2020-01-21   07:43:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för ÅSS Race 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Förmiddag

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  11:50   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            41.16   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            42.83   
Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            43.03   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            43.51   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            44.15   
Stella Persengård  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            45.18   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            45.38   
Nelly Lundberg  2004  Åsundens Simsällskap            46.20   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            46.99   
10  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            49.38   
11  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            49.49   
12  Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            50.22   
13  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            50.35   
14  Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            51.62   
15  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            51.69   
16  Nirvana Cavca  2004  Simklubben Elfsborg            52.37   
17  Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            53.85   
18  Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            54.89   
Julia Settergren  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            39.69   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            41.17   
Aida Flensner  2003  Simklubben Vänersborg            41.45   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            41.73   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            42.54   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap            43.59   
Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            44.73   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            46.30   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            47.03   
10  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            48.37   
11  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            48.90   
12  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            51.02   
13  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            51.08   
14  Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb            53.20   
15  Emma Edman  2003  Åsundens Simsällskap            54.68   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            41.21   
Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            41.27   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            41.36   
Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap            41.76   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            44.46   
Linn Benjamin  2002  Simklubben S 02            44.77   
Clara Karlsson  2002  Svenljunga Simklubb            47.47   
Mira Hedqvist  2002  Kungälvs Simsällskap            50.74   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            35.45   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            35.62   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            36.79   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            38.56   
Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås            38.75   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            43.85   
Nora Böke  2001  Simklubben Alingsås            47.73   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            36.49   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap            37.28   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            37.45   
Linnea Lundqvist  2000  Strömstads Simförening            42.91   
Alma Johansson  2000  Simklubben Alingsås            46.12   
Thea Hilding  1999  Strömstads Simförening            47.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner