2021-04-12   04:47:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbane Mesterskaber    Udskriftsdato  12 september 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:01   
  Arrangør  STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 september 2015         
 
 
Løb 18, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nyborg Drenge 1    589          3:38.65   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Anton Holten Lambert  1997      27.25  57.61      57.61   
  Tais Andkjær Kristensen  1999      25.68  54.22      1:51.83   
  Jacob Holst  1991      25.03  52.49      2:44.32   
  Marc Nøhr Andersen  1996      25.73  54.33      3:38.65   
                     
Sto Gr 1 Drenge 1    501          3:50.67   
  Swim Team Odense                   
  Andreas Bui  2000      26.37  55.33      55.33   
  Mads Sørensen  2000      27.99  58.78      1:54.11   
  Simon Juul Henriksen  2001      28.88  59.69      2:53.80   
  Malthe Burgaard  2000      26.56  56.87      3:50.67   
                     
Svendborg Herre    385          4:11.87   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Oliver Phil Langsted  1999      27.95  58.04      58.04   
  Anders Bredal Storgaard  2002      29.09  1:02.10      2:00.14   
  Stefan Hansen  2002      34.85  1:13.93      3:14.07   
  Gustav Westerlin Larsen  1999      26.49  57.80      4:11.87   
                     
Sto Gr 1 Drenge 2    325          4:26.44   
  Swim Team Odense                   
  Emil Jøhnk Tramm  2002      30.10  1:03.87      1:03.87   
  Gustav Stahl  2002      30.23  1:02.55      2:06.42   
  Johan Siksne Kaalund  2002      33.77  1:10.69      3:17.11   
  Oliver Hallenborg  2002      33.03  1:09.33      4:26.44   
                     
Sto Søpindsvin    253          4:49.80   
  Swim Team Odense                   
  Victor Nygaard  2003      32.98  1:08.92      1:08.92   
  Mathias Munch Pedersen  2003      34.03  1:12.09      2:21.01   
  Mads Juul Henriksen  2004      34.87  1:13.47      3:34.48   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003      35.57  1:15.32      4:49.80   
                     
Nyborg Drenge 2              DSQ  tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub                   
  Anders Bruun-Petersen  1999      28.97  1:00.61      1:00.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 september 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner