2020-01-26   23:55:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  17:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hsc Micro Monstars  2002    342          4:44.74   
  Holstebro Svømme Club                   
  Mads Mazur Pedersen  2002      38.27  1:17.15      1:17.15   
  Filip Cederstrøm  2002      34.04  1:12.80      2:29.95   
  Mathias Lindberg Laursen  2003      34.14  1:14.31      3:44.26   
  Julius Henriksen  2002      29.13  1:00.48      4:44.74   
                     
Sto Sharks  2002    338          4:45.87   
  Swim Team Odense                   
  Emil Jøhnk Tramm  2002      34.78  1:11.02      1:11.02   
  Oliver Hallenborg  2002      37.79  1:20.39      2:31.41   
  Magnus Dolleris Schroll  2002      34.02  1:14.77      3:46.18   
  Gustav Stahl  2002      28.65  59.69      4:45.87   
                     
Esbjerg Drenge  2002    331          4:47.74   
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Jonas Kjær  2003      35.85  1:13.03      1:13.03   
  Esben F. Buchwaldt  2002      37.61  1:18.28      2:31.31   
  Tobias Boström  2002      34.97  1:13.79      3:45.10   
  Emil Frydenholm  2002      29.68  1:02.64      4:47.74   
                     
As Drenge 1  2002    327          4:49.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Jonas L. Werther  2002      37.07  1:16.18      1:16.18   
  Victor Abel Brandi  2003      41.53  1:28.87      2:45.05   
  Oliver Nørgaard Frost  2002      29.64  1:01.69      3:46.74   
  Ruben C. Nørgaard  2002      29.41  1:02.27      4:49.01   
                     
Esv Awesome  2002    324          4:49.68   
  Elite Swim Vejle                   
  Andreas Blaaberg  2002      34.97  1:11.77      1:11.77   
  Jacob Christensen  2002      38.94  1:20.84      2:32.61   
  Malthe Elkjær  2003      33.87  1:13.57      3:46.18   
  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002      30.00  1:03.50      4:49.68   
                     
Esv Besties  2002    289          5:01.02   
  Elite Swim Vejle                   
  Lauritz Baad Ellekjær  2003      39.32  1:20.50      1:20.50   
  Anton Leth  2002      35.93  1:17.53      2:38.03   
  Casper Brinch  2002      34.19  1:14.54      3:52.57   
  Daniel Damsbo  2003      32.52  1:08.45      5:01.02   
                     
Sto Superboyz  2002    273          5:06.75   
  Swim Team Odense                   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003      36.46  1:15.13      1:15.13   
  Victor Nygaard  2003      39.06  1:22.79      2:37.92   
  Mads Juul Henriksen  2004      36.71  1:20.28      3:58.20   
  Mathias Munch Pedersen  2003      32.74  1:08.55      5:06.75   
                     
Aarhus Swim Drenge 1  2002    272          5:07.31   
  Aarhus Swim                   
  Wilfred Hove Lasthein  2002      37.36  1:18.28      1:18.28   
  Daniel Gallacher  2002      1:26.76  1:59.14      3:17.42   
  Joachim Hjertmann  2002      39.24  1:13.43      4:30.85   
  Frederik Lindholm  2004        36.46      5:07.31   
                     
Svendborg  2002    258          5:12.48   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Hjalte Flader  2002      38.07  1:18.21      1:18.21   
  Alfred Feldskov  2003      41.73  1:31.26      2:49.47   
  Stefan Hansen  2002      36.75  1:20.33      4:09.80   
  Anders Bredal Storgaard  2002      29.29  1:02.68      5:12.48   
                     
10  Hsk Drenge  2002    258          5:12.61   
  Haderslev Svømme Klub                   
  Mads Stamholt  2003      39.18  1:20.86      1:20.86   
  Benjamin Friis  2002      39.13  1:24.44      2:45.30   
  Asbjørn Guldager  2002      38.70  1:23.19      4:08.49   
  Rasmus Petersen  2002      30.50  1:04.12      5:12.61   
                     
11  Thisted Drenge  2002    252          5:15.21   
  Thisted Svømmeklub                   
  Mads Kloster  2002      33.01  1:08.63      1:08.63   
  Alex Søndergaard  2003      43.42  1:32.94      2:41.57   
  Paw Jensby Madsen  2002      38.12  1:21.36      4:02.93   
  Nicklas Bager  2003      33.75  1:12.28      5:15.21   
                     
12  Silkeborg Drenge  2002    245          5:18.24   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Frederik Venø Elling  2003      37.78  1:17.44      1:17.44   
  Gustav Fløche Fuglsang  2002      37.38  1:20.42      2:37.86   
  Marius Gystad  2003      41.27  1:31.75      4:09.61   
  Emil Lykke Grann  2003      32.83  1:08.63      5:18.24   
                     
13  Horsens Drenge 3  2003    231          5:24.56   
  Horsens Svømmeklub                   
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      34.88  1:14.06      1:14.06   
  Theis Dalgaard  2004      42.67  1:33.54      2:47.60   
  Christian Johannesen  2003      37.35  1:29.00      4:16.60   
  Rasmus Terkelsen  2002      32.19  1:07.96      5:24.56   
                     
14  Aarhus Swim Drenge 2  2002    229          5:25.20   
  Aarhus Swim                   
  Vilhelm Damm Thorsell  2002      36.83  1:15.35      1:15.35   
  Mads Mikkelsen  2004      1:30.97  2:10.35      3:25.70   
  William Sloth  2003      47.74  1:20.85      4:46.55   
  Andreas Jørgensen  2003      38.65  38.65      5:25.20   
                     
15  Odder Drenge  2002    213          5:33.00   
  Odder Svømmeklub                   
  Kasper Johnsen  2003      38.37  1:19.08      1:19.08   
  Nicholas Bundgaard  2002      46.51  1:36.82      2:55.90   
  Thor G. Nedergaard  2002      38.93  1:22.17      4:18.07   
  Jacob Lyse Søe  2003      34.98  1:14.93      5:33.00   
                     
16  Esv Goodies  2002    208          5:36.01   
  Elite Swim Vejle                   
  Mads Iversen  2004      38.53  1:20.62      1:20.62   
  Kim Doan Nguyen  2003      42.64  1:29.23      2:49.85   
  Sune Schaarup  2003      43.68  1:31.27      4:21.12   
  Peter Kvorning Mikkelsen  2004      34.98  1:14.89      5:36.01   
                     
Agf Drenge 1  2002              DSQ  Holdkapkort for sent 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Agf Drenge 2  2002              DSQ  Holdkapkort for sent 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark