2021-04-18   04:06:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Fjärran Höjderspelen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  03 oktober 2015   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  10:20   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap            46.69   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap            48.51   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora            55.62   
Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora            55.70   
Frida Olsson  2005  Bollnäs Simsällskap            55.88   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            55.92   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            58.35   
Signe Löf  2005  Gävle Simsällskap            59.00   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            1:01.15   
10  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap            1:06.21   
11  Ottilia Lejon  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:07.23   
12  Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            1:10.78   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            36.96   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            38.66   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            40.28   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.97   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            43.66   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            43.79   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            43.97   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            44.68   
Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap            45.64   
10  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            45.86   
11  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            46.93   
12  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.18   
13  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.00   
14  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            49.19   
15  Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.44   
16  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.71   
17  Alva Ohlsson  2003  Gävle Simsällskap            50.59   
18  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            51.30   
19  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap            51.50   
20  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            52.44   
21  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            52.46   
22  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            56.02   
23  Linnea Eriksson  2003  Simsällskapet Mora            56.15   
24  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            57.00   
25  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            58.16   
26  Tanja Ismael  2003  Borlänge Simsällskap            58.18   
27  Amanda Persson  2004  Österby Simsällskap            58.50   
28  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap            58.72   
29  Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            59.23   
30  Wilma Pettersson  2003  Gävle Simsällskap            1:00.20   
31  Zoe Bynum  2003  Borlänge Simsällskap            1:02.80   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            35.19   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            35.67   
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap            39.87   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap            40.40   
Wilma Hedberg  2002  Gävle Simsällskap            41.45   
Elina Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            41.94   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            42.43   
Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.69   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.85   
10  Johanna Råstock  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.02   
11  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            45.10   
12  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.29   
13  Judith Smids  2001  Simsällskapet Mora            48.63   
14  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            49.58   
15  Alva Honak  2002  Simsällskapet Mora            54.43   
My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap            DNS   
Julia Nguyen  2002  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Ludvika Simsällskap            34.31   
Agnes Humling  2000  Gävle Simsällskap            36.96   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            38.93   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            40.54   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            41.57   
Ester Ekman  2000  Gävle Simsällskap            42.33   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora            43.82   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2015 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  10:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner