2020-01-18   22:31:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  12:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Esv Awesome  2003    500          1:57.48   
  Elite Swim Vejle                   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      28.90        28.90   
  Sofie Theophil Petersen  2003      29.49        58.39   
  Andrea Schulz Mikkelsen  2003      29.55        1:27.94   
  Svava Kj. Gregersen  2004      29.54        1:57.48   
                     
As Piger 1  2003    465          2:00.31   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Emma Stecher  2003      30.06        30.06   
  Ida S Olesen  2003      28.26        58.32   
  Emma Kutsko Jensen  2004      31.19        1:29.51   
  Marta Woroniecka  2003      30.80        2:00.31   
                     
Vs Piger  2003    460          2:00.77   
  Viborg Svømme Klub                   
  Josefine Heuer  2003      31.19        31.19   
  Rebecca E. Jakobsen  2003      29.83        1:01.02   
  Sarah Bundgaard  2003      30.41        1:31.43   
  Louise Houe Andersen  2003      29.34        2:00.77   
                     
Horsens Piger 3  2003    424          2:04.10   
  Horsens Svømmeklub                   
  Anna Bull Kramer  2003      31.21        31.21   
  Sofie Bach Nielsen  2003      30.71        1:01.92   
  Maria K. Kirkmand  2003      33.00        1:34.92   
  Karoline Lagoni  2003      29.18        2:04.10   
                     
Sto Powerpuf Piger  2003    408          2:05.65   
  Swim Team Odense                   
  My Phuong Bui  2003      31.00        31.00   
  Alma Burgaard  2003      30.92        1:01.92   
  Christine Krogh  2003      31.77        1:33.69   
  Aurelia Pedersen  2004      31.96        2:05.65   
                     
Esbjerg Piger  2003    404          2:06.06   
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Amalie Staghøj Andersen  2004      31.33        31.33   
  Michelle Kramer Andersen  2003      30.44        1:01.77   
  Victoria Underbjerg  2004      33.46        1:35.23   
  Christina M. Glargaard  2004      30.83        2:06.06   
                     
Esv Besties  2003    400          2:06.49   
  Elite Swim Vejle                   
  Cecilie Davidsen  2003      31.88        31.88   
  Cecilie Hingebjerg  2004      31.70        1:03.58   
  Ella Christiansen  2003      31.53        1:35.11   
  Marie Egeskjold Bruun  2003      31.38        2:06.49   
                     
Aarhus Swim Piger 1  2003    395          2:07.07   
  Aarhus Swim                   
  Katrine Mols  2003      32.53        32.53   
  Emilie Wolf Sørensen  2003      31.16        1:03.69   
  Martha Bjerg  2004      32.00        1:35.69   
  Solvej Kofoed Lund  2003      31.38        2:07.07   
                     
Hsc Micro Monstars  2003    394          2:07.16   
  Holstebro Svømme Club                   
  Louise Brendholdt Winkel  2004      35.12        35.12   
  Annika Hausgaard Godt  2003      31.89        1:07.01   
  Emma Fjordside Jensen  2003      30.00        1:37.01   
  Cecilie Christiansen  2003      30.15        2:07.16   
                     
10  Kolding Piger Kolding  2004    384          2:08.28   
  Kolding SK                   
  Cecilie Batz  2003      31.93        31.93   
  Elma Gabela  2004      31.80        1:03.73   
  Marie Louise Jørgensen  2003      33.00        1:36.73   
  Cille Christensen  2004      31.55        2:08.28   
                     
11  Silkeborg Piger  2003    343          2:13.14   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Emilie Egerup  2003                 
  Line Lyskjær  2003                 
  Anne Lundorff Larsen  2004                 
  Line Frederiksen  2003      2:13.14        2:13.14   
                     
12  Odder Piger  2003    334          2:14.34   
  Odder Svømmeklub                   
  Camilla Angaard Nielsen  2003      33.43        33.43   
  Kathrine Bech Nielsen  2004      34.49        1:07.92   
  Maria Dyrhauge Winther  2004      35.00        1:42.92   
  Cecilie Lauridsen  2003      31.42        2:14.34   
                     
13  Esv Goodies  2003    333          2:14.45   
  Elite Swim Vejle                   
  Louise Sjørup Jensen  2003      33.90        33.90   
  Ea Pakula Jepsen  2003      34.50        1:08.40   
  Mille Trier Pedersen  2003      32.83        1:41.23   
  Mia Hvarre  2004      33.22        2:14.45   
                     
14  As Piger 2  2003    333          2:14.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Matilde Iversen  2003                 
  Anna Toft Petersen  2004                 
  Frida Hagstrup Vesterlund  2004                 
  Laura S. Olesen  2005      2:14.53        2:14.53   
                     
15  Aarhus Swim Piger 2  2003    293          2:20.31   
  Aarhus Swim                   
  Laura Marie Dige  2004      34.98        34.98   
  Sia Aagaard  2004      34.85        1:09.83   
  Agnes Bojsen Jensen  2004      34.89        1:44.72   
  Frida Saks Justesen  2004      35.59        2:20.31   
                     
Agf Piger 1  2003              DSQ  Holdkapkort for sent 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Agf Piger 2  2003              DSQ  Holdkapkort for sent 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Horsens Piger 4  2003              DSQ  tyvstart 2. svømmer 
  Horsens Svømmeklub                   
  Amalie Henriksen  2005                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:44 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  12:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Esv Awesome  2002    353          1:54.24   
  Elite Swim Vejle                   
  Andreas Blaaberg  2002      28.18        28.18   
  Casper Brinch  2002      28.31        56.49   
  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002      29.35        1:25.84   
  Malthe Elkjær  2003      28.40        1:54.24   
                     
Hsc Micro Monstars  2002    352          1:54.34   
  Holstebro Svømme Club                   
  Julius Henriksen  2002      27.90        27.90   
  Filip Cederstrøm  2002      29.73        57.63   
  Anders Nedergaard Jensen  2002      28.95        1:26.58   
  Mathias Lindberg Laursen  2003      27.76        1:54.34   
                     
As Drenge 1  2002    330          1:56.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Oliver Nørgaard Frost  2002      27.11        27.11   
  Ruben C. Nørgaard  2002      28.79        55.90   
  Christopher Z. Christense  2003      30.29        1:26.19   
  Jonas L. Werther  2002      30.67        1:56.86   
                     
Svendborg  2002    328          1:57.07   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Anders Bredal Storgaard  2002      27.08        27.08   
  Alfred Feldskov  2003      29.97        57.05   
  Hjalte Flader  2002      30.31        1:27.36   
  Stefan Hansen  2002      29.71        1:57.07   
                     
Esbjerg Drenge  2002    326          1:57.29   
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Jonas Kjær  2003      28.69        28.69   
  Esben F. Buchwaldt  2002      29.00        57.69   
  Emil Frydenholm  2002      29.54        1:27.23   
  Elias Marius Elsgaard  2004      30.06        1:57.29   
                     
Sto Sharks  2002    325          1:57.45   
  Swim Team Odense                   
  Gustav Stahl  2002      28.47        28.47   
  Emil Jøhnk Tramm  2002      29.20        57.67   
  Oliver Hallenborg  2002      30.07        1:27.74   
  Johan Siksne Kaalund  2002      29.71        1:57.45   
                     
Hsk Drenge  2002    297          2:00.95   
  Haderslev Svømme Klub                   
  Asbjørn Guldager  2002      31.46        31.46   
  Benjamin Friis  2002      31.89        1:03.35   
  Mads Stamholt  2003      30.03        1:33.38   
  Rasmus Petersen  2002      27.57        2:00.95   
                     
Horsens Drenge 3  2003    294          2:01.42   
  Horsens Svømmeklub                   
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      28.20        28.20   
  Christian Johannesen  2003      31.26        59.46   
  Mathias H. Johannesen  2004      31.77        1:31.23   
  Rasmus Terkelsen  2002      30.19        2:01.42   
                     
Thisted Drenge  2002    286          2:02.50   
  Thisted Svømmeklub                   
  Mads Kloster  2002      27.51        27.51   
  Alex Søndergaard  2003      30.46        57.97   
  Paw Jensby Madsen  2002      32.28        1:30.25   
  Sebastian Jørgensen  2005      32.25        2:02.50   
                     
10  Aarhus Swim Drenge 2  2002    280          2:03.37   
  Aarhus Swim                   
  William Sloth  2003      31.35        31.35   
  Frederik Lindholm  2004      29.87        1:01.22   
  Mads Mikkelsen  2004      30.88        1:32.10   
  Andreas Jørgensen  2003      31.27        2:03.37   
                     
11  Esv Besties  2002    280          2:03.42   
  Elite Swim Vejle                   
  Daniel Damsbo  2003      30.98        30.98   
  Anton Leth  2002      30.46        1:01.44   
  Lauritz Baad Ellekjær  2003      30.69        1:32.13   
  Jacob Christensen  2002      31.29        2:03.42   
                     
12  Silkeborg Drenge  2002    277          2:03.83   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Gustav Fløche Fuglsang  2002      30.94        30.94   
  Emil Lykke Grann  2003      29.83        1:00.77   
  Marius Gystad  2003      31.99        1:32.76   
  Frederik Venø Elling  2003      31.07        2:03.83   
                     
13  Odder Drenge  2002    267          2:05.31   
  Odder Svømmeklub                   
  Nicholas Bundgaard  2002      32.37        32.37   
  Jacob Lyse Søe  2003      31.93        1:04.30   
  Kasper Johnsen  2003      32.67        1:36.97   
  Thor G. Nedergaard  2002      28.34        2:05.31   
                     
14  Esv Goodies  2002    218          2:14.18   
  Elite Swim Vejle                   
  Peter Kvorning Mikkelsen  2004      32.61        32.61   
  Kim Doan Nguyen  2003      34.23        1:06.84   
  Sune Schaarup  2003      34.41        1:41.25   
  Mads Iversen  2004      32.93        2:14.18   
                     
Agf Drenge 1  2002              DSQ  Holdkapkort for sent 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Agf Drenge 2  2002              DSQ  Holdkapkort for sent 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Sto Superboyz  2002              DSQ  Tyvstart 2. svømmer 
  Swim Team Odense                   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003      32.38        32.38   
                     
Aarhus Swim Drenge 1  2002              DSQ  Forkert rækkefølge 
  Aarhus Swim                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:49 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  12:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Stecher  2003    531  1:08.73  2:25.12  3:38.20    4:50.04   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lærke Høgsted  2003    509  1:09.81  2:24.92  3:38.71    4:54.07   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    495  1:09.47  2:24.96  3:40.66    4:56.82   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    467  1:12.05  2:29.31  3:45.39    5:02.63   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Andrea Schulz Mikkelsen  2003    460  1:11.92  2:29.54  3:45.31    5:04.20   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Karoline Lagoni  2003    458  1:11.69  2:29.53  3:47.81    5:04.76   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    435  1:11.62  2:29.35  3:48.77    5:10.02   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Selma Pruzljanin  2003    429          5:11.42   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Ella Christiansen  2003    424  1:13.00  2:31.63  3:52.18    5:12.48   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
10  Emma Fjordside Jensen  2003    399          5:19.06   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
11  Louise Sjørup Jensen  2003    393          5:20.54   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Line Lyskjær  2003    391  4:42.71        5:21.13   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
13  Marie Egeskjold Bruun  2003    390  4:42.92        5:21.46   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
14  Emma Lundorff Johannsen  2003    377  4:44.14        5:24.99   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
15  Mille Trier Pedersen  2003    359  1:18.90  2:43.62  4:09.70    5:30.27   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
16  Alma Burgaard  2003    359          5:30.36   
  Odense Svømme Klub                   
                     
17  Christine Krogh  2003    347          5:34.19   
  O.S.L.F.                   
                     
18  Emilie Johanna Bülow  2003    340  1:18.23  2:43.63  4:10.55    5:36.58   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
19  Ea Pakula Jepsen  2003    337  1:18.37  2:44.90  4:11.77    5:37.50   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
20  Katrine Mols  2003    332  1:19.45  2:46.33  4:14.60    5:39.18   
  Lyseng IF                   
                     
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Svava Kj. Gregersen  2004    473  1:12.44  2:29.88  3:47.66    5:01.45   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    472  1:12.23  2:29.82  3:46.73    5:01.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Elma Gabela  2004    472  1:13.79  2:30.57  3:47.05    5:01.54   
  Kolding SK                   
                     
Cecilie Hingebjerg  2004    425  1:14.13  2:33.84  3:54.41    5:12.43   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Aurelia Pedersen  2004    377  1:14.91  2:37.54  4:01.38    5:24.96   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Martha Bjerg  2004    372  1:17.92  2:41.77  4:05.72    5:26.42   
  Lyseng IF                   
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    346  1:19.17  2:43.57  4:09.11    5:34.46   
  O.S.L.F.                   
                     
Cathrine Birkebæk  2004    338  1:20.18  2:46.57  4:13.36    5:37.12   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Victoria Underbjerg  2004    313  1:21.08  2:48.96  4:17.51    5:45.88   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
10  Lærke Hemmer-Hansen  2004    312  1:22.97  2:53.49  4:21.56    5:46.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Anna Varming  2005    302  1:23.58  2:54.89  4:24.30    5:49.83   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:49 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  12:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002    516  1:03.97  2:10.93  3:18.64    4:25.18   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Philip Andersen Ravn  2002    513  1:03.25  2:11.19  3:19.41    4:25.68   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Joachim Hjertmann  2002    469  1:03.94  2:14.12  3:25.56    4:33.73   
  Lyseng IF                   
                     
Andreas Blaaberg  2002    439  1:06.32  2:18.13  3:29.78    4:39.92   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Esben F. Buchwaldt  2002    436  1:07.07  2:18.16  3:29.97    4:40.50   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
William Vig Stærmose  2002    412  1:08.52  2:21.84  3:34.01    4:45.84   
  Frem Odense                   
                     
Casper Brinch  2002    402  1:09.27  2:21.71  3:34.20    4:48.26   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Filip Cederstrøm  2002    398  1:08.96  2:22.74  3:36.74    4:49.17   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
William Svarer  2002    396  1:07.67  2:21.74  3:36.88    4:49.74   
  Kolding SK                   
                     
10  Emil Frydenholm  2002    391  1:07.93  2:21.75  3:35.60    4:50.83   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
11  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    381  1:08.62  2:22.93  3:37.58    4:53.43   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Oliver L Nelander  2002    356  1:10.81  2:26.66  3:43.38    5:00.19   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
13  Rasmus Petersen  2002    353  1:10.50  2:27.59  3:44.24    5:00.96   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
14  Daniel Gallacher  2002    325  1:11.56  2:30.56  3:50.08    5:09.35   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
15  Hjalte Andersen  2002    320  1:12.61  2:32.28  3:51.29    5:10.87   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Nikolaj Petlin Koch  2002              DNF   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Jakob Tietgen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Frem Odense                   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristian B. Rasmussen  2003    364  1:12.53  2:28.98  3:44.49    4:57.93   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    363  1:10.91  2:27.91  3:44.19    4:58.08   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Alex Søndergaard  2003    359  1:11.49  2:28.42  3:44.73    4:59.33   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Aske Sommerlund Pedersen  2003    349  1:11.69  2:28.74  3:46.08    5:01.98   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Victor Nygaard  2003    343  1:11.45  2:29.23  3:47.47    5:03.81   
  O.S.L.F.                   
                     
Daniel Damsbo  2003    341  1:12.53  2:29.98  3:48.26    5:04.46   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Marius Gystad  2003    312  1:13.51  2:33.73  3:54.88    5:13.70   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:49 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  12:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    525  34.57        1:11.55   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Ida S Olesen  2003    501  33.60        1:12.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Emma Stecher  2003    468  33.87        1:14.35   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Michelle Kramer Andersen  2003    455  35.33        1:15.03   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Cecilie Christiansen  2003    455  33.34        1:15.05   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Sofie Bach Nielsen  2003    453  35.69        1:15.14   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    451  34.83        1:15.27   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Caroline Broholm  2003    440  35.30        1:15.87   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Signe Thomsen  2003    417  36.42        1:17.23   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
10  My Phuong Bui  2003    416  35.20        1:17.34   
  O.S.L.F.                   
                     
11  Anna Bull Kramer  2003    405  37.24        1:18.00   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
12  Annika Hausgaard Godt  2003    404  39.24        1:18.09   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
13  Amalie Kristensen  2003    394  38.18        1:18.72   
  Herning Svømmeklub                   
                     
14  Michelle Philipsen  2003    389  35.08        1:19.08   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
15  Josefine Heuer  2003    386  36.31        1:19.24   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
16  Amalie Kanstrup  2003    381  37.80        1:19.61   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
17  Ella Christiansen  2003    375  37.80        1:20.02   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
18  Karoline L. Kristensen  2003    370  37.48        1:20.36   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
19  Emilie Wolf Sørensen  2003    369  38.44        1:20.48   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
20  Anna Tvørfoss Nielsen  2003    361  37.08        1:21.09   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
21  Cecilie Batz  2003    360  39.67        1:21.14   
  Kolding SK                   
                     
22  Marta Woroniecka  2003    359  37.65        1:21.21   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
23  Mia Borgensgaard  2003    357  37.60        1:21.37   
  TST Svømning                   
                     
24  Camilla Angaard Nielsen  2003    356  37.68        1:21.43   
  Odder Svømmeklub                   
                     
25  Louise Sjørup Jensen  2003    352  40.67        1:21.74   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
26  Camilla Kjær  2003    351  38.03        1:21.82   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
27  Matilde Iversen  2003    344  39.77        1:22.38   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
28  Emma Fjordside Jensen  2003    339  36.74        1:22.78   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
29  Cecilie Davidsen  2003    337  36.59        1:22.95   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
30  Maibritt Christensen  2003    334  39.91        1:23.15   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
31  Freja Romanski  2003    332  40.14        1:23.34   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
32  Line Lyskjær  2003    325  40.47        1:23.94   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
33  Emilie Egerup  2003    320  40.47        1:24.38   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
34  Mille Trier Pedersen  2003    318  39.80        1:24.52   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
35  Caroline Lysgaard  2003    316  42.68        1:24.70   
  Lyseng IF                   
                     
36  Alma Burgaard  2003    315  39.76        1:24.78   
  Odense Svømme Klub                   
                     
37  Line Vestergaard Hansen  2003    315  39.04        1:24.86   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
38  Line Frederiksen  2003    291  41.31        1:27.07   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Sarah Bundgaard  2003              DSQ  Tyvstart 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Kjær Jensen  2004    419  35.85        1:17.13   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Nele Schulze  2004    416  37.66        1:17.34   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Svava Kj. Gregersen  2004    411  36.43        1:17.60   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Cille Christensen  2004    406  38.11        1:17.93   
  Kolding SK                   
                     
Sarah Carugati  2004    405  35.61        1:18.01   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Christina M. Glargaard  2004    402  35.97        1:18.21   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mia Hvarre  2004    358  37.88        1:21.31   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Anna Toft Petersen  2004    354  37.85        1:21.60   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Maria Bebe Hansen  2004    347  41.07        1:22.16   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Ane Kirstine Granild  2004    336  39.60        1:23.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    331  40.05        1:23.41   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Asta Buur Ovesen  2004    328  37.89        1:23.65   
  Herning Svømmeklub                   
                     
13  Eva Hjort  2004    325  37.64        1:23.96   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
14  Laura Marie Dige  2004    319  40.30        1:24.47   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
15  Astrid Hassing  2004    316  37.93        1:24.72   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
16  Ellen Jensen  2005    315  41.20        1:24.78   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
17  Michelle Mølby  2004    315  38.90        1:24.81   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
18  Sia Aagaard  2004    314  39.15        1:24.94   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
19  Anna Munk Fuglsang  2005    313  39.52        1:24.98   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
20  Malou Sejr  2005    307  39.21        1:25.56   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
21  Fenja Romanski  2005    305  40.40        1:25.76   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
22  Alberte Kempel Christense  2004    304  40.25        1:25.78   
  Swim Team Neptun                   
                     
23  Thilde S. B. Pedersen  2004    300  39.06        1:26.18   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
24  Kathrine Bech Nielsen  2004    299  39.27        1:26.31   
  Odder Svømmeklub                   
                     
25  Anne Sofie Nørtoft  2004    291  41.50        1:27.09   
  Kolding SK                   
                     
26  Nicoline Dyrman  2004    288  41.74        1:27.41   
  Aars Svømmeklub                   
                     
27  Mathilde Møller  2004    287  43.47        1:27.49   
  Swim Team Neptun                   
                     
28  Cathrine Birkebæk  2004    286  42.40        1:27.57   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
29  Ida Juul Grønning  2004    277  40.98        1:28.55   
  Odense Svømme Klub                   
                     
30  Søs Freund  2004    276  45.05        1:28.62   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
31  Sophia Keren-Klaris  2004    275  40.60        1:28.69   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
32  Signe Thomsen  2004    265  41.43        1:29.79   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
33  Melanie Petersen  2004    260  44.94        1:30.46   
  Kolding SK                   
                     
34  Laura S. Olesen  2005    259  43.24        1:30.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Laura Rønn Danielsen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:49 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Nørgaard Frost  2002    441  30.79        1:06.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Anders Bredal Storgaard  2002    434  32.06        1:07.00   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Simon Perzynski  2002    420  32.50        1:07.78   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Gustav Stahl  2002    395  32.44        1:09.17   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jakob Tietgen  2002    391  32.03        1:09.40   
  Frem Odense                   
                     
Mathias Lund Hansen  2002    369  33.89        1:10.71   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Patrick Zakaryan Olsen  2002    367  32.19        1:10.84   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Julius Henriksen  2002    344  34.26        1:12.44   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Joachim Hjertmann  2002    338  35.05        1:12.81   
  Lyseng IF                   
                     
10  Christian Ottosen  2002    335  34.03        1:13.08   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Wilfred Hove Lasthein  2002    334  33.19        1:13.12   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
12  Mingus Okkerholm  2002    332  34.48        1:13.30   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Esben F. Buchwaldt  2002    330  35.58        1:13.40   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
14  Asbjørn Guldager  2002    330  34.18        1:13.41   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
15  Magnus Dolleris Schroll  2002    327  33.92        1:13.62   
  Odense Svømme Klub                   
                     
16  Joshua Dannevang  2002    326  36.48        1:13.70   
  Kolding SK                   
                     
17  William Vig Stærmose  2002    324  34.12        1:13.85   
  Frem Odense                   
                     
18  Philip Andersen Ravn  2002    321  33.95        1:14.12   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
19  Daniel Gallacher  2002    317          1:14.43   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
20  William Ohrt  2002    313  36.26        1:14.69   
  Kolding SK                   
                     
21  Mads Mazur Pedersen  2002    312  34.73        1:14.83   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
22  Emil Jøhnk Tramm  2002    306          1:15.26   
  Odense Svømme Klub                   
                     
23  Ruben C. Nørgaard  2002    306  34.76        1:15.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
24  Gustav Fløche Fuglsang  2002    300  37.17        1:15.80   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
25  Tobias Boström  2002    299  34.47        1:15.89   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
26  Benjamin Friis  2002    297  37.43        1:16.07   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
27  Sofus Bolwig Balladone  2002    282  33.49        1:17.35   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
28  Vilhelm Damm Thorsell  2002    279  35.71        1:17.63   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
29  Jacob Christensen  2002    270  37.76        1:18.49   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
30  Johan Bendixen Nissen  2002    262  36.85        1:19.27   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
31  Anders Nedergaard Jensen  2002    258  37.49        1:19.69   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
32  Elias Hanghøj Jonsson  2002    256  35.94        1:19.88   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
33  Paw Jensby Madsen  2002    225  38.67        1:23.45   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Emil Frydenholm  2002              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002              DSQ  Neddykk. v/afsl. ryg 
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Kjær  2003    393  31.82        1:09.29   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Malthe Elkjær  2003    392  32.54        1:09.30   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    339  34.38        1:12.74   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    321  34.54        1:14.09   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Christian Kornum  2003    316  34.44        1:14.52   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    303  36.13        1:15.57   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Victor Nygaard  2003    301  37.67        1:15.72   
  O.S.L.F.                   
                     
Mads Stamholt  2003    289  36.81        1:16.75   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Lauritz Baad Ellekjær  2003    285  36.95        1:17.06   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
10  Daniel Damsbo  2003    281  36.26        1:17.49   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
11  Mads Mikkelsen  2004    280  37.74        1:17.57   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
12  Frederik Lindholm  2004    279  36.65        1:17.61   
  Lyseng IF                   
                     
13  Nikolai Sander  2003    278          1:17.69   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
14  Alexander L. Bjørn  2003    272  35.35        1:18.27   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
15  Mads Peter Hansen  2004    272  35.10        1:18.30   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
16  Valdemar Wichmann  2003    272  35.51        1:18.33   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
17  Thor Brunsgaard  2003    266  34.92        1:18.88   
  Swim Team Neptun                   
                     
18  Mads Juul Henriksen  2004    266  36.22        1:18.92   
  Odense Svømme Klub                   
                     
19  Frederik Venø Elling  2003    265  36.08        1:18.98   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
20  Lars Riisgaard-Jensen  2004    265  37.41        1:19.02   
  Aars Svømmeklub                   
                     
21  Alfred Feldskov  2003    264  37.88        1:19.09   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
22  Sander Kudahl Zaccarin  2003    260  35.18        1:19.48   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
23  Christian Landtved  2004    260  36.07        1:19.49   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
24  Christopher Z. Christense  2003    258  38.31        1:19.72   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
25  William Sloth  2003    257  38.90        1:19.81   
  Lyseng IF                   
                     
26  Christian Johannesen  2003    252  38.88        1:20.31   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
27  Mads Iversen  2004    251  37.14        1:20.46   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
28  Jonas Krammer Knudsen  2003    250  37.68        1:20.52   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
29  Aske Sommerlund Pedersen  2003    249  38.51        1:20.66   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
30  Julius Agerbo Modin  2003    245  37.35        1:21.10   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
31  Emil Lykke Grann  2003    244  38.42        1:21.14   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
32  Victor Abel Brandi  2003    243  37.83        1:21.25   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
33  Theis Dalgaard  2004    242  37.40        1:21.36   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
34  Jens Riisgaard-Jensen  2003    242  39.22        1:21.38   
  Aars Svømmeklub                   
                     
35  Jacob Lyse Søe  2003    242  38.59        1:21.45   
  Odder Svømmeklub                   
                     
36  Alexander Mortensen  2004    241  37.61        1:21.50   
  Herning Svømmeklub                   
                     
37  Jonas Lykke Sandison  2004    233  35.93        1:22.38   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
38  Sebastian Jørgensen  2005    228  38.47        1:22.97   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
39  Tobias Svenningsen  2003    228  40.98        1:23.07   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
40  Mathias Munch Pedersen  2003    226  37.40        1:23.26   
  Odense Svømme Klub                   
                     
40  Sune Schaarup  2003    226  40.08        1:23.26   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
42  Andreas Jørgensen  2003    225  39.51        1:23.45   
  Lyseng IF                   
                     
43  Joost Rijkhoff  2004    221  39.29        1:23.91   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
44  Mathias H. Johannesen  2004    220  38.26        1:24.03   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
45  Kim Doan Nguyen  2003    212  40.46        1:25.01   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
46  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    211  41.84        1:25.17   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:50 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  12:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida S Olesen  2003    505  35.21  1:13.14  1:52.15    2:30.90   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Cecilie Christiansen  2003    477  36.51  1:15.12  1:54.57    2:33.79   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003    458  36.91  1:16.42  1:56.63    2:35.88   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    432  37.72  1:17.67  1:58.29    2:38.93   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Michelle Kramer Andersen  2003    421  38.98  1:20.02  2:01.13    2:40.25   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Andrea Schulz Mikkelsen  2003    417  38.71  1:19.94  2:00.86    2:40.83   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Signe Thomsen  2003    413  38.47  1:19.13  2:00.74    2:41.37   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Caroline Broholm  2003    401  36.90  1:17.90  2:01.45    2:42.96   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Lærke Høgsted  2003    399  38.60  1:19.94  2:01.72    2:43.20   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
10  Karoline Lagoni  2003    395  38.94  1:21.41  2:03.88    2:43.76   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Selma Pruzljanin  2003    394  39.09  1:20.25  2:02.52    2:43.92   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
12  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    388  38.15  1:19.87  2:02.72    2:44.71   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
13  Annika Hausgaard Godt  2003    382  40.07  1:21.73  2:04.35    2:45.59   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
14  Sofie Bach Nielsen  2003    379  40.15  1:22.20  2:04.68    2:46.05   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Emilie Wolf Sørensen  2003    378  40.26  1:22.30  2:04.91    2:46.14   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
16  My Phuong Bui  2003    376  39.85  1:21.39  2:03.80    2:46.47   
  O.S.L.F.                   
                     
17  Marie Louise Jørgensen  2003    375  39.51  1:21.95  2:04.90    2:46.64   
  Kolding SK                   
                     
18  Cecilie Lauridsen  2003    356  39.56  1:21.98  2:04.41    2:49.47   
  Odder Svømmeklub                   
                     
19  Emma Lundorff Johannsen  2003    330  42.65  1:26.80  2:11.24    2:53.74   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
20  Marie Egeskjold Bruun  2003    329  40.50  1:25.01  2:10.36    2:53.99   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
21  Katrine Mols  2003    300  42.10  1:27.96  2:14.65    2:59.35   
  Lyseng IF                   
                     
22  Christine Krogh  2003    278  42.26  1:27.93  2:15.79    3:03.96   
  O.S.L.F.                   
                     
Lærke Asmussen  2003                Akut syg 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Kjær Jensen  2004    413  38.85  1:19.78  2:00.78    2:41.28   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    405  39.46  1:21.20  2:02.59    2:42.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sarah Carugati  2004    392  38.67  1:20.68  2:03.42    2:44.11   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    380  38.89  1:21.26  2:04.26    2:45.81   
  O.S.L.F.                   
                     
Cecilie Hingebjerg  2004    378  39.73  1:21.86  2:04.32    2:46.20   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Aurelia Pedersen  2004    371  39.81  1:21.66  2:04.72    2:47.22   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mia Hvarre  2004    360  39.92  1:22.89  2:06.54    2:48.86   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Fenja Romanski  2005    340  40.27  1:23.69  2:08.50    2:52.07   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Louise Lie Thisted  2005    333  41.61  1:26.38  2:10.98    2:53.26   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Malou Sejr  2005    319  43.34  1:27.85  2:12.24    2:55.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Kaya Yang Eisensee  2004    318  42.07  1:27.56  2:12.23    2:55.89   
  Odense Svømme Klub                   
                     
12  Helga Bak  2004    304  42.30  1:27.45  2:13.76    2:58.59   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Alberte Kempel Christense  2004    299  43.44  1:30.05  2:16.44    2:59.61   
  Swim Team Neptun                   
                     
14  Kathrine Bech Nielsen  2004    296  42.90  1:29.01  2:14.86    3:00.14   
  Odder Svømmeklub                   
                     
15  Sia Aagaard  2004    294  43.78  1:30.32  2:16.81    3:00.63   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
16  Anna Toft Petersen  2004    290  42.36  1:29.12  2:16.86    3:01.55   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Laura S. Olesen  2005    288  44.31  1:31.43  2:16.83    3:01.90   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
18  Anna Varming  2005    287  44.65  1:30.57  2:17.30    3:02.04   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
19  Thilde S. B. Pedersen  2004    285  43.90  1:29.93  2:17.52    3:02.47   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
20  Ane Kirstine Granild  2004    279  44.46  1:31.67  2:19.11    3:03.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
21  Sophia Keren-Klaris  2004    275  44.18  1:31.39  2:19.12    3:04.67   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
22  Lærke Hemmer-Hansen  2004    258  44.70  1:32.80  2:20.88    3:08.72   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
23  Louise Sunesen  2005    255  44.41  1:32.06  2:20.98    3:09.37   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Nicoline Kornum-Svensson  2005              DSQ  Ej forsat bev v/150m 
  Kolding SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:53 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  12:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Kloster  2002    420  32.51  1:07.34  1:44.24    2:21.64   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Emil Jøhnk Tramm  2002    359  35.03  1:13.31  1:51.48    2:29.24   
  Odense Svømme Klub                   
                     
William Vig Stærmose  2002    345  35.67  1:13.85  1:52.63    2:31.28   
  Frem Odense                   
                     
Andreas Blaaberg  2002    344  35.62  1:14.07  1:53.72    2:31.31   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Thor G. Nedergaard  2002    344  35.84  1:14.68  1:53.68    2:31.32   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Nikolaj Petlin Koch  2002    344  36.48  1:14.82  1:53.59    2:31.34   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    336  36.27  1:14.80  1:53.89    2:32.62   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Casper Brinch  2002    334  36.45  1:14.77  1:54.09    2:32.92   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Gustav Stahl  2002    327  36.57  1:16.09  1:56.60    2:34.00   
  Odense Svømme Klub                   
                     
10  Wilfred Hove Lasthein  2002    317  36.24  1:16.11  1:56.71    2:35.54   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
11  Oliver L Nelander  2002    302  37.99  1:17.81  1:58.43    2:38.08   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
12  Rasmus Petersen  2002    301  37.59  1:18.02  1:59.39    2:38.22   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
13  Jonas L. Werther  2002    299  37.37  1:17.58  1:58.64    2:38.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Mathias Lund Hansen  2002    294  37.68  1:16.93  1:59.24    2:39.43   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Vilhelm Damm Thorsell  2002    289  37.73  1:18.50  1:59.86    2:40.44   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
16  Mads Mazur Pedersen  2002    288  37.72  1:18.69  1:59.59    2:40.53   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
17  Hjalte Andersen  2002    267  38.49  1:20.74  2:03.11    2:44.74   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Artúr Jegesi  2002              DSQ  Neddykket i mål 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristian B. Rasmussen  2003    332  36.62  1:15.48  1:55.03    2:33.12   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Alexander L. Bjørn  2003    326  38.09  1:16.96  1:56.33    2:34.03   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Lukas Stæhr Bentsen  2003    318  35.84  1:14.94  1:55.60    2:35.44   
  O.S.L.F.                   
                     
Thor Brunsgaard  2003    310  37.01  1:16.69  1:57.28    2:36.68   
  Swim Team Neptun                   
                     
Sander Kudahl Zaccarin  2003    305  38.22  1:18.08  1:58.07    2:37.58   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mads Peter Hansen  2004    277  38.29  1:20.02  2:02.81    2:42.59   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Kasper Johnsen  2003    263  38.56  1:21.52  2:05.26    2:45.46   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Mathias Munch Pedersen  2003    256  39.18  1:21.46  2:05.01    2:47.05   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Christian Landtved  2004    250  38.55  1:20.59  2:04.22    2:48.25   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
10  Lauritz Baad Ellekjær  2003    245  39.39  1:22.76  2:07.36    2:49.57   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:53 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  15:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Stecher  2003    511  33.14        1:08.82   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    456  33.40        1:11.47   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Sofie Bach Nielsen  2003    438  34.21        1:12.44   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Josefine Heuer  2003    395  35.32        1:15.00   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Anna Bull Kramer  2003    371  36.16        1:16.56   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Cecilie Christiansen  2003    371  35.82        1:16.57   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Cecilie Davidsen  2003    349  36.62        1:18.14   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Andrea Schulz Mikkelsen  2003    348  37.15        1:18.24   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Sarah Bundgaard  2003    343  36.42        1:18.62   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Camilla Kjær  2003    340  37.22        1:18.80   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Lærke Høgsted  2003    340  35.77        1:18.86   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
12  My Phuong Bui  2003    337  35.33        1:19.06   
  O.S.L.F.                   
                     
13  Alma Burgaard  2003    326  37.20        1:19.97   
  Odense Svømme Klub                   
                     
14  Mia Borgensgaard  2003    316  39.62        1:20.82   
  TST Svømning                   
                     
15  Amalie Kanstrup  2003    311  38.35        1:21.18   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
16  Selma Pruzljanin  2003    298  39.37        1:22.33   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
17  Camilla Angaard Nielsen  2003    295  39.03        1:22.65   
  Odder Svømmeklub                   
                     
18  Maibritt Christensen  2003    276  40.85        1:24.55   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
19  Emilie Wolf Sørensen  2003    272  38.31        1:24.89   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
20  Camilla Tommerup Sørensen  2003    271  40.02        1:24.98   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
21  Line Lyskjær  2003    271  39.02        1:25.02   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Svava Kj. Gregersen  2004    380  35.77        1:15.99   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Cille Christensen  2004    367  37.46        1:16.87   
  Kolding SK                   
                     
Sarah Carugati  2004    335  36.54        1:19.24   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Christina M. Glargaard  2004    334  36.64        1:19.29   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mille Kjær Jensen  2004    299  37.73        1:22.24   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Nicoline Dyrman  2004    266  39.55        1:25.54   
  Aars Svømmeklub                   
                     
Laura Marie Dige  2004    251  41.03        1:27.16   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Sia Aagaard  2004    245  40.97        1:27.92   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Louise Sunesen  2005    244  42.53        1:28.06   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Amalie Henriksen  2005    244  42.70        1:28.07   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Eva Hjort  2004    243  41.34        1:28.16   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
12  Anne Sofie Nørtoft  2004    234  41.06        1:29.31   
  Kolding SK                   
                     
13  Amalie Staghøj Andersen  2004    230  38.97        1:29.75   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
14  Melanie Petersen  2004    216  43.06        1:31.74   
  Kolding SK                   
                     
15  Ida Juul Grønning  2004    215  41.83        1:31.78   
  Odense Svømme Klub                   
                     
16  Ellen Jensen  2005    208  42.82        1:32.85   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
17  Frida Saks Justesen  2004    193  43.33        1:35.12   
  Lyseng IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:06 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  15:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Nørgaard Frost  2002    515  28.94        1:00.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Markus Bjørnestad  2002    391  30.99        1:06.28   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
Anders Bredal Storgaard  2002    381  32.09        1:06.86   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Jakob Tietgen  2002    362  31.41        1:08.00   
  Frem Odense                   
                     
William Svarer  2002    314  34.58        1:11.26   
  Kolding SK                   
                     
Joshua Dannevang  2002    307  34.50        1:11.82   
  Kolding SK                   
                     
Ruben C. Nørgaard  2002    301  34.22        1:12.28   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Andreas Blaaberg  2002    294  34.19        1:12.84   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Tobias Boström  2002    293  33.98        1:12.97   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
10  Johan Siksne Kaalund  2002    280  34.77        1:14.10   
  O.S.L.F.                   
                     
11  Rasmus Petersen  2002    278  34.68        1:14.21   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
12  Casper Brinch  2002    278  34.16        1:14.25   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
13  Magnus Dolleris Schroll  2002    274  34.87        1:14.63   
  Odense Svømme Klub                   
                     
14  Philip Andersen Ravn  2002    241  36.51        1:17.89   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
15  Asbjørn Guldager  2002    237  38.07        1:18.24   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
16  Elias Hanghøj Jonsson  2002    210  37.95        1:21.46   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Paw Jensby Madsen  2002              DSQ  Ej samtidig berøring 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002              DSQ  Ej samtidig berøring 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Kjær  2003    321  32.88        1:10.79   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Malthe Elkjær  2003    319  34.10        1:10.89   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    307  34.76        1:11.82   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    290  34.56        1:13.24   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Christian Kornum  2003    275  34.92        1:14.53   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
Kristian B. Rasmussen  2003    265  35.97        1:15.46   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Lars Riisgaard-Jensen  2004    239  36.62        1:18.06   
  Aars Svømmeklub                   
                     
Mads Stamholt  2003    239  36.58        1:18.11   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Christian Landtved  2004    235  35.45        1:18.47   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
10  Frederik Venø Elling  2003    235  35.95        1:18.48   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
11  Mads Juul Henriksen  2004    235  36.06        1:18.55   
  Odense Svømme Klub                   
                     
12  Alex Søndergaard  2003    229  35.85        1:19.17   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
13  Nikolai Sander  2003    224  35.75        1:19.71   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
14  Nicklas Bager  2003    223  37.93        1:19.84   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
15  William Sloth  2003    223  36.60        1:19.85   
  Lyseng IF                   
                     
16  Frederik Lindholm  2004    213  39.90        1:21.13   
  Lyseng IF                   
                     
17  Jacob Lyse Søe  2003    177  39.96        1:26.28   
  Odder Svømmeklub                   
                     
18  Mathias H. Johannesen  2004    172  40.83        1:27.04   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Jonas Lykke Sandison  2004    158  40.35        1:29.62   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
20  Julius Agerbo Modin  2003    144  43.47        1:32.43   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:14 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  15:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    513  38.37  1:21.36  2:05.41    2:48.07   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Laura Fogh  2003    482  38.36  1:20.98  2:05.49    2:51.54   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Annika Hausgaard Godt  2003    481  40.01  1:24.80  2:08.95    2:51.70   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Louise Sjørup Jensen  2003    468  40.28  1:23.47  2:08.64    2:53.28   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Ida S Olesen  2003    451  40.76  1:24.28  2:10.59    2:55.36   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003    432  41.60  1:25.99  2:11.54    2:57.99   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Michelle Kramer Andersen  2003    431  40.73  1:26.43  2:12.55    2:58.06   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Cecilie Batz  2003    413  40.91  1:26.55  2:13.75    3:00.58   
  Kolding SK                   
                     
Anne Katrine Ryhammer  2003    413  40.92  1:28.31  2:15.42    3:00.60   
  Lyseng IF                   
                     
10  Sofie Theophil Petersen  2003    410  40.50  1:27.49  2:15.13    3:01.05   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
11  Caroline Lysgaard  2003    400  41.04  1:28.28  2:16.61    3:02.52   
  Lyseng IF                   
                     
12  Karoline Lagoni  2003    385  41.46  1:28.60  2:17.14    3:04.86   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
13  Christine Krogh  2003    359  44.75  1:33.17  2:22.36    3:09.18   
  O.S.L.F.                   
                     
14  Anna Bull Kramer  2003    348  44.54  1:32.40  2:22.58    3:11.14   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Ella Christiansen  2003    348          3:11.23   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
16  Emilie Egerup  2003    345          3:11.74   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
17  Emilie Johanna Bülow  2003    341  43.04  1:32.01  2:22.71    3:12.45   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
18  Ida Troldborg  2003    326          3:15.50   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
19  Solvej Kofoed Lund  2003    316  44.44  1:34.60  2:26.26    3:17.43   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
20  Freja Romanski  2003    289          3:23.40   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Amalie Kanstrup  2003              DSQ  Ej Samt. berør. v175 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Jenny Cao  2003              DSQ  Tyvstart 
  Frem Odense                   
                     
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nele Schulze  2004    414  41.25  1:27.59  2:16.10    3:00.47   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Maria Bebe Hansen  2004    413  41.40  1:27.76  2:14.15    3:00.58   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Elma Gabela  2004    379  42.78  1:30.19  2:18.58    3:05.83   
  Kolding SK                   
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    364  44.31  1:32.72  2:21.70    3:08.31   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Cathrine Birkebæk  2004    347          3:11.43   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Ane Kirstine Granild  2004    336          3:13.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    319  44.47  1:34.58  2:25.68    3:16.84   
  O.S.L.F.                   
                     
Nicoline Dyrman  2004    317  45.97  1:36.80  2:29.12    3:17.28   
  Aars Svømmeklub                   
                     
Laura Marie Dige  2004    313  45.44  1:36.38  2:27.77    3:18.16   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
10  Anna Munk Fuglsang  2005    297  46.68  1:39.58  2:31.31    3:21.58   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
11  Søs Freund  2004    288  47.47  1:40.69  2:34.42    3:23.59   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
12  Fenja Romanski  2005    279  46.96  1:39.25  2:34.20    3:25.90   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
13  Anne Lundorff Larsen  2004    277  48.52  1:41.54  2:35.14    3:26.35   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
14  Sarah Larsen  2004    268  48.96  1:41.83  2:36.58    3:28.61   
  Lyseng IF                   
                     
15  Victoria Underbjerg  2004    267          3:28.90   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
16  Eva Hjort  2004    252  48.98  1:44.61  2:40.18    3:33.00   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Mathilde Møller  2004              DSQ  2 armt. und. v. v50 
  Swim Team Neptun                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  15:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002    466  35.91  1:15.34  1:55.45    2:35.61   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Simon Perzynski  2002    461  35.47  1:14.89  1:55.55    2:36.20   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Filip Cederstrøm  2002    420  36.46  1:17.60  1:59.23    2:41.03   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Esben F. Buchwaldt  2002    389  38.27  1:20.86  2:03.63    2:45.17   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002    379  37.86  1:20.18  2:03.39    2:46.66   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Mathias Lund Hansen  2002    379  38.56  1:19.55  2:03.59    2:46.72   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mingus Okkerholm  2002    374  38.44  1:21.29  2:04.78    2:47.41   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
William Ohrt  2002    369  39.93  1:22.55  2:06.16    2:48.12   
  Kolding SK                   
                     
Oliver Hallenborg  2002    369  38.38  1:21.26  2:05.40    2:48.17   
  Odense Svømme Klub                   
                     
10  Anton Leth  2002    358  38.15  1:22.73  2:06.97    2:49.85   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
11  Jacob Christensen  2002    349  40.85  1:24.00  2:09.29    2:51.27   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    330  40.32  1:24.61  2:09.88    2:54.53   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
13  Anders Bredal Storgaard  2002    327  39.19  1:25.98  2:12.11    2:55.01   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
14  Christian Ottosen  2002    324  39.27  1:23.83  2:08.31    2:55.56   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Benjamin Friis  2002    303  40.78  1:27.09  2:14.41    2:59.64   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
16  Oliver L Nelander  2002    301  42.06  1:27.31  2:13.39    2:59.94   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
17  Magnus Dolleris Schroll  2002    279  45.02  1:32.84  2:20.64    3:04.66   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Elkjær  2003    365  40.68  1:25.01  2:07.80    2:48.83   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Victor Nygaard  2003    359  39.29  1:22.60  2:06.62    2:49.77   
  O.S.L.F.                   
                     
Lauritz Baad Ellekjær  2003    286  42.82  1:29.14  2:16.65    3:03.09   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Mads Iversen  2004    273  42.75  1:31.43  2:19.89    3:05.94   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Mads Mikkelsen  2004    272  43.17  1:32.45  2:20.40    3:06.09   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Valdemar Wichmann  2003    266  43.54  1:31.47  2:19.85    3:07.62   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Sune Schaarup  2003    262  45.19  1:33.74  2:21.36    3:08.44   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Markus Toft  2003    262  43.74  1:32.33  2:22.03    3:08.52   
  TST Svømning                   
                     
Christian Johannesen  2003    256  42.40  1:29.78  2:19.68    3:10.00   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Jens Riisgaard-Jensen  2003    253  42.53  1:30.99  2:21.04    3:10.63   
  Aars Svømmeklub                   
                     
11  Kim Doan Nguyen  2003    250  43.11  1:32.58  2:22.48    3:11.47   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Frederik Lindholm  2004    243  45.05  1:35.22  2:25.91    3:13.20   
  Lyseng IF                   
                     
13  Daniel Damsbo  2003    240  44.46  1:34.33  2:25.45    3:13.91   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
14  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    235  45.66  1:36.58  2:26.42    3:15.52   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:50 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  16:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    501  31.03        1:04.21   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Ida S Olesen  2003    499  30.41        1:04.29   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    498  31.70        1:04.34   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Emma Stecher  2003    487  30.94        1:04.82   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lærke Høgsted  2003    485  31.51        1:04.91   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    477  31.83        1:05.24   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Karoline Lagoni  2003    457  32.80        1:06.19   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Sofie Bach Nielsen  2003    443  33.12        1:06.89   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Cecilie Christiansen  2003    435  32.65        1:07.31   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Emma Fjordside Jensen  2003    429  32.78        1:07.63   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
11  Andrea Schulz Mikkelsen  2003    423  33.00        1:07.90   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Naya Høgholt Sejr  2003    419  32.75        1:08.12   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Michelle Kramer Andersen  2003    414  32.99        1:08.39   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
14  Sarah Bundgaard  2003    405  33.17        1:08.92   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
15  Anna Bull Kramer  2003    404  32.80        1:09.00   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
16  Caroline Broholm  2003    400  32.93        1:09.23   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
17  Marie Egeskjold Bruun  2003    397  33.23        1:09.39   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
18  Ella Christiansen  2003    388  33.15        1:09.89   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
19  Cecilie Lauridsen  2003    387  33.18        1:09.99   
  Odder Svømmeklub                   
                     
20  My Phuong Bui  2003    386  33.59        1:10.00   
  O.S.L.F.                   
                     
21  Alma Burgaard  2003    381  33.93        1:10.34   
  Odense Svømme Klub                   
                     
22  Emilie Wolf Sørensen  2003    378  33.33        1:10.53   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
23  Christine Krogh  2003    373  33.84        1:10.84   
  O.S.L.F.                   
                     
24  Selma Pruzljanin  2003    370  33.85        1:11.03   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
25  Mia Borgensgaard  2003    370  34.43        1:11.05   
  TST Svømning                   
                     
26  Signe Thomsen  2003    365  34.57        1:11.37   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
27  Camilla Tommerup Sørensen  2003    356  34.52        1:11.91   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
28  Anne Dybro Nielsen  2003    351  34.78        1:12.31   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
29  Mille Trier Pedersen  2003    324  35.78        1:14.24   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
30  Line Vestergaard Hansen  2003    319  34.65        1:14.59   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
31  Ea Pakula Jepsen  2003    313  36.00        1:15.11   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Anna Tvørfoss Nielsen  2003              DNS   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Svava Kj. Gregersen  2004    434  32.38        1:07.33   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    412  33.64        1:08.52   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Cille Christensen  2004    387  33.94        1:09.99   
  Kolding SK                   
                     
Cecilie Hingebjerg  2004    385  34.14        1:10.07   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Sarah Carugati  2004    384  34.54        1:10.13   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mille Kjær Jensen  2004    383  34.19        1:10.23   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Elma Gabela  2004    381  34.54        1:10.34   
  Kolding SK                   
                     
Aurelia Pedersen  2004    380  33.37        1:10.39   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Nele Schulze  2004    376  34.26        1:10.63   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
10  Christina M. Glargaard  2004    375  33.61        1:10.70   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
11  Asta Buur Ovesen  2004    356  34.30        1:11.93   
  Herning Svømmeklub                   
                     
12  Amalie Staghøj Andersen  2004    339  34.55        1:13.11   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
13  Mia Hvarre  2004    338  34.94        1:13.16   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
14  Mia T. Klüver-Kristensen  2004    337  35.10        1:13.27   
  O.S.L.F.                   
                     
15  Martha Bjerg  2004    336  35.44        1:13.33   
  Lyseng IF                   
                     
16  Anna Toft Petersen  2004    313  37.07        1:15.11   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Helga Bak  2004    308  35.59        1:15.48   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
18  Alberte Kempel Christense  2004    305  37.19        1:15.71   
  Swim Team Neptun                   
                     
19  Agnes Bojsen Jensen  2004    292  35.91        1:16.83   
  Lyseng IF                   
                     
20  Laura Rønn Danielsen  2004    285  38.52        1:17.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
21  Anna Varming  2005    283  37.81        1:17.62   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
22  Sophia Keren-Klaris  2004    280  37.26        1:17.90   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
23  Amalie Henriksen  2005    255  38.25        1:20.39   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
24  Signe Thomsen  2004    246  38.45        1:21.34   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
25  Maria Dyrhauge Winther  2004    244  37.76        1:21.62   
  Odder Svømmeklub                   
                     
26  Nicoline Kornum-Svensson  2005    239  38.31        1:22.12   
  Kolding SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:28 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  16:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002    464  28.46        58.03   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    460  28.33        58.19   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Artúr Jegesi  2002    459  28.43        58.24   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mads Kloster  2002    449  28.64        58.67   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Jakob Tietgen  2002    422  28.97        59.90   
  Frem Odense                   
                     
Joachim Hjertmann  2002    414  29.17        1:00.29   
  Lyseng IF                   
                     
Gustav Stahl  2002    412  29.23        1:00.38   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Andreas Blaaberg  2002    404  29.41        1:00.78   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Julius Henriksen  2002    395  29.74        1:01.21   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Patrick Zakaryan Olsen  2002    382  30.20        1:01.89   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Philip Andersen Ravn  2002    377  30.38        1:02.18   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
12  Simon Perzynski  2002    374  30.40        1:02.33   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
13  Emil Jøhnk Tramm  2002    369  30.34        1:02.64   
  Odense Svømme Klub                   
                     
14  William Svarer  2002    366  30.49        1:02.80   
  Kolding SK                   
                     
15  Rasmus Petersen  2002    363  30.48        1:02.97   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
16  Nikolaj Petlin Koch  2002    357  30.53        1:03.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
17  Mingus Okkerholm  2002    350  30.88        1:03.71   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
18  William Vig Stærmose  2002    349  30.47        1:03.77   
  Frem Odense                   
                     
19  Emil Frydenholm  2002    347  30.94        1:03.91   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
20  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    342  30.51        1:04.22   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
21  Joshua Dannevang  2002    336  31.71        1:04.58   
  Kolding SK                   
                     
22  Casper Brinch  2002    336  31.23        1:04.60   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
23  Sebastian Sønderholm  2002    331  30.95        1:04.91   
  Hobro Svømmeklub