2021-04-10   17:29:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM Östsvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag kl. 10:00

Resultat Gren 2 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  DM/JDM Östsvenska    Utskriftsdatum  17 oktober 2015   
  Tävlingsort  Kalmar    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Kalmar Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 oktober 2015         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    29.98  1:01.13  1:32.42    2:04.94   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    29.02  1:00.57  1:33.65    2:06.97   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.77  1:02.01  1:35.72    2:09.66   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    30.13  1:02.90  1:36.66    2:09.66   
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    29.60  1:02.46  1:36.23    2:09.98   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    30.70  1:03.89  1:37.97    2:12.16   
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    31.28  1:04.98  1:39.53    2:14.25   
Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.37  1:05.58  1:40.97    2:17.13   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    30.97  1:06.07  1:41.75    2:17.22   
10  Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    31.30  1:05.92  1:42.35    2:17.64   
11  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    32.87  1:08.38  1:43.68    2:18.70   
12  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    31.96  1:06.93  1:43.27    2:18.72   
13  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    31.87  1:07.91  1:44.40    2:20.31   
14  Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    32.65  1:08.43  1:44.84    2:20.39   
15  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    33.00  1:08.41  1:44.64    2:20.44   
16  Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    32.69  1:09.10  1:45.88    2:21.09   
17  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    33.00  1:09.07  1:46.27    2:23.30   
18  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    32.57  1:08.99  1:46.08    2:23.39   
19  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    33.05  1:09.05  1:46.67    2:24.32   
20  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.84  1:08.20  1:46.53    2:24.97   
21  Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    32.73  1:09.55  1:48.46    2:25.07   
22  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    32.92  1:09.11  1:47.28    2:25.54   
23  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    32.83  1:09.41  1:48.40    2:26.56   
24  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS    32.95  1:10.63  1:50.78    2:30.60   
25  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    34.63  1:12.78  1:52.11    2:30.61   
26  Alice Ahlmén  2001  Linköpings Allmänna SS    33.48  1:11.92  1:52.07    2:31.55   
Emma Varga  1997  Simklubben Neptun    30.20  1:02.20  1:35.09    2:07.92  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.03  Utskriftsdatum  17 oktober 2015 
Licensierad till: Kalmar Simsällskap  Utskriftstid  10:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner