2020-01-22   10:37:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Høststævne VI39

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: Albertslund Ure & Guld 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Astrid Katrine Andersen  2002      44.55        1:33.57   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Mathilde Schrøder  2002      49.95        1:43.29   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Albertslund Ure & Guld 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Blond  2003      41.43        1:27.63   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Mia Mørk Kuramoto  2003      43.50        1:31.50   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Johanne Brown Marloth  2003      44.62        1:32.92   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Inge-Marie Ørneborg  2003      46.43        1:37.11   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Freja Stenbækgård  2003      47.39        1:37.53   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Fiona Burmester  2003      47.14        1:39.15   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Olivia Ida Madsen  2003      47.49        1:40.25   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Ellen A. Skov  2003      50.12        1:45.15   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Emma Clausen  2003      51.26        1:46.09   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Lea Bach Nielsen  2003      51.27        1:47.10   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Ulrikke Juul Søeborg  2003      50.55        1:47.53   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
12  Amalie Kolstrup-Timm  2003      50.40        1:48.19   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
13  Emma Enevoldsen  2003      52.22        1:50.28   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Pil Sylvander  2003      53.13        1:52.13   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
15  Aia Andreassen  2003      54.10        1:57.90   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
16  Linea Christiansen  2003      1:00.06        2:16.94   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Albertslund Ure & Guld 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Maria Thorsen  2004      40.81        1:27.33   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sophia Bøttger  2004      44.64        1:36.03   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Linnea Hietala  2004      47.27        1:37.85   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Cornelia Vâmosi  2004      48.58        1:44.80   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Cathrine Østergaard Niels  2004      49.69        1:46.26   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Frida Vaabengaard Jensen  2004      1:01.24        2:05.55   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Julie Nelkop  2004      1:00.57        2:06.42   
  Roskilde Svømning                   
                     
Tomine Vestergaard  2004              DNS   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Albertslund Ure & Guld 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Weber  2005      48.04        1:40.49   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Freya Ry Nielsen  2005      51.18        1:48.11   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Josefine Staudt  2005      53.63        1:52.94   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Frida Nue Jakobsen  2005      54.11        1:53.27   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Antoinette Zafra  2005      55.94        1:58.15   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Leonora M Postgaard  2006      56.36        1:59.76   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      58.62        2:00.80   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Kamma Rasmussen  2006      59.24        2:03.55   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Safira Vestergaard  2005      58.75        2:03.67   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
10  Emilie Hartvig-Olsen  2006      58.35        2:04.70   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Juliane Andersen  2005      58.23        2:05.31   
  Roskilde Svømning                   
                     
12  Anna Østerby  2005      1:01.07        2:05.54   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
13  Jasmine Løkkegaard  2006      1:01.46        2:08.40   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
14  Agnes Rygaard  Truelsen  2005      1:02.07        2:09.96   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
15  Maria Claudia S.  Hansen  2006      1:00.79        2:12.09   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Emma Haagen  2006      1:02.86        2:12.20   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
17  Cathrine Ørneborg  2005      1:02.60        2:14.73   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
18  Henriette Roos  2006      1:07.26        2:22.73   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
19  Laura Cheng Milsgaard  2006      1:06.77        2:23.40   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
20  Andrea Elnif Christiansen  2005      1:09.01        2:27.10   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
21  Maja Hansen  2006      1:10.23        2:27.15   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
22  Petrea Hostrup Stærke  2006      1:09.52        2:27.93   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
23  Isabella M. Madsen  2007      1:12.91        2:32.53   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
24  Maise Trærup Tychsen  2006      1:12.49        2:33.41   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
25  Rebecca Ella Madsen  2006      1:12.92        2:34.42   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
26  Sofie Ewers Stokholm  2006      1:11.39        2:38.96   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
27  Victoria Xin Ai Liu Carst  2006      1:16.70        2:41.51   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Melissa Sønderskov Turell  2005              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  14:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark