2021-04-12   10:12:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  23 oktober 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 oktober 2015         
 
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:41.77 2011-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Jørgensen Bruun  1995    708  1:07.78  2:22.40  3:45.66    4:52.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    685  1:05.76  2:23.55  3:47.84    4:55.79   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Nicoline Pontoppidan  1998    638  1:11.43  2:30.67  3:54.70    5:02.98   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Lisa Schøn  1999    625  1:10.99  2:31.03  3:57.65    5:04.98   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Johanne Carr  1999    608  1:11.26  2:29.18  3:56.99    5:07.90   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anne Sofie Sølvkjær  2000    569  1:17.06  2:35.17  4:01.20    5:14.64   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Silke Meyer  1998    565  1:11.11  2:34.71  4:01.29    5:15.41   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Stine Johansen  1997    551  1:10.75  2:28.47  4:03.43    5:18.12   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cecilie Grøndal  2002    544  1:12.38  2:32.79  4:03.62    5:19.39   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Jennifer Thorius Bek  2000    536  1:12.07  2:35.70  4:07.74    5:21.12   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Josefine Due Christensen  2001    534  1:19.71  2:47.04  4:13.16    5:21.35   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
12  Emma A Andersen  2000    527  1:14.27  2:37.05  4:08.67    5:22.78   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Helena V. Ellling  2000    512  1:11.94  2:36.51  4:12.39    5:25.86   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
14  Matilde Fuglsang  2000    507  1:17.12  2:39.96  4:13.49    5:27.00   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
15  Maria Møller Glargaard  2001    492  1:17.07  2:44.63  4:12.72    5:30.24   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
16  Martha Moeslund  1998    472  1:15.60  2:38.72  4:16.91    5:34.84   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
17  Marie Eske  1999    468  1:16.66  2:44.09  4:15.70    5:35.77   
  Swim Team Neptun                   
                     
18  Josefine Bladt Wichmann  2000    468  1:16.07  2:39.24  4:14.42    5:35.85   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
19  Laura Davidsen Nielsen  2000    463  1:17.31  2:43.29  4:20.39    5:37.01   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
20  Mette Høgild Svane  2000    456  1:16.53  2:42.06  4:23.68    5:38.83   
  Herning Svømmeklub                   
                     
21  Ane Wildenschild  2000    422  1:20.72  2:49.23  4:30.63    5:47.52   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Nicoline Rosenkilde  1999              DSQ  ej fort bev175m 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  23 oktober 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner