
118  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            52.34   
119  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS            53.67   
120  Clara Bjurström  2004  Linköpings Allmänna SS            53.80   
121  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            54.25   
122  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            54.45   
123  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            54.47   
124  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap            54.67   
125  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            54.76   
126  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            54.84   
127  Bianca Kokoric  2003  Ösmo Simsällskap            55.25   
128  Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.27   
129  Hanna Langemar  2005  Linköpings Allmänna SS            55.34   
130  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            55.52   
131  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            55.67   
132  Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.79   
133  Isabel Lagali  2004  Linköpings Allmänna SS            57.46   
134  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS            57.88   
135  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            58.39   
136  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            59.64   
137  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS            59.68   
138  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.17   
139  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            1:00.98   
140  Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.14   
141  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            1:01.54   
142  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS            1:02.25   
143  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            1:02.55   
144  Embla Eriksson  2005  Linköpings Allmänna SS            1:03.49   
145  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            1:04.55   
146  Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            1:04.84   
147  Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            1:06.94   
148  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            1:14.14   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            DNS   
Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Josefine Carlström  2001  Kalmar Simsällskap            DNS   
Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            DNS   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            DNS   
Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Linnea Green  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  27 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:25 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  27 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:30   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            30.15   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.87   
Simon Linnér  1999  Linköpings Allmänna SS            31.39   
Hampus Ny  1990  Södertälje Simsällskap            31.57   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS            31.77   
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap            31.83   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.16   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap            32.54   
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.99   
10  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            33.58   
11  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            33.86   
12  Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            33.96   
13  Elias Engström  2001  Njurunda Simsällskap            33.98   
14  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.05   
15  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            34.33   
16  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            34.35   
17  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            34.39   
18  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            34.43   
19  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            34.62   
20  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            34.95   
21  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            35.03   
22  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS            35.05   
23  Jens Haraldsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            35.17   
24  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.68   
25  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            38.05   
26  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.24   
27  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            38.25   
27  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            38.25   
29  Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap            38.30   
30  Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap            38.37   
31  Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            38.56   
32  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            38.66   
33  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb            38.97   
34  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            38.98   
35  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS            39.19   
36  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            39.22   
37  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            39.33   
38  Kianoosh Mohammadali  2000  Karlstads Simsällskap            39.36   
39  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            39.46   
40  Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.58   
41  Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            39.62   
42  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            39.70   
43  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap            40.60   
44  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb            40.67   
45  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            40.76   
46  Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS            41.57   
47  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb            41.90   
47  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            41.90   
49  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.05   
50  Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening            43.17   
51  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            43.20   
52  Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.55   
53  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            43.69   
54  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            43.78   
55  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            43.90   
56  Fredrik Karlsson  1967  Ösmo Simsällskap            44.11   
57  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            44.38   
58  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb            44.58   
59  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            44.88   
60  Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            45.42   
61  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap            45.46   
62  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            45.60   
63  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            45.97   
64  Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening            46.00   
65  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            46.02   
66  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04            46.30   
67  Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            46.65   
68  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            46.76   
69  Vide Lundblad  2003  Njurunda Simsällskap            47.43   
70  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            47.56   
71  Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            47.69   
72  Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.81   
73  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            48.01   
74  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS            48.25   
75  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            48.80   
76  Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.81   
77  William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.05   
78  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.33   
79  Erik Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.34   
80  Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening            49.79   
81  Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simförening            50.17   
82  David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.51   
83  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            50.52   
84  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            50.56   
85  Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            51.14   
86  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            51.33   
87  Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.35   
88  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            52.30   
89  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            53.71   
90  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            53.93   
91  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS            53.99   
92  Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            54.21   
93  Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            55.00   
94  Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.01   
95  Ebbe Fransson  2008  Trollhättans Simsällskap            56.19   
96  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            56.28   
97  Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap            56.64   
98  Teodor Sjöstrand  2004  Ösmo Simsällskap            57.52   
99  Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            57.65   
100  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap            57.92   
101  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            58.61   
102  Lukas Lönneberg  2005  Linköpings Allmänna SS            59.10   
103  Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.62   
104  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.95   
105  Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            1:04.55   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Walter Kågedal  2005  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Erik Aglert  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  27 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:30 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  27 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  20:12   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            31.12   
Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap            32.84   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap            33.36   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            33.47   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            33.54   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            33.59   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            33.92   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            34.14   
Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap            34.29   
10  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            34.40   
11  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap            34.59   
12  Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            34.68   
13  Ajla Omic  1999  Karlstads Simsällskap            34.80   
14  Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap            34.93   
15  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            34.96   
16  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            35.02   
17  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            35.14   
18  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            35.36   
19  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            35.46   
20  Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb            35.47   
21  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            35.66   
22  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.93   
23  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            35.96   
24  Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap            36.11   
25  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            36.20   
26  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            36.49   
27  Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.78   
28  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            36.83   
29  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap            36.89   
30  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            36.95   
31  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening            37.42   
32  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            37.44   
33  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            37.63   
34  Lova Tjernström  2004  Njurunda Simsällskap            37.83   
35  Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            37.92   
36  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            37.96   
37  Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap            37.99   
38  Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap            38.14   
39  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            38.29   
40  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            38.54   
41  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS            38.55   
42  Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS            38.64   
43  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            38.74   
44  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            38.83   
45  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsällskap            39.08   
46  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            39.09   
47  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            39.39   
48  Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.49   
49  Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening            39.59   
50  Ellen Näslund  2000  Njurunda Simsällskap            39.76   
51  Vilma Olsson  1999  Njurunda Simsällskap            39.78   
52  Alexandra Reiman  2002  Solna Sundbyberg SS 04            39.87   
52  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.87   
54  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            39.96   
55  Alva Westlund  2000  Solna Sundbyberg SS 04            40.10   
56  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.16   
57  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            40.20   
58  Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap            40.21   
59  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            40.51   
60  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            40.68   
61  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap            40.74   
62  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.88   
63  Frida Medeskog  2003  Karlskoga Simförening            40.91   
64  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            41.21   
65  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb            41.39   
66  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            41.45   
66  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            41.45   
68  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            41.58   
69  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            41.88   
70  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            42.15   
71  Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            42.19   
72  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb            42.24   
73  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            42.28   
74  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            42.45   
75  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap            42.52   
76  Maja Palmqvist  2001  Solna Sundbyberg SS 04            42.68   
77  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb            42.76   
78  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            42.79   
79  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap            42.82   
80  Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            42.83   
81  Hanna Hyllander  1999  Solna Sundbyberg SS 04            42.95   
82  Lovisa Lundblad  2003  Njurunda Simsällskap            43.07   
83  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.10   
84  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            43.14   
85  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb            43.19   
86  Hanna Jonasson  2004  Njurunda Simsällskap            43.25   
87  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening            43.28   
88  Frida Lundberg  1992  Ösmo Simsällskap            43.34   
89  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            43.46   
90  Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            43.54   
91  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap            43.55   
92  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.87   
93  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb            43.90   
94  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            44.21   
95  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap            44.31   
96  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            44.44   
96  Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            44.44   
98  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04            44.46   
98  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            44.46   
100  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            44.56   
101  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            44.68   
102  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            44.69   
103  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap            44.76   
104  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            45.03   
105  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            45.12   
106  Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            45.28   
107  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.29   
108  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            45.45   
109  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS            45.46   
110  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            45.74   
111  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            46.06   
112  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            46.21   
113  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            46.35   
114  Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            46.48   
115  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            46.49   
116  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            46.50   
117  Stephanie Fjellgren  2004  Njurunda Simsällskap            46.55   
118  Isabelle Grönlund  2004  Njurunda Simsällskap            46.64   
119  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            46.88   
120  Ebba Lindblom  2004  Njurunda Simsällskap            47.05   
121  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            47.15   
122  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS            47.34   
123  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.57   
124  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.60   
125  Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            47.66   
126  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            47.96   
127  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap            48.12   
128  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            48.16   
129  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS            48.21   
130  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            48.29   
131  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            48.36   
132  Maja Aly  2002  Ösmo Simsällskap            48.59   
133  Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.19   
134  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            49.29   
135  Ella Kågedal  2003  Linköpings Allmänna SS            49.39   
136  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            49.92   
137  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            50.15   
138  Louise Frisk  2005  Linköpings Allmänna SS            50.44   
139  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS            50.52   
140  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            50.82   
141  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            51.11   
142  Bianca Kokoric  2003  Ösmo Simsällskap            51.42   
143  Elin Jönsson  2004  Njurunda Simsällskap            51.50   
144  Maryam Forghani  2002  Solna Sundbyberg SS 04            51.55   
145  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            51.61   
146  Hanna Langemar  2005  Linköpings Allmänna SS            53.19   
147  Clara Bjurström  2004  Linköpings Allmänna SS            53.23   
148  Linnea Green  2004  Linköpings Allmänna SS            54.07   
149  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            54.25   
150  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            54.30   
151  Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.44   
152  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS            55.99   
153  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.17   
154  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            56.45   
155  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            56.87   
156  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            57.69   
157  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            58.77   
158  Embla Eriksson  2005  Linköpings Allmänna SS            58.90   
159  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            59.25   
160  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            59.56   
161  Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            1:00.36   
162  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS            1:00.41   
163  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.06   
Benedicte Lumby Jessen  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
Josefine Carlström  2001  Kalmar Simsällskap            DNS   
Ronja Engström  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            DNS   
Isabel Lagali  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  27 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:12 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  27 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  20:06   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            27.45   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            28.09   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS            28.35   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            29.01   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.26   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.86   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap            30.35   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap            30.39   
Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap            30.70   
10  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            31.19   
11  Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap            31.21   
12  Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap            31.52   
13  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            31.56   
14  Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap            31.58   
15  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap            32.23   
16  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            32.64   
17  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap            34.13   
18  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap            34.59   
19  Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            34.70   
20  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            34.92   
21  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            35.31   
22  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap            35.66   
23  Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            36.01   
24  Gustav Norén-Vosveldt  1996  Härnösands Simsällskap            36.04   
25  David Näslund  2001  Njurunda Simsällskap            36.07   
26  Tobias Eknor  2000  Solna Sundbyberg SS 04            36.17   
27  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            36.18   
28  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            36.76   
29  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb            37.19   
30  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            37.31   
31  Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap            37.40   
32  Kianoosh Mohammadali  2000  Karlstads Simsällskap            37.44   
33  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            37.63   
34  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            37.70   
35  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            37.79   
36  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            37.95   
37  Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.02   
38  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            38.20   
39  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            38.25   
40  Mattias Gillgren  2003  Njurunda Simsällskap            38.31   
41  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap            38.43   
42  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS            38.51   
43  Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            39.25   
44  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            39.90   
45  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            40.15   
46  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            40.26   
47  Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS            40.49   
48  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            40.79   
49  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            40.82   
50  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.86   
51  Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening            40.93   
52  Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.99   
53  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb            41.12   
54  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            41.20   
55  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            41.39   
56  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            41.68   
57  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            41.72   
58  Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening            41.78   
59  Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            42.20   
60  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb            42.39   
61  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            42.65   
62  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04            42.75   
63  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            42.79   
64  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            43.04   
65  Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.53   
66  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.01   
67  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            44.03   
68  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap            44.43   
69  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            44.44   
70  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            44.47   
71  Ludvig Utterström  2004  Njurunda Simsällskap            45.19   
72  Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening            45.50   
73  David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.75   
74  Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.88   
75  Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            46.08   
76  Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            46.17   
77  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap            46.45   
78  Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            47.04   
79  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            47.34   
80  Vide Lundblad  2003  Njurunda Simsällskap            47.35   
81  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS            47.66   
82  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            48.12   
83  Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.44   
84  Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.71   
85  Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simförening            48.80   
86  William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.61   
87  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            49.98   
88  Erik Aglert  2002  Solna Sundbyberg SS 04            50.41   
89  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            50.99   
90  Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.07   
91  Ebbe Fransson  2008  Trollhättans Simsällskap            51.08   
92  Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap            53.17   
93  Teodor Sjöstrand  2004  Ösmo Simsällskap            54.09   
94  Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            54.13   
95  Lukas Lönneberg  2005  Linköpings Allmänna SS            54.68   
96  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            55.60   
97  Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            56.78   
98  Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            58.65   
Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap            DNS   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Walter Kågedal  2005  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  27 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:06 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  27 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  20:31   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 11, 1500m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:07.99  2:21.05  3:34.87  4:49.08  18:23.48   
          6:03.00  7:16.37  8:29.92  9:43.38     
          10:57.04  12:11.36  13:25.55  14:40.15     
          15:56.34  17:11.56         
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    1:08.78  2:22.50  3:37.79  4:53.42  18:48.79   
          6:09.29  7:25.19  8:41.35  9:57.79     
          11:13.69  12:30.25  13:46.01  15:02.74     
          16:19.58  17:36.20         
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    1:10.72  2:26.26  3:41.60  4:57.93  19:02.25   
          6:13.35  7:30.58  8:47.60  10:04.79     
          11:22.31  12:40.07  13:57.45  15:14.50     
          16:31.56  17:48.71         
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:11.15  2:26.41  3:42.50  4:58.84  19:07.73   
          6:15.57  7:32.72  8:49.74  10:07.08     
          11:24.40  12:41.93  13:59.13  15:16.59     
          16:33.48  17:51.34         
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.17  2:49.03  4:17.13  5:44.99  21:37.52   
          7:11.82  8:39.74  10:07.43  11:35.32     
          13:03.23  14:31.66  15:59.07  17:26.50     
          18:52.95  20:18.67         
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    1:16.77  2:44.62  4:12.98  5:41.94  22:04.78   
          7:11.64  8:41.35  10:09.98  11:40.52     
          13:10.06  14:40.35  16:10.31  17:40.19     
          19:09.58  20:38.46         
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    1:25.53  2:58.85  4:33.48  6:09.18  23:43.64   
          7:45.29  9:21.03  10:57.95  12:34.15     
          14:10.40  15:46.64  17:24.90  19:00.08     
          20:36.87  22:11.25         
Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  27 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:31 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  27 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  20:56   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:05.38  2:14.15  3:23.03  4:31.51  17:07.01   
          5:40.05  6:48.68  7:57.40  9:05.60     
          10:14.59  11:23.54  12:32.45  13:41.40     
          14:50.42  15:59.31         
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap    1:03.31  2:11.88  3:20.62  4:30.06  17:16.35   
          5:39.71  6:48.34  7:57.61  9:06.54     
          10:15.53  11:24.84  12:35.19  13:45.24     
          14:56.39  16:07.35         
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    1:05.86  2:17.52  3:29.23  4:42.19  18:05.22   
          5:54.72  7:07.40  8:20.75  9:33.45     
          10:46.87  11:59.90  13:13.79  14:27.46     
          15:41.18  16:55.10         
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:07.90  2:20.58  3:34.01  4:47.18  18:16.13   
          6:00.33  7:14.06  8:28.14  9:41.44     
          10:55.03  12:08.57  13:21.96  14:36.32     
          15:50.39  17:04.11         
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    1:14.46  2:38.67  4:02.07  5:26.31  21:00.40   
          6:51.81  8:16.48  9:42.17  11:05.42     
          12:32.60  13:57.92  15:26.35  16:51.98     
          18:17.99  19:39.93         
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    1:25.53  3:01.33  4:38.76  6:17.61  24:24.25   
          7:56.18  9:33.42  11:10.98  12:51.09     
          14:29.63  16:08.96  17:49.32  19:28.70     
          21:07.70  22:47.02         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  27 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:56 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            27.54   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap            27.93   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS            28.01   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.07   
Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap            28.37   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            28.39   
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb            28.63   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap            28.79   
Marie-Therese Öberg  1986  Ösmo Simsällskap            28.84   
10  Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb            28.96   
11  Mathilda Eriksson  2001  Turebergs Simklubb            29.00   
12  Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.12   
13  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            29.23   
14  Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb            29.27   
15  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            29.28   
16  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            29.39   
17  Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap            29.44   
18  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            29.52   
19  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            29.53   
20  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            29.55   
21  Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.59   
22  Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap            29.72   
23  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap            29.74   
24  Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.81   
25  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            29.90   
26  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            29.96   
27  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap            29.97   
28  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            30.10   
29  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            30.14   
30  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            30.17   
31  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            30.18   
32  Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb            30.19   
33  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            30.32   
34  Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap            30.36   
35  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            30.38   
36  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            30.40   
37  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            30.44   
38  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            30.51   
39  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            30.58   
40  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap            30.60   
41  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            30.72   
42  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            30.76   
43  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            30.80   
44  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            30.91   
44  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            30.91   
46  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            30.93   
47  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            30.95   
47  Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap            30.95   
49  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            30.96   
50  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.02   
51  Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS            31.07   
52  Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            31.09   
53  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            31.20   
54  Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap            31.26   
55  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            31.27   
55  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap            31.27   
57  Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb            31.29   
58  Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap            31.30   
59  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap            31.34   
60  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            31.37   
61  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            31.40   
61  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            31.40   
63  Ajla Omic  1999  Karlstads Simsällskap            31.42   
64  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            31.44   
65  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap            31.50   
66  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap            31.52   
67  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            31.56   
68  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            31.86   
69  Clara Wettergren  2002  Turebergs Simklubb            31.88   
70  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap            31.90   
71  Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            31.92   
71  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            31.92   
71  Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb            31.92   
74  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            32.10   
75  Vilma Olsson  1999  Njurunda Simsällskap            32.15   
76  Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap            32.27   
77  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            32.31   
78  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            32.33   
78  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            32.33   
78  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            32.33   
81  Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap            32.35   
82  Ellen Näslund  2000  Njurunda Simsällskap            32.37   
83  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap            32.39   
84  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb            32.44   
85  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS            32.45   
86  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            32.68   
86  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb            32.68   
88  Frida Lundberg  1992  Ösmo Simsällskap            32.73   
89  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            32.79   
90  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            32.87   
91  Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb            32.88   
92  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            32.93   
93  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap            32.94   
94  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            32.95   
95  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            32.97   
96  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            32.98   
96  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            32.98   
98  Maja Jakobsson  2000  Njurunda Simsällskap            33.01   
99  Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.09   
100  Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            33.17   
101  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            33.19   
102  Anna Frisk Garcia  2002  Väsby Simsällskap            33.22   
102  Lova Tjernström  2004  Njurunda Simsällskap            33.22   
104  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            33.27   
105  Frida Medeskog  2003  Karlskoga Simförening            33.28   
106  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            33.31   
107  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.32   
108  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            33.33   
109  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap            33.36   
109  Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap            33.36   
111  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.46   
112  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening            33.49   
113  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            33.62   
114  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            33.65   
115  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            33.67   
116  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            33.74   
117  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS            33.80   
118  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsällskap            33.91   
119  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap            33.95   
120  Victoria Norén  2002  Turebergs Simklubb            34.09   
121  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap            34.15   
122  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            34.22   
123  Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap            34.25   
124  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening            34.36   
125  Daphne Thörn  1997  Solna Sundbyberg SS 04            34.42   
125  Hanna Jonasson  2004  Njurunda Simsällskap            34.42   
127  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS            34.47   
128  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            34.51   
129  Matilda Bergström  2000  Solna Sundbyberg SS 04            34.53   
130  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            34.56   
131  Hanna Hyllander  1999  Solna Sundbyberg SS 04            34.60   
132  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            34.61   
133  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            34.87   
134  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS            34.88   
135  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            34.92   
136  Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap            35.16   
137  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.17   
138  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            35.42   
139  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            35.61   
140  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb            35.71   
141  Ronja Engström  2002  Solna Sundbyberg SS 04            35.72   
142  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            35.76   
143  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            35.77   
144  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.94   
145  Sandra Lingman-Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04            36.00   
146  Maja Palmqvist  2001  Solna Sundbyberg SS 04            36.09   
147  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb            36.36   
148  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb            36.45   
149  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            36.46   
150  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap            36.53   
151  Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.56   
152  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            36.63   
153  Klara Wester  2001  Västerviks Simsällskap            36.68   
154  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb            36.71   
155  Lovisa Lundblad  2003  Njurunda Simsällskap            36.79   
156  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS            36.85   
157  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            36.93   
158  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            37.04   
159  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            37.12   
160  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap            37.23   
161  Maryam Forghani  2002  Solna Sundbyberg SS 04            37.31   
162  Stephanie Fjellgren  2004  Njurunda Simsällskap            37.35   
163  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            37.45   
164  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS            37.52   
165  Ebba Lindblom  2004  Njurunda Simsällskap            37.62   
166  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            37.63   
167  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            37.71   
168  Isabelle Grönlund  2004  Njurunda Simsällskap            37.75   
169  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            38.01   
170  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            38.19   
171  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04            38.36   
172  Vera Kämpe  2003  Linköpings Allmänna SS            38.46   
173  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            39.01   
174  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap            39.51   
175  Bianca Kokoric  2003  Ösmo Simsällskap            39.59   
176  Elin Jönsson  2004  Njurunda Simsällskap            39.66   
177  Ellen Augustini  2002  Västerviks Simsällskap            39.84   
178  Ella Kågedal  2003  Linköpings Allmänna SS            39.98   
179  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap            40.09   
180  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            40.13   
181  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap            40.51   
182  Tuva Brandt  2004  Linköpings Allmänna SS            41.33   
183  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS            41.39   
184  Lisa Martijn  2001  Väsby Simsällskap            41.54   
185  Clara Bjurström  2004  Linköpings Allmänna SS            42.04   
186  Julia Helleblad  2002  Västerviks Simsällskap            43.54   
187  Rosanna Atashi  2002  Väsby Simsällskap            44.05   
188  Embla Eriksson  2005  Linköpings Allmänna SS            45.43   
189  Linnea Green  2004  Linköpings Allmänna SS            46.07   
190  My Sundberg  2005  Väsby Simsällskap            48.36   
191  Armita Mosavi  2003  Väsby Simsällskap            50.14   
192  Isabel Lagali  2004  Linköpings Allmänna SS            50.87   
Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening            DNS   
Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap            DNS   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Elin Höök  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Maja Aly  2002  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:25 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:37   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            23.77   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap            23.88   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.26   
Henrik Bolle  1996  Turebergs Simklubb            25.38   
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap            25.49   
Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap            25.66   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            25.71   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap            25.75   
Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            25.76   
10  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            26.03   
11  Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap            26.19   
12  John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            26.23   
13  Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap            26.35   
13  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.35   
15  Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap            26.38   
16  Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb            26.42   
17  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            26.44   
18  Hans Zdolsek  1996  Linköpings Simidrottsförening            26.57   
19  Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap            26.79   
20  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            26.87   
21  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.91   
22  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            27.15   
23  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap            27.18   
24  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            27.33   
25  Elias Olsson Svensson  1996  Katrineholms Simsällskap            27.34   
25  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            27.34   
27  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            27.42   
28  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            27.43   
29  Simon Linnér  1999  Linköpings Allmänna SS            27.60   
30  Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            27.69   
31  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            27.75   
32  Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap            27.83   
33  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            27.84   
34  David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            27.85   
35  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            27.91   
36  Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap            27.92   
37  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            28.02   
38  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.06   
39  Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.12   
40  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS            28.16   
41  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.18   
42  Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            28.26   
43  Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            28.33   
44  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            28.50   
45  Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap            28.51   
46  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            28.68   
47  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            28.71   
48  Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap            28.73   
49  Elias Engström  2001  Njurunda Simsällskap            28.74   
50  Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap            28.77   
51  Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb            28.86   
52  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap            28.88   
53  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            28.93   
54  Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            28.98   
55  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.06   
56  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            29.18   
57  Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            29.22   
58  Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap            29.25   
59  Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap            29.36   
60  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            29.39   
61  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            29.40   
62  Gustav Norén-Vosveldt  1996  Härnösands Simsällskap            29.58   
63  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap            29.60   
64  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap            29.65   
65  Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            29.79   
66  Kianoosh Mohammadali  2000  Karlstads Simsällskap            29.84   
67  Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            30.25   
68  Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            30.28   
69  Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap            30.40   
70  David Näslund  2001  Njurunda Simsällskap            30.54   
71  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            30.64   
72  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            30.68   
73  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb            30.77   
74  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            31.02   
75  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            31.17   
76  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap            31.23   
77  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            31.43   
78  Tobias Eknor  2000  Solna Sundbyberg SS 04            31.55   
79  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            31.64   
80  Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap            31.66   
81  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            31.78   
82  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            31.85   
83  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            31.86   
84  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            31.95   
85  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS            32.06   
86  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            32.07   
87  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            32.25   
88  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            32.32   
89  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap            32.37   
90  David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.43   
91  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            32.66   
92  Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening            32.82   
93  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.87   
94  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            33.08   
95  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb            33.13   
96  Mattias Gillgren  2003  Njurunda Simsällskap            33.14   
97  Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.16   
98  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            33.20   
99  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            33.28   
100  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb            33.48   
101  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.55   
102  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            33.69   
103  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            33.98   
104  Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening            34.26   
105  Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            34.28   
106  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            34.44   
107  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            34.51   
108  Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            34.89   
109  Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS            34.96   
110  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS            35.14   
111  Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.22   
112  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap            35.49   
113  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb            35.63   
114  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            36.37   
115  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            36.53   
116  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04            36.56   
117  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            36.60   
118  Vide Lundblad  2003  Njurunda Simsällskap            37.18   
119  Fredrik Karlsson  1967  Ösmo Simsällskap            37.36   
120  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            37.99   
121  Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening            38.17   
122  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap            38.22   
123  Erik Aglert  2002  Solna Sundbyberg SS 04            38.23   
124  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            38.86   
124  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap            38.86   
126  Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simförening            38.99   
127  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS            39.10   
128  Ludvig Utterström  2004  Njurunda Simsällskap            39.26   
129  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap            40.52   
130  Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap            40.77   
131  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            41.95   
132  Anton Ovuka  2004  Väsby Simsällskap            45.35   
133  Isak Abdrahmanova  2004  Väsby Simsällskap            50.74   
Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap            DNS   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Ernest Ågren  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:37 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 15, 50m Frisim Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            33.02   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            33.05   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.85   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            34.12   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            34.30   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            34.86   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            35.31   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            36.03   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            36.28   
10  Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            37.14   
11  Elsa Brandt  2006  Väsby Simsällskap            37.23   
12  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            37.29   
13  Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            37.33   
14  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            37.41   
15  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            37.57   
16  Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            37.63   
17  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            37.88   
18  Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            38.00   
19  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            38.32   
20  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            38.43   
21  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            38.54   
22  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            38.98   
23  Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.06   
24  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            39.31   
25  Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap            39.76   
26  Thea Mikaelsson  2005  Nyköpings Simsällskap            40.06   
27  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            40.10   
28  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            40.36   
29  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS            40.51   
30  Louise Frisk  2005  Linköpings Allmänna SS            40.92   
31  Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            40.97   
32  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            40.98   
33  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            41.20   
34  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            41.27   
35  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.36   
36  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            41.72   
37  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            42.39   
38  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS            42.51   
39  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            43.26   
40  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            43.38   
41  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            43.57   
42  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap            45.06   
43  Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            45.15   
44  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            45.56   
45  Embla Eriksson  2005  Linköpings Allmänna SS            46.27   
46  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap            46.41   
47  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            48.25   
48  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            48.56   
49  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            48.92   
50  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            49.20   
51  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS            50.06   
52  Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            52.15   
53  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            53.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            32.39   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            33.43   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            34.86   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.82   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            36.42   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            36.93   
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            37.69   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS            37.88   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            37.97   
10  Johan Montero  2005  Väsby Simsällskap            38.06   
11  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            39.46   
12  Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            39.88   
13  Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            40.03   
14  Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            41.05   
15  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            42.34   
16  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            42.74   
17  Ebbe Fransson  2008  Trollhättans Simsällskap            42.82   
18  Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            44.45   
19  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            45.16   
20  Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            46.79   
21  Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            50.68   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 17, 100m Frisim Damer 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    32.77        1:08.07   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.98        1:08.73   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    33.22        1:09.65   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    33.72        1:10.09   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    34.50        1:11.12   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    33.94        1:11.73   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    34.65        1:12.09   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    36.00        1:14.69   
Lova Tjernström  2004  Njurunda Simsällskap    35.17        1:15.26   
10  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    35.48        1:15.67   
11  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    35.34        1:15.75   
12  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    35.77        1:16.77   
13  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    36.92        1:18.08   
14  Hanna Jonasson  2004  Njurunda Simsällskap    37.84        1:18.23   
15  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    38.01        1:19.52   
16  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS    38.32        1:19.61   
17  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.69        1:19.77   
18  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    38.05        1:19.82   
19  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    38.88        1:20.18   
20  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    37.80        1:20.28   
21  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    37.97        1:20.35   
22  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    38.50        1:20.63   
23  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    39.97        1:21.96   
24  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    40.22        1:23.68   
25  Ebba Lindblom  2004  Njurunda Simsällskap    39.36        1:23.93   
26  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    39.19        1:24.08   
27  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap    39.50        1:24.18   
28  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    39.19        1:24.72   
29  Bella Ringholt  2004  Västerviks Simsällskap    40.46        1:25.13   
30  Stephanie Fjellgren  2004  Njurunda Simsällskap    40.59        1:25.88   
31  Isabelle Grönlund  2004  Njurunda Simsällskap    42.07        1:26.14   
32  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    40.94        1:27.42   
33  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    39.81        1:27.81   
34  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    42.44        1:28.08   
35  Elin Jönsson  2004  Njurunda Simsällskap    41.35        1:28.18   
36  Selma Ericsson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.64        1:28.45   
37  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap    42.81        1:28.65   
38  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    41.72        1:28.89   
39  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS    42.73        1:34.58   
40  Tuva Brandt  2004  Linköpings Allmänna SS    44.80        1:34.78   
41  Clara Bjurström  2004  Linköpings Allmänna SS    45.77        1:37.50   
42  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap    45.28        1:38.26   
43  Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    47.75        1:40.41   
44  Linnea Green  2004  Linköpings Allmänna SS    47.23        1:41.92   
45  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    46.26        1:43.34   
46  Isabel Lagali  2004  Linköpings Allmänna SS    52.91        2:01.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2016         
 
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    32.29        1:07.11   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    32.20        1:07.16   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    33.37        1:10.63   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    35.24        1:12.89   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.18        1:13.29   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    35.29        1:14.58   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    36.66        1:15.31   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.61        1:17.44   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    37.89        1:19.14   
10  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.54        1:20.58   
11  Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    36.97        1:21.75   
12  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    41.38        1:28.48   
13  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    41.75        1:30.53   
14  Ludvig Utterström  2004  Njurunda Simsällskap    42.01        1:31.53   
15  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    42.44        1:32.98   
16  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.89        1:37.79   
17  Teodor Sjöstrand  2004  Ösmo Simsällskap    43.87        1:38.44   
18  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS    46.33        1:38.97   
19  Anton Ovuka  2004  Väsby Simsällskap    51.29        1:47.36   
Isak Abdrahmanova  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:24