2021-04-21   04:51:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  23 oktober 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 oktober 2015         
 
 
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Aalborg Damer 1  Aalborg Svømmeklub            8:21.14   
  Jackie Gade  1998      1:01.44  2:06.73      2:06.73   
  Lisa Schøn  1999      1:00.83  2:06.13      4:12.86   
  Line Jørgensen Bruun  1995      59.58  2:01.36      6:14.22   
  Amalie Bærentsen  2000      1:01.85  2:06.92      8:21.14   
                     
Esbjerg Damer  Esbjerg Svømmeklub            8:30.61   
  Ellen Nielsen  2001      1:01.96  2:07.28      2:07.28   
  Katrine Holm Sørensen  1992      1:00.86  2:04.30      4:11.58   
  Freja Hamann Larsen  1999      1:02.52  2:09.84      6:21.42   
  Shanna Armstrong  1998      1:01.65  2:09.19      8:30.61   
                     
Hsc Monstars  Holstebro Svømme Club            8:36.55   
  Emma Bugge Fynbo  2001      1:02.68  2:09.99      2:09.99   
  Merete Toft Jensen  1999      1:02.52  2:08.84      4:18.83   
  Emma D. Rasmussen  1996      1:04.02  2:11.04      6:29.87   
  Helena Rosendahl Bach  2000      1:00.55  2:06.68      8:36.55   
                     
Silkeborg Piger 1  Silkeborg Svømmeklub            8:37.96   
  Nicoline Pontoppidan  1998      1:03.90  2:11.67      2:11.67   
  Helena V. Ellling  2000      1:02.69  2:10.29      4:21.96   
  Julie Lundorff Larsen  2000      1:01.81  2:08.66      6:30.62   
  Klaudia W. Mogensen  2000      1:01.46  2:07.34      8:37.96   
                     
Nyborg Damer 1  Nyborg Svømmeklub            8:41.45   
  Iben Bak  2001      1:03.91  2:12.00      2:12.00   
  Johanne Carr  1999      1:04.00  2:12.76      4:24.76   
  Thea Lund Petersen  1998      1:02.43  2:09.04      6:33.80   
  Karina Høybye Olesen  2001      1:02.92  2:07.65      8:41.45   
                     
Agf Damer 1  1996  Agfs Svømmeafdeling            8:49.19   
  Stine Mary Vissing  1997      1:05.08  2:15.75      2:15.75   
  Emma H. Christiansen  1999      1:01.56  2:09.86      4:25.61   
  Amalie Fisker Brøchner  1999      1:05.27  2:15.59      6:41.20   
  Matilde Kjeldsen  1999      1:02.51  2:07.99      8:49.19   
                     
Horsens Piger 1  1995  Horsens Svømmeklub            8:59.17   
  Nicoline Rosenkilde  1999      1:04.88  2:13.86      2:13.86   
  Cecilie Grøndal  2002      1:05.07  2:17.24      4:31.10   
  Cecilie B. Andersen  2001      1:05.97  2:17.25      6:48.35   
  Josefine Due Christensen  2001      1:03.83  2:10.82      8:59.17   
                     
Silkeborg Piger 2  Silkeborg Svømmeklub            8:59.58   
  Nicoline Bredahl  2000      1:05.60  2:14.67      2:14.67   
  Dianna Au  2000      1:04.77  2:13.64      4:28.31   
  Matilde Fuglsang  2000      1:06.75  2:20.01      6:48.32   
  Celia Erikstad  1999      1:03.58  2:11.26      8:59.58   
                     
Be Awesome  Elite Swim Vejle            9:04.96   
  Agnes Astrup Christiansen  1997      1:08.45  2:18.42      2:18.42   
  Ane Emilie Nielsen  1996      1:06.01  2:18.00      4:36.42   
  Stine Knudsen  1999      1:02.59  2:10.55      6:46.97   
  Helene Olesen  2000      1:07.09  2:17.99      9:04.96   
                     
10  Viborg Damer  1998  Viborg Svømme Klub            9:05.67   
  Lea Moesgaard  1998      1:03.93  2:11.44      2:11.44   
  Laura Glerup Jensen  1998      1:02.01  2:08.04      4:19.48   
  Christie Prøhl  1998      1:07.38  2:21.41      6:40.89   
  Laura Davidsen Nielsen  2000      1:09.79  2:24.78      9:05.67   
                     
11  Nyborg Damer 2  Nyborg Svømmeklub            9:11.09   
  Maria Bredal Larsen  2002      1:08.09  2:20.56      2:20.56   
  Therese Hovgaard Jensen  2000      1:04.46  2:15.34      4:35.90   
  Mette Bruun-Petersen  2001      1:05.59  2:15.08      6:50.98   
  Stine Johansen  1997      1:07.15  2:20.11      9:11.09   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  23 oktober 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner