2020-01-23   07:32:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset UiTa Syysuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:09   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 6, 50m SU T10, 13, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nelli Lehmijoki  2005    177          45.75   
  Nokian Pyry                   
Rebekka Aaltola  2005    174          46.00   
  Uinti Tampere                   
Isla Leinonen  2006    150          48.34   
  Uinti Tampere                   
Roosa Tuomola  2005    111          53.47   
  Tuusulan Uimaseura                   
Emilia Peuhkurinen  2005    106          54.26   
  Uinti Tampere                   
Nella Kortteinen  2007    97          55.75   
  Uinti Tampere                   
Helmi Käkelä  2006    95          56.17   
  Tuusulan Uimaseura                   
Eeva Toroi  2005    94          56.33   
  Uinti Tampere                   
Elvira Lyden  2006    82          58.96   
  Uinti Tampere                   
10  Joanna Salonen  2006    77          1:00.29   
  Uinti Tampere                   
11  Peppi Peltotalo  2006    75          1:00.85   
  Uinti Tampere                   
12  Tilda Saario  2005    75          1:00.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Viivi Kiiveri  2006    66          1:03.53   
  Uinti Tampere                   
14  Kaisu Leinonen  2005    65          1:03.62   
  Uinti Tampere                   
15  Maisa Savisto  2006    63          1:04.46   
  Uinti Tampere                   
16  Julia Krainikova  2007    59          1:05.69   
  Uinti Tampere                   
Monika Yli-Äyhö  2006              DNS   
  Uinti Tampere                   
Elena Surakka  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Ippi Ranta  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Olivia Talvitie  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Venla Holma  2008              DSQ   
  Loimaan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Venny Korjonen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 50m SU T10, 13, N, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Kajanto  2002    451          33.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Jenni Moisio  2002    406          34.70   
  Nokian Pyry                   
Ella Ekman  2003    405          34.72   
  Uinti Tampere                   
Janita Brunila  2002    382          35.40   
  Uimaseura Aquila                   
Meri Lauronen  2002    380          35.47   
  Uimaseura Aquila                   
Aada Hakala  2004    304          38.22   
  Uinti Tampere                   
Kiia Kinnunen  2003    292          38.73   
  Uinti Tampere                   
Peppi-Stiina Ahti  2003    286          38.97   
  Swimming Team Riksu                   
Aada Taiponen  2004    272          39.62   
  Swimming Team Riksu                   
10  Ronja Myllykallio  2003    271          39.70   
  Nokian Pyry                   
11  Alina Antila  2004    266          39.93   
  Tuusulan Uimaseura                   
12  Tiia Strandberg  2002    264          40.02   
  Nokian Pyry                   
13  Diana Seiger  2003    264          40.03   
  Cetus Espoo                   
14  Nelly Plukka  2003    248          40.87   
  Cetus Espoo                   
15  Sanni Salmi  2003    247          40.92   
  Nokian Pyry                   
16  Cami Wacklin  2002    239          41.41   
  Cetus Espoo                   
17  Jessica Mäkinen  2004    236          41.54   
  Uinti Tampere                   
18  Sini Korin  2003    232          41.82   
  Nokian Pyry                   
19  Mikaela Jokela  2002    218          42.64   
  Tuusulan Uimaseura                   
20  Milka-Maria Rasinpää  2003    218          42.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
21  Jenna Boman  2003    217          42.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
22  Minea Wiren  2003    216          42.81   
  Nokian Pyry                   
23  Salla Rantala  2004    212          43.08   
  Nokian Pyry                   
23  Veera Vittaniemi  2002    212          43.08   
  Uinti Tampere                   
25  Kiia Saari  2002    210          43.20   
  Uinti Tampere                   
26  Siiri Toiva  2002    196          44.18   
  Nokian Pyry                   
27  Viivi Nieminen  2002    193          44.44   
  Uinti Tampere                   
28  Veera Vahtolammi  2004    192          44.48   
  Uinti Tampere                   
29  Nelli Vartiainen  2002    186          45.01   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
30  Liisa Siikala  2003    175          45.88   
  Uinti Tampere                   
31  Lotta Ruppa  2003    172          46.20   
  TaTu Tampere                   
32  Noora Pätiälä  2004    166          46.73   
  Uinti Tampere                   
33  Melissa Virtanen  2004    159          47.36   
  Uinti Tampere                   
34  Laura Valonen  2003    158          47.53   
  Uinti Tampere                   
35  Venla Mäkelä  2003    156          47.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
36  Viivi Heittokangas  2004    151          48.21   
  Uinti Tampere                   
37  Lotta Laine  2003    149          48.45   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
38  Sofia Blomfelt  2003    148          48.58   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
39  Essi Huotari  2004    146          48.78   
  Uinti Tampere                   
40  Ranja Ruotoistenmäki  2004    144          48.99   
  Uinti Tampere                   
41  Niini Saxelin  2003    138          49.73   
  Tuusulan Uimaseura                   
42  Noora Kylmämetsä  2004    136          49.96   
  Uinti Tampere                   
43  Elina Syvänne  2004    134          50.15   
  Tuusulan Uimaseura                   
44  Helmi Pihlapuro  2004    114          52.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
45  Essi Turkki  2004    105          54.37   
  Uinti Tampere                   
46  Laura Nyyssönen  2004    101          55.11   
  Uinti Tampere                   
47  Ida Kupiainen  2004    67          1:03.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Emma Kulmala  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Frida Ekman  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Hilla Muukka  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Ilona Halima  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sanna Peltonen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Sanni Ollikainen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Susanna Uitto  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m SU T10, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Carita Luukkanen  1996    644          29.75   
  Uinti Tampere                   
Alma Lumio  1999    601          30.45   
  Uinti Tampere                   
Emma Nieminen  1996    564          31.09   
  Uinti Tampere                   
Henna Kainulainen  1998    559          31.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
Noora Kukkonen  1999    520          31.95   
  TaTu Tampere                   
Salla Puhtimäki  1998    514          32.07   
  Vesihelmen Uimaseura                   
Emilia Lahtinen  1996    512          32.12   
  Uinti Tampere                   
Vanessa Pönnighaus  1999    505          32.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Aino Puomila  1992    503          32.30   
  TaTu Tampere                   
10  Netta Nyberg  2001    489          32.62   
  Uinti Tampere                   
11  Aino Mononen  2001    473          32.97   
  Joensuun Uimaseura                   
12  Nea Reunanen  2001    468          33.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
13  Nea Virta  1996    462          33.24   
  Uinti Tampere                   
14  Roosa Oja  2000    451          33.50   
  Uinti Tampere                   
15  Ida Hulkko  1998    450          33.53   
  Mikkelin Uimaseura                   
16  Enni Määttä  1999    434          33.92   
  Uinti Tampere                   
17  Noora Saarinen  1996    430          34.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
18  Mila Manner  2001    422          34.24   
  Nokian Pyry                   
19  Laura Känsäkangas  1999    416          34.41   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
20  Camilla Tyven  2001    399          34.90   
  Nokian Pyry                   
21  Aino Jussila  2000    398          34.93   
  Uinti Tampere                   
22  Kiia Toikka  2001    395          35.02   
  Uimaseura Aquila                   
23  Senja Saarteinen  1999    393          35.07   
  TaTu Tampere                   
24  Roosa Lehtola  2001    390          35.16   
  Tuusulan Uimaseura                   
25  Janna Appelberg  2001    380          35.48   
  Tuusulan Uimaseura                   
26  Terhi Ikonen  1988    324          37.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
27  Minttu-Marie Rasinpää  2001    321          37.52   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
28  Anni Aro  2001    310          37.96   
  Nokian Pyry                   
29  Anni Hirvo  2001    307          38.07   
  Tuusulan Uimaseura                   
30  Laura Väisänen  2001    307          38.09   
  Uimaseura Aquila                   
31  Maria Suihko  2001    289          38.86   
  Tuusulan Uimaseura                   
32  Anni Matikainen  2001    275          39.48   
  Nokian Pyry                   
33  Marissa Cavallotti  2000    260          40.23   
  Uinti Tampere                   
34  Noora Vallinen  1998    259          40.31   
  Nokian Pyry                   
35  Saija Mikkonen  2001    257          40.40   
  Tuusulan Uimaseura                   
36  Aurora Hirvonen  2000    236          41.57   
  Uinti Tampere                   
37  Oona Ahinko  2001    232          41.78   
  Vesihelmen Uimaseura                   
38  Säde Kotiniitty  2001    211          43.13   
  Uinti Tampere                   
39  Daria Marishina  2001    202          43.76   
  Uinti Tampere                   
40  Nuppu Toiva  2001    176          45.84   
  Nokian Pyry                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner