2019-11-19   16:41:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Danone Open Ystad Grand Prix 2

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök

Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Danone Open    Utskriftsdatum  08 oktober 2016   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  13:18   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 oktober 2016         
 
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 15 år och yngre 
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    32.96  1:11.35  1:53.18    2:26.46   
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.89  1:11.94  1:55.96    2:31.18   
Silja Nielsdóttir Hansen  2001  Hvidovre Svømme Klub    32.59  1:13.92  1:57.34    2:31.38   
Micaela Jönsson  2001  S71    34.23  1:15.94  2:00.12    2:34.67   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    32.53  1:16.45  2:01.41    2:36.64   
Jamilla Bistrup  2001  Hvidovre Svømme Klub    33.84  2:37.24      2:37.24   
Cecilie Elkjær  2001  Hvidovre Svømme Klub    31.73  1:10.55  1:59.44    2:38.55   
Laura Lange  2001  Hvidovre Svømme Klub    33.15  1:15.52  2:03.47    2:40.05   
Hedda Nilsson-Halvardsson  2001  Sjöbo Simsällskap    33.30  1:15.28  2:03.23    2:40.83   
10  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    32.18  1:12.92  2:01.22    2:41.81   
11  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.58  1:16.50  2:06.41    2:42.68   
12  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap    36.00  1:19.73  2:07.16    2:44.68   
13  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    35.00  1:19.09  2:06.40    2:44.70   
14  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    36.19  1:18.87  2:07.51    2:44.88   
15  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    35.78  1:18.37  2:06.82    2:45.16   
16  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    35.90  1:23.60  2:08.27    2:45.60   
17  Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim    35.70  1:18.79  2:07.75    2:46.25   
18  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    37.75  1:19.70  2:07.31    2:47.13   
19  Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    38.91  1:22.36  2:11.14    2:47.33   
20  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    35.87  1:18.90  2:08.42    2:49.72   
21  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    34.97  1:23.43  2:13.63    2:50.72   
22  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    36.47  1:20.98  2:12.02    2:52.19   
23  Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    37.61  1:21.81  2:13.26    2:55.09   
24  Michaela Ruzic  2003  S71    37.84  1:26.21  2:15.07    2:56.40   
25  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    38.61  1:26.36  2:18.74    2:57.20   
26  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    37.39  1:24.67  2:16.85    2:57.48   
27  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    38.66  1:26.12  2:20.23    3:03.06   
28  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    39.84  1:24.64  2:21.88    3:04.43   
29  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    42.85  1:36.14  2:31.67    3:15.05   
30  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    46.31  1:37.48  2:32.74    3:21.16   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 16 - 99 år 
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    30.34  1:07.36  1:51.06    2:24.61   
Kristine Mikkelsen  2000  Hvidovre Svømme Klub    31.86  1:10.15  1:52.76    2:26.15   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    31.98  1:10.66  1:54.29    2:29.04   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    30.77  1:12.68  1:56.42    2:31.92  Deltar ej i final 
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    32.76  1:11.11  1:57.01    2:32.93   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    32.03  1:13.01  1:59.97    2:34.02   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    32.83  1:12.34  1:57.95    2:34.37   
Linnea Dunberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    32.71  1:13.37  1:57.08    2:34.68   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    33.81  1:14.84  1:57.47    2:34.90   
10  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    33.18  1:13.55  2:00.70    2:35.34   
11  Felicia Huynh  2000  S71    32.32  1:14.44  1:58.14    2:36.53   
12  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap    36.89  1:20.53  2:07.99    2:45.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 oktober 2016 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  13:18 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner