2021-04-12   10:07:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbane Mesterskaber    Udskriftsdato  12 september 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:15   
  Arrangør  STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 september 2015         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Broholm  1999    502  29.67        1:01.55   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Gustav Westerlin Larsen  1999    431  30.90        1:04.75   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Marc Nøhr Andersen  1996    431  31.51        1:04.76   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kristoffer Desmareth  2000    412  31.98        1:05.75   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Andreas Bui  2000    409  32.18        1:05.92   
  O.S.L.F.                   
                     
Anders Bruun-Petersen  1999    386  33.03        1:07.20   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thomas King  1997    384  32.63        1:07.33   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Malthe Burgaard  2000    376  32.67        1:07.78   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Tais Andkjær Kristensen  1999    365  33.93        1:08.42   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Emil Jøhnk Tramm  2002    348  33.66        1:09.55   
  Odense Svømme Klub                   
                     
11  Magnus Dolleris Schroll  2002    303  35.59        1:12.86   
  Odense Svømme Klub                   
                     
12  Magnus Damkier  1999    285  35.38        1:14.34   
  O.S.L.F.                   
                     
13  Jonas Vilhelmsen  2001    275  36.42        1:15.24   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
14  William Vig Stærmose  2002    253  38.15        1:17.30   
  Frem Odense                   
                     
15  Nickolas Irani Jahromi  2001    246  37.90        1:18.03   
  Odense Svømme Klub                   
                     
16  Victor Christensen  2001    225  39.10        1:20.42   
  Frem Odense                   
                     
17  Jacob Rønn  2000    219  39.57        1:21.16   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
18  Victor Nygaard  2003    218  1:21.28        1:21.28   
  O.S.L.F.                   
                     
19  Christian Landtved  2004    215  39.66        1:21.68   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
20  Mathias Munch Pedersen  2003    210  1:22.21        1:22.21   
  Odense Svømme Klub                   
                     
21  Sander Linde  2002    177  43.02        1:27.16   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
22  Stefan Hansen  2002    174  42.31        1:27.55   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
23  Joe Tani Fohlmann  2003    140  44.75        1:34.14   
  O.S.L.F.                   
                     
Ole Kier Petersen  1976              DNS   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 september 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner