2021-04-21   04:33:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbane Mesterskaber    Udskriftsdato  12 september 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 september 2015         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Bui  2000    570          24.48   
  O.S.L.F.                   
Jacob Holst  1991    565          24.55   
  Nyborg Svømmeklub                   
Marc Nøhr Andersen  1996    547          24.82   
  Nyborg Svømmeklub                   
Anders Bo Pedersen  1981    521          25.22   
  O.S.L.F.                   
Oliver Broholm  1999    518          25.27   
  Ringe Svømme Klub                   
Malthe Burgaard  2000    502          25.54   
  Odense Svømme Klub                   
Gustav Westerlin Larsen  1999    500          25.57   
  Svendborg Svømme Klub                   
Thomas King  1997    458          26.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
Anton Holten Lambert  1997    449          26.51   
  Nyborg Svømmeklub                   
10  Mads Sørensen  2000    443          26.62   
  O.S.L.F.                   
11  Kristoffer Desmareth  2000    423          27.04   
  Ringe Svømme Klub                   
11  Kaare Fisker Larsen  1998    423          27.04   
  O.S.L.F.                   
13  Simon Juul Henriksen  2001    417          27.16   
  Odense Svømme Klub                   
14  Jonas Vilhelmsen  2001    416          27.19   
  Ringe Svømme Klub                   
15  Anders Bruun-Petersen  1999    411          27.30   
  Nyborg Svømmeklub                   
16  Henry Tøndering  1975    410          27.32   
  Odense Svømme Klub                   
17  Jacob Tietgen  2002    405          27.43   
  Frem Odense                   
18  Jacob Schøler  1998    404          27.45   
  Nyborg Svømmeklub                   
19  Gustav Stahl  2002    361          28.50   
  Odense Svømme Klub                   
20  Emil Jøhnk Tramm  2002    346          28.91   
  Odense Svømme Klub                   
21  William Vig Stærmose  2002    327          29.44   
  Frem Odense                   
22  Jacob Rønn  2000    316          29.80   
  Ringe Svømme Klub                   
23  Carl M Gadegaard  2001    302          30.25   
  Nyborg Svømmeklub                   
24  Victor Christensen  2001    293          30.53   
  Frem Odense                   
25  Oliver Hallenborg  2002    293          30.54   
  Odense Svømme Klub                   
26  Magnus Damkier  1999    291          30.63   
  O.S.L.F.                   
27  Victor Nygaard  2003    259          31.84   
  O.S.L.F.                   
28  Stefan Hansen  2002    258          31.88   
  Svendborg Svømme Klub                   
29  Mads Juul Henriksen  2004    246          32.39   
  Odense Svømme Klub                   
30  Mathias Munch Pedersen  2003    243          32.52   
  Odense Svømme Klub                   
31  Lukas Stæhr Bentsen  2003    230          33.09   
  O.S.L.F.                   
32  Sander Linde  2002    209          34.18   
  Ringe Svømme Klub                   
Ole Kier Petersen  1976              DNS   
  Odense Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 september 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner