2020-01-25   13:56:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Høststævne VI39

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: J.H. Transport 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Astrid Katrine Andersen  2002      33.18        1:09.74   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Zara Wendel  2002              DSQ  Tyvstart 
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: J.H. Transport 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Veggerby  2003      31.78        1:07.28   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Sofie Lund-Scherbeck  2003      33.97        1:09.53   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Olivia Ida Madsen  2003      34.58        1:12.88   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Fiona Burmester  2003      35.52        1:13.69   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Freja Stenbækgård  2003      36.55        1:16.15   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Mikala Ravn Borch  2003      37.23        1:16.69   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Johanne Brown Marloth  2003      38.26        1:18.85   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Silja Østerbye  2003      38.85        1:21.81   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Frederikke L. B. Høngaard  2003      39.58        1:22.37   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
10  Emma Clausen  2003      41.01        1:23.73   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Amalie Lester  2003      40.54        1:25.71   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
12  Inge-Marie Ørneborg  2003      40.20        1:25.76   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
13  Emma Enevoldsen  2003      43.34        1:31.20   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Lea Bach Nielsen  2003      46.22        1:35.73   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
15  Linea Christiansen  2003      46.06        1:36.08   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
16  Aia Andreassen  2003      44.58        1:36.39   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: J.H. Transport 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Roseline Løkkegaard  2004      33.37        1:09.81   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004      35.18        1:11.28   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Linnea Hietala  2004      34.69        1:11.45   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sophia Bøttger  2004      35.25        1:13.60   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Cornelia Vâmosi  2004      35.83        1:15.36   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004      36.97        1:16.25   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Josefine Westergaard  2004      42.86        1:29.63   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Julie Nelkop  2004      42.15        1:31.69   
  Roskilde Svømning                   
                     
Ulrika Paaske  2004      42.64        1:33.41   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Juliane Camille Mathiasen  2004      44.12        1:35.91   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004      47.20        1:36.84   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
12  Caroline Mei Jensen  2004      47.86        1:39.76   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
13  Frida Vaabengaard Jensen  2004      50.08        1:44.94   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
14  Laura Sonne Steen  2004      49.65        1:45.50   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Sofie Korczak  2004      49.33        1:47.67   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
16  Anika Larsen  2004      56.98        2:12.85   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: J.H. Transport 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emmely Östman Pedersen  2005      42.27        1:26.63   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Annika Køhn  2005      40.76        1:26.95   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Caroline Trøjgaard  2005      42.20        1:27.99   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Esther Haudrum Larsen  2005      40.95        1:28.77   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Filippa Martinsen  2005      43.22        1:30.92   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Juliane Andersen  2005      42.84        1:32.47   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mathilde Ramsgaard  2005      43.44        1:32.60   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Thea Mikkelsen  2005      44.39        1:33.34   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006      43.88        1:35.26   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
10  Frida Mille Nielsen  2005      44.10        1:35.81   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Leonora M Postgaard  2006      45.42        1:37.12   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
12  Rebecca Maria Bagger  2005      48.14        1:41.66   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
13  Emilie Hartvig-Olsen  2006      47.63        1:42.64   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
14  Lucca Kanstrup-Clausen  2006      47.14        1:42.70   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
15  Helena Fogh Kronborg  2005      48.16        1:42.83   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
16  Hanna Rørbech  2006      49.30        1:43.84   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
17  Anna Østerby  2005      49.18        1:44.69   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
18  Laura Kall  2005      49.56        1:46.06   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
19  Safira Vestergaard  2005      51.78        1:47.33   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
20  Camille Cueto Rasmussen  2006      54.00        1:49.66   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
21  Lykke Jørgensen  2006      50.26        1:49.96   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
22  Silvia Martinsen  2007      49.25        1:50.23   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
23  Cathrine Ørneborg  2005      51.88        1:54.31   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
24  Silke Dahlberg  2005      50.48        1:55.43   
  Roskilde Svømning                   
                     
25  Tilde Schyth  2006      53.31        1:56.29   
  Roskilde Svømning                   
                     
26  Emilie Enevoldsen  2006      53.69        1:57.19   
  Roskilde Svømning                   
                     
27  Emma Haagen  2006      55.68        1:57.99   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
28  Maja Hansen  2006      56.49        2:00.86   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
29  Laura Cheng Milsgaard  2006      57.64        2:09.97   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
30  Ida Frost Dunker  2006      1:01.67        2:14.15   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
31  Lara Ghizzaui  2007      1:57.19        2:20.63   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
32  Silje Hylleberg  2007      1:05.26        2:25.95   
  Roskilde Svømning                   
                     
33  Ida Have-Frederiksen  2007      1:11.63        2:26.02   
  Roskilde Svømning                   
                     
34  Norma Andersen  2007      1:06.67        2:27.29   
  Roskilde Svømning                   
                     
Andrea Houlind  2005              DNS   
  Roskilde Svømning                   
                     
Signe Holm Hansen  2005              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: J.H. Transport 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Jøns  2002      36.52        1:14.38   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Niels Peter Lund  2002      37.86        1:20.08   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: J.H. Transport 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Vinge-Maigaard  2003      32.52        1:10.69   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Sebastian Rasmussen  2003      35.48        1:13.96   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Thorvald Bomholt Larsen  2003      36.36        1:15.71   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Jakob Nadeem Alwan  2003      36.44        1:16.90   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Zilas Aarestrup  2003      37.63        1:20.29   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Jakob Bjerg Snekkersten  2003      38.30        1:22.74   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Lukas Pedersen  2003      40.08        1:25.17   
  Roskilde Svømning                   
                     
William Wetterstein Gervø  2003      38.36        1:25.81   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Emil Breinholt  2003      41.65        1:25.87   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  William Schützsack Duncan  2003      40.82        1:27.54   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
11  Magnus Ravn Borch  2003      42.03        1:29.40   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
12  Enzo Sorgini  2003      42.31        1:32.06   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Mathias Bak  2003              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: J.H. Transport 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Skov Grell  2004      39.28        1:21.30   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Matias Janischefska  2004      39.68        1:25.41   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Pelle Colmorten  2004      41.40        1:26.97   
  Roskilde Svømning                   
                     
Lauritz Johansen  2004      39.88        1:27.94   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004      40.16        1:28.08   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Kalle Gerner Knudsen  2004      41.41        1:29.27   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Frode Sejlø Andersen  2004      45.99        1:38.32   
  Roskilde Svømning                   
                     
Johan Madvig Kristensen  2004      48.51        1:44.73   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: J.H. Transport 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Rendlev  2005      37.98        1:21.17   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Emil Kruse Enemærke  2005      39.10        1:21.23   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Carl-Emil Echardt  2005      37.73        1:21.39   
  Roskilde Svømning                   
                     
Sean Petersen  2006      38.07        1:21.43   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Valdemar Menck Nielsen  2005      39.27        1:22.00   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Christopher Jørgensen  2005      39.33        1:23.55   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Malte Hagbarth Jørgensen  2005      42.37        1:26.37   
  Roskilde Svømning                   
                     
Emil Isaksen  2005      44.37        1:32.79   
  Roskilde Svømning                   
                     
Oscar Vinge-Maigaard  2007      44.69        1:33.97   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005      44.91        1:34.53   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Stefan Datcu  2006      47.73        1:36.31   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Valdemar Høngaard  2006      43.89        1:37.14   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
13  Joanathan Nyegaard  2007      48.95        1:42.34   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Frederik Isaksen  2007      49.57        1:46.00   
  Roskilde Svømning                   
                     
15  Aksel Kobberø  2007      53.62        1:48.00   
  Roskilde Svømning                   
                     
16  Sebastian Møller-Munkøe  2005      49.94        1:50.36   
  Roskilde Svømning                   
                     
17  Valdemar Granic  2006      52.52        1:50.75   
  Roskilde Svømning                   
                     
18  Emil Kolze Vårdal  2005      53.22        1:50.87   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
19  William F. Pilgaard  2006      52.42        1:50.88   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
20  Peter K. M. Petersen  2006      52.21        1:51.79   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
21  Jonathan Rasmussen  2006      52.66        1:51.99   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
22  Emil Olsen  2006      52.11        1:53.26   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
23  Jonas Hayatzaki  2007      51.63        1:54.07   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
24  Benjamin Merez  2006      53.90        1:55.56   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
25  Fabian Holst Krabbe  2005      55.86        1:56.31   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
26  Andreas Kelstrup Schou  2005      51.59        1:57.96   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
27  Valdemar Møller-Ern  2008      58.10        2:03.41   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
28  Noah Lester  2006      57.48        2:05.01   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
29  Mikkel Linddal-Andersen  2006      1:01.19        2:10.31   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Stefan Splidt-Samuelsen  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  11:14 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Zara Wendel  2002      39.19        1:26.55   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Sille Mundt  2002      40.60        1:28.60   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Maria Thorsen  2004      40.81        1:33.02   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Cathrine Østergaard Niels  2004      44.05        1:39.00   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Amalie Brammer Kærgaard  2004      44.05        1:40.05   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Malene Langvad  2004      48.08        1:47.58   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Liva Lund Hansen  2005      39.29        1:28.94   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      46.39        1:41.87   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Luna Christensen  2005      49.10        1:48.48   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Alma Møller-Ern  2006      49.83        1:50.72   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Nikoline Marie Lange  2005      48.96        1:52.56   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Alma Gotfredsen  2005      54.07        1:59.97   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Monika Dragieva  2006      54.74        2:06.68   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Sara Elmsted  2006      57.70        2:14.12   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Bianca Roos  2006      1:18.28        2:55.98   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  11:14 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Koch Henriksen  2002      34.05        1:15.23   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Lucas Burmester  2002      35.96        1:20.52   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
William Jensen  2002      47.57        1:48.24   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Jørgensen  2003      32.56        1:12.54   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Joakim Køhn  2003      34.31        1:14.49   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Peter Vinge-Maigaard  2003      37.47        1:21.53   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Noah Bred  2003      43.09        1:38.26   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Marius Nielsen  2003      45.05        1:41.60   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Jonas Reimer Christensen  2003      47.88        1:44.13   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Zilas Aarestrup  2003      49.65        1:47.97   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
William Wetterstein Gervø  2003      50.66        1:54.82   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Oscar Frejwald Christians  2003              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Ivang Ladefoged  2004      43.20        1:41.18   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Jeppe Kjær  2004      49.30        1:48.40   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Kalle Gerner Knudsen  2004      58.83        2:17.21   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Anton Hvistendahl Fabel  2004              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Gaard  2006      45.33        1:35.33   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Frederik Stender-Petersen  2005      52.39        1:59.09   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
William Bendix Schmidt  2005      55.06        2:11.72   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
William Bogø  Andersen  2005      1:03.86        2:29.90   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  11:14 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  11:34   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Schrøder  2002      38.92  1:26.34  2:23.12    3:04.39   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Fiona Burmester  2003      40.35  1:26.88  2:24.61    3:05.28   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Lærke Blond  2003      41.70  1:33.16  2:21.24    3:07.02   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Ellen A. Skov  2003      41.51  1:31.46  2:31.34    3:15.46   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Frederikke L. B. Høngaard  2003      46.71  1:39.52  2:42.23    3:31.71   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Emma Enevoldsen  2003      51.22  1:46.40  2:48.20    3:40.41   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Roseline Løkkegaard  2004      38.94  1:25.45  2:20.86    2:58.81   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Emma Hansen  2004      41.24  1:24.65  2:16.81    2:58.87   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Kristine G. Skjærbæk  2004      49.02  1:42.18  2:43.62    3:33.41   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Malene Langvad  2004      50.90  1:45.73  2:45.67    3:36.31   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Julie Nelkop  2004      51.54  1:46.85  2:57.34    3:49.74   
  Roskilde Svømning                   
                     
Ulrika Paaske  2004              DSQ  Tyvstart 
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Villum Færch  2005      43.61  1:32.97  2:27.94    3:15.15   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Liva Lund Hansen  2005      41.81  1:32.78  2:34.81    3:19.05   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Antoinette Zafra  2005      47.30  1:39.22  2:38.92    3:25.28   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Johanne Weber  2005      51.70  1:47.46  2:46.05    3:35.76   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Luna Christensen  2005      51.70  1:46.39  2:47.31    3:39.31   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Nikoline Marie Lange  2005      51.91  1:45.93  2:49.19    3:41.33   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Thea Mikkelsen  2005      54.78  1:51.86  2:55.18    3:47.41   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Annika Køhn  2005      53.61  1:54.11  3:01.20    3:49.53   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      52.85  1:52.83  3:00.91    3:51.44   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  Frida Nue Jakobsen  2005      56.23  1:55.00  3:00.60    3:54.73   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
11  Juliane Andersen  2005      52.95  1:51.72  3:01.46    3:55.20   
  Roskilde Svømning                   
                     
12  Monika Dragieva  2006      55.08  1:54.86  3:02.66    3:58.36   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
13  Alma Gotfredsen  2005      54.41  1:56.44  3:08.13    3:59.60   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
14  Andrea Elnif Christiansen  2005      51.74  1:52.07  3:06.26    4:00.36   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
15  Agnes Rygaard  Truelsen  2005      57.25  1:57.25  3:08.92    4:03.06   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Freya Ry Nielsen  2005              DSQ  afsl ryg på mave 100 
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Josefine Staudt  2005              DSQ  Afsl ryg på mave 100 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  11:34 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  11:59   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Koch Henriksen  2002      34.24  1:18.86  2:04.55    2:42.11   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mohammed Ghizzaui  2003      34.26  1:17.86  2:02.91    2:41.48   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Marcus Hiort  2003      39.37  1:24.61  2:16.43    2:56.84   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Noah Bred  2003      44.84  1:36.46  2:36.09    3:17.78   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
William Scherling de Stri  2003      49.88  1:44.24  2:44.50    3:29.87   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Julius Højgaard Allin  2003      45.78  1:39.22  2:41.12    3:30.19   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Jonas Reimer Christensen  2003      50.90  1:45.87  2:46.31    3:31.58   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Samuel Risager  2003      52.52  1:44.14  2:44.54    3:35.88   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Lukas Pedersen  2003      51.45  1:44.21  2:48.95    3:38.13   
  Roskilde Svømning                   
                     
Jakob Nadeem Alwan  2003              DSQ  Ryg afsl på mave 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Marius Nielsen  2003              DSQ  Ryg afls på mave 
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jeppe Kjær  2004      48.02  1:33.93  2:27.23    3:08.37   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004      43.22  1:33.52  2:28.46    3:10.34   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Andreas Ivang Ladefoged  2004      47.07  1:41.80  2:41.22    3:29.05   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004      51.04  1:41.29  2:41.59    3:31.01   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Pelle Colmorten  2004      48.07  1:42.66  2:46.30    3:34.91   
  Roskilde Svømning                   
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004      56.67  1:48.48  2:54.46    3:42.15   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Nikolaj Fallenkamp  2004      48.82  1:46.59  2:57.68    3:46.17   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Niels Krogh-Olsen  2004      56.23  1:52.46  2:57.55    3:47.83   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Silas Fessel  2004      56.61  1:53.49  2:57.21    3:48.11   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  Søren Wandall Ohlsen  2004      56.23  1:56.61  3:00.42    3:53.14   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
11  Frode Sejlø Andersen  2004      1:01.37  1:56.82  3:10.85    4:07.51   
  Roskilde Svømning                   
                     
12  Peter Nøhr  2004      59.61  1:57.82  3:08.34    4:09.19   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
13  William Leth  2004      55.97  2:01.40  3:25.98    4:22.69   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
14  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004      1:13.22  2:18.58  3:37.54    4:39.05   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
15  Mads Ole Frederiksen  2004      1:11.50  2:18.36  3:47.78    4:51.35   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Anton Hvistendahl Fabel  2004              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Bjørn Cramer Hansen  2004              DSQ  Asynkrone arme 125m 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Oliver Zeeberg Iversen  2004              DSQ  Ej fortsat bevæg. 75 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Krydder Grønt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl-Emil Echardt  2005      44.96  1:38.18  2:35.00    3:20.59   
  Roskilde Svømning                   
                     
Malte Hagbarth Jørgensen  2005      49.65  1:45.08  2:48.98    3:33.75   
  Roskilde Svømning                   
                     
Robert E. Falborg Pederse  2005      49.11  1:42.10  2:44.87    3:36.16   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005      59.65  2:02.00  3:03.94    3:53.67   
  Roskilde Svømning                   
                     
Emil Isaksen  2005      57.80  1:57.63  3:05.14    3:58.59   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  11:59 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2016 
Sponsor: Østergaard VVS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helsingør K3 Piger 1  2002              2:23.89   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Linnea Hietala  2004      37.46        37.46   
  Mathilde Maria Thorsen  2004      39.02        1:16.48   
  Mathilde Schrøder  2002      34.76        1:51.24   
  Cornelia Vâmosi  2004      32.65        2:23.89   
                     
Gsc Piger  2004              2:30.03   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Cathrine Østergaard Niels  2004      42.17        42.17   
  Emma Hansen  2004      39.30        1:21.47   
  Roseline Løkkegaard  2004      36.23        1:57.70   
  Sophia Bøttger  2004      32.33        2:30.03   
                     
Vi39 Turbo Tøser  2004              2:30.87   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
  Caroline Veggerby  2003      35.74        35.74   
  Lærke Blond  2003      41.63        1:17.37   
  Liva Lund Hansen  2005      39.26        1:56.63   
  Clara Hartvig-Olsen  2004      34.24        2:30.87   
                     
Værløse Piger 1  2002              2:33.10   
  Værløse Svømmeklub                   
  Sofie Lund-Scherbeck  2003      36.73        36.73   
  Johanne Brown Marloth  2003      42.16        1:18.89   
  Sille Mundt  2002      37.90        1:56.79   
  Silja Østerbye  2003      36.31        2:33.10   
                     
Helsingør K3 Piger 2  2002              2:37.51   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Pil Sylvander  2003      43.09        43.09   
  Mia Mørk Kuramoto  2003      42.70        1:25.79   
  Fiona Burmester  2003      38.80        2:04.59   
  Olivia Ida Madsen  2003      32.92        2:37.51   
                     
Helsingør K3 Piger 3  2002              2:49.60   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Ulrikke Juul Søeborg  2003      41.72        41.72   
  Freja Stenbækgård  2003      45.57        1:27.29   
  Amalie Kolstrup-Timm  2003      45.83        2:13.12   
  Ellen A. Skov  2003      36.48        2:49.60   
                     
Helsingør Barbies 1  2002              2:51.66   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Emmely Östman Pedersen  2005      42.59        42.59   
  Johanne Weber  2005      49.00        1:31.59   
  Caroline Villum Færch  2005      41.44        2:13.03   
  Caroline Trøjgaard  2005      38.63        2:51.66   
                     
Helsingør Barbies 2  2002              3:05.94   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Josefine Westergaard  2004      43.46        43.46   
  Emma Clausen  2003      50.41        1:33.87   
  Kristine G. Skjærbæk  2004      51.82        2:25.69   
  Filippa Martinsen  2005      40.25        3:05.94   
                     
Glostrup Piger 1  2004              3:06.87   
  Glostrup Svømme Klub                   
  Malene Langvad  2004      48.42        48.42   
  Freya Ry Nielsen  2005                 
  Thea Mikkelsen  2005      2:29.65        2:29.65   
  Antoinette Zafra  2005      37.22        3:06.87   
                     
10  Helsingør Barbies 3  2002              3:12.43   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Mathilde Ramsgaard  2005      47.85        47.85   
  Lea Bach Nielsen  2003      48.62        1:36.47   
  Juliane Camille Mathiasen  2004      53.44        2:29.91   
  Frida Mille Nielsen  2005      42.52        3:12.43   
                     
11  Vi39 Youngstars  2006              3:37.41   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
  Lykke Jørgensen  2006      1:05.18        1:05.18   
  Annika Køhn  2005      58.90        2:04.08   
  Alma Møller-Ern  2006      46.09        2:50.17   
  Laura Kall  2005      47.24        3:37.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  12:22 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  12:26   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
Sponsor: Østergaard VVS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vi39 Top Guns  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:17.70   
  Joakim Køhn  2003      35.36        35.36   
  Mohammed Ghizzaui  2003      38.32        1:13.68   
  Mikkel Jørgensen  2003      32.33        1:46.01   
  Casper Koch Henriksen  2002      31.69        2:17.70   
                     
Vi39 Gun Show  2004  Vallensbæk IF Af 1939            2:44.34   
  Sebastian Rasmussen  2003      42.02        42.02   
  Oscar Vinge-Maigaard  2007      50.75        1:32.77   
  Peter Vinge-Maigaard  2003      34.94        2:07.71   
  Sebastian Rendlev  2005      36.63        2:44.34   
                     
Helsingør K3 Drenge 1  2002  Helsingør Svømmeklub            2:45.24   
  Lucas Burmester  2002      38.63        38.63   
  Thorvald Bomholt Larsen  2003      49.30        1:27.93   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      44.01        2:11.94   
  Alexander Stærkær  2002      33.30        2:45.24   
                     
Gsc Drenge  2003  Gladsaxe Idræts Forening            2:48.54   
  Marcus Hiort  2003      37.20        37.20   
  Zilas Aarestrup  2003      54.10        1:31.30   
  Noah Bred  2003      39.98        2:11.28   
  Emil Breinholt  2003      37.26        2:48.54   
                     
Stturbo  2003  Swim Team Tåstrup            2:48.77   
  Jakob Nadeem Alwan  2003      43.30        43.30   
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      50.92        1:34.22   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      39.50        2:13.72   
  Jeppe Kjær  2004      35.05        2:48.77   
                     
Glostrup Drenge 1  2003  Glostrup Svømme Klub            2:52.10   
  Anton Skov Grell  2004      43.94        43.94   
  Emil Kruse Enemærke  2005      49.58        1:33.52   
  Marius Nielsen  2003      40.96        2:14.48   
  Lauritz Johansen  2004      37.62        2:52.10   
                     
Helsingør Kens 1  2002  Helsingør Svømmeklub            2:54.52   
  Bjørn Cramer Hansen  2004      43.41        43.41   
  Jakob Bjerg Snekkersten  2003      46.54        1:29.95   
  Julius Højgaard Allin  2003      45.73        2:15.68   
  Enzo Sorgini  2003      38.84        2:54.52   
                     
Værløse Drenge 1  2002  Værløse Svømmeklub            2:56.04   
  William Schützsack Duncan  2003      45.51        45.51   
  Niels Peter Lund  2002      48.53        1:34.04   
  Lucas Jøns  2002      40.63        2:14.67   
  Magnus Ravn Borch  2003      41.37        2:56.04   
                     
Vi39 Miniguns  2005  Vallensbæk IF Af 1939            2:57.29   
  Matias Janischefska  2004      48.26        48.26   
  Anders Gaard  2006      52.00        1:40.26   
  Sean Petersen  2006      39.64        2:19.90   
  Christopher Jørgensen  2005      37.39        2:57.29   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  12:26 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  16:08   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: Automesteren 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Zara Wendel  2002      38.65        1:19.96   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Sille Mundt  2002      41.26        1:22.46   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Mathilde Schrøder  2002      41.93        1:26.89   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Automesteren 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Lund-Scherbeck  2003      40.40        1:20.88   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Olivia Ida Madsen  2003      39.31        1:21.27   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Johanne Brown Marloth  2003      43.01        1:27.65   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Inge-Marie Ørneborg  2003      1:29.38        1:29.38   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Mikala Ravn Borch  2003      45.47        1:30.89   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Silja Østerbye  2003      44.82        1:32.76   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Aia Andreassen  2003              DSQ  Afslutning på maven 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Automesteren 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linnea Hietala  2004      40.06        1:20.24   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Cathrine Østergaard Niels  2004      42.54        1:28.56   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Josefine Westergaard  2004      45.37        1:31.48   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Malene Langvad  2004      48.99        1:40.58   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Kristine G. Skjærbæk  2004      51.98        1:44.43   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Juliane Camille Mathiasen  2004      51.93        1:44.74   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Frida Vaabengaard Jensen  2004      52.72        1:51.62   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Sofie Korczak  2004      55.88        1:51.66   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Caroline Mei Jensen  2004      57.86        2:02.60   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Anika Larsen  2004      1:04.06        2:14.00   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Ida Henneberg Larsen  2004              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Laura Sonne Steen  2004              DSQ  Ej fortsat bevæg v25 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Automesteren 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emmely Östman Pedersen  2005      47.55        1:34.18   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Nikoline Marie Lange  2005      46.54        1:37.75   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Josefine Staudt  2005      50.12        1:38.50   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Caroline Trøjgaard  2005      46.97        1:38.98   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Johanne Weber  2005      48.57        1:39.88   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006      48.09        1:40.05   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Luna Christensen  2005      49.67        1:41.02   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Esther Haudrum Larsen  2005      50.13        1:43.15   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Frida Mille Nielsen  2005      50.71        1:46.23   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Sara Elmsted  2006      51.49        1:46.84   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
11  Hanna Rørbech  2006      53.96        1:48.10   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Leonora M Postgaard  2006      52.69        1:48.49   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
13  Kamma Rasmussen  2006      52.57        1:49.09   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
14  Frida Nue Jakobsen  2005      54.49        1:49.14   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
15  Andrea Elnif Christiansen  2005      53.92        1:49.82   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Cathrine Ørneborg  2005      53.94        1:50.01   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
17  Alma Møller-Ern  2006      53.70        1:50.45   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
18  Monika Dragieva  2006      53.09        1:52.00   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
19  Alma Gotfredsen  2005      55.49        1:52.03   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
20  Agnes Rygaard  Truelsen  2005      55.51        1:52.93   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
21  Maise Trærup Tychsen  2006      52.58        1:52.94   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
22  Jasmine Løkkegaard  2006      55.55        1:54.19   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
23  Petrea Hostrup Stærke  2006      55.23        1:55.81   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
24  Victoria Xin Ai Liu Carst  2006      55.32        1:58.36   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
25  Maria Claudia S.  Hansen  2006      57.64        1:59.69   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
26  Bianca Roos  2006      59.41        2:02.32   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
27  Camille Cueto Rasmussen  2006      1:03.60        2:03.91   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
28  Laura Kall  2005      1:04.95        2:06.42   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
29  Tilde Schyth  2006      1:02.10        2:10.55   
  Roskilde Svømning                   
                     
30  Henriette Roos  2006      1:02.83        2:11.42   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
31  Laura Cheng Milsgaard  2006      1:01.82        2:12.11   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
32  Ida Frost Dunker  2006      1:05.29        2:13.51   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
33  Sofie Ewers Stokholm  2006      1:05.65        2:13.94   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
34  Emilie Enevoldsen  2006      1:05.50        2:13.98   
  Roskilde Svømning                   
                     
35  Maja Damkjær Bartels  2006      1:06.53        2:15.37   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
36  Emilie Hartvig-Olsen  2006      1:05.43        2:16.72   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
37  Milla Klausen  2006      1:06.29        2:20.56   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
38  Lykke Jørgensen  2006      1:12.09        2:23.52   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
39  Norma Andersen  2007      1:12.17        2:24.89   
  Roskilde Svømning                   
                     
40  Lara Ghizzaui  2007      1:28.60        3:18.78   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Melissa Sønderskov Turell  2005              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Helena Fogh Kronborg  2005              DSQ  ej forts. bev. v 25m 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Mathilde Ramsgaard  2005              DSQ  Ej fortsat bevæg 75 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  16:08 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: Slagter Karl Johan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Jøns  2002      45.07        1:30.51   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Alexander Stærkær  2002              DSQ  Ej fortsat bevæg 150 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Slagter Karl Johan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Hiort  2003      38.80        1:20.60   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Sebastian Rasmussen  2003      43.28        1:28.47   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Emil Breinholt  2003      46.28        1:32.81   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
William Schützsack Duncan  2003      46.38        1:33.40   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Samuel Risager  2003      48.50        1:38.94   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Mathias Bak  2003              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Enzo Sorgini  2003              DSQ  Ej fortsat bevæg 25m 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Jakob Nadeem Alwan  2003              DSQ  Ej fortsat bevæg 75m 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Magnus Ravn Borch  2003              DSQ  Ej fortsat bevæg 50m 
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Slagter Karl Johan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Skov Grell  2004      45.61        1:31.68   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Bjørn Cramer Hansen  2004      45.95        1:33.17   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Lauritz Johansen  2004      46.44        1:36.53   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004      47.86        1:36.70   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Niels Krogh-Olsen  2004      49.47        1:40.00   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Nikolaj Fallenkamp  2004      52.49        1:42.38   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Johan Madvig Kristensen  2004      50.58        1:43.76   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Oliver Zeeberg Iversen  2004      51.22        1:45.90   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Silas Fessel  2004      52.33        1:46.39   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  Søren Wandall Ohlsen  2004      52.58        1:48.79   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
11  Matias Janischefska  2004      53.20        1:49.54   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
12  Peter Nøhr  2004      52.06        1:49.96   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
13  Jonas Vollquartz Svensson  2004      54.29        1:50.34   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
14  William Leth  2004      56.50        1:56.37   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
15  Mads Ole Frederiksen  2004      57.24        1:56.74   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004      59.11        1:58.65   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Anton Hvistendahl Fabel  2004              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Slagter Karl Johan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christopher Jørgensen  2005      45.48        1:32.75   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Sebastian Rendlev  2005      45.90        1:33.36   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Robert E. Falborg Pederse  2005      45.51        1:33.95   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
William Bendix Schmidt  2005      48.87        1:40.21   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Joanathan Nyegaard  2007      51.25        1:43.81   
  Roskilde Svømning                   
                     
Sune Vergmann  2005      51.15        1:44.68   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Nicholas H. Hansen  2005      51.57        1:45.27   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Frederik Stender-Petersen  2005      51.49        1:45.42   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Mattias Sand Nielsen  2005      53.15        1:47.98   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  Vincent Matras  2005      54.75        1:49.96   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
11  Anders Junker  2005      54.56        1:50.68   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
12  William Bogø  Andersen  2005      54.43        1:51.22   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
13  Frederik Isaksen  2007      54.33        1:51.52   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Oscar Vinge-Maigaard  2007      56.50        1:53.11   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Stefan Datcu  2006      59.65        1:55.76   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
16  Valdemar Høngaard  2006      56.40        1:55.89   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
17  Valdemar Granic  2006      56.05        1:57.36   
  Roskilde Svømning                   
                     
18  Frederik Rasmussen  2005      57.69        2:00.71   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
19  Peter K. M. Petersen  2006      59.45        2:02.17   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
20  Jonathan Rasmussen  2006      1:02.05        2:04.45   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
21  Emil Olsen  2006      1:00.40        2:05.36   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
22  Noah Lester  2006      1:02.20        2:09.73   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
23  Victor Henrik Ritnagel  2005      1:04.02        2:13.53   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
24  Emil Kolze Vårdal  2005      1:06.04        2:14.14   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
25  Benjamin Merez  2006      1:05.41        2:15.78   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
26  Frederik Molin  2005      1:06.27        2:16.06   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
27  Andreas Kelstrup Schou  2005      1:06.18        2:17.48   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
28  Valdemar Møller-Ern  2008      1:09.32        2:18.02   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
29  Aksel Kobberø  2007      1:08.72        2:19.21   
  Roskilde Svømning                   
                     
30  Mikkel Linddal-Andersen  2006      1:15.48        2:29.32   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Hjalte Lambertsen  2005              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Fabian Holst Krabbe  2005              DSQ  Ej fortsat bevæg 25m 
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Jonathan Skadhauge  2005              DSQ  Ej fortsat bevæg 75m 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  14:19 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  14:12   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: WakeUp Copenhagen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Astrid Katrine Andersen  2002              31.30   
  Odsherred Svømmeklub                   
Zara Wendel  2002              31.64   
  Odsherred Svømmeklub                   
Mathilde Schrøder  2002              33.46   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: WakeUp Copenhagen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Veggerby  2003              30.97   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Sofie Lund-Scherbeck  2003              31.85   
  Værløse Svømmeklub                   
Olivia Ida Madsen  2003              32.91   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mia Mørk Kuramoto  2003              34.29   
  Helsingør Svømmeklub                   
Freja Stenbækgård  2003              34.95   
  Helsingør Svømmeklub                   
Ellen A. Skov  2003              35.15   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mikala Ravn Borch  2003              35.15   
  Værløse Svømmeklub                   
Pil Sylvander  2003              35.84   
  Helsingør Svømmeklub                   
Ulrikke Juul Søeborg  2003              36.19   
  Helsingør Svømmeklub                   
10  Amalie Lester  2003              36.24   
  Værløse Svømmeklub                   
11  Amalie Kolstrup-Timm  2003              36.39   
  Helsingør Svømmeklub                   
12  Frederikke L. B. Høngaard  2003              38.62   
  Værløse Svømmeklub                   
13  Linea Christiansen  2003              38.65   
  Odsherred Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: WakeUp Copenhagen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Hansen  2004              32.69   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Roseline Løkkegaard  2004              32.80   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Cornelia Vâmosi  2004              33.11   
  Helsingør Svømmeklub                   
Clara Hartvig-Olsen  2004              35.58   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Josefine Westergaard  2004              40.24   
  Helsingør Svømmeklub                   
Emma Bussenius  2004              41.78   
  Værløse Svømmeklub                   
Ida Sophie Hinsch Olsen  2004              42.45   
  Helsingør Svømmeklub                   
Caroline Mei Jensen  2004              42.79   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Laura Sonne Steen  2004              45.26   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
10  Anika Larsen  2004              55.04   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Ida Henneberg Larsen  2004              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Tomine Vestergaard  2004              DNS   
  Swim Team Tåstrup                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: WakeUp Copenhagen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Liva Lund Hansen  2005              34.81   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Caroline Villum Færch  2005              37.54   
  Helsingør Svømmeklub                   
Annika Køhn  2005              38.62   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Antoinette Zafra  2005              38.65   
  Glostrup Svømme Klub                   
Caroline Trøjgaard  2005              38.69   
  Helsingør Svømmeklub                   
Filippa Martinsen  2005              40.11   
  Helsingør Svømmeklub                   
Freya Ry Nielsen  2005              41.19   
  Glostrup Svømme Klub                   
Frida Mille Nielsen  2005              41.49   
  Helsingør Svømmeklub                   
Isabella M. Madsen  2007              43.97   
  Swim Team Tåstrup                   
10  Rebecca Maria Bagger  2005              44.07   
  Helsingør Svømmeklub                   
11  Hanna Rørbech  2006              45.74   
  Swim Team Tåstrup                   
12  Lucca Kanstrup-Clausen  2006              45.79   
  Helsingør Svømmeklub                   
13  Anna Østerby  2005              46.19   
  Glostrup Svømme Klub                   
14  Petrea Hostrup Stærke  2006              47.08   
  Glostrup Svømme Klub                   
15  Rebecca Ella Madsen  2006              48.61   
  Swim Team Tåstrup                   
16  Lykke Jørgensen  2006              49.53   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
17  Silvia Martinsen  2007              50.12   
  Helsingør Svømmeklub                   
18  Laura Kall  2005              50.87   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
19  Silke Dahlberg  2005              51.05   
  Roskilde Svømning                   
20  Tilde Schyth  2006              53.26   
  Roskilde Svømning                   
21  Emilie Enevoldsen  2006              53.70   
  Roskilde Svømning                   
22  Emma Haagen  2006              55.20   
  Swim Team Tåstrup                   
23  Andrea Houlind  2005              55.30   
  Roskilde Svømning                   
24  Milla Klausen  2006              56.43   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
25  Maja Damkjær Bartels  2006              56.72   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
25  Maja Hansen  2006              56.72   
  Swim Team Tåstrup                   
27  Lara Ghizzaui  2007              1:03.63   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
28  Ida Frost Dunker  2006              1:04.03   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
29  Silje Hylleberg  2007              1:04.38   
  Roskilde Svømning                   
30  Norma Andersen  2007              1:05.16   
  Roskilde Svømning                   
Ida Have-Frederiksen  2007              DNS   
  Roskilde Svømning                   
Signe Holm Hansen  2005              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  14:12 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  14:11   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: WakeUp Copenhagen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Koch Henriksen  2002              32.49   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Lucas Burmester  2002              32.52   
  Helsingør Svømmeklub                   
Alexander Stærkær  2002              34.65   
  Helsingør Svømmeklub                   
Niels Peter Lund  2002              36.45   
  Værløse Svømmeklub                   
William Jensen  2002              40.07   
  Swim Team Tåstrup                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: WakeUp Copenhagen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Joakim Køhn  2003              29.53   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Mikkel Jørgensen  2003              30.15   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Mohammed Ghizzaui  2003              30.93   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Sebastian Rasmussen  2003              35.24   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
William Wetterstein Gervø  2003              35.95   
  Swim Team Tåstrup                   
Zilas Aarestrup  2003              36.07   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Julius Højgaard Allin  2003              36.49   
  Helsingør Svømmeklub                   
Jakob Bjerg Snekkersten  2003              36.89   
  Helsingør Svømmeklub                   
Lukas Pedersen  2003              37.01   
  Roskilde Svømning                   
10  William Schützsack Duncan  2003              38.46   
  Værløse Svømmeklub                   
11  William Scherling de Stri  2003              40.56   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
12  Magnus Ravn Borch  2003              43.18   
  Værløse Svømmeklub                   
Mathias Bak  2003              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: WakeUp Copenhagen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Stampe Dalgaard  2004              36.25   
  Swim Team Tåstrup                   
Bjørn Cramer Hansen  2004              36.83   
  Helsingør Svømmeklub                   
Lauritz Johansen  2004              38.50   
  Glostrup Svømme Klub                   
Thor Majvig Mogensen  2004              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: WakeUp Copenhagen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Valdemar Menck Nielsen  2005              36.26   
  Helsingør Svømmeklub                   
Emil Kruse Enemærke  2005              37.09   
  Glostrup Svømme Klub                   
Anders Gaard  2006              37.81   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Sean Petersen  2006              37.99   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Sune Vergmann  2005              41.34   
  Swim Team Tåstrup                   
Peter K. M. Petersen  2006              44.30   
  Swim Team Tåstrup                   
Frederik Rasmussen  2005              44.73   
  Swim Team Tåstrup                   
Frederik Isaksen  2007              45.97   
  Roskilde Svømning                   
Joanathan Nyegaard  2007              46.63   
  Roskilde Svømning                   
10  Sebastian Møller-Munkøe  2005              47.73   
  Roskilde Svømning                   
11  William F. Pilgaard  2006              48.85   
  Swim Team Tåstrup                   
12  Aksel Kobberø  2007              48.91   
  Roskilde Svømning                   
13  Jonas Hayatzaki  2007              49.11   
  Swim Team Tåstrup                   
14  Vincent Matras  2005              49.40   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
15  Valdemar Granic  2006              50.50   
  Roskilde Svømning                   
16  Jonathan Rasmussen  2006              53.57   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
17  Valdemar Møller-Ern  2008              53.81   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
18  Benjamin Merez  2006              55.79   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
19  Mikkel Linddal-Andersen  2006              1:01.10   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Stefan Splidt-Samuelsen  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  14:11 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: Albertslund Ure & Guld 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Astrid Katrine Andersen  2002      44.55        1:33.57   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Mathilde Schrøder  2002      49.95        1:43.29   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Albertslund Ure & Guld 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Blond  2003      41.43        1:27.63   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Mia Mørk Kuramoto  2003      43.50        1:31.50   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Johanne Brown Marloth  2003      44.62        1:32.92   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Inge-Marie Ørneborg  2003      46.43        1:37.11   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Freja Stenbækgård  2003      47.39        1:37.53   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Fiona Burmester  2003      47.14        1:39.15   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Olivia Ida Madsen  2003      47.49        1:40.25   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Ellen A. Skov  2003      50.12        1:45.15   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Emma Clausen  2003      51.26        1:46.09   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Lea Bach Nielsen  2003      51.27        1:47.10   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Ulrikke Juul Søeborg  2003      50.55        1:47.53   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
12  Amalie Kolstrup-Timm  2003      50.40        1:48.19   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
13  Emma Enevoldsen  2003      52.22        1:50.28   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Pil Sylvander  2003      53.13        1:52.13   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
15  Aia Andreassen  2003      54.10        1:57.90   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
16  Linea Christiansen  2003      1:00.06        2:16.94   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Albertslund Ure & Guld 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Maria Thorsen  2004      40.81        1:27.33   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sophia Bøttger  2004      44.64        1:36.03   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Linnea Hietala  2004      47.27        1:37.85   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Cornelia Vâmosi  2004      48.58        1:44.80   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Cathrine Østergaard Niels  2004      49.69        1:46.26   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Frida Vaabengaard Jensen  2004      1:01.24        2:05.55   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Julie Nelkop  2004      1:00.57        2:06.42   
  Roskilde Svømning                   
                     
Tomine Vestergaard  2004              DNS   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Albertslund Ure & Guld 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Weber  2005      48.04        1:40.49   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Freya Ry Nielsen  2005      51.18        1:48.11   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Josefine Staudt  2005      53.63        1:52.94   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Frida Nue Jakobsen  2005      54.11        1:53.27   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Antoinette Zafra  2005      55.94        1:58.15   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Leonora M Postgaard  2006      56.36        1:59.76   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      58.62        2:00.80   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Kamma Rasmussen  2006      59.24        2:03.55   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Safira Vestergaard  2005      58.75        2:03.67   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
10  Emilie Hartvig-Olsen  2006      58.35        2:04.70   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Juliane Andersen  2005      58.23        2:05.31   
  Roskilde Svømning                   
                     
12  Anna Østerby  2005      1:01.07        2:05.54   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
13  Jasmine Løkkegaard  2006      1:01.46        2:08.40   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
14  Agnes Rygaard  Truelsen  2005      1:02.07        2:09.96   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
15  Maria Claudia S.  Hansen  2006      1:00.79        2:12.09   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Emma Haagen  2006      1:02.86        2:12.20   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
17  Cathrine Ørneborg  2005      1:02.60        2:14.73   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
18  Henriette Roos  2006      1:07.26        2:22.73   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
19  Laura Cheng Milsgaard  2006      1:06.77        2:23.40   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
20  Andrea Elnif Christiansen  2005      1:09.01        2:27.10   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
21  Maja Hansen  2006      1:10.23        2:27.15   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
22  Petrea Hostrup Stærke  2006      1:09.52        2:27.93   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
23  Isabella M. Madsen  2007      1:12.91        2:32.53   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
24  Maise Trærup Tychsen  2006      1:12.49        2:33.41   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
25  Rebecca Ella Madsen  2006      1:12.92        2:34.42   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
26  Sofie Ewers Stokholm  2006      1:11.39        2:38.96   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
27  Victoria Xin Ai Liu Carst  2006      1:16.70        2:41.51   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Melissa Sønderskov Turell  2005              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Høststævne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  15:28   
  Arrangør  VI39 Vallensbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 oktober 2015         
 
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Burmester  2002      44.97        1:35.29   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Lucas Jøns  2002      45.69        1:37.05   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Niels Peter Lund  2002      49.63        1:45.45   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Alexander Stærkær  2002      54.61        1:55.04   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mohammed Ghizzaui  2003      38.27        1:21.82   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Jakob Bjerg Snekkersten  2003      46.36        1:41.00   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Samuel Risager  2003      54.52        1:52.68   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Oscar Frejwald Christians  2003              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Thorvald Bomholt Larsen  2003              DSQ  Flere armtag v/start 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jeppe Kjær  2004      48.57        1:41.70   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004      49.24        1:43.84   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004      51.27        1:48.64   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Andreas Ivang Ladefoged  2004      53.91        1:50.54   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Silas Fessel  2004      53.67        1:50.73   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Søren Wandall Ohlsen  2004      56.09        1:56.85   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Nikolaj Fallenkamp  2004      58.19        2:02.35   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004      59.52        2:08.61   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Niels Krogh-Olsen  2004      1:00.72        2:09.57   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004      1:08.66        2:28.58   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
11  Mads Ole Frederiksen  2004      1:12.97        2:37.40   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
12  William Leth  2004      1:14.39        2:43.00   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Johan Madvig Kristensen  2004              DSQ  Ej samtid berør 75m 
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Jonas Vollquartz Svensson  2004              DSQ  Aktive flyben v afls 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Oliver Zeeberg Iversen  2004              DSQ  Crawlben under start 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl-Emil Echardt  2005      51.14        1:44.03   
  Roskilde Svømning                   
                     
Robert E. Falborg Pederse  2005      52.26        1:50.52   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Malte Hagbarth Jørgensen  2005      55.96        1:53.97   
  Roskilde Svømning                   
                     
Oscar Vinge-Maigaard  2007      53.05        1:56.22   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Nicholas H. Hansen  2005      56.05        1:59.02