2021-03-06   12:36:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Martti Ollgren-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  16:00   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  26 syyskuu 2015         
 
 
Laji 14, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Minetti 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miikka Ruohoniemi  1993    759  28.82        1:00.94   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ossi Oksa  1988    731  28.51        1:01.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jakob Nordman  1996    602  30.27        1:05.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Janne Markus Markkanen  1994    574  31.02        1:06.90   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Miika Pentti  1997    560  31.42        1:07.46   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Wilhelm Suominen  1999    551  32.03        1:07.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Teemu Aho  1994    536  31.17        1:08.44   
  Uinti Tampere                   
                     
Elias Kouvo  1994    532  31.69        1:08.62   
  Tatu Tampere                   
                     
Juho Hienonen  1986    531  32.39        1:08.67   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Olli Soramies  1998    524  31.93        1:08.97   
  Voikkaan Viesti                   
                     
11  Aku Luukko  1997    476  32.97        1:11.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Eetu Nyman  1999    467  33.81        1:11.63   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
13  Pyry Kurkinen  1998    454  33.07        1:12.35   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
14  Oskari Valkonen  1999    436  33.93        1:13.33   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Artturi Kaarlenkaski  1997    434  34.05        1:13.42   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Atte Lindholm  2001    414  35.00        1:14.61   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Riku Leino  2001    397  35.67        1:15.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
18  Onni Kuronen  2000    388  35.68        1:16.21   
  Nokian Pyry                   
                     
19  Lauri Elomaa  2000    386  35.64        1:16.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Sampo Kärkkäinen  2000    348  36.84        1:19.00   
  Nokian Pyry                   
                     
21  Valtteri Länsipuro  2000    330  37.20        1:20.45   
  Nokian Pyry                   
                     
22  Daniel Laurila  1996    324  38.02        1:20.95   
  Nokian Pyry                   
                     
23  Eerik Tikkakoski  2001    314  39.58        1:21.79   
  Tatu Tampere                   
                     
24  Tatu Hapuoja  2003    301  39.57        1:22.94   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Nico Nieminen  2002    287  39.35        1:24.21   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
26  Aapo Puikkonen  2001    248  40.15        1:28.42   
  Tatu Tampere                   
                     
27  Tino Vehkalahti  2001    244  41.07        1:28.96   
  Tatu Tampere                   
                     
28  Aapo Pyyhtinen  2002    234  41.02        1:30.15   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
29  Pieti Raunio  2002    222  43.45        1:31.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
30  Veikko Pyyhtinen  2002    222  43.54        1:31.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Julius Nyberg  2002    216  43.11        1:32.61   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
32  Niilo Penttinen  2002    206  45.56        1:34.15   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
33  Iiro Kuusela  2001    203  42.63        1:34.52   
  Tatu Tampere                   
                     
34  Henri Naarajärvi  2002    191  44.94        1:36.41   
  Uinti Tampere                   
                     
35  Lassi Niemi  2004    177  47.43        1:38.89   
  Tatu Tampere                   
                     
36  Topi Raitalaakso  2003    163  48.14        1:41.63   
  Uinti Tampere                   
                     
37  Nikita Semach  2005    149  49.01        1:44.78   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
38  Visa Kotiniitty  2003    145  48.98        1:45.67   
  Uinti Tampere                   
                     
39  Eemil Sipola  2003    143  48.52        1:46.20   
  Uinti Tampere                   
                     
40  Karri Korhonen  2002    141  50.31        1:46.64   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Aapo Hampaala  2004    135  52.45        1:48.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
42  Joona Saloniemi  2004    134  50.81        1:48.59   
  Tatu Tampere                   
                     
43  Akseli Kotti  2004    127  52.19        1:50.54   
  Tatu Tampere                   
                     
44  Aleksanteri Nissinen  2005    121  54.04        1:52.38   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
45  Miko Vaikkola  2003    119  54.64        1:52.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
46  Eero Leino  2004    118  53.71        1:53.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
47  Jaakko Virtanen  2003    117  52.27        1:53.52   
  Uinti Tampere                   
                     
48  Onni Pajumäki  2004    115  53.49        1:54.04   
  Uinti Tampere                   
                     
49  Litti Penttilä  2004    115  54.15        1:54.05   
  Uinti Tampere                   
                     
50  Ilja Syrjä  2004    109  55.34        1:56.15   
  Uinti Tampere                   
                     
51  Kalle Haavisto  2003    109  55.36        1:56.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
52  Ville Syrjäkoski  2002    101  55.48        1:59.36   
  Tatu Tampere                   
                     
53  Lauri Mäkinen  2004    100  56.32        1:59.60   
  Uinti Tampere                   
                     
54  Oskar Tuominen  2004    96  57.53        2:01.25   
  Uinti Tampere                   
                     
55  Aarne Eskelinen  2004    89  1:00.25        2:04.45   
  Uinti Tampere                   
                     
56  Leo Liukonen  2004    80  59.80        2:08.87   
  Tatu Tampere                   
                     
57  Castor Trygg  2004    68  1:02.54        2:15.71   
  Uinti Tampere                   
                     
Atte Nieminen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Jere Broman  2002              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Miska Birkstedt  2002              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Mitja Vaikkola  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Nicolas Knuutila  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Niilo Kilpeläinen  2004              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Niklas Tikkanen  2007              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Petteri Lepola  2003              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Teemu Ihanamäki  2001              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  16:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner