2020-01-22   10:47:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  12:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida S Olesen  2003    505  35.21  1:13.14  1:52.15    2:30.90   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Cecilie Christiansen  2003    477  36.51  1:15.12  1:54.57    2:33.79   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003    458  36.91  1:16.42  1:56.63    2:35.88   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    432  37.72  1:17.67  1:58.29    2:38.93   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Michelle Kramer Andersen  2003    421  38.98  1:20.02  2:01.13    2:40.25   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Andrea Schulz Mikkelsen  2003    417  38.71  1:19.94  2:00.86    2:40.83   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Signe Thomsen  2003    413  38.47  1:19.13  2:00.74    2:41.37   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Caroline Broholm  2003    401  36.90  1:17.90  2:01.45    2:42.96   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Lærke Høgsted  2003    399  38.60  1:19.94  2:01.72    2:43.20   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
10  Karoline Lagoni  2003    395  38.94  1:21.41  2:03.88    2:43.76   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Selma Pruzljanin  2003    394  39.09  1:20.25  2:02.52    2:43.92   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
12  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    388  38.15  1:19.87  2:02.72    2:44.71   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
13  Annika Hausgaard Godt  2003    382  40.07  1:21.73  2:04.35    2:45.59   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
14  Sofie Bach Nielsen  2003    379  40.15  1:22.20  2:04.68    2:46.05   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Emilie Wolf Sørensen  2003    378  40.26  1:22.30  2:04.91    2:46.14   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
16  My Phuong Bui  2003    376  39.85  1:21.39  2:03.80    2:46.47   
  O.S.L.F.                   
                     
17  Marie Louise Jørgensen  2003    375  39.51  1:21.95  2:04.90    2:46.64   
  Kolding SK                   
                     
18  Cecilie Lauridsen  2003    356  39.56  1:21.98  2:04.41    2:49.47   
  Odder Svømmeklub                   
                     
19  Emma Lundorff Johannsen  2003    330  42.65  1:26.80  2:11.24    2:53.74   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
20  Marie Egeskjold Bruun  2003    329  40.50  1:25.01  2:10.36    2:53.99   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
21  Katrine Mols  2003    300  42.10  1:27.96  2:14.65    2:59.35   
  Lyseng IF                   
                     
22  Christine Krogh  2003    278  42.26  1:27.93  2:15.79    3:03.96   
  O.S.L.F.                   
                     
Lærke Asmussen  2003                Akut syg 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Kjær Jensen  2004    413  38.85  1:19.78  2:00.78    2:41.28   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    405  39.46  1:21.20  2:02.59    2:42.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sarah Carugati  2004    392  38.67  1:20.68  2:03.42    2:44.11   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    380  38.89  1:21.26  2:04.26    2:45.81   
  O.S.L.F.                   
                     
Cecilie Hingebjerg  2004    378  39.73  1:21.86  2:04.32    2:46.20   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Aurelia Pedersen  2004    371  39.81  1:21.66  2:04.72    2:47.22   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mia Hvarre  2004    360  39.92  1:22.89  2:06.54    2:48.86   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Fenja Romanski  2005    340  40.27  1:23.69  2:08.50    2:52.07   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Louise Lie Thisted  2005    333  41.61  1:26.38  2:10.98    2:53.26   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Malou Sejr  2005    319  43.34  1:27.85  2:12.24    2:55.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Kaya Yang Eisensee  2004    318  42.07  1:27.56  2:12.23    2:55.89   
  Odense Svømme Klub                   
                     
12  Helga Bak  2004    304  42.30  1:27.45  2:13.76    2:58.59   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Alberte Kempel Christense  2004    299  43.44  1:30.05  2:16.44    2:59.61   
  Swim Team Neptun                   
                     
14  Kathrine Bech Nielsen  2004    296  42.90  1:29.01  2:14.86    3:00.14   
  Odder Svømmeklub                   
                     
15  Sia Aagaard  2004    294  43.78  1:30.32  2:16.81    3:00.63   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
16  Anna Toft Petersen  2004    290  42.36  1:29.12  2:16.86    3:01.55   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Laura S. Olesen  2005    288  44.31  1:31.43  2:16.83    3:01.90   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
18  Anna Varming  2005    287  44.65  1:30.57  2:17.30    3:02.04   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
19  Thilde S. B. Pedersen  2004    285  43.90  1:29.93  2:17.52    3:02.47   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
20  Ane Kirstine Granild  2004    279  44.46  1:31.67  2:19.11    3:03.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
21  Sophia Keren-Klaris  2004    275  44.18  1:31.39  2:19.12    3:04.67   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
22  Lærke Hemmer-Hansen  2004    258  44.70  1:32.80  2:20.88    3:08.72   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
23  Louise Sunesen  2005    255  44.41  1:32.06  2:20.98    3:09.37   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Nicoline Kornum-Svensson  2005              DSQ  Ej forsat bev v/150m 
  Kolding SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark