2020-01-23   07:35:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset UiTa Syysuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  17:25   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 22, 100m VU T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Lauronen  2002    513  30.46        1:03.68   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Sofia Nieminen  2002    482  31.30        1:05.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Janita Brunila  2002    447  32.09        1:06.68   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Elina Palojärvi  2002    414  32.58        1:08.39   
  Uinti Tampere                   
                     
Kiia Kinnunen  2003    407  32.51        1:08.83   
  Uinti Tampere                   
                     
Ida Lehtovaara  2003    404  33.31        1:08.98   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Ada Aartela  2002    403  32.72        1:09.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Eveliina Koivula  2003    395  33.83        1:09.49   
  Uinti Tampere                   
                     
Venla Pesu  2002    388  32.97        1:09.89   
  TaTu Tampere                   
                     
10  Aino-Olivia Arola  2002    353  34.29        1:12.11   
  Uimaseura Aquila                   
                     
11  Iida Koskiluoto  2002    338  34.79        1:13.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
12  Hanni Riikonen  2002    338  36.36        1:13.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Mariia Sherstiuk  2003    334  34.66        1:13.50   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Soile Auvinen  2002    323  35.42        1:14.30   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Aino Kallio  2003    309  35.38        1:15.43   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
16  Aino Hinkka  2005    304  35.69        1:15.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
17  Sofia Ellonen  2004    297  37.33        1:16.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
18  Santra Nieminen  2004    295  37.22        1:16.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
19  Evgenia Vlasova  2003    290  37.32        1:16.98   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Viivi Hakamäki  2002    274  37.87        1:18.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
21  Nelli Vartiainen  2002    248  39.13        1:21.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
22  Veera Vahtolammi  2004    245  39.85        1:21.48   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Jemina Knuutila  2002    245  36.50        1:21.50   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Siiri Reinonen  2004    234  39.15        1:22.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
25  Alina Antila  2004    233  40.61        1:22.89   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
26  Milka-Maria Rasinpää  2003    230  40.17        1:23.25   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
27  Vilma Rantala  2003    223  38.96        1:24.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
28  Veera Vittaniemi  2002    223  39.40        1:24.03   
  Uinti Tampere                   
                     
29  Jessika Liimatta  2004    221  39.50        1:24.33   
  TaTu Tampere                   
                     
30  Aada Viitamäki  2003    215  40.10        1:25.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
31  Kiona Inkilä  2004    212  40.91        1:25.50   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Oona Holmberg  2004    210  40.82        1:25.75   
  Uinti Tampere                   
                     
33  Siiri Mätäsjärvi  2004    208  40.80        1:25.96   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Ella Suominen  2004    202  41.19        1:26.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
35  Laura Valonen  2003    199  39.63        1:27.35   
  Uinti Tampere                   
                     
36  Melina Rantala  2005    189  42.43        1:28.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
37  Venla Mäkelä  2003    189  42.14        1:28.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
38  Noora Pätiälä  2004    184  41.63        1:29.56   
  Uinti Tampere                   
                     
39  Niini Saxelin  2003    182  42.98        1:29.86   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
40  Kaisa Huttunen  2002    180  43.66        1:30.22   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Jessi Isomaa  2004    179  41.97        1:30.51   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
42  Hilla Penttilä  2005    168  45.46        1:32.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
43  Saara Kiuru  2004    165  43.67        1:32.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
44  Heidi Helenius  2005    165  43.18        1:32.99   
  Uinti Tampere                   
                     
45  Siiri Levonoja  2004    148  45.96        1:36.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
46  Emma Kulmala  2002    145  43.43        1:37.08   
  Uinti Tampere                   
                     
47  Iida Kallio  2004    142  46.92        1:37.58   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
48  Aino Suominen  2004    134  47.46        1:39.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
49  Nelli-Noora Pitkänen  2005    134  47.77        1:39.47   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
50  Sanni Ollikainen  2003    134  46.42        1:39.53   
  Uinti Tampere                   
                     
51  Hilda Mäkelä  2005    133  46.47        1:39.72   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
52  Lotta Laine  2003    131  47.90        1:40.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
53  Jemina Vainio  2004    120  50.17        1:43.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
54  Helmi Pihlapuro  2004    118  47.57        1:43.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
55  Olivia Talvitie  2006    115  49.59        1:44.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
56  Ronja Makkonen  2005    105  49.88        1:47.95   
  Uinti Tampere                   
                     
57  Noora Kotanen  2004    103  52.29        1:48.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
58  Ida Kupiainen  2004    78  54.19        1:59.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
59  Tilda Saario  2005    72  59.36        2:02.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Darina Gotcheva  2003              DNS   
  Uinti Tampere                   
                     
Essi Huotari  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Ippi Ranta  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Jenna Boman  2003              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 22, 100m VU T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Puomila  1992    562  29.51        1:01.80   
  TaTu Tampere                   
                     
Iida-Maria Rantanen  1998    557  29.83        1:01.99   
  Uinti Tampere                   
                     
Lotta Aho  1999    555  29.76        1:02.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Roosa Mäkinen  1999    551  29.59        1:02.21   
  Uinti Tampere                   
                     
Janna Appelberg  2001    543  30.31        1:02.50   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Aino Mononen  2001    541  30.02        1:02.60   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Heini Hammar  1999    538  29.98        1:02.71   
  Uinti Tampere                   
                     
Emmiina Rautiainen  2000    518  30.38        1:03.48   
  Uinti Tampere                   
                     
Fanny Grönvall  2000    516  30.18        1:03.56   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Johanna Suova  1999    513  30.41        1:03.69   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Tiina Soukka  1996    500  30.35        1:04.26   
  TaTu Tampere                   
                     
12  Armi Auvinen  2000    494  30.58        1:04.51   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Enni Määttä  1999    482  30.84        1:05.05   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Ninni Luoma  1998    469  30.57        1:05.61   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Säde Lahtinen  2001    468  30.94        1:05.69   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
16  Hilla Nieminen  2001    462  31.28        1:05.94   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Sini Tuominen  2000    462  31.51        1:05.95   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Millariina Bruce  2001    450  31.81        1:06.56   
  Uimaseura Aquila                   
                     
19  Kastehelmi Sinisalo  2001    437  32.02        1:07.18   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Niina Roiko-Jokela  2001    433  32.10        1:07.41   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Minttu-Marie Rasinpää  2001    419  33.06        1:08.16   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
22  Laura Väisänen  2001    405  33.50        1:08.91   
  Uimaseura Aquila                   
                     
23  Milla-Marita Anttila  2000    393  33.22        1:09.60   
  Uimaseura Aquila                   
                     
24  Emma Latva  2001    388  33.38        1:09.91   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Riina Karola  2000    374  33.13        1:10.75   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
26  Saija Mikkonen  2001    362  33.90        1:11.56   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
27  Saara Hirvo  1999    335  34.57        1:13.42   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
28  Sara Lehtinen  1999    275  36.26        1:18.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
29  Jenni Hakala  2001    250  37.86        1:20.91   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  17:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner