2021-04-12   10:10:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  23 oktober 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  17:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 oktober 2015         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabella K. Sørensen  1994    655          28.07   
  Aalborg Svømmeklub                   
Cecilie Lykke Hansen  1999    622          28.55   
  Odder Svømmeklub                   
Merete Toft Jensen  1999    618          28.62   
  Holstebro Svømme Club                   
Emma-Sofie Hestbech  1996    611          28.72   
  Aalborg Svømmeklub                   
Anna Wermuth  1996    605          28.81   
  Odense Svømme Klub                   
Matilde Kjeldsen  1999    603          28.85   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Emma H. Christiansen  1999    573          29.34   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Lisa Schøn  1999    569          29.42   
  Aalborg Svømmeklub                   
Vibe Tofte Jørgensen  1999    567          29.45   
  Rønne Svømme Klub                   
10  Helena Rosendahl Bach  2000    564          29.50   
  Holstebro Svømme Club                   
10  Julie Oxenvad  1997    564          29.50   
  Haderslev Svømme Klub                   
12  Amalie Bærentsen  2000    546          29.82   
  Aalborg Svømmeklub                   
13  Asta Blanch  1996    537          29.99   
  Aalborg Svømmeklub                   
14  Sofie Rasmussen  1999    526          30.20   
  Svømmeklubben S 68                   
15  Nikoline Østerberg  2000    506          30.58   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
16  Jennifer Thorius Bek  2000    498          30.75   
  Horsens Svømmeklub                   
17  Stine Madsen  1999    492          30.87   
  Ringe Svømme Klub                   
18  Anna Hertzog  1999    490          30.92   
  Ringe Svømme Klub                   
19  Julie Lange Jørgensen  2000    488          30.96   
  Agfs Svømmeafdeling                   
20  Christie Prøhl  1998    471          31.33   
  Viborg Svømme Klub                   
21  Kathrin B. Poulsen  2000    468          31.39   
  Aars Svømmeklub                   
22  Mia Kynde  1994    464          31.48   
  Lyseng IF                   
23  Rebekka R. Andersen  1996    462          31.52   
  Svømmeklubben S 68                   
24  Laura Blendstrup  1999    456          31.67   
  Swim Team Neptun                   
25  Helene G. Nedergaard  1999    453          31.74   
  Odder Svømmeklub                   
26  Louise Sørensen  2000    443          31.96   
  Thisted Svømmeklub                   
27  Ane Wildenschild  2000    406          32.91   
  Esbjerg Svømmeklub                   
28  Laura Davidsen Nielsen  2000    392          33.29   
  Viborg Svømme Klub                   
29  Freya Bloch Johnson  2000    353          34.48   
  Hobro Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  23 oktober 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner