2021-04-20   11:37:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  25 september 2015   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  20:00   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 september 2015         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Grandt  1998      27.85        57.14   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ida Schütt  1996      28.33        58.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Julie Lunau  1995      28.27        58.64   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Sara Krog Christoffersen  1996      28.76        59.17   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Tenna Jensen  1998      29.27        1:00.22   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Sara Fogh Myrup  1997      29.21        1:00.34   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Emilie Hørlykke  1998      29.32        1:00.70   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Stephanie Hansen  1996      30.03        1:01.13   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Thea Laurberg Simonsen  1997      29.89        1:01.20   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
10  Lisa Steen Duus  1997      29.95        1:01.23   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
11  Amalie H. Falck-Schmith  1989      30.01        1:01.37   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Merle F. V. Christensen  1998      36.65        1:17.69   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emily Gantriis  1999      27.38        57.45   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Anne Huse Gaarde-Hansen  1999      29.43        59.39   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Vera Staun Hansen  1999      29.57        1:00.73   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Nina Toft  2000      29.58        1:00.82   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Emma Maagøe  1999      29.40        1:01.07   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Josefine Strand Nielsen  2000      30.15        1:01.35   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Rosemarie Blicher  2000      29.66        1:01.71   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Emma la Cour  1999      30.21        1:01.79   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Sara Krell Refn  1999      30.19        1:02.32   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Emma Bjørnholdt  2000      30.34        1:02.60   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Hannah Pilgaard  1999      30.85        1:03.68   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Josefine Søgaard Andresen  2000      30.25        1:03.68   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
13  Sara Tang-Holbek  2000      30.99        1:04.59   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
14  Thit Bondo  2000      30.67        1:04.77   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
15  Nicole Bennetsen  2000      31.14        1:04.88   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Nina Leisted Bertelsen  2000      31.69        1:05.15   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Alice Gantriis  2000      31.30        1:05.50   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
18  Anne Sofie Gadfelt  1999      31.08        1:05.56   
  Farum Svømmeklub                   
                     
19  Clara Marott Schelde  2000      31.84        1:06.49   
  Farum Svømmeklub                   
                     
20  Sarah Sejr Aagaard  2000      31.27        1:06.54   
  Farum Svømmeklub                   
                     
21  Natasja Kepp  2000      31.97        1:06.70   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Andrea M. Lang Bolvig  2000              DNS   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Katrine Stampe  2000              DNS   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Hager  2001      29.48        1:00.06   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002      29.60        1:00.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Sofie Hansen  2002      29.23        1:00.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Caroline Waage Nowak  2001      30.73        1:03.36   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Stine Saaby Schmidt  2002      30.90        1:03.82   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Bjørk Nelsing Petersen  2002      31.64        1:04.33   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
SIF Nikoline Madsen  2001      31.32        1:04.49   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Emilie Holst Lange  2002      31.16        1:04.67   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Katrine Brandt Nielsen  2002      31.23        1:05.18   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
10  Natalie Clara Petersen  2002      31.76        1:05.38   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Mathilde van der Linden  2002      32.30        1:07.31   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
12  Carolina Sahl Rasmussen  2001      32.50        1:08.52   
  Farum Svømmeklub                   
                     
13  Louise Engelhardt Christi  2001      33.06        1:10.02   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
14  Emma Jensen  2002      33.40        1:10.61   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
15  Anna Foverskov  2002      37.15        1:16.09   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Caroline Bach Offendal  2002      36.12        1:18.07   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
17  Pernille Møller Leisted  2002      42.93        1:30.16   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tine Petersen  2003      30.78        1:03.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Alberte V. Bisgaard  2003      31.21        1:04.26   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sarah Sirek Hansen  2003      32.05        1:06.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Clara Rybak-Andersen  2003      32.18        1:06.79   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Emilie Meng  2003      32.00        1:07.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Amalie Nielsen  2003      33.26        1:09.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Rebekka Giessing  2003      33.47        1:09.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Signe Dyrskjøt Boesen  2003      32.94        1:09.60   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Mathilde Nielsen  2003      33.72        1:09.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Mathilde Yde Munkebæk  2003      34.49        1:10.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Viola Demuth Andersen  2003      34.29        1:11.48   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
12  Asta Poulsen Dolan  2004      34.41        1:11.91   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
13  Mie Mørkedal  2003      35.54        1:13.00   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
14  Sia Nikoline Schrøder  2003      35.66        1:13.75   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
15  Anne Sofie Evald  2004      35.60        1:13.78   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Freja Gjerløv  2003      35.62        1:14.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
17  Clara Toft  2004      37.07        1:15.36   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Luna Fyller Jacobsen  2003      35.80        1:15.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
19  Elisabeth Roskær  2004      37.84        1:17.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
20  Isobel Crosskey  2003      37.27        1:18.00   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
21  Alma Heyn Stage  2004      36.69        1:19.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
22  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004      37.98        1:19.55   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
23  Josephine Holst Vinther  2004      39.71        1:20.90   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
24  Astrid M. Østergaard  2004      1:21.72        1:21.72   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
25  Astrid Permin  2003      39.52        1:21.96   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
26  Ester Krantz  2004      41.76        1:31.55   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
27  Asta Ellermann-Kingombe  2004      42.96        1:31.58   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Laura Balbi  2003              DNS   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Sophia Hyldtoft  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  25 september 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner