2020-01-23   07:18:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset UiTa Syysuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  17:01   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 21, 100m VU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Konashev  2001    485  27.66        57.18   
  Nevskaya Volna                   
                     
Atte Alila  2001    430  28.29        59.52   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Juho Porkkala  2001    425  29.13        59.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Timi Torkkel  2001    411  28.71        1:00.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Tatu Hörkkö  2001    399  29.10        1:01.03   
  Uinti Tampere                   
                     
Eerik Tikkakoski  2001    386  29.50        1:01.72   
  TaTu Tampere                   
                     
Joona Lehtonen  2001    380  29.50        1:02.02   
  TaTu Tampere                   
                     
Tatu Hapuoja  2003    372  29.82        1:02.48   
  Uinti Tampere                   
                     
Firas El-Idi  2001    366  28.82        1:02.80   
  Lahden Kaleva                   
                     
10  Iiro Kuusela  2001    344  30.31        1:04.12   
  TaTu Tampere                   
                     
11  Tino Vehkalahti  2001    340  30.58        1:04.38   
  TaTu Tampere                   
                     
12  Eemil Kylmä  2001    335  31.45        1:04.70   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Mikael Jokinen  2001    302  30.98        1:06.98   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
14  Miska Birkstedt  2002    293  32.28        1:07.65   
  TaTu Tampere                   
                     
15  Leo Roine  2001    289  31.89        1:07.93   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Petr Pankratov  2002    284  32.32        1:08.35   
  TaTu Tampere                   
                     
17  Aapo Puikkonen  2001    270  32.77        1:09.48   
  TaTu Tampere                   
                     
18  Wäinö Koskinen  2002    270  32.95        1:09.50   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Pekka Vilmunen  2001    267  34.21        1:09.73   
  TaTu Tampere                   
                     
20  Iivari Tuomola  2002    264  33.11        1:10.01   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
21  Atte-Mikael Ahonpää  2001    259  33.05        1:10.45   
  TaTu Tampere                   
                     
22  Mio Harju  2002    257  32.93        1:10.68   
  TaTu Tampere                   
                     
23  Eemeli Leinonen  2002    256  33.45        1:10.73   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Max Åström  2002    254  34.07        1:10.87   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Akseli Hakala  2003    253  34.15        1:11.05   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Pavel Pankratov  2004    246  34.10        1:11.66   
  TaTu Tampere                   
                     
27  Lassi Niemi  2004    242  33.74        1:12.05   
  TaTu Tampere                   
                     
28  Pieti Raunio  2002    241  34.16        1:12.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
28  Urho Läärä  2002    241  33.78        1:12.21   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
30  Joona Kortteinen  2003    228  34.71        1:13.47   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Urho Lyytinen  2003    224  35.94        1:13.92   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Juuso Toivonen  2001    217  36.17        1:14.78   
  Uinti Tampere                   
                     
33  Aapo Huhti  2003    199  37.32        1:16.91   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
34  Miro Moisio  2002    194  36.63        1:17.57   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
35  Jesper Isomaa  2004    178  36.51        1:19.78   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
36  Ilpo Pitkänen  2003    176  38.39        1:20.15   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
37  Visa Kotiniitty  2003    175  38.12        1:20.29   
  Uinti Tampere                   
                     
38  Kalle Haavisto  2003    168  38.72        1:21.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
39  Mitja Vaikkola  2004    165  39.35        1:21.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
40  Aapo Löyttyniemi  2001    164  39.01        1:22.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
41  Akseli Kotti  2004    162  40.07        1:22.33   
  TaTu Tampere                   
                     
42  Aleksi Kokkonen  2004    162  39.29        1:22.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
43  Eero Leino  2004    160  39.51        1:22.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
44  Mikael Halonen  2003    151  38.20        1:24.25   
  Uinti Tampere                   
                     
45  Onni Mäkimartti  2004    148  40.15        1:24.78   
  TaTu Tampere                   
                     
46  Eemil Sipola  2003    140  40.07        1:26.46   
  Uinti Tampere                   
                     
47  Lev Vlasov  2007    136  40.77        1:27.25   
  Uinti Tampere                   
                     
48  Markus Kylliäinen  2002    131  42.53        1:28.42   
  Uinti Tampere                   
                     
49  Otto Ahvonen  2003    116  42.55        1:32.01   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
50  Aarne Eskelinen  2004    116  45.13        1:32.04   
  Uinti Tampere                   
                     
51  Valtteri Jussila  2003    115  43.56        1:32.35   
  Uinti Tampere                   
                     
52  Akseli Liukkonen  2005    115  43.14        1:32.40   
  Uinti Tampere                   
                     
53  Joni Routamo  2005    110  43.38        1:33.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
54  Osmo Mäkelä  2004    107  43.79        1:34.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
55  Daniel Kontula  2005    102  43.55        1:36.10   
  Uinti Tampere                   
                     
56  Antti Toivonen  2003    95  45.03        1:38.40   
  Uinti Tampere                   
                     
57  Mikael Tuohioja  2005    91  44.76        1:39.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
58  Miklas Pikkuhuhta  2005    88  47.48        1:40.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
59  Joona Kurppa  2004    86  50.21        1:41.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
60  Markus Koskinen  2005    86  45.93        1:41.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
61  Atte Nieminen  2004    84  48.41        1:42.49   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
62  Litti Penttilä  2004    83  48.40        1:42.99   
  Uinti Tampere                   
                     
63  Lauri Mäkinen  2004    73  50.74        1:47.25   
  Uinti Tampere                   
                     
64  Castor Trygg  2004    71  51.17        1:48.16   
  Uinti Tampere                   
                     
65  Samuele Cavallotti  2005    67  54.52        1:50.59   
  Uinti Tampere                   
                     
66  Nicolas Knuutila  2004    54  54.61        1:58.42   
  Uinti Tampere                   
                     
Markus Nuoranne  2003              DNS   
  Nokian Pyry                   
                     
Markus Nuoranne  2003              DNS   
  Nokian Pyry                   
                     
Konsta Kallio  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 21, 100m VU P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Reunanen  1998    601  25.41        53.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Deny Belaic  1998    559  25.34        54.55   
  TaTu Tampere                   
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    544  26.76        55.05   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Antti Leiponen  1998    507  26.30        56.34   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Jakob Sievers  2000    505  26.97        56.43   
  Uinti Tampere                   
                     
Noah Badji  1996    504  26.59        56.47   
  Uinti Tampere                   
                     
Teemu Laaksonen  1993    502  26.42        56.54   
  Uinti Tampere                   
                     
Eetu Nyman  1999    498  27.06        56.66   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
Martti Tervanen  2000    491  27.74        56.93   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Leo Kuusela  1999    486  27.22        57.15   
  Uimaseura Aquila                   
                     
11  Santeri Mettälä  1999    483  27.35        57.24   
  TaTu Tampere                   
                     
12  Juha Hyvärinen  1998    468  27.12        57.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Jere Honkamäki  1998    464  27.86        58.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
14  Mika Katajisto  1997    453  27.74        58.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
15  Mikael Lähde  2000    452  27.90        58.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
16  Jere Kekola  2000    447  28.27        58.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Ville-Matti Erkintalo  1982    439  28.27        59.11   
  S.C.Pingviinit                   
                     
18  Kasimir Kirjonen  2000    435  28.24        59.29   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Mikko Suova  1997    416  28.19        1:00.16   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Artturi Kaarlenkaski  1997    383  28.69        1:01.86   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Juha Jernvall  2000    367  29.90        1:02.73   
  Uimaseura Aquila                   
                     
22  Arttu Heikkinen  2000    365  29.69        1:02.88   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Joona Syrjäkoski  2000    344  30.75        1:04.09   
  TaTu Tampere                   
                     
24  Lauri Ytti  1999    340  29.87        1:04.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
24  Pyry Korpikoski  1999    340  31.60        1:04.37   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
26  Paavo Mielonen  1997    323  30.26        1:05.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
27  Veeti Raivio  2000    319  31.60        1:05.71   
  TaTu Tampere                   
                     
28  Sami Kukkonen  2000    312  30.87        1:06.21   
  TaTu Tampere                   
                     
29  Mika Pöyhölä  1966    287  31.98        1:08.06   
  S.C.Pingviinit                   
                     
30  Lasse Purmonen  1985    144  39.87        1:25.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  17:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner